Кафедра хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії

Міжнародне співробітництво

 

Відповідальний співробітник: асистент Бик Павло Леонідович.

Здобутки кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії широко відомі як в Україні, так і за її межами. Співробітники кафедри постійно беруть участь у конференціях та стажуваннях за кордоном.

Щорічно в грудні, в рамках співпраці між Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця та Каролінським Інститутом (KI) відбуваються візити представників НМУ до Каролінського Інституту під час яких обговорюються поточні проекти та перспектив розвитку співпраці між медичними університетами. Участь в проекті від НМУ брала кафедра хірургії №4, нині реорганізована в кафедру хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії, а виконавцями були перший завідувач кафедри професор Володимир Мішалов та асистент Андрій Дінець, якими було ідентифіковано унікальну когорту українських пацієнтів з медулярним раком щитоподібної залози, клінічні зразки якого наразі використовуються для досліджень на базі науково-дослідної групи «Медична генетика» кафедри онкології-патології КІ в Центрі Раку Каролінська (Cancer Center Karolinska) під загальним керівництвом керівника групи професора Катарини Ларссон. Завдяки науковій співпраці, досліджувана когорта пацієнтів була збільшена вдвічі українським клінічним матеріалом. Наразі виконано значну кількість лабораторних досліджень, йде підготовка манускрипту та визначення журналу (індексація в Scopus, Thomson Reuters) для подачі до публікації.

 

Співпраця з Каролінським університетом.

 

Делегація Національного медичного університету імені О.О. Богомольця 2-14 червня 2017 року побувала з робочим візитом в одному з найстаріших університетів Європи – Ягелонському університеті, Колегіум Медікум (Краків, Польща). Кафедру представляли проф. Мішалов В.Г., та декан медичного факультету №2 доц. Літвінова Н.Ю. В ході обговорень були підведені підсумки попередньої роботи, поточні проекти та закладені підвалини наступних напрямків співпраці. Були розглянуті перспективні вектори наукових досліджень, можливості щодо проведення спільних міждисциплінарних досліджень, а також спільних освітніх проектів. В Ягелонському Університеті протягом декількох років інтенсивно впроваджуються механізми з підвищення якості освітнього процесу, тому особливий акцент було зроблено на запровадженні спільних програм, які впливають на підвищення якості навчання, впровадження новітніх педагогічних та інноваційних технологій. Були узгоджені програми стажувань викладачів, студентів, здобувачів PhD ступеня з НМУ та Ягелонського університету.

 

Працівники кафедри в складі делегації НМУ в Ягелонському університеті, 2017 р.

 

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця продовжує співпрацю в галузі післядипломної освіти з Незалежним казахстанським агентством з забезпечення якості освіти (Республіка Казахстан), що передбачає участь фахівців НМУ імені О.О. Богомольця у роботі експертних груп, які формує Незалежне казахстанське агентство з забезпечення якості освіти (НКАОКО). 5-7 вересня 2016 року експертна група провела зовнішній аудит Казахського Науково-Дослідного Інституту Онкології і Радіології (КазНІІОіР) м. Алмати, Казахстан. Керівником групи та міжнародним експертом НКАОКО був запрошений А.В. Дінець, PhD – начальник науково-дослідної частини, асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

 

Делегація НМУ в Казахстані, 2016 р.

 

Одним із пріоритетних напрямків діяльності університету на сучасному етапі є популяризація Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у світі, як потужного навчального закладу та залучення збільшення частки студентів – іноземних громадян.

13-20 грудня 2016 року відбувся робочий візит до Ліванської Республіки (міста Бейрут, Захла, Біблос) делегації НМУ імені О.О. Богомольця у складі доцента кафедри, к.мед.н. Леоніда Маркулана та заступника декана по роботі з іноземними студентами, доцента кафедри терапевтичної стоматології, к.мед.н. Тетяни Тімохіної разом із директором ТОВ «Студмир» Яніною Ткаченко за сприянням доктора Шаді Хатіб (Chady Khatib). Програма візиту була підготовлена доктором Шаді Хатіб (Chady Khatib) разом із надзвичайним і повноважним послом України в Ліванській Республіці Ігорем Осташем та узгоджена ректором НМУ імені О.О. Богомольця.

 

Доц. Маркулан Л.Ю. в складі делегації НМУ, Бейрут, Ліван, 2016

 

11 грудня 2015 року на базі кафедри хірургії №4 НМУ (клінічна база Республіканська клінічна лікарня МОЗ України) відбувся семінар та відкрите практичне заняття з хірургії.  Даний захід було проведено за ініціативи керівництва НМУ згідно з планом інтеграції України в європейський освітній простір та домовленостей між НМУ та Каролінським Інститутом (Швеція) з метою ознайомлення студентів та викладачів з методикою викладання дисципліни “Хірургія” за Болонською системою.

Відкрите практичне заняття з хірургії проводили Стефан Гаас Ph.D. – викладач кафедри медицини Каролінського Інcтитуту на базі відділення хірургії Гастроцентру Каролінської Університетської Лікарні та Андрій Дінець Ph.D. – асистент кафедри хірургії №4 НМУ. Організаторами заходу були кафедра медицини Каролінського Інституту та підрозділи НМУ: кафедра хірургії №4, науково-дослідна частина, відділ міжнародних зв’язків та Студентське наукове товариство імені О.А. Киселя.

 

Відкрите заняття з хірургії за участю Стефана Гааса

 

28 вересня 2017 року в морфологічному корпусі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулася зустріч всесвітньо відомого пластичного хірурга, випускника Гарвардського університету Чарльза Хсу з університетською спільнотою НМУ, організована за сприянням професора кафедри хірургії №4 Василя Храпача. Чарльз Хсу прочитав присутнім лекцію про пластичну хірургію та розповів про навчання лікаря у Сполучених Штатах Америки. Науковець поділився своїм досвідом роботи у відомих клініках Америки з естетичної та косметологічної хірургії, а також з хірургії опіків та реконструкції. Після лекцій, які викликали жваву дискусію серед студентів Чарльз Хсу відповів на усі запитання. Також гість отримав подарунок від кафедри хірургії №4 – українську вишиванку.

 

Зустріч з Ч. Хсу

 

12-13 серпня 2017 року співробітник кафедри хірургії №4 Андрій Дінець PhD проходив навчання на курсах з хірургії Davos Сourse GI-Surgery в м. Базель (Швейцарія). Проведення курсу було здійснено в рамках 47-го Світового Конгресу Хірургії (WCS 2017) та за підтримки Фонду Світової Спілки Хірургів (ISS/SIC).

 

Доц. Дінець А.В Davos Сourse GI-Surgery в м. Базель (Швейцарія)

 

19-22 червня 2017 року аспірантка кафедри хірургії №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Ольга Захарцева (науковий керівник – професор Володимир Мішалов) проходила стажування в клініці пластичної та реконструктивної хірургії «Akademikliniken» в м. Стокгольм (Швеція), що передбачено правом здобувача ступеня PhD на академічну мобільність.

 

Аспірантка кафедри О.І. Захарцева в «Akademikliniken», Стокгольм

 

Доцент кафедри Коваль Б.М. та асистент Миргородський Д.С. в 2017 р. пройшли стажування в Балтійській клініці вен (Латвія, Рига, 2017), де ознайомилися з провідними методиками лікування захворювань вен нижніх кінцівок.

 

Стажування доц. Коваля Б.М. та ас. Миргородського Д.С. у Балтійській клініці вен, Рига, 2017

 

У 2018 р. доц. Коваль Б.М. пройшов стажувався в клініці судин Брудновського госпіталю (Польща, Варшава), де ознайомився з еноваскулярними та відкритими методиками операцій на артеріях нижніх кінцівок.

 

Стажування доц. Коваля Б.М. в клініці судин Брудновського госпіталю (Польща, Варшава, 2018)

 

На кафедрі хірургії №4, починаючи з 2016 р., проходять стажування студенти з багатьох країн. Їх приваблює можливість працювати з пацієнтами, а також робота в операційній та перев’язувальних.

У вересні 2016 р. за програмою обмінів між UMSA та SASA Foundation в Національному медичному університеті О.О. Богомольця проходили стажування 5 студентів із Варшавського медичного університету (Польща). Студенти проходили практику на базі кафедри хірургії №4 у в Головному військовому клінічному госпіталі м. Києва під керівництвом Коваля Б.М., де мали змогу відвідати різні відділення, розібрати важкі клінічні випадки, а також асистувати на операціях.

 

Стажування студентів з Польщі, військовий госпіталь, 2016 р.

 

Протягом вересня 2017 р. двоє студентів із Вроцлавського медичного університету – Бартош Сконєчний та Ева Поповіч – проходили стажування на кафедрі хірургії №4 НМУ. Під час стажування Бартош і Ева ознайомилися із організацією хірургічного відділення (прийомний покій, операційні кімнати, кімнати для перев’язок), принципами реєстрації пацієнтів, ведення та зберігання документації, виписування з лікарні. Студенти з Вроцлавського медичного університету мали змогу опанувати та вдосконалити такі  практичні навички і вміння: лікарський огляд, діагностичні процедури, особливо в екстрених випадках, перев’язка ран, накладання швів, техніка десмургії.

 

Стажування студентів з Польщі у 2017 р.

 

Протягом жовтня 2017 року двоє італійських студентів 4 курсу: Стефано Рубаттіно з Університету Генуї (Università degli Studi di Genova) та Анна Васкотто з Університету Трієста (Università degli studi di Trieste) проходили стажування на кафедрі хірургії №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Практика на опорній кафедрі хірургії №4 відбувалася під керівництвом завідувача, професора Володимира Мішалова. Куратором стажування іноземних студентів в НМУ був асистент кафедри хірургії №4 Євген Заводовський. Стажування проходило в рамках програми міжнародного обміну «IFMSA» (International Federation of Medical Students’ Association).

 

Студенти з Італії в операційній та ендоскопічному кабінеті.

 

З 4 по 28 грудня 2017 року студент медичного факультету Університету Мельбурна (Австралія) Ерік Джастін де Тоннере проходив стажування на кафедрі хірургії №4 під керівництвом координатора стажування студента асистента кафедри Павла Бика. Ерік брав участь в обстеженні та лікуванні хворих, зокрема асистував під час проведення оперативних втручань, таких як венектомія, герніопластика, колектомія. Іноземний студент розповів, що найбільше під час стажування в Україні та НМУ йому подобається можливість брати участь у всіх маніпуляціях, асистуючи провідним фахівцям кафедри та доступ до ліжка хворого.

 

Студент з Австралії Ерік Джастін де Тоннере

 

З 1 по 30 вересня 2019 р на клінічній базі кафедри проходила стажування студентка 4 курсу медичного факультету університету Бєлграда 4-го курсу Люпі Валері (Lupi Valerie), громадянка Швейцарії, яка брала участь в обстеженні та лікуванні хворих на базі Олександрівської клінічної лікарні та Інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

 

Люпі Валері асистує на оперативному втручанні