НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії

Співробітники кафедри

 

ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ХІРУРГІЇ З КУРСОМ НЕВІДКЛАДНОЇ ТА СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ

 

Susak

СУСАК ЯРОСЛАВ МИХАЙЛОВИЧдоктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії НМУ імені О.О. Богомольця.

1964 року народження.

Лауреат Ордена Гідності Європарламенту (1997 рік).

Заслужений Лікар України (2018 рік).

В 1987 році закінчив лікувальний факультет Львівського ордена Дружби народів державного медичного інституту. 1987-1988 рр.  – навчання в інтернатурі за фахом «Хірургія» в лікарні швидкої медичної допомоги міста Києва. 1988-1991 рр. працював лікарем-хірургом поліклініки № 4 Ленінградського району міста Києва. З 1991 р. – старший лаборант, з 1993 р. – асистент, з 1998 по 2006 рр. – доцент кафедри загальної хірургії № 1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. 2006-2019 рр. – професор кафедри хірургії стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця. З 1998 р. має вищу кваліфікаційну категорію з фаху «Хірургія».

У 1997 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук з теми «Значення жовчного мікролітіазу у виборі лікувальної тактики при гострому рецидивуючому панкреатиті».

У 2004р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук з теми «Діагностика та лікування незапальних захворювань підшлункової залози, ускладнених жовтяницею».

Під керівництвом професора Я.М. Сусака захищено 4 кандидатські дисертації.

Науково-педагогічний стаж – 27 років. Лікарський стаж – 33 рік. Рівень володіння англійською мовою – В2 (British Council).

Співавтор 4 навчальних посібників, 24 патентів та 190 наукових праць. Індекс Гірша (Scopus – 5).

Починаючи з 2008 р. – клінічний керівник спеціалізованого відділення хірургії печінки, жовчних проток та підшлункової залози Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

З 2019 р. обраний завідувачем кафедри хірургії №4, зараз реорганізованої в кафедру хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії.

 

 

 

ПРОФЕСОРИ КАФЕДРИ

 

burka

БУРКА АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧдоктор медичних наук, професор.

Народився  5 липня 1941 р. у с. Рагівка Поліського району Київської області.

У 1964 р. закінчив Київський медичний інститут.

У 1964-1966 pp. працював викладачем хірургії у Чорнобильському медичному училищі, ординатором хірургічного відділення центральної районної лікарні і за сумісництвом –  міжрайонним судмедекспертом.

На кафедрі хірургії працює з 1966 р. — аспірантом, асистентом, доцентом, професором.

У 1969 р. Бурка А.О. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за темою: «Материалы о состоянии свертывающей, антисвертывающей системы крови и тромбоэластография у больных острым холециститом».

У 1969-1971 pp. поєднував працю асистента з роботою у Вченій медичній Раді МОЗ України.

У 1972 р. закінчив з відзнакою Київський інститут патентознавства.

3 1981 по 1998 pp. Бурка А.О. працював заступником декана з наукової роботи 2-го лікувального факультету.

У 1984 р. захистив докторську дисертацію за темою «Хирургическое лечение больных холециститом с сопутствующими заболеваниями и осложнениями».

Бурка А.О. є автором 226 наукових робіт, 7 методичних рекомендацій, 8 винаходів, 13 рацпропозицій, також являється співавтором монографій, лекцій з госпітальної хірургії (тт. І, II, ІІІ), підручника «Хірургія», т. II, ІІІ, посібників до практичних занять з хірургії: «Хірургія, модулі 1,2,4»

Професор Бурка А.О. — лікар-хірург вищої категорії, котрий зробив значний внесок у розвиток охорони здоров’я в галузі абдомінальної хірургії. Він удосконалив методи операцій на шлунку, кишківнику, печінці, жовчному міхурі і жовчних протоках, підшлунковій залозі, методи лікування перитоніту, кишкових нориць, інфікованих ран. Впровадження цих наробок у практику зумовило значне підвищення ефективності лікування тяжких недуг. Працював під керівництвом професорів М.М. Ковальова та В.М. Короткого, академіків О.О. Шалімова і М.Н. Малиновського, яких вважає своїми вчителями та глибоко вдячний їм. А.О. Бурка – взірець викладача та вихователя. Тисячі його колишніх студентів працюють на теренах практичної ланки охорони здоров’я, багато з них самі стали професорами, директорами, член-кореспондентами НАМН України, доцентами і втілюють у своїй педагогічний, науковий та лікувальній роботі знання, одержані від професора А.О. Бурки. Відмінні професійні якості та хірургічна майстерність, людяність у ставленні до хворого здобули йому авторитет серед хворих, що, мабуть, є вищою відзнакою професійного рівня медика.

Неодноразово Бурка А.О. виступав на республіканських конференціях, засіданнях наукового товариства хірургів м. Києва та Київської області, на навчально-методичних конференціях, є учасником Виставки досягнень народного господарства України. Головний комітет ВДНГ нагородив його дипломом І ступеня.

У 1998 р. Бурка А.О. був запрошений завідувачем кафедри хірургії №4 НМУ ім. О.О. Богомольця професором Мішаловим В.Г. на посаду професора кафедри, на якій він працює й по сьогодні.

Професор Бурка А.О. є членом Правлінь наукових товариств хірургів України, Києва та Київської області, редакційної колегії журналу «Хірургія України», був головою Апробаційної ради «Загальні питання хірургії» більше 30 р. та головою ЦМК з хірургічних дисциплін 19 р. Голова ревізійної комісії Асоціації хірургів України. Заслужений лікар України.

За плідну роботу на благо людині та держави Бурка А.О. неодноразово отримував нагороди та подяки. Він нагороджений Почесними грамотами Київської міськдержадміністрації, Почесною грамотою та подякою МОЗ України, Почесною грамотою Київського міського голови, медалями «В память 1500-летия Киева», «Ветеран труда». За заслуги в області вищої освіти Бурка А.О. нагороджений нагрудним знаком «За отличные успехи в работе». Міжнародна академія рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна» нагородила його медаллю «Трудова Слава» у 2012 р. Професор Бурка А.О. 7 червня 2013р. нагороджений грамотою у благословення за старанні труди на славу Святої Церкви, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви Володимиром. 2016 р. отримав Подяку за значний особистий внесок у справу утвердження та зміцнення Державної безпеки України. 2018 р. нагороджений медаллю «Народна шана українським науковцям 1918-2018».

 


hrapach

БОНДАРЄВ РОСТИСЛАВ ВАЛЕНТИНОВИЧ – доктор медичних наук, професор, голова ЦМК з хірургічних дисциплін.

Народився 21 липня 1974 року.

Науково-педагогічний стаж 20 років.

У 2003 році нагороджений грантом Президента України для молодих вчених.

Кандидатська дисертація захищена на тему: «Застосування йодіцерину в лікуванні гнійно-запальних захворювань м’яких тканин», докторська –  «Клініко-патогенетичне обґрунтування з застосуванням місцевих та загальних методик детоксикації в лікуванні поширених форм перитоніту».

Бондарєв Р.В є автором більше 300 наукових робіт, 3 монографій, 5 патентів України на винахід, 32 патенти України на корисну модель, 13 рацпропозицій.

Має вищу атестаційну категорію за спеціальністю «Хірургія», першу атестаційну категорію за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я».

Стаж в лікувальній роботі 22 роки.

Володіє традиційними та ендоскопічними методами операцій на органах черевної порожнини, пластичними операціями на молочній залозі, пластичними операціями омолодження обличчя, корекції форми тіла, малоінвазивними методами хірургічного лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок.

Неодноразово виступав на науково-практичних всеукраїнських конференціях, щорічних євроазійському та європейському конгресах, навчально-методичних конференціях.

Професор Бондарєв Р.В. є членом Української Асоціації фахівців з малоінвазивних, ендоскопічних та лазерних технологій, членом Європейської асоціації ендоскопічних хірургів (EAES), членом Товариства естетичних пластичних хірургів України (USAPS).

На посаді професора кафедри  відповідає за діяльність кафедри як опорної за спеціальністю «Хірургія», є головою ЦМК з хірургічних дисциплін НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

РУДЕНКО КОСТЯНТИН ВОЛОДИМИРОВИЧ – доктор медичних наук, професор.

Руденко К.В. народився 27.11.1975 р. в Києві. У 1999 році закінчив Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

З 1999 по 2001 рік проходив інтернатуру на кафедрі хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії НМУ імені О.О. Богомольця.

З 1999 по 2004 рік – лікар-хірург відділу хірургічних методів лікування вроджених вад серця у дітей молодшого віку Національного інституту серцево-судинної хірургії АМН України.

У 2003 році отримав сертифікат за спеціальністю серцево-судинна хірургія.

З 2004 по 2010 рік – заступник головного лікаря з лікувальної роботи Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Н.М. Амосова НАМН України.

З 2010 по 2016год працював на посаді завідувача відділом хірургічного лікування серцевої недостатності та механічної підтримки серця і легенів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Н.М. Амосова НАМН України.

З січня 2016 по січень 2017 года – заступник директора з науково-координаційної роботи Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Н.М. Амосова НАМН України.

З січня 2017г.- призначений заступником директора по лікувально-координаційної роботи Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Н.М. Амосова НАМН України.

З травня 2014г.- головний кардіохірург МОЗ України, експерт МОЗ України зі спеціальностей “Кардіологія. Хірургія серця і магістральних судин” і “Трансплантологія”.

У 2001-2002 рр. працював в Ospidale Riuniti (Bergamo, Italy) і одночасно навчався в Міжнародній Школі Серця (International Heart School, Bergamo, Italy). Після закінчення успішно захистив на базі Університету г.Піза (Italy) наукову роботу “Хірургічне лікування різних форм атріовентрикулярного каналу”.

У 2003-2004 рр. проходив заочну форму навчання в Європейській Школі кардіо-торакальної хірургії (European School for cardio-thoracic surgery). Руденко К.В. є учасником багатьох міжнародних конгресів і конференцій. Бере активну участь в розробці та впровадженні нових методів лікування вроджених і набутих вад серця, особливо в реконструктивної області кардіохірургії. Є одним з провідних фахівців країни в питаннях діагностики і лікування гіпертрофічної кардіоміопатії і профілактики раптової серцевої смерті.

Руденко К.В. був відповідальним виконавцем комплексної науково-дослідної роботи Інституту “Поліпшити результати радикальної корекції повної атріовентрикулярної комунікації” і захистив кандидатську дисертацію на тему “Хірургічне лікування повної форми атріовентрикулярного септального дефекту”.

З 2008р. по 2010 р. – заочний слухач факультету публічного адміністрування Національної академії державного управління при Президентові України. Після закінчення отримав кваліфікацію магістра державного управління.

Президія НАМН України у 2010 році присудив Руденко К.В. академічну премію для молодих вчених за серію наукових праць “Сучасний погляд на розвиток і етапи лікування гіпертрофічної кардіоміопатії”.

У 2013 році Руденко К.В. захистив докторську дисертацію “Гіпертрофічна кардіоміопатія: проблеми діагностики і лікування”.

У 2009 році проходив стажування в Сінгапурі за програмою Hospital management (Singapore cooperation programme).

У 2010 році закінчив програму INSEAD: European Health Leadership Programme в г.Фонтебло, Франція.

Руденко К.В. має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю “хірургія серця і магістральних судин» і вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю “управління в сфері охорони здоров’я”.

У 2014 році Руденко К.В. присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника.

Є автором і співавтором 142 наукових робіт і 11 винаходів.

Руденко К.В. спільно з ГУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН» та Асоціацією серцево-судинних хірургів України за сприяння Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України виступив ініціатором і організатором Всеукраїнського проекту« Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф».

З жовтня 2015 року – обраний радником Всеукраїнської Асоціації органів місцевого самоврядування “Українська Асоціація районних та обласних рад”. Руденко К.В. є дійсним членом Європейської асоціації кардіо-торакальних хірургів, член правління Асоціації серцево-судинних хірургів України.

У 2017 р. був запрошений завідувачем кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії НМУ імені О.О. Богомольця професором Мішаловим В.Г. на посаду професора кафедри хірургії № 4.

 

 

ЦЕМА ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ – доктор медичних наук, професор.

Народився 25 серпня 1982 року у м. Кіровоград.

У 1999 році із золотою медаллю закінчив середню школу.

У 2005 році закінчив з відзнакою Національний медичний університет імені О.О. Богомольця за фахом «Лікувальна справа».

З 2003 по 2005 роки працював медичним братом у проктологічному відділенні Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України.

У 2008 році із золотою медаллю закінчив Українську військово-медичну академію Міністерства оборони України за спеціальністю «хірургія», захистив магістерську роботу на тему «Оптимізація діагностично-лікувальної тактики при екстрасфінктерних норицях прямої кишки».

З 2008 по 2011 роки проходив військову службу на посадах ординатора та старшого ординатора відділення загальної та онкологічної колопроктології з палатами для хіміотерапії Головного військово-медичного клінічного центру Міністерства оборони України.

У 2009 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему «Обґрунтування та оцінка ефективності малоінвазивних методів лікування внутрішнього геморою».

У 2010-2011 роках працював за сумісництвом асистентом кафедри хірургії №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

З 2011 по 2014 роки проходив військову службу у лавах Служби безпеки України на посадах старшого лікаря відділення малоінвазивних технологій, начальника хірургічного відділення військово-медичного управління Служби безпеки України.

З 2011 по 2014 роки працював вченим секретарем експертної ради Міністерства освіти та науки України з питань проведення експертизи дисертаційних робіт з клінічної медицини (хірургічні хвороби).

У 2014 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України за фахом державне управління у галузі охорони здоров’я.

У 2014 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему «Обґрунтування та оцінка ефективності малотравматичних методів хірургічного лікування пілонідальних кіст».

У 2014 року  на посаду доцента кафедри.

У 2015 році присвоєне вчене звання «доцент» по кафедрі хірургії.

З 2015 по 2019 року виконував обов’язки вченого секретаря спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03  з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) медичних наук за спеціальностями: 14.01.01 – акушерство та гінекологія, 14.01.03 – хірургія, 14.01.09 – дитяча хірургія. Є членом апробаційної ради НМУ імені О.О. Богомольця «Загальні питання хірургії».

У 2019 році обраний за конкурсом на посаду професора кафедри хірургії № 4.

Має вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальності «хірургія», спеціалізацію з проктології та патологічної анатомії.

Володіє широким спектром оперативних втручань у загальній та онкологічній колопроктології, абдомінальній та загальній хірургії, впроваджує у практику сучасні методи діагностики та лікування хірургічних захворювань. Вперше в Україні впровадив сучасні малоінвазивні втручання з приводу пілонідальних кіст крижово-куприкової ділянки та геморою:

 • операція Bascom I
 • методика «cleft-lift» (операція Bascom II)
 • ультразвуковий кюретаж гострого пілонідального абсцесу (авторська методика)
 • ультразвукова підшкірна дисекція пілонідальної кісти (авторська методика)
 • операція Moshe-Gips з використанням низькочастотного ультразвуку
 • операція Karydakis
 • інфрачервона фотокоагуляція дистальних гілок верхньої прямокишкової артерії під доплерометричним контролем (авторська методика)

Працює за сумісництвом лікарем-хірургом відділення абдомінальної хірургії Національного військово-медичного клінічного центру Міністерства оборони України.

Цема Є.В. є співавтором 3 навчальних посібників, 174 наукових праць (з них 14 у міжнародних англомовних виданнях), у тому числі співавтор 3-го тому підручника «Хірургія (базовий підручник)», монографії «Технічні аспекти апендектомії», «Патоморфоз вогнепальних ран м’яких тканин». Має 102 патенти України на корисну модель та 6 раціоналізаторських пропозицій.

Наукові дослідження Цеми Є.В. охоплюють широке коло питань бойової хірургічної травми, загальної та онкологічної колопроктології, абдомінальної та загальної хірургії.

Володіє англійською мовою на рівні B2 (сертифікат British Council, 2017).

Цема Є.В. входить до редакційної колегії журналу «Хірургія України» та десяти міжнародних англомовних журналів:

 • «Surgery: Open Access» (Wilmington, USA),
 • «Orthoplastic Surgery: Open Access» (New York, USA);
 • «Journal of Surgery» (New York, USA);
 • «Journal of Surgery Forecast» (Ohio, USA);
 • «World Journal of Surgery and Surgical Research» (Telangana, India),
 • Universal Journal of Surgery (Nevada, USA)
 • Annals of Operative Surgery (Chicago, USA)
 • OSP Journal of Case Reports» (London, United Kingdom)
 • Surgery online journal» (Chicago, USA)
 • American Journal of Biomedical Science & Research» (Arcadia, USA)

 

 

 

ДОЦЕНТИ КАФЕДРИ

 

МАРКУЛАН ЛЕОНІД ЮРІЙОВИЧкандидат медичних наук, доцент. Відповідальний за наукову роботу кафедри

Народився 25 лютого 1955 р. в Києві.

Після закінчення середньої школи протягом року працював санітаром швидкої медичної допомоги. У 1973 р. вступив до Київського медичного інституту iмені О.О. Богомольця, який закінчив з відзнакою у 1979 р. за фахом «Лікувальна справа».

Під час навчання в інституті з 1974 по 1976 рр. працював лаборантом в Інституті проблем онкології АН УРСР, а з 1978 пo 1979 pp. — фельдшером у Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії.

Після закінчення медичного інституту в 1979 р. Маркулан Л.Ю. був зарахований за направленням на посаду лікаря-хірурга до Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії. З 1981 р. працював молодшим науковим співробітником відділення серцевої та мікросудинної хірургії, з 1982 р. — у відділенні хірургії шлунково-кишкового тракту, а з 1991 р. переведений на посаду наукового співробітника.

У 1990 р. Маркулан Л.Ю. захистив кандидатську дисертацію з хірургії на тему «Діагностика та хірургічне лікування хронічної дуоденальної непрохідності».

Має вищу лікарську кваліфікацію за спеціальністю «Хірургія».

Проводить оперативні втручання найвищого ступеня складності, впроваджує в практику сучасні методи операцій, зокрема на органах черевної порожнини.

У 1998 р.  на посаді асистента кафедри. З листопада 2004 р. Маркулан Л.Ю. обіймає посаду доцента цієї кафедри. У 2006 р. йому присвоєно звання «Доцент».

Є відповідальним за наукову роботу кафедри, членом Апробаційної ради «Загальні питання хірургії». Бере участь у підготовці робочих навчальних програм кафедри.

За час роботи Маркулан Л.Ю. опублікував понад 200 наукових праць, в тому числі є співавтором підручника «Загальна хірургія», двох томів навчального посібника «Лекції з госпітальної хірургії», «Практикум з хірургії – модуль 1, 2, 4». Має 28 авторських свідоцтв на винаходи. Підготував лекції на теми «Диференційна діагностика «гострого живота», «Гострий живіт: лікувальна тактика», «Хірургічні захворювання органів ендокринної системи», «Післярезекційні та післяваготомні синдроми», «Гострий апендицит», «Гострий перитоніт».

Його наукові дослідження охоплюють широке коло питань гострої та хронічної патології органів травлення, судинної патології.

Працює над докторською дисертацією на тему «Діагностика, лікування та профілактика шлункових кровотеч у хворих з ускладненою ішемічною хворобою серця».

За плідну наукову роботу нагороджений премією імені О. Бойченка,  у 2005 та 2007 рр. отримав відзнаки Київського міського голови. Нагороджений грамотою у благословення за старанні труди на славу Святої Церкви, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви Володимиром.

 

 

 

 

seluk

СЕЛЮК ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧкандидат медичних наук, доцент.

Народився 1 квітня 1961 p. y Чернігівській області.

У 1984 р. закінчив з відзнакою лікувальний факультет Київського медичного інституту імені О.О.Богомольця за фахом «Лікувальна справа».

Після закінчення інституту з 1984 по 1998 рр. працював у Київському науково-дослідному інституті клінічної та експериментальної хірургії МОЗ України: з 1984 по 1991 рр. — лікарем-хірургом, а з 1991 по 1998 pp. — науковим співробітником відділу мікрохірургії та реконструктивної пластичної хірургії.

У 1998 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Реконструктивна мікрохірургія в функціональній реабілітації хворих з дефектами та рубцевими деформаціями підошвової поверхні ступні».

1994 р. проходив стажування у хірургічній клініці медичного факультету Віденського університету. З 1994 по 2001 рр. Селюк В.М. брав участь у спільному науковому проекті кафедри судинної хірургії медичного факультету Віденського університету, Київського науково-дослідного інституту клінічної та експериментальної хірургії АМН України та Інституту фізіології НАН України з дослідження ішемічно-реперфузійного ушкодження тканин при патології артеріальних судин.

У 1998 р. на посаді асистента кафедри, а з 2003р. працює на посаді доцента цієї ж кафедри. Має вищу кваліфікаційну категорію за фахом «Серцево-судинна хірургія». Виконує оперативні втручання найвищого ступеня складності, впроваджує в практику сучасні методи операцій.

Селюк В.М. опублікував понад 250 наукових робіт, має 23 авторських свідоцтва на винаходи, 18 раціоналізаторських пропозицій. Є співавтором підручників: навчального посібника «Лекції з госпітальної хірургії» в трьох томах, «Практикум з хірургії – модуль 1, 2, 4».

Основні напрямки наукової роботи присвячені проблемам серцево-судинної хірургії, реконструктивної пластичної хірургії, клітинної трансплантації. Наукову роботу поєднує з посадою секретаря Апробаційної ради «Загальні питання хірургії».

Доцент Селюк В.М. нагороджений почесними грамотами та відзнаками Міністерства охорони здоров’я України, Ради Міністрів України та Київського міського голови.

 

 

 

Balaban

БАЛАБАН ОЛЕГ ВАЛЕРIЙОВИЧ кандидат медичних наук, доцент.

Народився 1 червня 1966 р.

У 1983 р. закінчив середню освітню школу № 236 м. Києва, а в 1991 р. — лікувальний факультет Київського медичного інституту iмені О.О. Богомольця.

3 1992 р. працював ординатором хірургічного вiддiлення ОКЛ м. Києва.

3 1995 по 1997 pp. навчався в клінічній ординатурi на кафедрi хiрургiї №2 Київської медичної академiї пiслядипломної освiти.

З 1998 р. Балабан О.В. працює на посаді асистента, а з 2008 р. — доцента кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

У 2002 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Хірургічне лікування косметичних дефектів передньої черевної стінки у хворих з ожирінням ІІ—ІІІ ступеня».

Є автором та співавтором 181 наукових праць, 19 деклараційних патентів на винаходи, доцент Балабан О.В. також являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 1, 4».

Наукові дослідження присвячені проблемам діагностики, лікування та профілактики гострого панкреатиту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, жовчнокам’яної хвороби, проблемам пластичної та реконструктивної хірургії.

3 1996  р. Балабан О.В. зарахований на посаду лікаря-хірурга ОКЛ м. Києва, де працює й дотепер. Балабан О.В. є лікарем-хірургом вищої категорії. Основні напрямки роботи: пластика гриж передньої черевної стінки різного ступеня складності, проктологічні втручання (хірургічне лікування геморою, анальних тріщин, парапроктитів), хірургічне лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок, реконструктивно-естетичні операції. Провідний спеціаліст з лапароскопічних та малоінвазивних втручань.

У 2015 році отримав спеціалізацію з онкохірургії. Займається хірургічним лікування новоутворень шкіри, м’яких тканин,  молочної залози, органів шлунково-кишкового тракту, органів малого тазу.

Бере активну участь у науково-практичних конференціях з хірургії та суміжних спеціальностей.

За плідну роботу Балабан О.В. неодноразово отримував почесні грамоти, подяки, цінні подарунки від Київського міського голови та головного управління охорони здоров’я м. Києва. У 2013р. був нагороджений орденом Святого Володимира Київського Патріархату.

У 2016 р. присвоєно звання заслуженого лікаря України.

 

 

 

Leshhyshyn

ЛЕЩИШИН ІВАН МИХАЙЛОВИЧ кандидат медичних наук, доцент.

Народився 14 червня 1963 р. на Львівщині.

Після закінчення середньої школи у 1980 р. вступив до Львівського ордена Дружби Народів медичного інституту, після закінчення якого з 1986 по 1990 pp. працював лікарем-хірургом хірургічного відділення Середино-Будської ЦРЛ Сумської області.

З 1990 по 1993 рр.  навчався у клінічній ординатурі НМУ імені О.О. Богомольця на базі кафедри факультетської хірургії № 1,  працював лікарем-хірургом ТМО Радянського району м. Києва в лікарні №22 (тепер № 18) і за сумісництвом — асистентом кафедри факультетської хірургії № 1 НМУ імені О.О. Богомольця.

2000 р.  на посаді асистента кафедри хірургії № 4, з 2009 р. працює на посаді доцента.

Є хірургом вищої категорії, плідно займається проблемами хірургії органів черевної порожнини, лікування хронічних закрепів, невідкладної хірургії, хірургічного лікування ожиріння, гриж живота, діафрагмальних гриж та ахалазії кардії, симультанними операціями на органах черевної порожнини, лікуванням слабкості м’язів тазового дна.

2008 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Комплексне лікування і профілактика ерозивно-виразкових гострих гастродуоденальних кровотеч у хворих з інфарктом міокарда». Є співавтором 17 патентів та близько 70 статей, а також навчальних посібників «Практикум з хірургії – модуль 1, 4».

Нагороджений подякою Київського міського голови (2006 р.), орденом «Архистратига Михаїла» (2009 р.), грамотою медичних профспілок (2011 р.), грамотою Митрополита Володимира УПЦ (2013 р.), Орденом Святителя Луки (2016 р.).

Секретар ЦМК з хірургічних дисциплін НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

 

Gojda

ГОЙДА СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ кандидат медичних наук, доцент .  

Народився 1 січня 1970 р. в с. Гелетинці, що на Хмельниччині.

Після закінчення зі срібною медаллю школи в 1987 р. вступив до Чернівецького державного медичного інституту, який у 1994 р. закінчив за спеціальністю «Лікувальна справа».

З 1994 по 1997 pp. проходив навчання в інтернатурі за фахом «Хірургія» на кафедрі хірургії факультету вдосконалення лікарів Вінницького державного медичного університету імені М.І. Пирогова.

У 1997 р. працював хірургом Центру шлунково-кишкових кровотеч Хмельницької обласної клінічної лікарні. У період з 1997 по 1999 pp. проходив підготовку у клінічній ординатурі на кафедрі торакоабдомінальної і судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика.

З вересня 1999 р. Гойда С.М. працює на посаді ординатора хірургічного відділення ЦМКЛ, а з 2008р. — ОКЛ м. Києва. З 2008 по 2019 рр. працював на посаді завідувача відділення загальної хірургії ОКЛ м. Києва.

3 1999 по 2003 pp. заочно навчався в аспірантурі НМАПО імені П.Л. Шупика МОЗ України. У 2005 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему «Профілактика і лікування післяопераційного холедохолітіазу».

У 2003 р. Гойда С.М. був запрошений асистентом на кафедру хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця, з 2008 р працює на посаді доцента кафедри.

Є хірургом вищої категорії, автором 61 наукової роботи, 6 деклараційних патентів на винахід, також він являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 1, 4».

Нагороджений грамотою за старанні труди на славу Святої Церкви, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви Володимиром.

 

 

 

Gonza

ГОНЗА РОМАН ВОЛОДИМИРОВИЧ кандидат медичних наук, доцент. Відповідальний за навчально-методичну роботу кафедри.

Народився 26 грудня 1978 р. в м. Києві.

У 1993 р. закінчив середню школу №238 м. Києва, а в 1996 р. — Київське медичне училище №4, і цього ж року вступив до НМУ імені О.О. Богомольця, який закінчив у 2002 р. З 2002 по 2004 рр. проходив інтернатуру на кафедрі хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

У 2002 р. Гонза Р.В. працював  на посаді старшого лаборанта кафедри, з 2005 р. – на посаді асистента.

З 2009 р. є відповідальним за навчально-методичну роботу кафедри.

3 2004 р. зарахований на посаду лікаря-хірурга ОКЛ м. Києва, де працює й дотепер.

2008 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Хірургічна корекція косметичних дефектів молочних залоз». З 2010 року – на посаді доцента кафедри хірургії №4, у 2014 р. присвоєно вчене звання доцента.

Бере активну участь в основних наукових розробках кафедри, а саме: лікування косметичних дефектів голови, тулуба, кінцівок; сучасні методи діагностики та лікування захворювань органів черевної порожнини — печінки, жовчних шляхів, підшлункової залози, шлунка та кишечника.

Опублікував 125 друкованих праць, є співавтором 21 деклараційних патентів на винахід, являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 1, 2, 4».

У 2004 р. закінчив Перші Київські державні курси іноземних мов, прослухавши повний курс відділення англійської мови.

Доцент Гонза Р. В. нагороджений Почесною грамотою Ради профспілок (2004 р.).

 

 

 

Koval

КОВАЛЬ БОРИС МИХАЙЛОВИЧкандидат медичних наук, доцент.

Дата народження: 11 січня 1979 року.

Трудову діяльність розпочав у 1999 році під час навчання медбратом відділення кардіореанімації НДІ кардіології імені М.Д. Стражеско.

Після закінчення НМУ імені О.О. Богомольця проходив інтернатуру за фахом «Хірургія» на базах кафедри хірургії №4 (2002-2004 рр.).

З 2004 по 2006 рр. навчався в клінічній ординатурі та працював в відділеннях серцево-судинної та загальної хірургії в Олександрівській клінічній лікарні м. Києва та лікарем-хірургом в відділенні хірургії та центрі хірургічної гематології КМКЛ № 9.

З 2006 по 2014 рр. асистент, а з 2014 року доцент кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії НМУ імені О.О. Богомольця. З 2015 року виконує обов’язки профоргу медичного факультету №2 НМУ.

З 2002 року активно доповідає на науково-практичних конференціях з проблем судинної та реконструктивної хірургії, флебології, питань надання спеціалізованої хірургічної допомоги в умовах воєнного часу, з 2008 року бере участь в міжнародних клінічних дослідженнях.

2011 р. захистив дисертацію на тему: «Діагностика та хірургічне лікування хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет ІІ типу».

Автор та співавтор 111 наукових публікацій, серед яких 14 патентів на винаходи, 4 підручники, 2 методичні рекомендації, 1 книга більшість з яких присвячені проблемам судинної хірургії. Має другу атестаційну категорію за фахом «Хірургія» та «Судинна хірургія», отримав спеціалізацію з ультразвукової діагностики.

З 2012 року секретар науково-практичного журналу «Хірургія України».

В своїй практичній діяльності виконує оперативні втручання при гострих та хронічних захворюваннях периферичних артерій (облітеруючий атеросклероз, ендартеріїт, тромбози та емболії). Займається лікуванням хронічних захворювань вен та їх ускладнень, венозних тромбозів. Виконує відкриті та сучасні ендовенозні методи лікуванння хронічних захворювань вен.

Основну практичну діяльність з 2006 року проводить в клініці судинної хірургії Національного військово-медичного клінічного центру “ГВКГ”. Веде активну практичну та консультативну діяльність за фахом «Судинна хірургія» в клініках міста Києва: відділення хірургії Центрального госпіталя Служби безпеки України (2011-2012 рр., в подальшому позаштатний консультант), ДП МНПО «Медбуд» (з 2013 р.), науково-практичний центр нейрореабілітації NODUS (з 2015 р.), клініка «Оксфорд Медікал» (з 2016 р.).

У серпні 2014 року був відряджений в місто Харків, Військово-медичний клінічний центр Північного регіону МО України, в складі команди підсилення для надання допомоги пораненим із зони АТО.

Пройшов стажування в Балтійській клініці вен (Литва, Рига, 2017) та клініці судин Брудновського госпіталя (Польша, Варшава, 2018).

Нагороджений почесною грамотою профспілки медичних працівників м. Києва (2008 р.). Отримав відзнаку МО України «За сприяння Збройним Силам України» (№985, 2016 р.).

 

 

 

 

Kostromin

КОСТРОМІН ГРИГОРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ кандидат медичних наук, доцент.

Народився 20 березня 1977 р.

У 1994р. закінчив середню школу у м. Києві.

Після закінчення НМУ імені О.О. Богомольця у 2000 р. працював на посаді старшого лаборанта кафедри та одночасно проходив інтернатуру за фахом «Хірургія» на базах кафедри хірургії №4, де з 2009 р. працював на посаді асистента кафедри.

У 2002 р. отримав сертифікат лікаря-спеціаліста за фахом «Хірургія».

У листопаді 2012 р. Костромін Г.О. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Хірургічне лікування хворих на аневризму черевного відділу аорти у поєднанні з ішемічною хворобою серця».

Є автором 39 наукових робіт, 8 патентів та 1 авторського свідоцтва на твір, є співавтором навчальних посібників «Практикум з хірургії – модуль 2, 4». Постійно бере участь у різноманітних конференціях та з’їздах.

Основні напрямки його практичної та наукової роботи присвячені проблемам судинної та невідкладної абдомінальної хірургії.

З 2017 р. працює на посаді доцента кафедри. Відповідає за виробничу практику.

 

 

 

Maksymenko

МАКСИМЕНКО МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ, кандидат медичних наук, доцент.

Народився у 1978 році. Закінчив медичний факультет Сумського Державного Університету у 2002 році.

З 2002 по 2004 рр. пройшов інтернатуру на кафедрі торако-абдомінальної хірургії Харківської медичної академії післядипломної освіти за фахом «хірургія».

З 2004 по 2006 рр. навчався у клінічній ординатурі на кафедрі медицини невідкладних станів Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за фахом «хірургія».

З 2006 р. по 2009 р. навчався в очній аспірантурі на кафедрі медицини невідкладних станів.

Достроково в спеціалізованій вченій раді Д 26.613.08 Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України у 2009 р. захистив кандидатську дисертацію на тему:  «Оптимізація хірургічного лікування гострих судинних захворювань кишечника у пацієнтів похилого та старечого віку», за спеціальністю 14.01.03 – хірургія.

Працюючи над дисертаційною роботою, в аспірантурі Максименко М.В. був удостоєний академічної стипендії Кабінету Міністрів України ім. М.С. Грушевського.

З 2006 року працював лікарем-хірургом у КМКЛ №11 та КМКЛШМД.

З грудня 2009 р. по листопад 2010 р. працював старшим лаборантом на кафедрі медицини невідкладних станів НМАПО імені П.Л. Шупика. З грудня 2010 р. обраний за конкурсом на посаду асистента кафедри медицини невідкладних станів.

З 2015 року обраний за конкурсом на посаду доцента кафедри медицини невідкладних станів. В 2017 році отримав вчене звання доцента.

З 2017 року обраний членом-кореспондентом Міжнародної Академії Освіти і Науки по відділенню медицини.

З 2019 року працює на кафедрі хірургії №4 на посаді доцента. Загальний педагогічний стаж складає 9 років.

Має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю хірургія з 2012 року. В повному обсязі виконує лікувально-консультативну роботу.

Пройшов курси тематичного удосконалення:

 • «Лапароскопічна хірургія та інші сучасні хірургічні технології» (2006),
 • «Основи судинної хірургії» (2010),
 • «Сучасні малоінвазивні методики флебології» (2011),
 • «Малоінвазивні втручання при патології підшлункової залози» (2011),
 • «Актуальні питання медицини невідкладних станів» (2012),
 • «Підготовка кадрового резерву НМАПО (Англійська мова для ПВС)» (2016),
 • «Надання екстреної медичної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій та катастроф» (2019).

Отримав спеціалізацію з:

 • травматології (2012),
 • управління охороною здоров′я (2012),
 • медицини невідкладних станів (2015),

Лікарський стаж – 17 років.

Cертифікат – В2 (Slavic Languages Center B2, польська мова, 2011), навчається на курсах з вивчення англійської мови. За період з 2006 по 2019 рр. опубліковано 135 робіт у фахових виданнях ВАК України, отримано 27 патентів України на корисну модель, 2 інформаційних листа, 9 навчальних посібників, 1 підручник, 3 методичні рекомендації та 1 монографія, робіт в журналах, які входять до Scopus –3, кількість статей без співавторів -5.

 

 

 

 

Myrgorodskyj

МИРГОРОДСЬКИЙ ДЕНИС СЕРГІЙОВИЧ кандидат медичних наук, доцент.  

Народився 31 грудня 1974 р. в м. Києві.

З 1981 по 1989 рр. навчався в середній школі № 57.

З 1989 по 1992 рр. навчався в Київському медичному училищі № 4, яке закінчив з відзнакою.

З 1994 по 2000 рр. навчався в НМУ імені О.О. Богомольця. Під час навчання активно займався громадською роботою. З 1997 по 2001 рр. – голова студентського наукового товариства імені О.А. Киселя. З 2002 по 2008 рр. – голова Ради молодих вчених НМУ імені О.О. Богомольця. Організував та провів 12 міжнародних конференцій.  2000 р. за кращу студентську наукову роботу отримав премію АМН України.

У 2000-2002 рр. працював на посаді старшого лаборанта кафедри хірургії №4 НМУ ім. О.О. Богомольця, одночасно проходив навчання в інтернатурі за фахом “Хірургія”. З 2002 по 2004 рр. навчався в клінічній ординатурі на цій кафедрі.

3 2002 р. зарахований на посаду лікаря-хірурга відділення серцево-судинної хірургії ОКЛ, де й працює по цей час.

З 2004 по 2007 р. – стипендіат Кабінету Міністрів України.

З 2004 по 2007 р. проходив навчання в очній аспірантурі на кафедрі хірургії №4 НМУ ім. О.О. Богомольця.

У 2010 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Тромболітична терапія гострих венозних тромбозів (експериментально-клінічне дослідження)”.

З 2008 р. по 2019 р. – асистент кафедри хірургії №4.

В 2019 р. обраний на посаду доцента кафедри хірургії №4.

В 2014-2018 рр. працював заступником декана по роботі з іноземними студентами.

З 2010 по 2013 рр. проходив навчання в Академії державного управління при Президенті України на факультеті державного управління у сфері охорони здоров’я. Отримав диплом магістра державного управління.

Має вищу лікарську категорію. Спеціалізація Миргородського Д.С. – судинна хірургія. Виконує операції з приводу артеріальної, венозної, загально-хірургічної патологій.

Є автором та співавтором 85 друкованих наукових праць, у тому числі 3 деклараційних патентів, навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 2,4», має більше 50 виступів на конференціях, з’їздах, конгресах. Володіє англійською мовою (сертифікат В2 British counsil).

Нагороджений Подякою Київського міського голови (2001 р.), Почесною грамотою Ради профспілок (2004, 2013 рр.).

 

 

 

 

Kozubovych

КОЗУБОВИЧ РУСЛАН МИКОЛАЙОВИЧ – кандидат медичних наук, доцент.

Народився 24 серпня 1975 р. в смт. Томашгород Рівненської області.

У 1994 р. закінчив Рокитнівське медичне училище Рівненської області, а в 2000 р. – НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа». З 2000 по 2001 рр. навчався в Українській військово-медичній академії. З 2001 по 2003 рр. навчався в інтернатурі за спеціальністю «Хірургія».

З 2003 р. Козубович Р.М. працює лікарем-хірургом в хірургічному відділенні КМКЛ № 9.

З 2009 р. він є асистентом кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

У жовтні 2012 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Особливості діагностики та надання спеціалізованої допомоги хворим з гіпокоагуляційним синдромом в невідкладній абдомінальній хірургії».

Свою практичну діяльність поєднує з науковою. Козубович Р.М. є автором 45 друкованих робіт. Постійно бере участь у різноманітних конференціях та з’їздах. Володіє іноземною мовою.

Основні напрямки його практичної та наукової роботи присвячені проблемам невідкладної абдомінальної хірургії, хірургічній тактиці при оперативних втручаннях у хворих з вродженими та набутими коагулопатіями, впровадженню новітніх лапароскопічних технологій в абдомінальній хірургії.

2014 р. – спеціалізація із судинної хірургії. Володіє різними видами операцій артеріального шунтування.

 

 

 

 

 

ЛОБАНОВ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ, кандидат медичних наук, доцент.

1958 року  народження, після закінчення Тернопільського державного медичного інституту у 1982 році працював лікарем-хірургом у Київській області (Сквира, Ржищів).У 1989 році вступив у клінічну ординатуру КНІКЕХ імені О.Шалімова та після закінчення у 1991 році розпочав свою діяльність у КМКЛШМД, де працює по сьогоднішній день. З 1999 року працює завідувачем 2 хірургічного відділення. Хірург вищої категорії, кандидат медичних наук. З 2010 по 2018 рік асистент кафедри хірургії № 3 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця. Тема кандидатської дисертації : «Вибір хірургічного лікування у хворих похилого віку з мезентеріальним тромбозом». Опубліковано 15 друкованих робіт, з них: 13 статей, 2 патенти, 1 монографія.

 

 

 

АСИСТЕНТИ КАФЕДРИ

 

 

Zarya

ЗАРЯ ІГОР ЛЕОНІДОВИЧкандидат медичних наук, асистент.

Народився 31 липня 1964 р. у м. Димитрові Донецької області, в сім’ї шахтаря.

У 1987 р. закінчив Чернівецький медичний інститут зі спеціальності «Лікувальна справа».

3 1987 по 1988 рр. Заря І.Л. проходив інтернатуру на кафедрі загальної хірургії Донецького медичного інституту. Потому працював хірургом хірургічного відділення Димитрівської міської клінічної лікарні. З 1991 по 1993 рр. проходив підготовку у клінічній ординатурі при кафедрі хірургії та проктології Харківського інституту підвищення кваліфікації.

У 1994 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук зі спеціальності «Хірургія» на тему «Шляхи оптимізації діагностики та лікування хворих на гострий гнійний холангіт».

3 1995 р. працював хірургом у міській клінічній лікарні № 10, а пізніше, того ж року, — асистентом кафедри загальної хірургії № 1 НМУ під керівництвом професора Земскова В.С.3 1999 р. працює асистентом кафедри хірургії №4. Його спеціалізація включає в себе загальну хірургію, проктологію, хірургію жовчних шляхів.

Заря І.Л. є автором 70 друкованих робіт у періодичних медичних виданнях.

 

 

 

Malynovska

МАЛИНОВСЬКА ЛЕСЯ БОГДАНІВНА – кандидат медичних наук, асистент.

Народилася 7 серпня 1977 р. в м. Києві.

Малиновська Л.Б. закінчила ліцей «Еко» № 198 із золотою медаллю і вступила до НМУ імені О.О. Богомольця, який закінчила у 2001 р. за спеціальністю «Лікувальна справа». З 2001 по 2003 рр. проходила інтернатуру: заочний цикл – у II хірургічному відділенні Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги; очний цикл – на кафедрі хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії НМУ імені О.О. Богомольця.

З 2002 р. Малиновська Л.Б. працювала на посаді старшого лаборанта кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії НМУ імені О.О. Богомольця, з 2006 р. займає посаду асистента цієї ж кафедри.

У 2010 р. захистила кандидатську дисертацію в НМАПО імені П.Л. Шупика на тему «Профілактика кардіальних ускладнень при хірургічному лікуванні хворих на хронічну ішемію нижніх кінцівок, поєднану з ішемічною хворобою серця».

Є автором та співавтором 87 наукових публікацій та 7 деклараційних патентів, являється співавтором навчального посібника «Практикум з хірургії – модуль 2, 4». Постійно бере участь у різноманітних конференціях та з’їздах, у тому числі з доповідями. Має два дипломи I та II ступеня за наукові роботи, представлені на конференціях молодих вчених.

3 2005 по 2014 рр. працювала в приймальній комісії НМУ імені О.О. Богомольця.

З 2012 року – секретар кафедри хірургії №4, з 2014 року призначена секретарем Вченої ради медичного факультету №2 НМУ імені О.О. Богомольця.

Лікар вищої категорії за фахом «Хірургія» та  першої категорії за фахом  «Судинна хірургія». Основні напрямки практичної та наукової роботи присвячені вирішенню проблем судинної та невідкладної абдомінальної хірургії.

2004 та 2013 рр. нагороджена Почесними грамотами Ради профспілки працівників охорони здоров‘я.

 

 

 

Byk

БИК ПАВЛО ЛЕОНІДОВИЧ– кандидат медичних наук, асистент. Відповідальний за веб-сторінку кафедри та АСУ, керівник студентського наукового гуртка.

Народився 2 червня 1983 р. в м. Нововолинську Волинської області.

У 2000 р. закінчив Нововолинський обласний ліцей із золотою медаллю.

У 2000-2006 рр. навчався в НМУ імені О.О. Богомольця, котрий закінчив з відзнакою. Під час навчання в університеті брав активну участь у роботі СНТ імені О.А. Киселя, займався в наукових гуртках при НДЛЦ (зараз Інститут проблем патології), хірургії, патофізіології. Бик П.Л. займав призові місця на Всеукраїнських студентських олімпіадах з біохімії (2002 р.), патофізіології (2003 р.), оперативної хірургії (2004 р.), хірургії (2006 р.), різноманітних наукових конференціях студентів та молодих вчених.

У 2006 р. працював на посаді старшого лаборанта кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця та зарахований на навчання в інтернатурі на кафедрі за спеціальністю «Хірургія». З 2009 р. працює за сумісництвом асистентом кафедри, а з 2013 р. – на повну ставку. У травні 2015 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Профілактика та лікування злукової хвороби очеревини при відкритих абдомінальних операціях з  розкриттям просвіту травного каналу»

Є співавором 73 друкованих робіт, з них 3 підручників та посібників, 2 монографії, 1 методичні рекомендації, 29 статей, 24 тези, 13 патентів, є співавтором навчальних посібників «Практикум з хірургії – модуль 1 та модуль 4».

Хірург вищої кваліфікаційної категорії. Профіль практичної та наукової діяльності включає абдомінальну та невідкладну хірургію.

 

 

 

 

 

MATVYEYEV

МАТВЄЄВ РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ кандидат медичних наук, асистент.

Народився 13 квітня 1984 р. у Чернігівській області.

Закінчив дев’ять класів Вороньківської загальноосвітньої школи, а у 1999 р. зарахований учнем Українського медичного ліцею при НМУ імені О.О. Богомольця. У 2007 р. закінчив НМУ імені О.О. Богомольця з відзнакою.

3 2007 р. працює на кафедрі хірургії №4 на посаді старшого лаборанта кафедри, а з 2010 р. – асистентом.

Автор 32 наукових друкованих праць, 5 патентів на винахід та методичних розробок практичних занять з хірургії для студентів 4, 5, 6 курсу, всеукраїнських методичних розробок по лікуванню хронічного панкреатиту. Учасник та член організаційного комітету міжнародних науково-практичних конференцій, з’їздів молодих вчених. Виступає науковим керівником молодих науковців.

У 2016 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Мініінвазивні та еферентні методи в комплексному лікуванні хворих з гострим деструктивним панкреатитом».

Лікар першої категорії. Має додаткову спеціалізацію – «УЗД діагностика». Член асоціації хірургів Києва та Київської області. Бере участь в чергуваннях клініки по наданню ургентної хірургічної допомоги (база: Олександрівська клінічна лікарня м.Києва ) як «лікар хірург» та «лікар УЗД», виконує складні оперативні втручання з приводу хірургічної патології органів черевної порожнини та м’яких тканин, в тому числі – біопсія та пункційно-дренуючі маніпуляції під УЗ контролем, проводить еферентні методи лікування (плазмаферез) тяжким хворим. Володіє навиками судинної, пластичної хірургії, УЗД.

Секретар ЦМК з хірургічних дисциплін НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

 

 

MYASNYKOV

МЯСНИКОВ ДМИТРО ВІКТОРОВИЧ кандидат медичних наук, асистент.

Народився 15 квітня 1972 році в місті Києві.

З 1987 по 1989 працював на посаді санітара відділення мікрохірургії ДСКБ №14 м. Києва.

У 1995 році закінчив з відзнакою IІ лікувальний факультет Українського державного медичного університету імені О.О.Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа».

Під час навчання в університеті (1992-1994) працював на посадах медичної сестри ВРІТ Київського НДІ серцево-судинної хірургії, медичної сестри ВРІТ та гіпсотехніка травмпункту НПО швидкої медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва.

З 1995 по 1997 рр. навчався в інтернатурі за фахом “Хірургія” на базі НПО швидкої медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва.

З 1995 по 1996 рр. проходив магістратуру на кафедрі швидкої і невідкладної допомоги Київського державного інституту удосконалення лікарів. У 1996 році захистив магістерську роботу на тему “Порівняльна оцінка критеріїв тяжкості перитоніту у хворих з перфоративною виразкою дванадцятипалої кишки» і отримав ступень магістра медицини.

З 1996 по 1999 рр. проходив  аспірантуру на кафедрі пульмонології КМАПО ім. П.Л.Шупика У 2000 році захистив кандидатську дисертацію на тему “Клініка, діагностика та лікування закритого ушкодження діафрагми”.

З 1999 по 2002 працював торакальним хірургом відділення політравми КМКЛ №17 м.Києва. Має вищу лікарську кваліфікацію за спеціальністю «Торакальна хірургія».

З 2003 працює завідувачем відділенням політравми КМКЛ №17.

З 2014 р. на посаді асистента кафедри хірургії № 4.

Мясніков Д.В. опублікував 28 наукових праць, має 2 рацпропозиції та 1 патент на винахід, є співавтором учбового видання «Политравма. Хирургия, травматология, анестезиология, интенсивная терапия».

 

 

 

IVANTSOK

ІВАНЦОК ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧкандидат медичних наук, асистент.

 

Народився 24 квітня 1984 р. У 2001 р. закінчив загальноосвітню школу №8 м. Бориспіль.

З 2001 по 2007 рр. навчався в НМУ ім. О.О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа».

З 2007 по 2010 рр. проходив навчання в інтернатурі за спеціальністю «Хірургія» на базі Олександрівської клінічної лікарні м. Києва. За період 2010-2012 рр. навчався  в клінічній ординатурі за спеціальністю «Хірургія».

З 2012 по 2015 рр. навчався  в аспірантурі на кафедрі хірургії №4 Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Захистив кандидатську дисертацією на тему: «Хірургічне лікування ускладнених форм гострого холециститу з використанням лапароскопічної техніки у осіб похилого та старечого віку із ішемічною хворобою серця», та здобув науковий ступень кандидата медичних наук.

З 2015 року по теперішній час працює асистентом на кафедрі хірургії №4 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Володіє англійською мовою.

Є автором 25 друкованих робіт, з них 19 статей, 3 тези і 3 патенти.

Бере активну участь у науково-практичних конференціях з хірургії та суміжних спеціальностей.

 

 

 

KRYVORCHUK

КРИВОРЧУК ІГОР ГРИГОРОВИЧ – кандидат медичних наук, асистент.

Народився 13 грудня 1965 року.

У 1983 році закінчив середню освітню школу №3 м. Бровари, в 1992 році – лікувальний факультет Київського медичного інституту імені О.О. Богомольця.

З 1992 року працював ординатором хірургічного відділення Олександрівської клінічної лікарні м. Києва. З 2008 року – працює на посаді заступника головного лікаря з хірургічної допомоги  Олександрівської клінічної лікарні м. Києва.

У 2015 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Гостра мезентеріальна ішемія: особливості діагностики, лікування та шляхи її корекції».

Є автором та співавтором 25 наукових праць, 2 деклараційних патентів на винаходи. Наукові дослідження присвячені проблемам діагностики, лікування та профілактики гострого панкреатиту, тромбозу мезентеріальних судин, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, жовчокам’яної хвороби.

Криворчук І.Г. – є лікарем вищої категорії. Бере активну участь у науково практичних конференціях з хірургії та суміжних спеціальностей.

Основні напрямки роботи: пластика гриж передньої черевної стінки різного ступеня складності, проктологічні операції, хірургічне лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок.

За плідну роботу Криворчук І.Г. неодноразово отримував почесні грамоти та подяки.

У 2011 році нагороджений орденом Святого Луки Київського Патріархату.

 

 

 

 

kuzmenko

КУЗЬМЕНКО ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ – кандидат медичних наук, асистент.

Народився 19 січня 1976 р. у м. Краматорськ Донецької області. У 1993-1999 рр. навчався у Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького на медичному факультеті №2. У 1999-2014 р. працював у ДУ «Інститут невідкладної та відновної хірургії ім. В.К Гусака Національної  Академії медичних наук України» на посаді лікаря-хірурга судинного та здобув вищу кваліфікаційну категорію з судинної хірургії.

З вересня 2014 р. працював на посаді старшого лаборанта кафедри хірургії №4.

Є автором та співавтором 22 статей у профільних вітчизняних та закордонних журналах. Останніми роками (2010-2014рр.) спеціалізується на флебології, вивчає та впроваджує в клінічну практику новітні мініінвазивні методики лікування захворювань вен, варикозної хвороби нижніх кінцівок тощо (лазерна коагуляція, склеро терапія та ін.). Тема кандидатської дисертації:  «Комбіновані мініінвазивні методики у лікуванні варикозної хвороби класу С2».

 

 

 

 

ohocka

ОХОЦЬКА ОЛЬГА ІГОРІВНАкандидат медичних наук, асистент.

Народилася 11 березня1983 р. в м. Києві.

В 2000 р. закінчила школу № 193 із золотою медаллю та вступила до НМУ імені О.О. Богомольця, після закінчення якого у 2006 р. отримала повну вищу освіту за спеціальністю “Лікувальна справа” та здобула кваліфікацію «Лікар».

З 2006 р. Охоцька О.І. продовжила навчання в інтернатурі на кафедрі хірургії №4 для отримання кваліфікації зі спеціальності «Хірургія». Після закінчення інтернатури вступила до клінічної ординатури на базі кафедри хірургії №4.

З 2011 р. навчається в аспірантурі на базі кафедри хірургії №4. Виконує дисертаційну роботу на тему «Хірургічна корекція статі у хворих на жіночий транссексуалізм».

Є співавтором 76 друкованих робіт, та 3 патентів. З 2007 р. бере участь у науково-дослідницькій роботі кафедри: «Інновації в пластичній та реконструктивній хірургії». Виступає з доповідями на науково-практичних конференціях, що проводить кафедра та міжнародних конференціях.

Вільно володіє англійською мовою.

У 2009 р. Охоцька О.І. нагороджена орденом Святої Варвари Київського патріархату.

Практична та наукова діяльність включають судинну хірургію. У 2014 р. захистила  кандидатську дисертацію на тему «Хірургічна корекція статі у хворих на жіночий транссексуалізм».

 

 

 

 

LOBANOVA

ЛОБАНОВА ОКСАНА МИХАЙЛІВНА – кандидат медичних наук, асистент.

1977 року народження.

У 2001 році закінчила лікувальний факультет Тернопільської державної медичної академії імені І.Я. Горбачевського. З 2001 по 2003 рр. навчалась в інтернатурі за фахом «Хірургія» в НМУ імені О.О. Богомольця на базі КМКЛШМД. Після закінчення інтернатури працює в 2 хірургічному відділенні КМКЛШМД  по теперішній час.

Має вищу кваліфікаційну категорію з фаху «Хірургія».

В  2009  році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук. З 2019 року асистент кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця.

Основні напрямки практичної та наукової роботи присвячені вирішенню проблем панкреато-гепатобіліарної систем.

 

 

 

 

 

 

СТАРШІ ЛАБОРНТИ КАФЕДРИ

 

 

mahinya

МАХИНЯ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ – старший лаборант.

Народився 9 січня 1991 року в місті Києві.

У 2010 році закінчив Перший Київський медичний коледж з відзнакою.

У 2016 році закінчив медичний факультет №1 НМУ імені О.О. Богомольця.

За період навчання в університеті – член студентського наукового товариства імені О.А. Киселя та студентського Парламенту НМУ імені О.О. Богомольця. Відмінник навчання. Занесений до Золотої книги пошани.

З 2013 року староста курсу, а з 2015 року – Голова Студентської  ради медичного факультету №1. В 2013 році  – стипендіат іменної стипендії Вченої Ради НМУ імені О.О. Богомольця,  2014 році – стипендії  імені О.О. Богомольця, 2015 році – стипендії імені М.М. Амосова, в 2016 році – іменної стипендії Кабінету Міністрів України.

З  2016 року – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.Богомольця, де проходить навчання в інтернатурі за спеціальністю «Хірургія». Є автором та співавтором 5 друкованих праць. Володіє англійською мовою.

З 2018 р. працює за сумісництвом на посаді асистента кафедри хірургії №4.

 

 

 

 

 

 

dubenko

ДУБЕНКО ДМИТРО ЄВГЕНІЙОВИЧ старший лаборант.

Народився у 1993 році.

В 2011 році закінчив Київську гімназію східних мов №1, вивчав китайську мову. Обіймав посаду голови шкільного самоврядування.

В 2011 році вступив до НМУ ім. О.О. Богомольця на медичний факультет №2. В 2017 році закінчив НМУ ім.О.О.Богомольця з відзнакою. Внесений до Золотої книги пошани НМУ.

Протягом періоду навчання був старостою студентських наукових гуртків кафедр оперативної хірургії та топографічної анатомії, акушерства і гінекології №3, радіології та радіаційної медицини. Був профоргом курсу, членом ради СНТ ім. Киселя. Відповідав за міждисциплінарну співпрацю студентських наукових гуртків. Лауреат стипендії Вченої ради НМУ та стипендії імені В.С. Земскова.

Переможець Всеукраїнських олімпіад з хірургії (2017 рік) та оперативної хірургії.

Учасник міжнародних конференцій в ролі доповідача. Переможець Всеукраїнських науково-практичних конференцій за кращі наукові роботи (м. Харків, Івано-Франківськ, Суми). Має 11 наукових робіт, з них 3 надруковані в зарубіжних виданнях. Володіє англійською мовою.

З  2017 року – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.Богомольця, де проходить навчання в інтернатурі за спеціальністю «Хірургія».  За сумісництвом працює на кафедрі оперативної хірургії та топографічної анатомії.

 

 

 

korotya

КОРОТЯ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ – старший лаборант.

Народився 2 серпня 1994 року в Чернігівській області в м. Ічня.

В 2011 році закінчив з відзнакою гімназію імені С.Васильченка в м. Ічня. В 2017 закінчив медичний факультет №1 НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа»

За період навчання: член наукового студентського імені О.А.Киселя, член Профкому студентів, голова Служби безпеки Університету студентського Парламенту НМУ, голова студентського технічного секретаріату Приймальної комісії НМУ.

З 2011 по 2014 рр. працював лаборантом на кафедрі анатомії людини.

Має друковану роботу на тему «Особливості клітинного імунітету у хворих з коморбідною патологією: артеріальна гіпертензія та цукровий діабет 2 типу». Співпрацює з Науково-дослідницьким інститутом експериментальної та клінічної медицини.

З  2017 року – старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.Богомольця, де проходить навчання в інтернатурі за спеціальністю «Хірургія». За сумісництвом працює на кафедрі оперативної хірургії та топографічної анатомії.

У період з 1.12.2018 року по 28.02.2019 року добровольцем брав участь в зоні АТО/ООС у складі Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова на посаді лікаря-хірурга. Кандидат у відборі для нагородження орденом Святого Пантелеймона в номінації «Взірець служіння суспільству».

 

 

 

 

BURAKOV

БУРАКОВ ОЛЕКСАНДР ВАДИМОВИЧ – старший лаборант.

Народився 21 липня 1995 року в Донецькій області в м. Єнакієво. В 2012 році закінчив гімназію №37 в місті Єнакієво.

В 2012 році вступив до Донецького національного медичного університету ім. М. Горького на лікувальний факультет №1. З 2012 по 2013 рік був лаборантом на кафедрі анатомії людини.

В 2014 році перевівся на 3 курс НМУ ім. О.О. Богомольця.

В 2018 році закінчив медичний факультет №2 за спеціальністю «Лікувальна справа» і здобув кваліфікацію «Лікар».

З 2018 року – старший лаборант на кафедри, де проходить інтернатуру за спеціальністю «Хірургія».

 

 

 

 

 

 

 

TYULYUKIN

ТЮЛЮКІН ІЛЛЯ ОЛЕГОВИЧ – старший лаборант.

Народився  у 1990 році. Закінчив медичний факультет №1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Під час навчання в університеті брав активну участь в роботі студентського наукового гуртка кафедри травматології та ортопедії НМУ, в роботі наукових конференцій, підготовці доповідей, присвячених проблемам лікування переломів та захворювання суглобів, досліджував впровадження нових методів оперативного та консервативного лікування хворих.

Під час навчання працював в операційному блоці Київської міської клінічної лікарні №8 на посаді медичної сестри.

Після закінчення НМУ імені О.О. Богомольця 2013 року зарахований на посаду лікаря-інтерна зі спеціальності «медицина невідкладних станів».

У 2015 році отримав сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Медицина невідкладних станів».

З 2013 по 2015 рік працював спортивним лікарем ХК «Сокіл» м. Київ.

З 2015 по 2017 рік проходив навчання в клінічній ординатурі на кафедрі медицини невідкладних станів Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

З 2015 по 2018 рік працював на базі Бориспільської філії  КЗ КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» лікарем з медицини невідкладних станів.

Під час проходження інтернатури та клінічної ординатури регулярно відвідував та брав участь у роботі наукових конференцій та конгресів з медицини невідкладних станів, хірургії та суміжних дисциплін.

З 2017 року працює старшим лаборантом кафедри хірургії стоматологічного факультету, а з 2019 року кафедри хірургії №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця на базі КМКЛШМД.

В листопаді 2017 року пройшов спеціалізацію з лапароскопічної холедохоскопії в Life and Health Sciences Research Institute (ICVS), School of Medicine, University of Minho м. Брага, Португалія.

З 2017 по 2018 рік пройшов спеціалізацію та отримав сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Хірургія». З 2018 року працює лікарем-хірургом КМКЛ №11.

За період з 2013 по 2019 рр. опубліковано 35 робіт у фахових виданнях ВАК України, отримано 4 патенти України на корисну модель, 1 інформаційний лист.

 

 

 

 

DANCHENKO

ДАНЧЕНКО ПОЛІНА АНАТОЛІЇВНА – старший лаборант.

Народилася 12 січня 1996 року в смт. Новоайдар Луганської області.

В 2013 році закінчила Український медичний ліцей НМУ ім. О.О. Богомольця, в 2019 р. – медичний факультет №2 НМУ ім. О.О. Богомольця.

За період навчання пройшла академічний курс з кардіохірургії Європейської асоціації кардіоторакальної хірургії (EACTS Academy Courses) та стала членом Європейської асоціації кардіоторакальної хірургії (EACTS). Протягом двох років була старостою гуртка з військової хірургії на базі кафедри хірургії №4, членом Студентського парламенту Університету.

Щорічно бере участь у вітчизняних та міжнародних наукових конференціях, конгресах, симпозіумах. У 2017 році пройшла стажування в Universitätsklinikum Schleswig-Holstein (відділення загальної хірургії та онкології, відділення кардіохірургії), Campus Lübeck (Німеччина); John’s Hopkins Hospital (відділення дитячої кардіохірургії і трансплантології), Baltimore (США), у 2018 році – у лікувально-діагностичному центрі «Добробут» (відділення кардіології і кардіохірургії).

Має 7 друкованих робіт як у вітчизняних, так і міжнародних періодичних медичних виданнях, є співавтором 1 патенту на корисну модель. Вільно володіє англійською, німецькою, шведською мовами, сучасними методами обробки наукової інформації та літератури.

З 2019 працює на посаді старшого лаборанта на базі відділення міні-інвазивної та реконструктивної хірургії серця ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова» НАМН України.

 

 

 

 

ПІДЧЕНКО ЮРІЙ ДМИТРОВИЧ – старший лаборант.

Народився 17 липня 1994 року в м. Феодосія  АР Крим.

У 2012 році  закінчив ВКНЗ  Шосткинське медичне училище Сумської обласної ради.

У 2019 році закінчив медичний факультету №2 НМУ ім. О.О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа» та здобув кваліфікацію «Лікар».

Під час навчання працював у Студентському парламенті, секретарем Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя. Неодноразово брав участь в майстер-класах, тренінгах та стажуваннях, в тому числі за кордоном.

З 2019 року старший лаборант кафедри хірургії №4 НМУ імені О.О.  Богомольця, де проходить інтернатуру за спеціальністю «Хірургія».

 

 

 

ЛАБОРАНТИ КАФЕДРИ


SAMOLYGA

САМОЛИГА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА – лаборант.

Народилася 1960 р.

Закінчила київську школу № 76, а в 1979 р. з відзнакою — Київське медичне училище № 2 зі спеціальності «Медична сестра».

З 1979 р. працювала у клінічній лікарні № 7 медичною сестрою відділення пульмонології, з 1983 р. — медичною сестрою ІІ відділення у Київському науково-дослідному інституті клінічної та експериментальної хірургії (медична сестра маніпуляційного кабінету, палатна медична сестра, медична сестра гнійної перев’язочної відділення).

У 1998 р. на посаді лаборанта з медичною освітою на кафедрі хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії НМУ імені О.О. Богомольця, де працює й дотепер.

 

 

 

 

 

 

ГАСИМОВА НАТАЛІЯ АНДРІЇВНА – лаборант.

Народилася  у 1967 р. в місті Києві.

З 1983 по 1985 навчалася у  швейному училищі м. Києва. З 1985 по 1991 рік працювала на швейній фабриці «Юність» м. Києва.

З 1991 по 2005 рік працювала в Жовтневій лікарні міста Києва.

З 2005 року працює на кафедрі хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії НМУ імені О.О. Богомольця на посаді лаборанта.