Кафедра хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії

Громадська та виховна робота

Співробітники кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії ведуть активну громадську роботу, відстоюючи інтереси університету та громадську позицію країни.

Ще з початком війни з російською федерацією, коли це ще називали «зона проведення АТО/ООС» співробітники кафедри не були осторонь. Зокрема завідувач кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії – професор Сусак Ярослав Михайлович в лютому 2017 року працював хірургом в ЦРЛ м. Станиця Луганська в складі Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) імені М.І. Пирогова. Протягом місяця Сусак Я.М. був клінічним керівником хірургічного відділення вищевказаної лікарні, щоденно проводив клінічні обходи, проводив цілодобово складні операційні втручання військовослужбовцям, а також місцевому населенню, консультував амбулаторних хворих.

 

Також асистент кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії Коротя Микола Васильович працював в зоні проведення АТО/ООС на посаді лікаря-хірурга в складі Першого добровольчого мобільного шпиталю імені М.І. Пирогова в ЦРЛ м. Попасна Луганської області на кордоні розмежування з тимчасово окупованою територією, де надав спеціалізовану та кваліфіковану допомогу місцевому населенню та військовослужбовцям протягом трьох місяців з початку грудня 2018 року по кінець лютого 2019 року – за що нагороджений відзнакою (медаль) Міністерства оборони України  «За сприяння Збройним Силам України» та Почесною іменною відзнакою (медаль) Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова.

З початку повномасштабного вторгнення кафедра також не залишилась осторонь – в повній готовності співробітники прийняли на себе медичний фронт та в столичних лікарнях та військовому госпіталі на базах кафедри оперували поранених та травмованих, проживаючи в лікарні тижнями та місяцями. Зокрема асистент кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії є засновником та командиром добровольчого формування спеціального підрозділу медичного призначення «СКЛІФ» – який займається проведенням медичної евакуації потерпілих в зоні бойових дій, наданням кваліфікованої медичної та психологічної допомоги місцевому населенню, навчанням тактичної медицини військових та цивільних.

Співробітники кафедри також активно працювали на волонтерством та максимально забезпечували як столичні лікарні всім необхідним, так і лікарні периферії, які цього потребували.

Наші співробіьники не забувають і про благодійність. На чолі з Головою Вченої ради медичного факультету № 2 – Першим проректором з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професором Науменком Олександром Миколайовичем відвідуємо дитячі будинки та піклуємось про них.