Клуб “Медик”

Пріоритетним напрямом в роботі клубу «Медик» є естетичне та патріотичне виховання молоді, збереження та примноження традицій українського народного мистецтва.

Історія клубу бере початок з 1950 р., коли на основі капели бандуристів та ансамблю танцю «Метелиця» Заслужений працівник культури УРСР Ю.А.Коцар організував студентський клуб і був незмінним його керівником до 1994 р. Керівники колективів: солісти Національної опери Б. Степаненко, Е. Дрошко і О. Калінін піднесли рівень колективів до професійних.

З 1968 р. капела бандуристів КМІ отримала звання Народної, а у 1969р. отримав звання Народного ансамбль танцю «Метелиця».

З 1995 р. директором клубу був призначений І.П. Терпелюк (у 1988 р. закінчив Інститут культури у м. Києві та отримав диплом з відзнакою за спеціальністю «Керівник академічного хору»).

В 2004 р. капела бандуристів стала Лауреатом 7-го Міжнародного молодіжного фестивалю в м. Анталія (Туреччина), в 2009 р. зайняла 1 місце на Всеукраїнському конкурсі мистецтв ВНЗ України І-І V рівня акредитації, а в 2010 р. завоювала Гран-прі цього фестивалю – три представники художньої самодіяльності клубу НМУ посіли перші місця. Народний ансамбль танцю «Метелиця» в 2004 р. став Лауреатом 7-го Міжнародного Середземноморського фестивалю в м.Анталія (Туреччина). В 2006 р. «Метелиця» стала володарем Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Київська студентська весна – 2006». Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі – конкурсі мистецтв студентів ВНЗ України І-І V рівнів акредитації «Ліра Гіппократа» 2007-2008 р. Ансамбль бального танцю посів 1 місце на Всеукраїнському фестивалі – конкурсі «Київська студентська весна 2007» та 1 місце на Міжнародному фестивалі «Барви осені 2008», 1 місце на Всеукраїнському конкурсі «Ліра Гіппократа 2008». Два учасника вокальної студії посіли два 1 місця на Всеукраїнському фестивалі «Ліра Гіппократа 2008». В 2009 р. три учасника вокальної студії та камерний хор посіли 1 місце, одна учасниця – 2 місце, на Всеукраїнському фестивалі – конкурсі «Барви осені 2009». В 2010 р. ансамбль бандуристів, народний оркестр та два учасника вокальної студії посіли 1-ші місця, а народна капела бандуристів завоювала Гран-прі фестивалю «Ліга Гіппократа». Художня самодіяльність клубу «Медик» зайняла 1 місце серед медичних закладів м. Києва. За останні роки талант наших учасників гідно оцінюють члени журі.

У 2017 році на Всеукраїнському фестиваль-конкурсі мистецтв студентів-медиків та працівників лікувальних установ України «Ліра Гіппократа – 2017», студенти Університету  отримали 9 дипломів Лауреатів І та ІІ премії.

У 2018 році Університет представив 5 колективів художньої самодіяльності клубу «Медик»: Медична камерата (керівник – Паламаренко В.В.), Оркестр народних інструментів (керівник – Микитюк О.М.), Ансамбль скрипалів (керівник – Комарова Л.В.), Троїсті музики (керівник – Теуту І.П.), Тріо бандуристів (керівник – Салівончик Б.В.) та 4 соліста-вокаліста: Шеремет Ліна, Стаюлік Марина, Балюк Юлія та Салівончик Богуслава.

За результатами проведення ХІІІ Всеукраїнського фестиваль-конкурсу мистецтв студентів-медиків та працівників лікувальних установ України «Ліра Гіппократа – 2018» Університет здобув 2 Гран-прі, 6 дипломів І ступеня та 1 диплом ІІ ступеня.

У 2019 року у концертному залі Київської дитячої школи імені Стефана Турчака відбувся ХІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв працівників лікувальних установ та студентів-медиків України «Ліра Гіппократа-2019». НМУ імені О.О.Богомольця представляли ансамбль скрипалів, вокалісти, танцювальна група «MedCrew» і актори театру «Майстерня маленького принца». За високий рівень майстерності студенти отримали Гран-прі за виконання української пісні а капела та 12 дипломів за 1 та 2 місця. Художні керівники самодіяльних творчих колективів клубу «Медик» – Л.В.Комарова, Н.В.Куцель, Л.І.Шеремет та його незмінний директор І.П.Терпелюк  отримали спеціальні дипломи.

 

Багато яскравих особистостей свого часу були учасниками колективів художньої самодіяльності університету, серед них: заслужений працівник Вищої школи професор Коляденко В.Г; Вчений секретар Вченої ради Університету, завідувач кафедри внутрішньої медицини стоматологічного факультету професор Яременко О.Б; директор державної установи НАМН України Інституту фармації – токсикології професор Бухтіярова Т.А.; Заслужений лікар України , головний лікар Київського міського клінічного ендокринологічного центру професор Гульчій М.В.; професор кафедри оториноларингології, Заслужений діяч науки і техніки України Тишко Ф.О.; доцент кафедри травматології та ортопедії, д.м.н. Кваша В.П. та багато інших.

У 2011 р. колективам художньої самодіяльності: камерний хор – під керівництвом Н.Куцель, народний оркестр – керівник О.Микитюк, ансамбль бандуристів – керівник Б.Простак за досягнення в розвитку аматорської творчості, відродження і примноження надбань національної культури художньої пам’яті українського народу та високий рівень виконавської майстерності постановою Президії Федерації профспілок України від 29.08.2011 року за № П-4-20 присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України».

П ’ять з них мають почесні звання Народних: Народна капела бандуристів, Народний ансамбль танцю «Метелиця», Народний камерний хор, Народний оркестр народних інструментів, Народний ансамбль бандуристів.

Постановою Президій Федерації профспілок України від 27.01.2014 за №П-26-2н  присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України» ансамблю бального та сучасного танцю та вокальній студії клубу «Медик».

Зараз на посаді завідувача клубу «Медик» І.П.Терпелюк керує структурою, що нараховує 12 колективів, кожний з яких має самобутнє творче обличчя. Учасники художньої самодіяльності беруть участь у всіх заходах Університету та у міських фестивалях-конкурсах.

 

 

ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ КЛУБУ «МЕДИК»

(Міжнародного культурного центру)/

Creative teams of the Medic Club (International Cultural Center)

 

 • Народна капела бандуристів/Bandura Folk Chapel
 • Народний оркестр народних інструментів/Folk orchestra of folk instruments
 • Народний ансамбль бандуристів/Folk ensemble of bandura players
 • Народний камерний хор/Folk chamber choir
 • Ансамбль скрипалів/Ensemble of violinists
 • Вокальна студія/Vocal studio
 • Джаз Бенд/Jazz Band
 • Камерний оркестр „Медична камерата»/Medical Chamber Chamber Orchestra
 • Музичне класичне тріо/Musical classical trio
 • Студія художнього слова/Studio of the artistic word
 • Тріо бандуристів/Trio of bandura players
 • Троїсті музики/Triple music

 

Завідувач клубу  «Медик» Ігор Терпелюк

Head of clubMedic  Igor Terpelyuk

Телефон: (066) 414 40 41/ Phone: (066) 414 40 41

 

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ ДО НАШОЇ ТВОРЧОЇ РОДИНИ!