Спеціальність 228 “Педіатрія”
Виростити дитину активною і здоровою, міцною та життєрадісною – це непроста задача. Адже всі діти різні, й кожна дитина унікальна по своєму та потребує особливого підходу, і в кожній необхідно виявити її індивідуальність з метою збереження останньої, як найціннішого дару природи. А допомагають у цьому лікарі-педіатри, яких готують на медичному факультеті №3 нашого Університету.
Педіатричний факультет було засновано у 1930 році, але фактично підготовка студентів за спеціальністю «Педіатрія» розпочалася з моменту заснування університету. За цей період в університеті працювало багато видатних вчених-педіатрів. Назавжди вписані золотими літерами в аннали історії педіатрії імена першого завідувача кафедри педіатрії Київського університету Святого Володимира професора В.Є. Чернова, який вперше успішно застосував протидифтерійну сироватку для лікування дітей, хворих на смертельну на той час, дифтерію та професора І.В. Троїцького, який став засновником Міжнародної асоціації дитячих лікарів та організатором першого Міжнародного з’їзду лікарів-педіатрів в далекому 1912 році, що сприяло єднанню педіатрів усіх країн та їх подальшому широкому співробітництву, яке зберігається до нині.
Лікар-педіатр має володіти не просто сумою знань про анатомо-фізіологічні і біохімічні особливості дитячого організму, про догляд та лікування дітей, а й повинен мати особливу ідеологію, особливі стосунки з дітьми та їхніми батьками й рідними. Діти надзвичайно чутливі, їх психіка дуже вразлива, вони досить своєрідно реагують на огляд та обстеження. Тому лікар-педіатр з особливою чуйністю, з почуттям любові, поваги та індивідуально повинен підходити до кожної дитини. З цього приводу видатний наш земляк професор С.Х. Хотовицький у першому підручнику «Педиятрика» в далекому 1847 році писав: «Детский врач не только должен вполне ознакомиться с физиологическими и патологическими отличиями детского организма, но и вместе с тем иметь особую привязанность к детям. Он должен находить удовольствие в обращении с детьми; он должен уметь с детьми быть как бы дитятею». Також лікар-педіатр має вміти майстерно розмовляти з батьками та родичами дітей, вміти їх вислухати, підтримати, підбадьорити й вселити впевненість.
Наразі на медичному факультеті №3 навчаються близько 700 студентів. Причому половина з них навчається на бюджетній формі навчання. В Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця готується левова частка майбутніх лікарів-педіатрів для потреб всієї України.
На факультеті забезпечується високий рівень підготовки майбутніх фахівців педіатричного профілю, що досягається завдяки потужному кадровому потенціалові та матеріально-технічному забезпеченню педагогічного процесу в Університеті. Зокрема, на сьогодні клінічна підготовка забезпечується на базі найпотужніших в Україні дитячих лікувальних закладів, які мають сучасне діагностичне (комп’ютерний томограф, магніто-резонансний томограф тощо) та лікувальне обладнання – ДУ “ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА І ГІНЕКОЛОГІЇ ІМЕНІ АКАДЕМІКА О.М. ЛУК’ЯНОВОЇ НАМН УКРАЇНИ”, Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».
Вирізняє факультет також потужна волонтерська, благодійна діяльність, донорство та різноманітні заходи направлені на професійний розвиток: «Школа практикуючого педіатра», «Педіатричний кейс марафон», «Школа дитячої психології», щорічна студентська конференція «Мультидисциплінарна педіатрія», майстер-класи, вебінари, лекції тощо.
Кожний наш випускник має перспективу в подальшому обрати не тільки практичну роботу, а й виконувати науково-дослідну діяльність. Ми маємо досвід тісної та плідної співпраці з провідними дитячими клініками Франції, Швеції та інших країн Європи та світу.
Наші багаточисленні випускники надають професійну допомогу дітям в усіх куточках світу.
«Педіатрія повинна голосно кричати, подавати голос на свій захист, щоб усі розуміли, що вона є, вона – жива та дуже потрібна нашим дітям» – академік НАМН України, професор Майданник В.Г.