Кафедра гігієни та екології

Новини

В Університеті розпочалася Всеукраїнська студентська олімпіада

7 березня у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця розпочався І етап Всеукраїнської студентської олімпіади. На базі кафедри гігієни та екології з дисципліни «Гігієна» змагалися 24 студенти 2 курсу медичних факультетів №1 та №2.

Захід розпочався з урочистого відкриття. З вітальним словом до присутніх звернувся директор Інституту гігієни та екології, професор Сергій Омельчук, який наголосив на важливому профілактичному аспекті у діяльності лікарів, з огляду на всі виклики сьогодення.

Успіхів побажав учасникам Олімпіади завідувач кафедри комунальної гігієни та екології людини з курсом вікової гігієни Сергій Гаркавий. Професор зазначив, що знання з дисципліни «Гігієна» ефективно допомагатимуть їм у подальшій професійній діяльності. На важливості розуміння майбутніми лікарями процесів профілактики наголосив і доцент кафедри гігієни, безпеки праці та професійного здоров’я Роман Брухно.

Другокурсники, які виявили бажання взяти участь у змаганнях, розв’язували практичні задачі та відповідали на тестові завдання. В той час, як викладачі чотирьох кафедр гігієнічного профілю нашого Університету вболівали за своїх вихованців.

Після наполегливої боротьби, за результатами здобутків, переможцями І етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади з дисципліни «Гігієна» стали:

  • 1 місце – Фелікс Форманюк (який набрав 88% від максимальної сумарної кількості балів);
  • 2 місце – Іван Хоменко (75%);
  • 3 місце розділили між собою Дана Калиновська, Данило Євстіфеєв і Вікторія Городецька (набрали по 61%).

Вітаємо переможців і бажаємо подальших здобутків на ниві гігієнічної науки!

Принагідно нагадуємо, що для членів Студентських наукових гуртків та Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя відкриваються нові можливості, як для наукового, так і професійного зростання. Долучайтеся, поглиблюйте знання зі всіх галузей медицини та виконуйте власне наукове дослідження!

 

 

 

 

Наукову роботу студента НМУ визнано кращою на AYMSConf – 2023

У рамках науково-практичної конференції молодих науковців «Annual Young Medical Scientists’ Conference – 2023» (AYMSConf – 2023) на базі кафедрі гігієни та екології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулося засідання секції «Профілактична медицина». Окрім представників нашого Університету, у роботі секції взяли участь молоді науковці з Полтави, Луганська, а також Індії та Нігерії. Роботу студента 2 курсу медичного факультету №1 Даніїла Бугири визнано кращою серед 13 інших претендентів.

Слухачі презентували наукові роботи, що віддзеркалювали сучасні запити суспільства з питань гігієни, громадського здоров’я, профілактичних підходів у медицині: проблеми цукрового діабету, пандемії COVID-19, поводження з пластиковими відходами та багато інших актуальних питань. Після кожної доповіді при обговоренні виникала цікава та насичена дискусія, в якій брали участь всі учасники заходу.

Членами журі секції «Профілактична медицина» виступили: завідувач кафедри гігієни та екології №1, професор Василь Бардов, завідувач кафедри гігієни та екології №2, професор Олександр Яворовський, завідувач кафедри гігієни та екології №3, професор Сергій Гаркавий, завідувачка кафедри гігієни та екології №4, доцентка Наталія Велика та директор Навчально-наукового Інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини, професор Борис Паламар. Підрахунок голосів за доповіді учасників та обробку отриманих результатів традиційно проводили з урахуванням результатів голосування, як серед слухачів, так і самих доповідачів.

Першість здобув студент НМУ Даніїл Бугира, який присвятив свою роботу темі «Порівняльна гігієнічна оцінка ставлення і обізнаності школярів і студентів щодо біодеградуючого пакування харчових продуктів» під науковим керівництвом доценток кафедри гігієни та екології  НМУ Наталії Мережкіної та Анни Благої.

Друге місце поділили між собою студенти Луганського державного медичного університету Єлизавета Цан та Олександр Савельєв зі спільною науковою роботою «Наслідки впливу протиепідемічних обмежень, пов’язаних з COVID-19 на прихильність до вакцинації дитячого населення Рівненської області» та Олександра Шубіна, Карина Рудь, Анна Шпак з Полтавського державного медичного університету з роботою «Оцінка ризику цукрового діабету та його профілактика у внутрішньо переміщених осіб».

Третє місце розподілили між собою студенти НМУ імені О.О. Богомольця Джемі Кужитоттіїл Томас з науковою роботою «Аналіз режиму дня студентів під час онлайн та офлайн навчання та його вплив на їх здоров’я» і Наталія Римарович – «Вплив поліморфізмів гена VDR на особливості метаболізму вітаміну D в українській популяції». А також студенти Полтавського державного медичного університету Вероніка Мамонтова, Анатолій Мягкохліб, Хасан Хайрддін зі спільною роботою «Вакцинація від Сovid-19 в Україні».

Вітаємо переможців та бажаємо всім учасникам AYMSConf – 2023 подальших впевнених кроків у науці та профілактичній медицині зокрема.

 

 

 

 

 

Лікарська збірна Києва – чемпіони України з футболу 2023 року!

17-18 листопада 2023 року відбувся щорічний чемпіонат України з футболу серед лікарів. У змаганнях прийняли участь 12 команд з різних куточків нашої держави. Протягом двох днів на футбольних полях м. Львова панувала справжня запекла боротьба і дружня атмосфера за їх межами. У цьому щорічному турнірі лікарська громада вкотре підтвердила свій неспростовний статус професіоналів, які володіють не лише лікувально-профілактичними, а й футбольними мистецтвами.

Цього річ, трофей кубка України серед лікарів вирушає до столиці. У напруженому протистоянні киянам вдалося здобути  перемогу над лікарями з міста Дніпро з рахунком 1:0. Серед переможного складу «киян» є і співробітник нашого університету, доцент кафедри гігієни та екології Борисенко Андрій Анатолійович. Загалом Національний медичний університет імені О.О. Богомольця є багаторічною «кузнею» не тільки висококваліфікованих спеціалістів, але і добре підготовлених лікарів-футболістів, які активно беруть участь у змаганнях державного та міжнародного рівнів, серед них і проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Канюра Олександр Андрійович, викладачі кафедри фізичного виховання і здоров`я Задорожний Микола Семенович та Зіва Віталій Петрович, кафедри загальної хірургії №2 Стеценко Олександр Павлович, Галига Тарас Миколайович, Федосенко Олександр Володимирович та багато інших.

Між іншим, доцент кафедри гігієни та екології НМУ імені О.О. Богомольця Борисенко А.А. взяв участь у чемпіонаті світу з футболу серед лікарів WMFC 2023 (м. Відень, Австрія) де наші лікарі здобули найвищі нагороди та стали чемпіонами світу.