Кафедра педіатрії № 1

Міжнародне співробітництво

Відповідальна особа – к.м.н., доц. Горобець Анастасія Олександрівна. Контактний тел.: 0636237337. E-mail: anastasia14031981@gmail.com

 

Міжнародна діяльність кафедри представлена наступними напрямками роботи:

 

  1. Участь співробітників кафедри в закордонних конференціях, симпозіумах, конгресах та інших заходах:

 

У квітні 2018 року завідувач кафедри д.м.н. Березенко В.С. взяла участь (у формі робочої зустрічі) у Когресі “The international liver congress 2018”, що відбувся в Парижі. У липні 2019 завідувач кафедри відвідала симпозіум “XXV International Bile Acid Meeting: Bile Acidsin Healthand Disease 2018”, який відбувся в Дубліні.

Доцент кафедри Мінченко Д.О. виступив із усною доповіддю на двох конференціях, організованих Інститутом біології Джинаня (Китай) у жовтні та листопаді 2018 року. У червні того ж року Мінченко Д.О. виступив із усною доповіддю на Конференції молодих вчених у Сеулі (IUBMBSeoul, 2018, “YoungScientificProgram”).

Під час проходження обсерваційного стажування у Варшаві в Інституті-меморіалі «Центр здоров’я дитини» у червні 2019 року доцент кафедри Козинкевич Г.Е. була учасником конференцій: «Гостра нейтропенія у дітей, диференційна діагностика на прикладі 3-річного хлопчика», «VIII З’їзд польського товариства гепатологів», «Клінічна конференція: хвороба Вільсона», «Моніторована терапія морфіном та його метаболітами, ефективність застосування при больовому синдромі».

 

  1. Участь співробітників кафедри у програмах стажуваннях за кордоном:

 

У квітні 2018 року в рамках проекту “Міжнародні стажування” пройшли навчання на тему “Організація і функціонування лікарень в польській системі охорони здоров’я” на базі медичних закладів “Клінічна лікарня Немовляти Ісуса”, “Празький госпіталь”, м. Варшава.

У 2019 році чотири співробітники кафедри пройшли стажування у провідних клініках Лондона, Парижа та Варшави. Серед них завідувач кафедри д.м.н.Березенко В.С. і асистент кафедри Резніков Ю.П., які у лютому 2019 року пройшли обсерваційне стажування у Лондоні в King’s College Hospital, доцент кафедри Ванханова Т.О., яка в квітні 2019 року пройшла обсерваційне стажування в університетській лікарні Necker в Парижі, а також доцент кафедри Козинкевич Г.Е., яка пройшла обсерваційне стажування в червні 2019 року в Інституті-меморіалі «Центр здоров’я дитини» у Варшаві. Завдяки трьохтижневим стажуванням співробітники кафедри отримали унікальний практичний досвід сучасних методів діагностики, лікування, обсервації педіатричних пацієнтів із гепатобіліарними, кишковими захворюваннями, а також пацієнтів із патологією періоду новонародженості.

 

  1. Участь співробітників кафедри у міжнародних (мультицентрових) дослідженнях:

 

Із 2017 року на допоміжній базі кафедри (Центр дитячої гепатології «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології») під керівництвом завідувача кафедри д.м.н. Березенко В.С. і старшого наукового співробітника Диби М.Б. проводяться міжнародні клінічні дослідження. Так, у співпраці з компанією Roche Holding (Швейцарія, Базель) проводяться наступні дослідження: «Phase IIIB, Randomized, Open-label study of pegylated interferon alfa-2 Ain combination with lamivudine or entecavir compared with untreated control patients in children with HBE ag-positiv echronichepatitis Bintheimmune – tolerantphase, Protocolnumber NV25361», а також «Відкрите дослідження ІІІb фази монотерапії пегільованого інтерферону альфа-2а (PEG-IFN, Ro 25-8310) в паралельних групах у порівнянні з контрольною групою, яка не отримує лікування, у дітей з HBeAg-позитивним хронічним гепатитом В в імуноактивній фазі».

 

  1. Візити іноземних науковців, лекторів, лікарів до кафедри:

 

У травні 2019 року кафедра брала участь в організації та проведенні науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання дитячої гепатології». У конференції (у форматі телемосту) брав участь професор Аніл Дхаван з King’s college hospital (Великобританія, Лондон).

У вересні 2019 року співробітниками кафедри було організовано Міжнародну школу-семінар «Питання нутриціології у пацієнтів із тяжкою соматичною патологією». У заході взяв участь запрошений із «Клініки педіатрії, нутриціології та метаболічних захворювань» Інституту-меморіалу «Центр здоров’я дитини» (Варшава) професор Януш Бенедикт Ксьонжик. Професор мав кілька доповідей, присвячених організації ентерального харчування у дітей в Польщі.

 

  1. Участь студентів НМУімені О.О. Богомольця під керівництвом співробітників кафедри у міжнародних наукових заходах:

 

У 2019 році студентка 4 курсу Подлюк Юлія взяла участь у Науково-практичній конференції з міжнародною участю «Міждисциплінарні підходи до діагностики та лікування дитячих хвороб», яка відбулася у Києві на базі кафедри педіатрії №4 НМУ імені О.О. Богомольця. Роботу було виконано під керівництвом співробітника кафедри доц. Горобець А.О. Студентка посіла І місце.

Обсерваційне стажування доцента кафедри Козинкевич Г.Е. в Інституті-меморіалі “Центр здоров’я дитини” (м.Варшава, Польща 2019 р.)

Зліва направо: доц. кафедри педіатрії №1 Козинкевич Галина Едвардівна, професор відділення гастроентерології, гепатології, порушення харчування та педіатрії. Керівник клініки захворювань та трансплантації печінки Інституту-меморіалу “Центр здоров’я дитини” професор Ірена Янковська, професор відділення гастроентерології, гепатології, порушення харчування та педіатрії, заступник директора з науки  Інституту-меморіалу “Центр здоров’я дитини” професор Пьотр Соха, керівник відділення гастроентерології, гепатології, порушення харчування та педіатрії  Інституту-меморіалу “Центр здоров’я дитини” професор Джоанна Павловська (червень, м. Варшава, Польща).

 

VIII-ий з’їзд польського товариства гепатологів, 6-8 червня 2019, (м. Міколайки, Польща).

Зліва направо: професор клініки інфекційних хвороб та гепатології Медичного університету в Бялостоці – пан Роберт Флісяк та доцент кафедри педіатрії №1 НМУ ім. О.О. Богомольця Козинкевич Галина Едвардівна.

План центру Інституту-меморіалу “Центр здоров’я дитини” (ІМЦЗД), м. Варшава. Доцент, к.мед.н, Козинкевич Галина, кафедра педіатрії №1 НМУ ім.О.О. Богомольця.

Зліва направо: професор кафедри та клініки загальної та трансплантаційної хірургії Варшавського медичного університету – пан ПьотрМалковський, доцент кафедри педіатрії №1 НМУ ім. О.О. Богомольця Козинкевич Галина Едвардівна.VIII-ий з’їзд польського товариства гепатологів, 6-8 червня 2019, (м. Міколайки, Польща).

Зліва направо: лікар-психолог, лікар та керівник відділення гастроентерології, гепатології, порушення харчування та педіатрії  Інституту-меморіалу “Центр здоров’я дитини” Кінга Іваніцка, Моніка Сташевська, професор Джоанна Павловська, доцент кафедри педіатрії №1 НМУ ім. О.О. Богомольця.VIII-ий з’їзд польського товариства гепатологів, 6-8 червня 2019, (м.Міколайки, Польща).

В жовтні 2020 в режимі онлайн відбулася V наукова-практична конференція з міжнародною участю “Актуальні питання дитячої гепатології”. Вітальне слово від Радника консульського відділу та Полонії Посольства Республіки Польща в Києві – Пана Яцека Гоцловського.

 

Доцент кафедри Козинкевич Г.Е. Неодноразово проходила медичне стажування в Польщі, де була учасницею чисельних міжнародних конференцій.

 

У квітні 2018 року в рамках проекту “Міжнародні стажування”, пройшла навчання на тему “Організація і функціонування лікарень у польській системі охорони здоров’я” на базі медичних закладів – “Клінічна лікарня Немовляти Ісуса”, “Празький госпіталь”, м. Варшава.

 

У червні 2019 р. проходила обсерваційне стажування в Інституті- меморіалі “Центр здоров’я дитини” (ІМЦЗД м. Варшава) у відділенні гастроентерології, гепатології, порушень харчування і педіатрії під керівництвом заступника директора з наукової роботи ІМЦЗД професора, д.мед.н. Пьотра Сохи та керівника відділення професора, д.мед.н. Джоанни Павловскі. Під патронатом керівника відділення захворювань і трансплантації печінки,  професора д.мед.н. Ірени Янковскі – проводила огляди дітей із різною гепатобіліарною патологією (автоімунний гепатит, хвороба Тальдо, вроджений холестаз pfic-3 тип, хвороба Аладжиля, недостатність L-1 антитрипсину та інші). Брала участь у міждисциплінарних консиліумах (педіатрія, дитяча трансплантологія,  дитяча загальна хірургія, морфогістологія), що проводилася під патронатом керівника відділу дитячої трансплантології та хірургії професора, д.мед.н. Пьотра Каліцінскі.

 

Під час участі VIII-го з’їзду “Польського товариства гепатологів” у м. Міколайки (Польща) познайомилася з доповідями лікарів, професорів, а також із новим посібником “Рецепт на НСV довідник лікаря”, авторство якого належить Роберту Флісяку – професору, д.мед.н., відділу інфекційних хвороб та гепатологіі Медичного університету в Бялостоці та ПьотруМалковскі– професору, д.мед.н., кафедри і клініки загальної хірургії і трансплантології Варшавського медичного університету.

 

 Стажування співробітників кафедри за кордоном в 2019 році (прізвище, дата, місце)*

 

ПІБ тема (спеціальність),

відділення, центри

Країна, місто стажування Тривалість стажування

(дати)

1. Березенко В.С. Центр гепатології, гастроентерології та нутріціології (Королівська університетська клініка) Великобританія, Лондон 05.02.2019-01.03.2019
2. Резніков Ю.П. Центр гепатології, гастроентерології та нутріціології (Королівська університетська клініка) Великобританія, Лондон 05.02.2019-01.03.2019
3. Ванханова Т.О. Педіатрія, реанімація новонароджених (Університетська клініка Некер) Франція, Париж 08.04.2019-26.04.2019
4. Козинкевич Г.Е. Відділення гепатології, гастроентерології, порушень харчування та педіатрії (Інститут-меморіал “Центр здоров’я дитини”) Польща, Варшава 03.06.2019-24.06.2019
5. Балацька Н.І. EBcourse for professionals Велика Британія, Лондон 7-8 листопада 2019