Кафедра неврології

Лікувально-консультативна робота

Неврологічна служба  Києва  є потужною ланкою системи надання спеціалізованої допомоги.  У 2022р. за неврологічною допомогою у місті  звернулося  124934 особи,  де число первинних захворювань склало   25763 випадки.  З-за певних причин кількість звернень до неврологів   зменшилася, що привело до зменшення показника захворюваність по всіх нозологіях. Так захворюваність по неврологічних хворобах склала 522,02 на 100 тис. населення, де лише захворюваність на церебро-васкулярні  хвороби (ЦВХ) зросла – було зареєстровано 93171 хворих (74,5% від усіх неврологічних хворих). Також у місті зросла на 10,43 на 100 тис. населення смертність від ЦВХ, котра склала 126,77 (у порівнянні до показника 7,71   смертності по всіх неврологічних хворобах у медичних закладах ДОЗ КМДА).   Найбільш медико-соціально значимими серед усіх захворювань нервової системи є мозкові інсульти. У 2022 році у лікувальних закладах міського підпорядкування було проліковано 7744 особи, де інфартки мозку склали  7169 та внутрішньомозкові крововиливи  567 випадки.

Ліжковий фонд   міста  складав 1293 неврологічних ліжка, де за рік проліковано 27149 хворих; є 150 реабілітаційних ліжок.

Слід відмітити, що в м. Києві працюють колективи кількох кафедр неврології вищих навчальних закладів, де кафедра неврології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця робить великий науковий і практичний внесок у розвиток охорони здоров’я. На кафедрі неврології працюють доктори мед. наук, професори: Прокопів М.М., Мельник В.С., Соколова Л.І.,  Черенько Т.М.,.; докт. мед. наук.  доцент: Турчина Н.С.; кандидати мед. наук, доценти: Ілляш Т.І., Рогоза С.В. , Крилова В.Ю., Довбонос Т.А., Симоненко Г.Г., Мельник Т.М., Трепет Г.В., Свистільник В.О. Крім того на кафедрі працюють асистенти, кандидати мед. наук:  Гелетюк Ю.Л., Гудзенко ГВ., С.М.,  Муравська Л.М., ас. Шоломон. Над дисертаціями працюють асистенти Шоломон С.М., Потапова К.П., аспіранти Окунєва С-М. С., Самінін Я.Г., Лащенко О.С., Михайліченко М.О., Марченко М.В.

Кафедра неврології базується на восьми клінічних базах та здійснює великий внесок у лікувально-консультативну роботу як у  місті,  та Україні.

Клінічними базами кафедри є:

  • КНП «Олександрівська клінічна лікарня» (неврологічне відділення та відділення церебро-васкулярної патології);
  • КНП «Київська міська клінічна лікарня №4» (два неврологічних відділення і міський центр демієлінізуючих захворювань);
  • КНП «Київська міська клінічна лікарня №3» (неврологічне відділення);
  • КНП «Київська міська клінічна лікарня №6» (неврологічне відділення);
  • Дитяча клінічна лікарня №4 Солом’янського району м.
  • ДУ «ГМЦ МВС України» ( неврологічне відділення);
  • Центральна поліклініка МВС України (неврологічне відділення);
  • Університетська клініка (неврологічне відділення)

 

Відповідальна  за лікувальну роботу кафедри  проф. Прокопів М.М. Відповідальні по базах: проф. Соколова Л.І., проф. Черенько Т.М., доц. Турчина Н.С., доц. Симоненко Г.Г., доц.. Свистільник В.О. ,  ас. Гудзенко Г.В.

доц. Мельник Т.М.

Співробітники кафедри ведуть велику діагностично-консультативну і лікувальну роботу на своїх лікувальних базах.  Професори та доценти консультують хворих у неврологічних відділеннях, які поступили в ургентному порядку та планових хворих, а також пацієнтів, які знаходяться в реанімаційних відділеннях; крім того вони беруть участь у консиліумах в різних відділеннях лікарень, ЛКК, паталого-анатомічних конференціях, ведуть амбулаторний прийом пацієнтів за направленнями. Асистенти кафедри курують пацієнтів у відділеннях та здійснюють планові та ургентні консультації  хворих у  відділеннях лікарень. Протягом поточного року співробітниками кафедри проконсультовано та проліковано понад 5 тис. хворих.

За допомогою обладнання, що належить НМУ імені О.О.Богомольця (транс краніальний допплерограф «Multigon-500», ЕЕГ-85, Комплекс комп’ютерний для дослідження ЕМГ, ВП,ЕРГ та ОАЕ «Нейро МВП-4»,  Нейрософт) обстежувались хворі, що проходили лікування в неврологічних відділеннях.

Співробітниками кафедри розробляються та впроваджуються в лікувальний процес нововведення з лікувально-діагностичної та профілактичної роботи. Протягом останніх 5 років. було подано та впроваджено 7 нововведень (Соколова Л.І., Мяловицька О.А., Матюшко М.Г., Прокопів М.М.,Трепет Г.С., Антоненко К.В., Кобись. Т.О., Хижняк Ю.В.), у 2020 р. видано 2 Патенти на корисну модель .( Соколова Л.І., Мяловицька О.А., Радзіховська; Черенько Т.М., Гелетюк Ю.Л). На кафедрі проводиться ряд  міжнародних та регіональних клінічних досліджень щодо оцінки ефективності та безпеки ряду медичних препаратів.

Співробітники кафедри приймають участь в чергуванні Української станції екстреної медичної допомоги МОЗ України.

Професори Соколова Л.І., Прокопів М.М., Черенько Т.М., Мельник В.С. та доц. Мельник Т.М. беруть участь в роботі робочих груп МОЗ України та ДОЗ КМДА. Проф. Прокопів М.М. є консультантом Головного бюро судово-медичної експертизи МОЗ України.

Всі співробітники підвищують свій професійних рівень шляхом активної участі у заходах з безперервного професійного розвитку:  проходили навчання і стажування за спеціалізацією «неврологія» за кордоном (Даллас, Флоріда (США), Лондон, Ліверпуль (UK), Кремс ( Австрія), неодноразові навчання на міжнародних та всеукраїнських тренінгах, фахових школах, майстер-класах, ТУ, стажуваннях, брали участь у освітніх проектах, слухали курси лекцій, отримували гранти.

Проф. Соколова Л.І., Мельник В.С., Черенько Т.М., Прокопів М.М., доц. Антоненко К.В. , Турчина Н.С., Пантелеєнко Л.В., Рогоза С.В.,  Крилова В.Ю., Симоненко Г.Г., Свистільник В.О. неодноразово виступали з доповідями та друкували роботи у збірниках закордонних і вітчизняних медичних конференцій, симпозіумів, конгресів (Сан-Франціско, Чікаго  (США), Ліверпуль (UK), Токіо, Осака , Кіото (Японія), Берлін (Німеччина), Мадрид ( Іспанія), Торонто, Ванкувер ( Канада), Мілан (Італія), Ташкент ( Узбекистан), Алмати (Казахстан).

Проф. Мельник В.С., Прокопів М.М.  Соколова Л.І., ас. Трепет Г.С., неодноразово виступали на радіо і телебаченні з актуальних питань неврології,  брали участь у круглих столах, прес-конференціях. Співробітники кафедри (проф. Прокопів М.М., доц. Симоненко Г.Г., доц. Крилова В.Ю., доц. Свистільник В.О.) регулярно готують просвітницьку інформацію  для ЗМІ.

 

 

img_0191

imgp4520

imgp4521

lik_kons1