Кафедра педіатрії № 1

Міжнародне співробітництво

Відповідальна особа – к.м.н., доц. Горобець Анастасія Олександрівна. Контактний тел.: 0636237337. E-mail: anastasia14031981@gmail.com

Міжнародне співробітництво кафедри педіатрії представлене наступними напрямками: стажуванням співробітників кафедри у медичних закладах Європи, відвідуванням міжнародних конгресів, конференцій та симпозіумів, участь іноземних фахівців в організованих кафедрою заходах, а також співпраця кафедри з міжнародними медичними закладами і організаціями.

 

1. Стажування співробітників кафедри у медичних закладах Європи

Співробітники кафедри проходять стажування у провідних медичних закладах Європи. Так, завідувач кафедри проф. Березенко В.С. стажувалася в King’s College Hospital у Лондоні, здобувши там досвід особливостей діагностики та лікування гепатобіліарної патології у дітей Великобританії. Доцент кафедри Ванханова Тетяна пройшла стажування в одній із найбільших університетських лікарень Франції – клініці Necker в Парижі, де мала чудову нагоду збагатити свій досвід лікування новонароджених дітей, а також познайомитися з досвідом функціонування банку донорського грудного молока у Франції. Доцент кафедри Козинкевич Г.Е. стажувалася у «Центрі здоров’я дитини» у Варшаві. Клініка є однією з найвідоміших у країні та надає високоякісну різнопрофільну допомогу дітям з різних регіонів Польщі. З 2022 року Козинкевич Г.Е. працює лікарем цієї клініки. Серед планів щодо стажування співробітників кафедри на наступний рік – стажування асистента кафедри Безпалої Анни в дитячій лікарні Children’s Wisconsin, Мілвокі, Вісконсин, США.

2. Співробітники кафедри активно відвідують закордонні наукові заходи. Так, у травні 2023 року делегація співробітників кафедри у складі Горобець А.О., Безпалої А.В. і Кречко Я.В. взяла участь у триденній конференції «ESPGHAN Summer School», яка була організована ESPGHAN і кафедрою педіатрії Львівського національного медичного університету.

 

Делегацією було представлено дві доповіді з оглядом клінічних випадків пацієнтів, які проходили лікування у Центрі дитячої гепатології «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології». Співробітники кафедри мали чудову нагоду поспілкуватися та обмінятися досвідом з найвідомішими спікерами ESPGHAN, а також взяли участь у майстер-класі перкутанної гастростомії з постановкою гастростоми, проведеному віце-очільником ESPGHAN Патриком Бонтемсом.

 

Завідувач кафедри проф. Березенко В.С. і асистент Безпала Анна відвідали «55-й щорічний Конгрес ESPGHAN», який у 2023 році відбувся у Відні. Кафедрою і Центром дитячої гепатології «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології» було представлено дві постерні доповіді.

 

Окрім того, Безпалою Анною було відвідано такі заходи, як конгрес з ультразвукової медицини “34th Congress of European Federation of Societies for Ultrasound in Medicine and Biology EUROSON 2023” і “Precongress School Musculosceletal Ultrasound”, що відбулися у Ризі, літню гастрошколу “UEG Summer School”, яка проводилася у Празі, конгрес із захворювань печінки “EASL 2023”, що відбувся у Відні, та школу з мікробіому “EASL Basic Science School: Microbiome in chronic liver disease” у Лондоні .

 

Професорка кафедри Балацька Наталія виступила з усною доповіддю, присвяченою проблематиці рахіту, на Міжнародній конференції «Vitamin D – minimum, maximum, optimum», організованій у м. Варшава у вересні 2023 року.

 

3. Щорічно кафедра організовує Науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Актуальні питання дитячої гепатології». Захід відбувається за підтримки Посольства Республіки Польща у Києві та Польського медичного товариства в Україні ім. А.С.Свінціцького. У 2023 році захід відбувся у травні та був присвячений 30-й річниці Національної академії медичних наук України. Традиційно відкрив конференцію вітальним словом Консул Яцек Гоцловський Консулярного Відділу і Полонії Посольства Республіки Польща в Києві. Почесними спікерами заходу були Джорджина Міелі-Вергані – професорка госпіталю Королівського коледжу м. Лондон, Генрік Арнель – професор Каролінського університетського госпіталю Стокгольму і Пьотр Соха – професор Інституту-Меморіалу «Центр здоров’я дитини» м. Варшава. Серед інших спікерів, які беруть участь у щорічному конгресі з дитячої гепатології професорка Ірена Янковська (Інститут-Меморіал «Центр здоров’я дитини» м. Варшава), професор Аніл Дхаван (King’s college hospital, Great Britain), професор Януш Бенедикт Ксьожик (Клініка педіатрії, нутриціології та метаболічних захворювань Меморіального інституту «Центр здоров’я дитини» м. Варшава).

4. У 2023 році було розпочато співпрацю із європейською мережею референтних центрів рідкісних захворювань печінки ERN Rare-Liver. ERN Rare-Liver — це загальноєвропейська мережа центрів передового досвіду з клінічного лікування рідкісних захворювань печінки у дорослих і дітей. Метою мережі є вдосконалення стандартів клінічних знань і надання допомоги пацієнтам із рідкісними захворюваннями печінки по всій Європі. Тісно співпрацюючи з клінічними центрами, лікарями та організаціями пацієнтів, мережа: поширює рекомендації з найкращих клінічних практик; використовує інноваційні ІТ-рішення, щоб надати клініцистам доступ до експертних знань з усієї Європи; оновлює клінічні настанови для забезпечення стандартизації медичної допомоги; і надає пацієнтам відповідну та якісну інформацію.

5. Співробітники кафедри є членами таких профільних медичних асоціацій як «United European Gastroenterology», «European Association for the Study of the Liver», «The International Society for Clinical Densitometry».