Кафедра патологічної анатомії

Лікувально-консультативна робота

 

Відповідальний співробітник кафедри – асистент Григорчук Сергій Петрович, s.grygorchuk@gmail.com

 

Клінічні бази кафедри патологічної анатомії НМУ імені О.О. Богомольця 

 

Лікарські категорії співробітників кафедри патологічної анатомії 

 

Кафедра патологічної анатомії від моменту свого заснування традиційно опікується підвищенням рівня фахової підготовки фахівців з патологічної анатомії Києва й інших міст України, надає кваліфіковану консультаційно-діагностичну допомогу медичним закладам різного рівня і відомчої підпорядкованості.

 

На всіх клінічних базах кафедри проводиться щороку близько 1 000 аутопсій різного рівня складності. В патологоанатомічному відділенні Київського міського клінічного онкологічного центру досліджуються близько 100 тисяч гістологічних препаратів (більш 20 тисяч хворих) на рік. Близько 8 тисяч пацієнтів з інших лікарень України щорічно звертаються за консультативною допомогою, рік у рік кількість їх росте. На базі відділення вперше в Україні впроваджений для практичного застосування імуногістохімічний метод, який отримав широке розповсюдження та дозволяє збільшити можливості лікаря для визначення походження пухлини, прогнозу клінічного перебігу захворювання, а також передбачити відповідь на лікування. У відділенні використовується більше 130 антитіл для імуногістохімічного дослідження. На клінічних базах кафедри використовується наступне університетське медичне обладнання та устаткування: мікроскоп багатотубусний для проведення досліджень, мікроскопи Olympus, інтерактивний комплекс.

 

Дитяче патологоанатомічне відділення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України займається діагностичною допомогою при дитячій патології. Щорічно відділення консультує складні діагностичні педіатричні випадки з усієї країни.

 

Співробітники кафедри патологічної анатомії на клінічних базах постійно проводять діагностичні аутопсії, вирізку операційного матеріалу, плацент, патоморфологічне дослідження операційного, біопсійного матеріалу, плацент, імуногістохімічні дослідження, надають консультативну допомогу патологоанатомічним відділенням, беруть участь у патологоанатомічних конференціях медичних закладів, аналізі якості надання медичного допомоги на клінічних базах, роботі клініко-експертних комісій і робочих груп Департаменту охорони здоров’я КМДА і МОЗ України.