Кафедра організації та економіки фармації

Новини

6 грудня 2018 року для студентів 5 курсу фармацевтичного факультету відбулася лекція директора ТОВ “Сейф драг Сервис – Фарма” к.фарм.н. Савченко Дмитра Сергійович, що була присвячена питанням фармаконагляду в Україні та стратегії розвитку фармаконагляду у виробника

 

 

 

4 грудня 2018 року для студентів 5 курсу фармацевтичного факультету відбулася лекція екс-віце Міністра охорони здоров’я Польщі Кшиштофа Ланді, що була присвячена питанням реімбурсації та оцінці технологій охорони здоров’я Польші

 

23 жовтня 2018 року на 13-му засіданні Поважної ради було нагороджено Почесною грамотою завідувача кафедри організації та економіки фармації, доктора фармацевтичних наук Косяченка Костянтина Леонідовича

 

 

Участь співробітників кафедри у засіданні «Круглого столу» Комітету з охорони здоров’я Верховної Ради України на тему «Створення державної системи оцінки технологій охорони здоров’я (Health Technology Assessment – HTA)

 

24 жовтня 2018 року відбулося засідання «круглого столу» Комітету з охорони здоров’я Верховної Ради України на тему «Створення державної системи оцінки технологій охорони здоров’я (Health Technology Assessment – HTA) як необхідного інструменту реформування медичної галузі». Ініціатором та модератором заходу була заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, народний депутат України Ірина Сисоєнко.

На засіданні «круглого столу» були обговорені питання розробки вітчизняних нормативно-правових актів та можливу імплементацією Україною іноземних актів у сфері запровадження системи оцінки технологій охорони здоров’я (Health Technology Assessment – HTA).  На даний час Верховною Радою України прийнято Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який введений в дію з 01 січня 2018 року. Ним внесені зміни до Основ законодавства про охорону здоров’я та затверджено нову дефініцію: «оцінка медичних технологій – експертиза медичних технологій щодо клінічної ефективності, економічної доцільності, організаційних проблем та проблем безпеки для громадян у зв’язку з їх застосуванням». Таким чином, в Україні вже відкритий шлях до реалізації на рівні підзаконних актів запровадження цього прозорого та цивілізованого інструменту.

У засіданні «круглого столу» взяли участь співробітники кафедри організації та економіки фармації НМУ імені О.О. Богомольця: завідуючий кафедри, д.фарм.н., Президент ГС «Українське агентство з оцінки технологій охорони здоров’я» Косяченко Костянтин Леонідович, доценти Гала Лілія Олексіївна та Алєкперова Наталія Валеріївна.

Косяченко К.Л. виступив з доповіддю на тему «Досвід та перспективи впровадження HTI в Україні», в якому підняв питання щодо важливості впровадження HTI в Україні, призначення даного інструменту, його етапів, важливих компонентів політики у сфері охорони здоров’я. Доповідачем був запропонований шлях побудови національної системи HTI та українська модель оцінки технологій охорони здоров’я. Актуальність доповіді викликала велику зацікавленість серед учасників, напрями реалізації основних положень, представлених в докладі, були обговорені на засіданні «круглого столу».

 

Участь співробтників кафедри у VII науково-практичній конференції з міжнародною участю «Науково-технічний прогрес і оптимізація технологічних процесів створення лікарських препаратів»

 

27-28 вересня 2018 року співробітники кафедри організації та економіки фармації стали учасниками VII науково-практичної конференції з міжнародною участю «Науково-технічний прогрес і оптимізація технологічних процесів створення лікарських препаратів». Доцент Алєкперова Н.В. та доцент Гала Л.О. взяли участь у секції «Оптимізація технологічних процесів створення лікарських препаратів. Оптимізація лікарського обслуговування амбулаторних і стаціонарних хворих. Менеджмент і маркетинг у фармації» з доповідями «Лідерство в фармацевтичній освіті як фактор професійного розвитку» та «Вивчення підходів до розробки Належної аптечної практики в пострадянських країнах» відповідно. Жваве обговорення доповідей свідчило про актуальність та високу практичну цінність отриманих результатів досліджень.

 

 

 

Державна атестація на кафедрі організації та економіки фармації 

На кафедрі організації та економіки фармації 5 та 6 червня 2018 року студенти фармацевтичного факультету складали державні іспити з навчальних дисциплін «Організація та управління в фармації» та «Організація та управління у фармації та парфумерно-косметичній галузі», що включали усні відповіді щодо питань організації, виробничої та комерційної діяльності, контролю якості лікарських засобів, фармацевтичного менеджменту та маркетингу, а також контроль оволодіння практичними навичками.

Голова екзаменаційної комісії професор Ірина Володимирівна Ніженковська наголосила на якісній практичній професійній підготовці студентів та суттєвому покращенні матеріально-технічного забезпечення кафедр для проведення державних іспитів.

 

 

 

 

 

Участь співробітників кафедри у ІІ науково-практичній конференції “Заклади охорони здоровя і виробники лікарських засобів: ефективне співробітництво у процесі медикаментозного забезпечення населення України”​

30 травня 2018 року в Національній науково-медичній бібліотеці України відбулася друга науково-практична конференція «Заклади охорони здоров’я і виробники лікарських засобів: ефективне співробітництво у процесі медикаментозного забезпечення населення України».

Завідувач кафедри, доктор фармацевтичних наук, Косяченко Костянтин Леонідович розповів про роль HTA у підвищенні якості медичної допомоги.  Також у конференції взяла участь асистент кафедри, кандидат фармацевтичних наук, Дацюк Наталія Олегівна з доповіддю про проблемні питання відпуску опіоїдних анальгетиків.

Детальніше: https://www.apteka.ua/article/459371, https://www.apteka.ua/article/459892

 

 

 

 

Круглий стіл на тему «Формування цін на лікарські засоби. Чому ліки продовжують дорожчати»

29 травня 2018 року завідувач кафедри організації та економіки фармації, доктор фармацевтичних наук Косяченко Костянтин Леонідович
взяв участь у круглому столі на тему «Формування цін на лікарські засоби. Чому ліки продовжують дорожчати». Костянтин Леонідович у своїй доповіді наголосив про важливі питання доступності достовірної інформації щодо ефективності лікарських засобів та ефективного контролю за відпуском лікарських засобів, зокрема рецептурних, в аптечних закладах.

 

 

Участь у ХІІ науково-практичній конференції з міжнародною участю «Управління якістю в фармації»

18 травня 2018 року доцент кафедри організації та економіки фармації Гала Лілія Олексіївна взяла участь у ХІІ науково-практичній конференції з
міжнародною участю «Управління якістю в фармації», що проходила на базі Національного фармацевтичного університету (м. Харків). Тема доповіді – «Наукове обґрунтування розробки стандарту Належної аптечної практики щодо поводження з фармацевтичними відходами». Учасники конференції обговорювали актуальні питання контролю, забезпечення й управління якістю у фармацевтичній сфері, обмінювалися думками щодо змін нормативних вимог і досягнень вітчизняних підприємств фармацевтичного сектору та окреслили перспективи розвитку цього напрямку.

 

 

 

Захист дипломних робіт

15 травня 2018 року на кафедрі організації та економіки фармації розпочалася Державна атестація випускників-провізорів за напрямком  «Фармація», а саме відбувся захист дипломних робіт. Всі студенти отримали відмінні оцінки за науково обґрунтовані та практично значимі для фармації роботи.

 

 

 

 

Науково-методичний семінар «Економіко-управлінська підготовка магістрів фармації – нагальне завдання вищої фармацевтичної освіти»

12-13 квітня 2018 р. за підтримки керівництва Одеського національного медичного університету на базі кафедри організації та економіки фармації відбувся науково-методичний семінар «Економіко-управлінська підготовка магістрів фармації – нагальне завдання вищої фармацевтичної освіти» та виїзне засідання опорних кафедр Національного фармацевтичного університету економіко – управлінського спрямування з однопрофільними кафедрами фармацевтичних факультетів медичних закладів вищої освіти України.

Під час семінару представники Національного медичного університету імені О.О. Богомольця доц. Алєкперова Н.В. та доц. Гала Л.О. доповідали і працювали в секційних засіданнях.

 

 

 

На кафедрі організації та економіки фармації з 5 по 9 лютого 2018 року студенти фармацевтичного факультету (з.ф.н.) складали державний іспит з навчальної дисципліни «Організація та управління в фармації», що включає  усні відповіді щодо питань організації, виробничої та комерційної діяльності, контролю якості лікарських засобів, фармацевтичного менеджменту та маркетингу, а також контроль оволодіння практичними навичками.

 

 

 

13-16 вересня 2016 р. відбувся VII Національний з’їзд фармацевтів України у Харкові на базі Національного фармацевтичного університету 

13-16 вересня 2016 р. відбувся VII Національний з’їзд фармацевтів України у Харкові на базі Національного фармацевтичного університету. У рамках проведення цього заходу відбулася науково-практична конференція «Фармація ХХІ століття: тенденції та перспективи», в якій співробітники кафедри організації та економіки фармації доц. Гала Л.О., доц. Шолойко Н.В. та доц. Алєкперова Н.В. прийняли участь з усними та постерними доповідями. У результаті з’їзду відбулося підбиття підсумків, обговорення та затвердження концепції розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров’я України на 2016-2021 рр.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

gn_yl4hmvck

Згідно Наказу Міністерства оборони України від 18.08.2015 №600 Куклишин Олександр Іванович, асистент кафедри організації та економіки фармації, нагороджений Подякою Міністерства оборони України за вагомий особистий вклад в організацію надання матеріально-технічної допомоги особовому складу військових частин і підрозділів Збройних Сил України, підтримання бойового духу захисників державного суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня незалежності України.

Подяка

Згідно Указу Президента України №126/2015 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня» нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня:

Шолойко Наталію Василівну – керівника сектору медичної служби Штабу національного спротиву.

В СЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ ІЗ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН

 

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1193 від 21.10.2014 року було визнано базовим вищим навчальним закладом з проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Фармацевтичні дисципліни».

У заочному ІІ етапі взяли участь 16 конкурсантів з 9 вищих навчальних закладів. Після рецензування конкурсною комісією , до складу якої входили співробітники кафедри організації та економіки фармації – професор М.Л. Сятиня, доцент Н.В. Шолойко, до захисту на науково-практичній конференції було допущено 9 робіт.

ІІ очний етап проходив 25 березня 2015 року в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця. Урочисте відкриття Конкурсу розпочала заступник голови галузевої комісії, д.м.н., професор, завідувач кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії І.В. Ніженковська.

Конкурсна комісія у складі: д.м.н., проф. Ніженковська І.В., д.м.н., проф. Чекман І.С., д.фарм.н., проф. Сятиня М.Л., д.м.н., проф. Хайтович М.В., д.б.н., проф. Мінарченко В.М. заслухали всі роботи, відзначила високий рівень наукових робіт і найкращими визначила:

І місця – Нагорна Таміла Іванівна (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця)

ІІ місце – Токаренко Анастасія Олександрівна (Запорізький державний медичний університет)

ІІІ місце – Атаманчук Тетяна Олегівна (Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського); Гнатюк Ольга Олександрівна (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця).