Кафедрa загальної хірургії №1

Новини кафедри

 

Молода науковиця Людмила Левченко успішно захистила дисертацію з актуальної хірургічної теми

Колектив кафедри загальної хірургії №1, яку очолює професор Олексій Дронов, уже десятки років поспіль займається розробкою і вдосконаленням методів діагностики і лікування запальних захворювань гепатопанкреатодуоденальної зони. До вирішення цієї складної медичної проблеми долучилася аспірантка кафедри Людмила Левченко. Молода науковиця досліджувала один із важливих фрагментів планової роботи кафедри. Свою дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії присвятила вивченню впливу передопераційної біліарної декомпресії у пацієнтів з обтураційною жовтяницею пухлинного генезу, ускладненого холангітом на перебіг захворювання, досліджувала розвиток післяопераційних ускладнень і методи впливу на ефективність лікування.

Публічний захист дисертації, який відбувся 16 грудня у приміщенні ректорату НМУ імені О.О. Богомольця, став підсумком тривалої дослідної роботи Людмили Левченко, яка розпочалася ще в студентські роки в науковому гуртку кафедри. Першу доповідь на конференції творчої молоді, а згодом і першу публікацію, було присвячено вивченню впливу передопераційної біліарної декомпресії на розвиток післяопераційних ускладнень.

«Я вдячна долі, що на шляху мого фахового становлення зустріла прекрасних вчителів, – розповідає Людмила, — практичні заняття з хірургії проводив професор Сергій Земсков, у науковому гуртку дослідження проводила під керівництвом професорів Ігоря Несташенка та Інни Ковальської, а згодом виконання дисертаційної роботи спрямовував професор Олексій Дронов. Мені пощастило навчатися, оволодівати професією в колективі однєї з найкращих хірургічних кафедр нашого Університету з потужними традиціями».

На засіданні разової вченої ради офіційні рецензенти й опоненти, інші виступаючі були єдині в оцінці результатів дослідницької роботи науковиці Людмили Левченко. Адже дисертація має вагоме теоретичне і практичне значення. У клінічну практику уже впроваджено покрокову тактику лікування хворих з пухлинними ураженнями панкреатобіліарної зони, ускладненої холангітом, що значно покращує результати лікування хворих цієї категорії.

 

 

 

 

 

 

За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Указом Президента України № 195/2021 завідувача кафедри, д.мед.н., професора Дронова О.І. нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

 

 

 

В липні 2021 року на клінічній базі кафедри загальної хірургії № 1 НМУ імені О.О. Богомольця проходила стажування студентка 5 курсу медичного університету м.Катанья (Італія) Фабіола Д’анджело.

 

 

 

 

До 30-річчя Незалежності України у приміщенні Будинку офіційних прийомів ДУС Офісу Президента України відбулася урочиста церемонія нагородження Національним визнанням із врученням Ордену «Гордість нації», Почесною грамотою за вагомий внесок у розвиток і захист України. Серед номінантів – українські воїни, волонтери, політичні діячі, лікарі, освітяни та інші яскраві особистості, які творять сучасну історію нашої держави. Високу нагороду вручали народні депутати Верховної ради України.

Цієї високої відзнаки удостоєно професора кафедри загальної хірургії №1 Університету Миколу Миколайовича Корпана .

 

 

 

14 лютого 2020 року у конференц-залі Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Шалімовські дні: актуальні проблеми клінічної хірургії».

У роботі конференції взяли участь проректор з наукової роботи та інновацій НМУ імені О.О. Богомольця, професор С.В.Земсков, професор, завідувач кафедри загальної хірургії №1 О.І. Дронов з доповіддю “Рак підшлункової залози. Сучасний стан проблеми”

 

У лютому 2020 р. відбувся брейринг  з хірургії, де студенти наукового гуртка ім. М.М. Дітеріхса здобули II призове місце.