Кафедра організації та економіки фармації

Студентський науковий гурток

Науковий керівник гуртка: асистент Сахнацька Наталія Миколаївна,

sakhnatskaya@ukr.net

 

Староста гуртка: Мекеда Анастасія, студентка 3 групи 5 курсу, anastasiamekeda@gmail.com

 

Положення СНГ 2021

 

Наші контакти

 

https://www.instagram.com/sss_oef_nmu

 

 

 

 

https://www.facebook.com/groups/gurtok.oef.nmu

 

 

 

 

gurtok_oef_nmu@ukr.net

 

 

 

 

 

https://www.t.me/sss_oef_nmu

 

 

 

Орієнтовний план засідань

студентського наукового гуртка

кафедри організації та економіки фармації

у 2022/2023 н.р.

№ п/п Тема засідання Орієнтовні дати Відповідальні за проведення
1. Організаційне засідання членів гуртка, вибори старости гуртка. Обговорення та затвердження календарного плану засідань студентського наукового гуртка на 2022-2023 н.р. Організація роботи СНГ в умовах воєнного стану. Вересень 2022 Викладачі кафедри
2. Організація тренінгу з підготовки тез виступу на конференцію. Обговорення можливостей співпраці СНГ з Товариством молодих вчених і спеціалістів НМУ імені О.О. Богомольця. Жовтень 2022 Викладачі кафедри
3. Узгодження тем магістерських робіт з напрямками наукових досліджень членів гуртка. Збір матеріалу, статистична обробка результатів досліджень. Ворк-шоп «Оформлення використаних джерел та літератури» Листопад 2022 Викладачі кафедри
4. Моніторинг чинного законодавства України щодо регулювання фармацевтичної діяльності, обговорення змін у нормативно-правових документах. Організація онлайн-заходу «Як розпочати власний бізнес у фармацевтичній сфері: юридичні аспекти». Грудень 2022 Викладачі кафедри
5. Обговорення можливостей закордонних стажувань та міжнародних програм обміну для студентів-фармацевтів. Січень 2023 Викладачі кафедри
6. Організація тренінгу «Можливості та перспективи розвитку молодого вченого у фармацевтичній сфері». Обговорення освітніх програм та грантів від провідних фармацевтичних компаній України. Лютий 2023 Викладачі кафедри
7. Підготовка наукових доповідей студентів до участі у «Квітневій студентській науковій сесії». Ворк-шоп «Створення та розвиток ефективної команди та лідерство у фармації» Березень 2023 Викладачі кафедри
8. Проведення «Квітневої студентської наукової сесії – 2023». Квітень 2023 Викладачі кафедри
9. Передзахист магістерських робіт студентами 5-го курсу. Обговорення ключових аспектів захисту магістерських робіт. Навчальний тренінг: «Публічний виступ: як підготуватись до успішного захисту магістерської» Травень 2023 Викладачі кафедри
10. Підведення підсумків роботи гуртка. Обговорення проблем і перспектив подальших наукових досліджень членів гуртка. Затвердження звіту про діяльність СНГ у 2022/2023 навчальному році. Червень 2023 Викладачі кафедри

 

2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

Звіт СНГ 2020-2021

 

31 травня 2022 року було проведено онлайн-зустріч з менеджером із комунікацій і розвитку корпоративного бренду фармацевтичної компанії «Teva» Оленою Скорою. Спікер розповіла присутнім ключові аспекти PR-політики та сторітелингу у фармацевтичній сфері, розкрила важливі питання формування корпоративного бренду компанії та надала багато цікавих порад для майбутніх фахівців.

 

 

27 травня 2022 року було проведено вебінар за темою «Програма «Доступні ліки»: у чому її суть та чому НСЗУ платить за це». Запрошеним спікер була експертка Українського центру охорони здоров’я та медичний юрист Тетяна Корженівська, яка поділилась зі студентами важливими аспектами діяльності НСЗУ та нюансами реалізації програми реімбурсації «Доступні ліки». Спікерка висвітлила багато питань щодо фінансування системи охорони здоров’я України та пояснила механізм відшкодування коштів за безкоштовні ліки для населення, зокрема у період воєнного стану.

 

 

З 2020-2021 навчального року за ініціативи кафедри організації та економіки фармації, а також за сприяння АТ «Галичфарм» було розпочато цикл лекцій освітнього проєкту «З досвідом у майбутнє». Зважаючи на карантинні обмеження, лекції відбувались у форматі онлайн. Фахівці служби навчання та розвитку персоналу АТ «Галичфарм» за попередньо погодженим розкладом провели 6 лекцій, які стосувались не лише аспектів фармацевтичної сфери, а були спрямовані на формування базових комунікативних навичок для ефективної адаптації майбутніх фахівців у суспільстві. Після успішного прослуховування усіх лекцій освітньої програми учасники проєкту отримали сертифікати участі.

 

 

 

21 грудня 2021 року у лекційній аудиторії фармацевтичного корпусу було проведено серію лекцій у рамках проєкту «Школа успішного магістранта» Товариства молодих вчених і спеціалістів. В організації заходу взяли участь студентські наукові гуртки кафедр аптечної та промислової технології ліків і організації та економіки фармації. Основну аудиторію, на яку безпосередньо було спрямовано цей захід, складали студенти 5 курсу фармацевтичного факультету, які виконують випускну магістерську роботу з профільних дисциплін.

 

Студенти отримали цікаві поради щодо початкових етапів наукового дослідження та структури наукової роботи від асистента кафедри організації та економіки фармації Наталії Миколаївни Сахнацької. Аспірантка кафедри аптечної та промислової технології ліків Світлана Леонідівна Алейник познайомила слухачів з основами застосування методів біостатистичного аналізу у діяльності молодого вченого, а також на прикладах продемонструвала використання програмного забезпечення у статистичній обробці досліджуваного матеріалу.

 

Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів, доцент кафедри організації та економіки фармації Ірина Анатоліївна Костюк відкрила присутнім «секрети» створення та оформлення презентації власного дослідження та розповіла про ключові принципи успішної доповіді.

 

Студенти максимально долучилися до дискусії, ставили багато влучних запитань, на які отримували вичерпні відповіді.

 

 

17 грудня 2021 року відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри, на якому слухачі отримали відповіді на такі важливі для науковця-початківця питання щодо формування мети та завдань наукового дослідження. Лекція відбувалася у форматі живого діалогу зі студентами. Спікер – асистент кафедри Сахнацька Наталія – на конкретних прикладах навела структуру наукової роботи та пояснила значення кожного з важливих елементів дослідження.

 

 

 

25 листопада староста гуртка Юлія Сокур представила кафедру організації та економіки фармації на Щорічній міжнародній конференції молодих науковців AYMSConf 2021 із доповіддю «Роль інтерактивних платформ у безперервному професійному розвитку фармацевтичного працівника»

 

 

 

29 листопада 2021 року наші студенти мали можливість побачити на власні очі, яким чином здійснюються усі етапи технологічного процесу виробництва інсулінів – від субстанції до готового лікарського засобу на вітчизняному заводі «Індар». Приємним бонусом стала бесіда з керівником відділу кадрів щодо можливостей працевлаштування, які відкриває завод для студентів фармацевтичного факультету. Дякуємо за організацію даного заходу викладачам кафедри організації та економіки фармації і кураторам факультету.

 

 

 

26 листопада наші гуртківці відвідали потужності фармацевтичної компанії “Біофарма плазма” у м. Біла Церква, яка спеціалізується на виробництві препаратів із донорської плазми крові людини. Крім відвідування підприємства, студенти відвідали дендропарк «Олександрія», де вони мали можливість прогулятись осіннім парком та зробити безліч гарних фото.

 

 

 

Студентський гурток кафедри ОЕФ долучився до організації та проведення Horrible PharmScience. Одним з креативних завдань від кафедри організації та економіки фармації був тематичний конкурс «HR для вампірів». Студенти мали можливість відчути себе керівниками компанії та провести співбесіду з «потенційним» кандидатом на посаду менеджера різноманітних напрямків.

 

 

20 жовтня 2021 року з метою налагодження співпраці між талановитою фармацевтичною спільнотою студентів було проведено зустріч з керівництвом Української фармацевтичної студентської асоціації (UPSA). Наші гуртківці отримали цікаву інформацію щодо перспектив співпраці та можливостей створення локального представництва UPSA у Києві. Президент асоціації Катерина Хмілевська розповіла усім присутнім про переваги співпраці та запросила усіх активних до роботи над спільними проектами.

 

 

7 жовтня 2021 року відбулося вступне засідання студентського наукового гуртка. Враховуючи карантинні обмеження, зустріч відбувалась у онлайн-форматі. Засідання відкрив завідувач кафедри, доктор фармацевтичних наук, професор Костянтин Леонідович Косяченко, який привітав усіх присутніх з початком роботи наукового гуртка у новому навчальному році та наголосив на важливості та актуальності студентської науки.

 

Під час засідання керівник студентського наукового гуртка, асистент Наталія Миколаївна Сахнацька поінформувала студентів про пріоритетні напрямки діяльності гуртка, зокрема про можливості участі студентів у освітньому проєкті від фармацевтичної корпорації «ARTERIUM», а також про реєстрацію на хакатон «Farmak Science Start 2.0» від компанії «Фармак». У студентів також буде можливість заслухати спікерів практичної фармації, які поділяться з молоддю досвідом роботи у галузі фармацевтичного маркетингу, у тому числі й міжнародного, реєстрації лікарських засобів, клінічних досліджень, фармаконагляду, оцінки медичних технологій тощо.

 

 

На засіданні було також обговорено та затверджено план роботи гуртка на 2021/2022 навчальний рік, перспективи розвитку студентської науки на кафедрі, переваги участі гуртківців у наукових конференціях та було обрано старосту студентського наукового гуртка – студентку 5-го курсу фармацевтичного факультету Юлію Сокур.

 

 

Напередодні Дня фармацевтичного працівника фармацевтичний відділ Товариства молодих вчених і спеціалістів творчо підійшов і до відзначення свята, і до залучення якомога більшої кількості студентів до занять у студентському науковому гуртку кафедри організації та економіки фармації, організувавши інтелектуальний конкурс для студентів четвертого курсу.

 

Кожна команда підготувала домашнє завдання – відеоролик, який мав на меті цікаво і креативно представити команду, її назву та лідера. Кульмінацією стали чотири тематичні конкурси, де студенти демонстрували знання історії фармацевтичної галузі, діяльності аптечних закладів та організації роботи фармацевтичних компаній. Уважно стежили за перебігом подій члени журі у складі викладачів кафедри організації та економіки фармації: професора Л.О.Гали, доцента Л.В.Коновалової та куратора факультету І.І.Кучеренко, які визначали переможців на кожному етапі конкурсу.

 

Модераторам заходу доценту Ірині Костюк та асистенту Наталії Сахнацькій, групи підтримки та вболівальники команд змогли створити дружню і захоплюючу атмосферу. Усі учасники інтелектуального турніру отримали головну нагороду – екскурсію на фармацевтичний завод «Біофарма», яку проведе особисто президент компанії Костянтин Єфименко.

 

 

 

2020-2021 навчальний рік

 

15 квітня 2021 року за підтримки Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя на кафедрі організації та економіки фармації відбулась квітнева студентська наукова конференція у секції «Організація та економіка фармації: стан, проблеми та тенденції розвитку» у дистанційному форматі за допомогою платформи Google Meet.

У роботі студентської конференції прийняли участь 14 студентів та 9 викладачів кафедри організації та економіки фармації. Конкурсна комісія у складі завідувача кафедри, доктора фармацевтичних наук, професора Косяченка Костянтина Леонідовича, доцентів Гали Лілії Олексіївни та Алєкперової Наталії Валеріївни обрали переможців.

Диплом І ступеня отримав студент V курсу фармацевтичного факультету Костенко Олександр, тема доповіді: «Аналіз впровадження цифрових технологій на аптечному ринку України» (науковий керівник – доц. Алєкперова Н.В.).

Дипломи ІІ ступеня отримали: студентка V курсу фармацевтичного факультету Баньковська Тетяна з доповіддю на тему «Сучасний стан доставки лікарських засобів з аптек міста Києва» (наукові керівники – професор Косяченко К.Л., ас. Костюк І.А.) та студент V курсу факультету підготовки іноземних громадян Махмуд Кавар Джамал, який доповідав на тему «Marketing Research of Type 2 Antidiabetic Drugs on Pharmaceutical Market of Iraq» (науковий керівник – доц. Алєкперова Н.В.).

Дипломи ІІІ ступеня отримали: студентка V курсу фармацевтичного факультету Кохана Анастасія, тема доповіді: «Фармацевтична послуга як напрям професійної діяльності аптечних закладів» (науковий керівник – доц. Гала Л.О.); студентка ІV курсу фармацевтичного факультету Шамрило Ксенія, тема доповіді «Допінг-контроль в Україні» (науковий керівник – доц. Шолойко Н.В.); студентка ІV курсу фармацевтичного факультету Сокур Юлія, тема доповіді: «Аналіз мобільних додатків закордонних та вітчизняних аптечних мереж» (науковий керівник – ас. Сахнацька Н.М.).

Усі доповідачі отримали сертифікати участі, а переможці – дипломи I, II та III ступенів. Щиро дякуємо усім учасникам наукового заходу і зичимо наукових здобутків у майбутньому.

 

 

 

 

2019 рік

 

24 квітня 2019 року на кафедрі організації та економіки фармації Національного медичного університету імені О. О. Богомольця відбулася наукова студентська конференція «Дні фармацевтичної науки 2019» у секції «Організація та економіка фармації: стан, проблеми та тенденції розвитку».

У роботі студентської конференції прийняли участь 7 студентів та 7 викладачів кафедри ОЕФ НМУ імені О.О. Богомольця.

За результатами оцінювання диплом І ступеня отримала студентка ІV курсу фармацевтичного факультету Бєляєва Анастасія Олегівна, тема доповіді: «Стан та перспективи розвитку клінічних досліджень в Україні».

Диплом ІІ ступеня отримала студентка V курсу фармацевтичного факультету Губар Мирослава Артурівна з темою доповіді: «Дослідження холістичного маркетингу на прикладі фармацевтичної виробничої компанії».

Дипломи ІІІ ступеня отримали: Лабунець Марія Дмитрівна(ІV курс, фармацевтичний факультет) з темою доповіді: «Аналіз діяльності аптек зі збору та зберігання фармацевтичних відходів» та Мазуренко Ольга Ігорівна (V курс, фармацевтичний факультет) з темою доповіді: «Аналіз корпоративної культури фармацевтичної виробничої компанії України».

Усі доповідачі були нагороджені сертифікатами та подарунками за участь у конференції.

 

 

4 квітня 2019 року студентка 5 курсу 3 групи фармацевтичного факультету Губар Мирослава стала учасником ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Фармакологія, Фармація» на англ. мові в НМУ імені Богомольця. Губар М. захистила роботу на тему «The research of holistic marketing on an example of the pharmaceutical manufacturing company» (науковий керівник – доц. Алєкперова Н.В.) та отримала сертифікат «За кращу презентацію».

 

 

 

2018 рік

Пленарне засідання «Квітневої студентської наукової сесії – 2018»

29 травня 2018 року відбулося Пленарне засідання «Квітневої студентської наукової сесії – 2018». З доповіддю «Роль фармацевтичної опіки у формуванні стратегічної діяльності аптеки» виступила студентка 5 курсу фармацевтичного факультету Холоденко В.О. (науковий керівник: доц. Алєкперова Н.В.).

 

ЗАСІДАННЯ КВІТНЕВОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ СЕСІЯЇ – 2018

25 квітня 2018 року на кафедрі організації та економіки фармації Національного медичного університету імені О. О. Богомольця відбулася наукова студентська конференція в рамках «Студентської наукової сесії – квітень 2018» на тему «Організація та управління фармації: стан, проблеми та тенденції розвитку».

За результатами оцінювання диплом І ступеня отримала студентка V курсу фармацевтичного факультету Холоденко Вікторія Олександрівна, тема доповіді: «Аналіз конкурентної діяльності аптечних закладів».

Диплом ІІ ступеня отримала студентка V курсу фармацевтичного факультету Сахнацька Наталія Миколаївна з доповіддю на тему «Дослідження питань дотримання фахівцями аптек протоколів провізорів»

Дипломи ІІІ ступеня отримали студентки IV курсу фармацевтичного факультету: Губар Мирослава Артурівна, тема доповіді «Досліження впливу кольору як аспекту нейромаркетингу»; Храповицька Катерина Миколаївна, тема доповіді «Сучасні підходи до реєстрації лікарських засобів в Україні».

Решта доповідачів були нагороджені сертифікатами за участь у конференції.

 

2017 рік

 

26 квітня 2017 року на кафедрі організації та економіки фармації Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулася наукова студентська конференція в рамках «Студентської наукової сесії – квітень 2017» на тему «Організація та економіка фармації: стан, проблеми та тенденції розвитку».

За результатами оцінювання диплом І ступеня отримала студентка V курсу фармацевтичного факультету Караченцева Наталія Володимирівна, тема доповіді: «Проблеми та перспективи реімбурсації в Україні».

Дипломи ІІ ступеня отримали студенти: Лойченко Олена Володимирівна (V курс, фармацевтичний факультет), тема доповіді: «Дослідження підходів до утилізації лікарських засобів» та Dele-Afolayan Moyinoluwa Catherine (V курс, факультет іноземних студентів)

            Дипломи ІІІ ступеня отримали:

– Карпенко Оксана Сергіївна (V курс, фармацевтичний факультет), тема доповіді – «Порівняльний аналіз методів рекламування лікарських засобів в Україні та за кордоном»; Стасюк Вікторія Вікторівна (V курс, фармацевтичний факультет); тема доповіді – «Маркетинговий аналіз ринку лікарських засобів для лікування бронхіальної астми» та Холоденко Вікторія Олександрівна (V курс, фармацевтичний факультет), тема доповіді – «Електронний грошовий обіг в Україні».