Кафедрa внутрішньої медицини №4
Наукова робота
Відповідальна за наукову роботу:
Моцак Т.М. – Ph.D., доцент кафедри внутрішньої медицини №4,
телефон +380936365516
Електронна адреса – motsaktm@ukr.net
Відповідальна за наукову роботу:
Моцак Т.М. – Ph.D., доцент кафедри внутрішньої медицини №4,
телефон +380936365516
Електронна адреса – motsaktm@ukr.net
Пріоритетними напрямками наукової роботи кафедри внутрішньої медицини №4 є наступні розділи сучасної кардіології, ревматології та внутрішньої медицини:
- Діагностика та лікування пацієнтів з коморбідною патологією внутрішніх органів
- Дисбаланс амінокислотного складу плазми крові як можлива патогенетична ланка з розвитку атеросклерозу та ішемічної хвороби серця
- Лікування порушень серцевого ритму у постінфарктних хворих із цукровим діабетом 2 типу
- Особливості лікування пацієнтів з генералізованим атеросклерозом
- Стан складу мікробіоти кишківника у хворих на ішемічну хворобу серця з пароксизмальною формою фібриляції передсердь
- Роль порушення обміну триптофану та серотоніну у хворих на генералізований атерослероз
- АСК-індуковані гастропатії у хворих з високим серцево-судинним ризиком.
- Роль порушень гуморального та клітинного імунітету в розвитку атеросклерозу й гострого коронарного синдрому
- Прогнозування перебігу нестабільної стенокардії шляхом вивчення жирнокислотного спектру тромбоцитів
- Особливості діагностики та лікування ішемічної хвороби серця у хворих з супутнім панкреатитом
- Пострандіальна гіпотонія, механізми розвитку, діагностика, лікування
- Ожиріння – фактор ризику розвитку гіперінсулінемії у хворих на есенціальну артеріальну гіпертензію
- Роль порушень жирнокислотного спектру лімфоцитів в розвитку ішемчної хвороби серця
- Синдром обструктивного апное сну: зв’язок із серцево-судинними захворюваннями
- Стан активності дофамінергічної системи як один з факторів розвитку артеріальної гіпертензії та ожиріння
- Лікування систолічної дисфункції серця у хворих на цукровий діабет 2 типу, що перенесли не-Q-інфаркт міокарда
- Визначення змін показників ліпідного спектра крові у постінфарктних хворих з цукровим діабетом 2 тип
- Медикаментозна корекція порушень жирнокислотного спекрту мембран еритроцитів у хворих з постійною формою фібриляції передсердь
- Гіперінсулінемії на віддалений прогноз у хворих з артеріальною гіпертензією та метаболічними порушеннями
Впродовж останніх років науковці кафедри проводили і продовжують проводити дослідження у рамках наступних тем:
- Застосування пемафібрату для зменшення серцево-судинних ускладнень за рахунок зниження рівня тригліцеридів у пацієнтів із цукровим діабетом)
- Відкрите дослідження фази 3b для оцінки довгострокової безпечності та ефективності ведолізумабу для підшкірного введення у паціентів з виразковим колітом та хворобою Крона
- Порушення гемодинаміки, коронарного кровообігу та ектопічна активність міокарда у хворих на ішемічну хворобу серця з супутнім цукровим діабетом, методи медикаментозної корекції
- Довгострокове дослідження наслідків для оцінки зниження резидуального ризику при застосуванні статину у сполучені з препаратом Епанова у паціентів з гіпертригліцеридемією з високим серцево-судинним ризиком (“STRENGTH”)
- Зміни амінокислотного спектру плазми крові у хворих на ішемічну хворобу серця з порушеннями серцевого ритму та їх медикаментозна корекція
- Вплив амінокислотного спектру сироватки крові при цукровому діабеті типу 2 на показники серцево-судинного ризику у хворих на ішемічну хворобу серця та методи медикаментозної корекції
- Особливості перебігу нестабільної стенокардії залежно від функціонування системи гемостазу при різних варіантах статинотерапії
- Клінікопатогенетичне обґрунтування використання цилостозолу у хворих з ускладненим перебігом артеріальної гіпертензії
- Комплексна оцінка гемодинамічних та метаболічних порушень у хворих на ІХС поєднану з цукровим діабетом ІІ типу та можлива їх медикаментозна корекція.
- Порушення жирнокислотного спектру тромбоцитів, імунологічного статусу та амінокислотного спектру сироватки крові та можливість медикаментозної корекції )
- Зміни жирнокислотного спектру мембран еритроцитів при постійній формі фібриляції передсердь
- Порушення ліпідного, вуглеводного та білкового обміну у хворих на ішемічну хворобу серця із супутньою артеріальною гіпертензією,можливість медикаментозної корекції
Тема НДР кафедри внутрішньої медицини №4 «Особливості обміну ліпідів, білків, нейромедіаторів та гемодинаміки у хворих на генералізований атеросклероз та вторинна профілактика серцево-судинних подій». Всі Науково-педагогічні працівники (НПП) кафедри приймають активну участь в НДР. За 2023 рік НПП кафедри внутрішньої медицини №4, співробітники приймали участь в написанні монографії та є членами в редколегій наукових журналів.
За 2023 рік, НПП кафедри було опубліковано: 28 статей (з них 11 міжнародних), 52 тез (з них 28 міжнародних); 8 публікації в наукометричних базах Scopus та Web of Science. Результати НДР було висвітлено в доповідях на українських та міжнародних на конфереціях – 24 (з них 15 міжнародних). Професори кафедри, є членами спеціалізованих рад для захисту дисертацій; на кафедрі виконуються 2 докторські дисертації та 5 дисертацій на здобуття ступеня Ph.D.
Співробітники кафедри члени міжнародних профільних організацій
Завідувач кафедри, професор Лизогуб В.Г. – Член Президії республіканського товариства терапевтів України, Заступник голови Вченої ради з фаху кардіологія і ревматологія при НМУ, дійсний член Європейського товариства кардіологів (ESC).
Доцент Моцак Т.М. – член Європейської асоціації по атеросклерозу (EAS), Член фундаментальної серцево-судинної науки Європейського товариства кардіологів (ESC)
Доцент Мельничук І.О. – член Європейської асоціації кардіологів.
Асистент Тиравська Ю.О. – член Європейської асоціації кардіологів, Європейської асоціація гематологів, Міжнародної асоціація тромбозу та гемостазу
Підручники, навчальні посібники та монографії, видані за участі співробітників кафедри внутрішньої медицини №4
- Unified GUIDELINES (for internal medicine departments 1-4) to hematology practical classes for 4th course foreign students by educational discipline “Internal medicine, including endocrinology” in English. – Kyiv: MEDPRINT, 2022. – 100 ISBN 978-966-2711-54-7
- Уніфіковані МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ (для 1-4 кафедр внутрішньої медицини) з гематології 4 курсу з навчальної дисципліни «Внутрішня медицина, в тому числі ендокринологія». – Київ: МЕДПРИНТ, – 100 с. ISBN 978-966-2711-53-0
- Гищак Т.В., Долинна О.В. Основи медичних знань та тактичної медицини: навчальний посібник. –Київ. -2022. 280 с. (є в репозитарії бібліотеки НМУ)
- Лизогуб В.Г., Кузько Н.В. Ишемическая болезнь сердца. Київ, Здоров’я, 2007-430 c.ISB N 978-966-463-004-4
- Лизогуб В.Г., Пліскевич Д.А., Козлов В.А., Савченко А.В., Бондарчук А.Н., . Богдан Т.В., Крамарьова В.Н. Практикум з внутрішньої медицини (навчальний посібник для практичних занять та самостійної роботи студентів 4 курсу). « Основи внутрішньої медицини (ендокринологія, гастроентерологія, пульмонологія, гематологія). Змістовий модуль №3 «Основи діагностики, лікування та профілактики хвороб органів дихання. Київ – 2008, 42 с.
- Крайдашенко О.В., Купновецька І.Г., Кліщ І.Н., Лизогуб В.Г. Фармакотерапия. Підручник для студентів фармакологічного факультету. Вид. 2. — Вінниця : Нова Книга, 2013. — 644 с. : іл. ISBN 978-966-382-486-4.
- Лизогуб В.Г, Лисенюк В.П, Наумова М.І.. Фітотерапевтичні засоби та фітопрепарати для загальної лікарської практики : навч. посібник– К., 2007. – 98 с.
- Лизогуб В.Г., Богдан Т.В., Шараєва М.Л., Крайдашенко О.В., Волошина О.О. Побічні дії лікарських засобів: навч. посібник – Київ, 2013. – 137 с.
- Богдан Т.В., Лизогуб В.Г. Метаболізм амінокислот при міокардиальній ішемії. Монографія.- 2016.- Київ, ДІА.- 207 с. ISBN 978-617-7015-43-6.
- Серцево-судинні захворювання. Класифікація, стандарти діагностики та лікування / Всеукр. асоц. кардіологів ; За ред. В. М. Коваленка [та ін.]. – 3-те вид., переробл. і допов. – Киiв : Моріон, 2018. – 223 с. : іл, табл.
Шифр ННМБУ:Б-98221 - Серцево-судинні захворювання. Класифікація, стандарти діагностики та лікування/ За ред. В.М. Коваленка, М.І. Лутая, Ю.М. Сіренка, О.С. Сичова, 4-те вид., переробл. і доповн. – К.: МОРІОН, 2020. – 240 с. І8ВІЧ 978-966-2066-77-7.
- Алтуніна Н.В. Метаболічні ефекти застосування альфа-ліпоєвої кислоти та сульфату цинка у хворих на цукровий діабет 2 типу, що перенесли не-Q-інфаркт міокарда // Сhallenges and prospects for the development of the medical sphere in Ukraine and EU countries: comparative analysis: Collective monograph. Riga: Izdevnieciba “Baltija Publishing”. – 2019. – P. 1-25.