НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

КОРОНАВІРУС COVID-19: ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

 

11 березня 2020 р.

 

ПРО ОГОЛОШЕННЯ КАРАНТИНУ В НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ


12 березня 2020 р.

 

Як відомо, Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу Covid-19.

За рішенням Кабінету міністрів в Україні, через загрозу епідемії коронавірусної інфекції COVID-19, з 12 по 3 квітня запроваджено карантин, який передбачає низку обмежень. Зокрема, з 12 березня  припиняється проведення занять в усіх закладах освіти незалежно від форми власності та сфери управління. Терміни карантину можуть змінитися в залежності від епідемічної ситуації в Україні. Учнів шкіл та студентів ВЗО буде переведено на дистанційне навчання.

У НМУ на позачерговому засіданні ректорату 11 березня було прийнято рішення про оголошення карантину, створення штабу із забезпечення контролю за захворюваністю на інфекційні хвороби серед співробітників і здобувачів освіти в Університеті. Розробляються заходи щодо проведення занять за допомогою дистанційних технологій та щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації.

Міністерство охорони здоров’я України надіслало інформаційну листівку «Як себе захистити від вірусної інфекції»,  яку ми розміщуємо для інформування і використання всіма співробітниками та студентами Університету.

Просимо всіх студентів і працівників НМУ зберігати спокій, не реагувати на чутки і не розповсюджувати їх, черпати інформацію з офіційних джерел та нашого сайту, в стрічці новин і у рубриці «КОРОНАВІРУС COVID-19: ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ».

 

Прес-центр

 

 

 

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ШТАБУ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНТРОЛЮ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ІНФЕКЦІЙНІ ХВОРОБИ СЕРЕД СПІВРОБІТНИКІВ І ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ В НМУ

12 березня  в конференц-залі адміністративного корпусу НМУ відбулося засідання штабу із забезпечення контролю захворюваності на інфекційні хвороби серед співробітників і здобувачів освіти в НМУ. Вели засідання перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин та голова штабу, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М.Науменко. Участь у нараді взяли: проректор з наукової роботи і інновацій, професор С.В.Земсков, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А.Канюра, завідуюча кафедри інфекційних хвороб, професор О.А.Голубовська, завідуюча кафедри епідеміології, професор І.П.Колесникова, директор інституту гігієни та екології, професор С.Т.Омельчук,  декан медичного факультету № 3, професор О.В.Виговська, завідуюча кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти, професор О.Ю.Губська, професор кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології І.А.Зайцев, професор кафедри інфекційних хвороб А.В.Шкурба, доцент кафедри епідеміології Г.А. Мохорт, в.о. начальника відділу лікувально-консультативної роботи, доцент В.Л.Дідковський, заступник начальника відділу лікувально-консультативної роботи, доцент Р.С.Цимбалюк.

У ході засідання штабом було розроблено заходи щодо посилення протиепідемічного режиму в гуртожитках Університету, викладені у створеній пам’ятці (Тексти Пам’ятки про заходи щодо посилення протиепідемічного режиму в гуртожитках НМУ та інших документів, якими керуватимуться робочі групи гуртожитків у щоденному моніторингу додаються). Відповідно до документу, у кожному гуртожитку буде створено робочі групи первинного моніторингу, які слідкуватимуть за епідемічною ситуацією. У гуртожитках відбуватиметься щоденний обхід, з метою виявлення хворих із симптомами гострої респіраторної інфекції. Члени штабу прописали чіткий алгоритм дій членів робочої групи гуртожитку в разі виявлення особи, яка має симптоми гострої респіраторної інфекції.

Після закінчення засідання штабу декан факультету №3, професор О.В.Виговська зустрілася з комендантами гуртожитків Університету, з метою роз’яснення і відпрацювання дій для забезпечення  протиепідемічного режиму. Того ж вечора всі коменданти гуртожитків одержали пам’ятку та інші документи, яким керуватимуться робочі групи у щоденній роботі.

 

16 березня 2020 р.

 

ЯК НЕ ПІДДАВАТИСЯ ПАНІЧНИМ НАСТРОЯМ ТА ВПОРАТИСЯ ЗІ СТРЕСОМ

Сьогодні інформаційний потік новин заповнений рекомендаціями, як вберегти своє здоров’я  під час спалаху пандемії коронавірусу COVID-19. Здоров’я людини має в собі не лише соматичну складову, але й психічну. Психологи, спираючись на висновки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), переконані, що «немає здоров’я без психічного здоров’я», і психічне здоров’я є основою якості життя. Розповідає декан медико-психологічного факультету, професор Мирослава Мирославівна Філоненко.

М.М.Ф.: Ознаками психічного здоров’я є: відчуття якості життя, здатність долати щоденні стреси та вирішувати проблеми, бути продуктивним та ефективним, здатність  розвиватися, мати інтерес до життя. Як цього досягти сьогодні – у час, перенасичений швидкою та доступною інформацією? Як з’являється страх і паніка? Механізм виникнення панічних настроїв полягає в тому, що, отримуючи великий об’єм інформації, забарвленої різними негативними подіями, ми на додачу отримуємо страх і паніку. Треба навчитися реагувати на ці виклики. Таким викликом є сьогодні для нас спалахи пандемії коронавірусу. В Україні у зв’язку з цим з 12 березня по 3 квітня оголошено карантин. Як дбати про себе і близьких під час спалаху 2019-nCoV? Радимо разом з ВООЗ додержуватися простих і дієвих порад:

  • Не стримуйте свої емоції. Цілком нормально під час будь-якої кризи засмучуватися, тривожитися, губитися, лякатися чи злитися. Навіть навпаки – корисно проявляти актуальні емоції, а не приховувати їх. Першою допомогою може бути розмова або спілкування з людьми, яким ви довіряєте. Для цього достатньо зв’язатися з ними або фахівцем (психологом), тобто тими, хто зможе вас вислухати та відповісти на ваші очікування;
  • Вживайте здорову їжу та не забувайте про сон. Зараз, під час карантину, студенти навчаються дистанційно, перебувають у помешканнях, тому слід подбати про своє здоров’я. Крім здорової їжі та повноцінного сну, потрібні також фізична активність та підтримання зв’язку з близьким оточенням за допомогою новітніх комп’ютерних технологій;
  • Якщо ви не можете самостійно впоратися із сильними переживаннями, зверніться до фахівця із психічного здоров’я, який надасть вам професійну допомогу. Не треба боятися психолога, оскільки є моменти, коли людина не може самостійно впоратися зі своїм емоційним станом;
  • Дотримуйтесь інформаційної гігієни. Критично ставтесь до потоку інформації з різних джерел. Спирайтеся на факти, оперуйте інформацією, яка допоможе визначити ризики та вжити обґрунтованих запобіжних заходів, читайте джерела, варті довіри. Скоротіть час на перегляд інформації, а особливо тієї, що тривожить та непокоїть.

 

 

14 БЕРЕЗНЯ ДЕКАН МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №3, ПРОФЕСОР КАФЕДРИ ДИТЯЧИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ О.В.ВИГОВСЬКА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ПЕРЕДАЧІ «PRO ЗДОРОВ’Я»  НА ТЕЛЕКАНАЛІ «ЕСПРЕСО», ЙШЛОСЯ ПРО КОРОНАВІРУС COVID-19

 

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ ЩОДО ВВЕДЕННЯ ОБМЕЖУВАЛЬНИХ ЗАХОДІВ НА ТЕРИТОРІЇ УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

17 березня 2020 р.

 

МОН УКРАЇНИ ВІДМІНИВ ПРОВЕДЕННЯ СПОРТИВНИХ ЗМАГАНЬ ТА СПОРТИВНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ

 

В НМУ ВІДБУЛОСЯ РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ ШТАБУ

17 березня у конференц-залі адміністративного корпусу НМУ імені О.О. Богомольця відбулося розширене засідання штабу із забезпечення контролю захворюваності на інфекційні хвороби серед співробітників і здобувачів освіти в університеті під час карантину, викликаного пандемією коронавірусу COVID-19.

Під час засідання проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи О.М. Власенко поінформував присутніх про особливості запровадження дистанційної форми в навчальний процес НМУ на період карантину, спричиненого коронавірусом COVID-19 (мультимедійна презентація додається).

Начальник відділу лікувально-консультативної роботи, доцент В.Л.Дідковський розповів про поточну ситуацію із забезпечення контролю захворюваності на інфекційні хвороби серед співробітників і здобувачів освіти в університеті під час карантину відповідно до законодавчої бази (http://nmuofficial.com/koronavirus-covid-19-operatyvna-informatsiya/).

 

 

ДЕКАН МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №3, ПРОФЕСОР КАФЕДРИ ДИТЯЧИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ О.В.ВИГОВСЬКА ВЗЯЛА 16 БЕРЕЗНЯ УЧАСТЬ У СПЕЦІАЛЬНОМУ ВИПУСКУ ПРОГРАМИ «АКАДЕМІЯ»  НА UA:РАДІО КУЛЬТУРА ПРО ПАНДЕМІЮ COVID-19 У СВІТІ

Прослухати програму

 

 

 

16 БЕРЕЗНЯ  ДЕКАН МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №2, ПРОФЕСОР С.Г.СОВА ВЗЯВ УЧАСТЬ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ ПЕРЕДАЧІ УНН – УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ, ЩО ВИХОДИТЬ У РАМКАХ ПРОЕКТУ «ЗБЕРІГАЄМО СПОКІЙ». ЙШЛОСЯ ПРО ПАНДЕМІЮ КОРОНАВІРУСУ   COVID-19.

https://www.facebook.com/UNNews/posts/2618006265085775

 

 

СТУДЕНТИ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №2 ПРО ТЕ, ЯК СЛІД ПОВОДИТИСЯ У ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ COVID-19

Переглянути відео

 

 

 

17 березня 2020 р.

 

Наказ № 160 від 18.03.2020 “Про організацію дистанційного навчання студентів (інтернів) під час карантину COVID-19”     

 

 

24 березня 2020 р.

 

МОЗ УКРАЇНИ ПРО ЗАЛУЧЕННЯ ЛІКАРІВ-ІНТЕРНІВ ДО ПРОЦЕСУ ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ

 

25 березня 2020 р.

 

25 БЕРЕЗНЯ У ПРОГРАМІ У СПЕЦПРОЕКТІ ТСН НА КАНАЛІ 1+1 ВЗЯВ УЧАСТЬ ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ЗАГАЛЬНОЇ І МЕДИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ, ПРОФЕСОР МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ МАТЯШ

 

https://m.facebook.com/watch/?v=225186088848870&_rdr