Кафедра педіатрії № 1
Міжнародне співробітництво
Відповідальна особа – к.м.н., доц. Горобець Анастасія Олександрівна. Контактний тел.: 0636237337. E-mail: anastasia14031981@gmail.com
Міжнародна діяльність кафедри представлена наступними напрямками роботи:
- Участь співробітників кафедри в закордонних конференціях, симпозіумах, конгресах та інших заходах:
У квітні 2018 року завідувач кафедри д.м.н. Березенко В.С. взяла участь (у формі робочої зустрічі) у Когресі “The international liver congress 2018”, що відбувся в Парижі. У липні 2019 завідувач кафедри відвідала симпозіум “XXV International Bile Acid Meeting: Bile Acidsin Healthand Disease 2018”, який відбувся в Дубліні.
Доцент кафедри Мінченко Д.О. виступив із усною доповіддю на двох конференціях, організованих Інститутом біології Джинаня (Китай) у жовтні та листопаді 2018 року. У червні того ж року Мінченко Д.О. виступив із усною доповіддю на Конференції молодих вчених у Сеулі (IUBMBSeoul, 2018, “YoungScientificProgram”).
Під час проходження обсерваційного стажування у Варшаві в Інституті-меморіалі «Центр здоров’я дитини» у червні 2019 року доцент кафедри Козинкевич Г.Е. була учасником конференцій: «Гостра нейтропенія у дітей, диференційна діагностика на прикладі 3-річного хлопчика», «VIII З’їзд польського товариства гепатологів», «Клінічна конференція: хвороба Вільсона», «Моніторована терапія морфіном та його метаболітами, ефективність застосування при больовому синдромі».
- Участь співробітників кафедри у програмах стажуваннях за кордоном:
У квітні 2018 року в рамках проекту “Міжнародні стажування” пройшли навчання на тему “Організація і функціонування лікарень в польській системі охорони здоров’я” на базі медичних закладів “Клінічна лікарня Немовляти Ісуса”, “Празький госпіталь”, м. Варшава.
У 2019 році чотири співробітники кафедри пройшли стажування у провідних клініках Лондона, Парижа та Варшави. Серед них завідувач кафедри д.м.н.Березенко В.С. і асистент кафедри Резніков Ю.П., які у лютому 2019 року пройшли обсерваційне стажування у Лондоні в King’s College Hospital, доцент кафедри Ванханова Т.О., яка в квітні 2019 року пройшла обсерваційне стажування в університетській лікарні Necker в Парижі, а також доцент кафедри Козинкевич Г.Е., яка пройшла обсерваційне стажування в червні 2019 року в Інституті-меморіалі «Центр здоров’я дитини» у Варшаві. Завдяки трьохтижневим стажуванням співробітники кафедри отримали унікальний практичний досвід сучасних методів діагностики, лікування, обсервації педіатричних пацієнтів із гепатобіліарними, кишковими захворюваннями, а також пацієнтів із патологією періоду новонародженості.
- Участь співробітників кафедри у міжнародних (мультицентрових) дослідженнях:
Із 2017 року на допоміжній базі кафедри (Центр дитячої гепатології «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології») під керівництвом завідувача кафедри д.м.н. Березенко В.С. і старшого наукового співробітника Диби М.Б. проводяться міжнародні клінічні дослідження. Так, у співпраці з компанією Roche Holding (Швейцарія, Базель) проводяться наступні дослідження: «Phase IIIB, Randomized, Open-label study of pegylated interferon alfa-2 Ain combination with lamivudine or entecavir compared with untreated control patients in children with HBE ag-positiv echronichepatitis Bintheimmune – tolerantphase, Protocolnumber NV25361», а також «Відкрите дослідження ІІІb фази монотерапії пегільованого інтерферону альфа-2а (PEG-IFN, Ro 25-8310) в паралельних групах у порівнянні з контрольною групою, яка не отримує лікування, у дітей з HBeAg-позитивним хронічним гепатитом В в імуноактивній фазі».
- Візити іноземних науковців, лекторів, лікарів до кафедри:
У травні 2019 року кафедра брала участь в організації та проведенні науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання дитячої гепатології». У конференції (у форматі телемосту) брав участь професор Аніл Дхаван з King’s college hospital (Великобританія, Лондон).
У вересні 2019 року співробітниками кафедри було організовано Міжнародну школу-семінар «Питання нутриціології у пацієнтів із тяжкою соматичною патологією». У заході взяв участь запрошений із «Клініки педіатрії, нутриціології та метаболічних захворювань» Інституту-меморіалу «Центр здоров’я дитини» (Варшава) професор Януш Бенедикт Ксьонжик. Професор мав кілька доповідей, присвячених організації ентерального харчування у дітей в Польщі.
- Участь студентів НМУімені О.О. Богомольця під керівництвом співробітників кафедри у міжнародних наукових заходах:
У 2019 році студентка 4 курсу Подлюк Юлія взяла участь у Науково-практичній конференції з міжнародною участю «Міждисциплінарні підходи до діагностики та лікування дитячих хвороб», яка відбулася у Києві на базі кафедри педіатрії №4 НМУ імені О.О. Богомольця. Роботу було виконано під керівництвом співробітника кафедри доц. Горобець А.О. Студентка посіла І місце.
Обсерваційне стажування доцента кафедри Козинкевич Г.Е. в Інституті-меморіалі “Центр здоров’я дитини” (м.Варшава, Польща 2019 р.)
Зліва направо: доц. кафедри педіатрії №1 Козинкевич Галина Едвардівна, професор відділення гастроентерології, гепатології, порушення харчування та педіатрії. Керівник клініки захворювань та трансплантації печінки Інституту-меморіалу “Центр здоров’я дитини” професор Ірена Янковська, професор відділення гастроентерології, гепатології, порушення харчування та педіатрії, заступник директора з науки Інституту-меморіалу “Центр здоров’я дитини” професор Пьотр Соха, керівник відділення гастроентерології, гепатології, порушення харчування та педіатрії Інституту-меморіалу “Центр здоров’я дитини” професор Джоанна Павловська (червень, м. Варшава, Польща).
VIII-ий з’їзд польського товариства гепатологів, 6-8 червня 2019, (м. Міколайки, Польща).
Зліва направо: професор клініки інфекційних хвороб та гепатології Медичного університету в Бялостоці – пан Роберт Флісяк та доцент кафедри педіатрії №1 НМУ ім. О.О. Богомольця Козинкевич Галина Едвардівна.
План центру Інституту-меморіалу “Центр здоров’я дитини” (ІМЦЗД), м. Варшава. Доцент, к.мед.н, Козинкевич Галина, кафедра педіатрії №1 НМУ ім.О.О. Богомольця.
Зліва направо: професор кафедри та клініки загальної та трансплантаційної хірургії Варшавського медичного університету – пан ПьотрМалковський, доцент кафедри педіатрії №1 НМУ ім. О.О. Богомольця Козинкевич Галина Едвардівна.VIII-ий з’їзд польського товариства гепатологів, 6-8 червня 2019, (м. Міколайки, Польща).
Зліва направо: лікар-психолог, лікар та керівник відділення гастроентерології, гепатології, порушення харчування та педіатрії Інституту-меморіалу “Центр здоров’я дитини” Кінга Іваніцка, Моніка Сташевська, професор Джоанна Павловська, доцент кафедри педіатрії №1 НМУ ім. О.О. Богомольця.VIII-ий з’їзд польського товариства гепатологів, 6-8 червня 2019, (м.Міколайки, Польща).
В жовтні 2020 в режимі онлайн відбулася V наукова-практична конференція з міжнародною участю “Актуальні питання дитячої гепатології”. Вітальне слово від Радника консульського відділу та Полонії Посольства Республіки Польща в Києві – Пана Яцека Гоцловського.
Доцент кафедри Козинкевич Г.Е. Неодноразово проходила медичне стажування в Польщі, де була учасницею чисельних міжнародних конференцій.
У квітні 2018 року в рамках проекту “Міжнародні стажування”, пройшла навчання на тему “Організація і функціонування лікарень у польській системі охорони здоров’я” на базі медичних закладів – “Клінічна лікарня Немовляти Ісуса”, “Празький госпіталь”, м. Варшава.
У червні 2019 р. проходила обсерваційне стажування в Інституті- меморіалі “Центр здоров’я дитини” (ІМЦЗД м. Варшава) у відділенні гастроентерології, гепатології, порушень харчування і педіатрії під керівництвом заступника директора з наукової роботи ІМЦЗД професора, д.мед.н. Пьотра Сохи та керівника відділення професора, д.мед.н. Джоанни Павловскі. Під патронатом керівника відділення захворювань і трансплантації печінки, професора д.мед.н. Ірени Янковскі – проводила огляди дітей із різною гепатобіліарною патологією (автоімунний гепатит, хвороба Тальдо, вроджений холестаз pfic-3 тип, хвороба Аладжиля, недостатність L-1 антитрипсину та інші). Брала участь у міждисциплінарних консиліумах (педіатрія, дитяча трансплантологія, дитяча загальна хірургія, морфогістологія), що проводилася під патронатом керівника відділу дитячої трансплантології та хірургії професора, д.мед.н. Пьотра Каліцінскі.
Під час участі VIII-го з’їзду “Польського товариства гепатологів” у м. Міколайки (Польща) познайомилася з доповідями лікарів, професорів, а також із новим посібником “Рецепт на НСV довідник лікаря”, авторство якого належить Роберту Флісяку – професору, д.мед.н., відділу інфекційних хвороб та гепатологіі Медичного університету в Бялостоці та ПьотруМалковскі– професору, д.мед.н., кафедри і клініки загальної хірургії і трансплантології Варшавського медичного університету.
Стажування співробітників кафедри за кордоном в 2019 році (прізвище, дата, місце)*
№ | ПІБ | тема (спеціальність),
відділення, центри |
Країна, місто стажування | Тривалість стажування
(дати) |
1. | Березенко В.С. | Центр гепатології, гастроентерології та нутріціології (Королівська університетська клініка) | Великобританія, Лондон | 05.02.2019-01.03.2019 |
2. | Резніков Ю.П. | Центр гепатології, гастроентерології та нутріціології (Королівська університетська клініка) | Великобританія, Лондон | 05.02.2019-01.03.2019 |
3. | Ванханова Т.О. | Педіатрія, реанімація новонароджених (Університетська клініка Некер) | Франція, Париж | 08.04.2019-26.04.2019 |
4. | Козинкевич Г.Е. | Відділення гепатології, гастроентерології, порушень харчування та педіатрії (Інститут-меморіал “Центр здоров’я дитини”) | Польща, Варшава | 03.06.2019-24.06.2019 |
5. | Балацька Н.І. | EBcourse for professionals | Велика Британія, Лондон | 7-8 листопада 2019 |