НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії

Студентський науковий гурток

 

Науковий керівник:

к.мед.н., асистент кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії

Бик Павло Леонідович

 

Староста: студентка 5 курсу, мед. ф-ту №2

Дяченко Катерина Леонідівна

 

Посилання у соц. мережах:

 

Facebook https://m.facebook.com/groups/244701623080382?ref=share

Telegram http://t.me/ssg_surgery4

Instagram https://instagram.com/ssg_surgery_4?igshid=c6x0b2aw5hnv

 

Історія гуртка:

Гурток засновано у 1998 році, з моменту відкриття кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії. З перших днів гурток набув великої популярності серед студентів усіх курсів.

 

                                        Академік Шалімов О.О. з членами гуртка кафедри в 2005 р.

 

Студенти-гуртківці кафедри попередніх років вже закінчили університет, стали справжніми фахівцями, в своїй більшості продовжують займатися науковою діяльністю. Так, колишні старости гуртка Копчак Констянтин Володимирович – доктор медичних наук, досвідчений хірург; Рибінкина Ірина  – працює лікарем у Великобританії, Дінець Андрій  – навчався в Швеції; гуртківці Булатова Юлія – працює в Сполучених Штатах Америки, Волошина Олена – кардіохірург, захистила кандидатську дисертацію, Унукович Дмитро – захистив дисертацію у Швеції та продовжує працювати в Каролінському університеті. Слід відзначити таку приємну особливість, що більшість гуртківців підтримують зв’язок з кафедрою і досі, вже після закінчення університету.

 

Дмитро Унукович з проф. Храпачем В.В. в Каролінському університеті, Стокгольм. Дінець Андрій в лабораторії Каролінського університету

 

Керівники гуртка:

Першим керівником став професор, д. мед.н. Василь Васильович Храпач, який надалі продовжує співпрацю з гуртком. З 2019 р. керує гуртком асистент Бик Павло Леонідович.

 

Тематика гуртка спрямована на розгляд новітніх досягнень в абдомінальній, пластичній та реконструктивній, судинній, ендокринній та торакальній хірургії. Також студенти вивчають основні принципи планування та проведення наукових досліджень, підготовки наукових публікацій та виступах на наукових форумах.

 

 

На практичних заняттях кожен гуртківець має можливість навчитися проведенню та вдосконалити техніку основних хірургічних маніпуляцій з органами тварин, хірургічних тренажерах та спробувати в роботі хірургічні прилади.

 

Вихованці, які стали відомими за спеціальністю:

Випускники університету, в минулому гуртківці, стали хірургами та науковцями, працюють в медичних закладах України, Великобританії, Швеції та США.

 

21 лютого 2017 року

 

 

Засідання гуртка, присвячене тактичній медицині 19.09.2019 р. спільно з волонтерами медкорпусу

 

Відпрацювання гуртківцями техніки накладання швів 29.10.2019

Спільне засідання з гуртком пластичної хірургії, присвячене гемостазу

 

Співпраця з іншими гуртками:

Студентський науковий гурток кафедри  хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії активно співпрацює з усіма  науковими гуртками університету.

 

9 листопада 2018 року було проведено спільний майстер-клас  СНГ кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії  та СНГ кафедри урології на тему «Комунікація з пацієнтом в пластичній та онкохірургії».

 

19 грудня 2018 року на базі кафедри дерматології  і венерології  НМУ імені О.О. Богомольця було проведено спільне засідання  наукових студентських гуртків  дерматовенерології та хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії на тему «Гібридні методики в естетичній медицині»

 

У 2020 році було проведено 3 спільних засідання СНГ кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії та кафедри пластичної та реконструктивної хірургії на тему: «Хірургічні шви», «Студентський науковий гурток. Значення у житті лікаря» та «Гемостаз в хірургії»

 

Головний принцип – дати можливість самореалізації студентам, як у теоретичній, практичній частині, так і в науковій.