Кафедра хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії

Історія кафедри

Кафедру з назвою «кафедра госпітальної хірургії № 2 з курсом грудної та судинної хірургії» було створено у відповідності з рішенням Вченої Ради Національного медичного університету від 27 березня 1997 року згідно з наказом № 46 від 14.04.1998 р. за підписом ректора Є.Г. Гончарука з 1 липня 1998 року.

 

Професор Мішалов Володимир Григорович – перший завідувач кафедри

 

Завідувати кафедрою ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця академік Гончарук Євген Гнатович запросив доктора медичних наук старшого наукового співробітника Мішалова Володимира Григоровича, який до того успішно керував відділом науково-дослідного інституту клінічної та експериментальної хірургії АМН України. В свою чергу Мішалов В.Г. сформував колектив, запросивши на кафедру професора, доцента, асистентів – досвідчених викладачів, лікарів, науковців та випускників Національного медичного університету.

 

Перший колектив кафедри в 2000 р.

 

Кожен з викладачів нової кафедри мав певний досвід практичної та наукової роботи не тільки в сфері загальної хірургії, але й в більш вузький спеціальності, а частина з них була вже завідувачами відповідних відділень. Так, до складу першої команди створеної кафедри було зараховано: д.мед.н. Мішалов Володимир Григорович, д.мед.н., професор Бурка Анатолій Олексійович, к.мед.н., доцент Войтенко Анатолій Олексійович, асистенти: к.мед.н. Храпач Василь Васильович; к.мед.н. Маркулан Леонід Юрійович, к.мед.н. Осадчий Олександр Ілліч; к.мед.н. Селюк Віктор Михайлович. В штаті кафедри були старший лаборант лікар-хірург Гончарук Олександр Васильович, лаборант з медичною освітою Самолига Олена Олександрівна.

 

Протягом перших 10 років на кафедрі працювали: д.мед.н. Суховій Михайло Васильович, к.мед.н. Росновський Олександр Вітольдович, к.мед.н. Терехов Сергій Миколайович, к.мед.н. Заря Ігор Леонідович, Балабан Олег Валерійович, Теслюк Ігор Іванович, Лещишин Іван Михайлович, к.мед.н. Валецький Валерій Леонтійович, к.мед.н. Сопко Олександр Іванович, к.мед.н. Черняк Віктор Анатолійович, Літвінова Наталія Юріївна, Волик Олексій Тихонович, к.мед.н. Ткачук Леонід Семенович, к.мед.н. Бондаренко Микола Васильович, Юрченко Денис Олександрович,  к.мед.н. Гонза Роман Володимирович, к.мед.н. Гойда Сергій Михайлович, Коваль Борис Михайлович.

Особливостями формування кадрового складу кафедри була орієнтація на злиття навчального та наукового процесу з закладами охорони здоров’я Києва – так, серед викладачів були всі завідувачі хірургічних відділень клінічних баз (загальної та лапароскопічної, пластичної та реконструктивної, ендоваскулярної, серцево-судинної хірургії тощо), заступником головного лікаря з медичних питань, а в подальшому – головним лікарем, завідувач кафедри – проректором з лікувальної роботи університету.

З 2008 р. у зв’язку з впровадженням Болонського процесу назву кафедри госпітальної хірургії №2 з курсом грудної та судинної хірургії змінено на «кафедра хірургії №4» (наказ НМУ №86 від 17.03.08).

 

Колектив кафедри в 2013 р.

 

До 2014 року кафедра відносилася до медичного факультету №3, а з 2014 року була переведена на медичний факультет №2.

 

Колектив кафедри у 2018 р.

 

У 2019 р. кафедру очолив клінічний керівник спеціалізованого відділення хірургії печінки, жовчних протоків та підшлункової залози Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги д.мед. н., професор Ярослав Михайлович Сусак.

 

Професор Сусак Ярослав Михайлович, завідувач кафедри з 2019 р.

 

Колектив кафедри у 2019 р.

 

27 грудня 2019 р згідно з наказом  №1004 на виконання рішення Вченої Ради НМУ від 27.11.2019 р та враховуючи можливості клінічної бази кафедри хірургії №4, яка знаходиться на базі Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги  по наданню ургентної та невідкладної допомоги, а також у зв’язку з наявністю на кафедрі 6 працівників зі спеціалізацією «серцево-судинна хірургія», які виконують планові та ургентні операції на сучасному рівні, що дозволяє студентам набувати на належному рівні знання та практичні навички з невідкладної та серцево-судинної хірургії, кафедру хірургії №4 було реорганізовано в кафедру хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії.

Як і на кожній клінічній кафедрі співробітниками виконуються наступні напрямки роботи: навчально-методична, наукова, лікувальна, громадська. Кафедра розширюється та вдосконалюється.