Кафедра гігієни, безпеки праці та професійного здоров’я

Наукова робота

Веремей Михайло Іванович, доцент кафедри, відповідальна за навчально-методичну роботу  на 2 курсі медичних факультетів, предмет «Охорона праці в галузі».

Контакти: санітарно-гігієнічний корпус, другий поверх, каб.10, тел.: 454-49- 30.

Наукові напрями кафедри, які розробляються зараз або ж розроблялися раніше

  • Пріоритетні завдання гігієни та безпеки праці у створенні безпечного середовища лікарні (безпека медичного персоналу, безпека пацієнтів).
  • Вивчення впливу наночастинок металів та їх сполук у природних умовах та експериментах. Імунотоксичність.
  • Вивчення гігієнічних особливостей технологічних процесів одержання нанопорошків металів, фізіолого-гігієнічна характеристика умов праці, зайнятих в цих процесах робітників, оцінка стану їх здоров’я, а також дослідження токсичних властивостей нанометалів з метою розробки науково обґрунтованих ефективних заходів профілактики негативного впливу на працівників виробничих чинників, що утворюються при одержанні і використанні нанопорошків металів.
  • Наукові дослідження з питань розробки методів і критеріїв професійного відбору, регламентування важкості та напруженості праці; професіографічна оцінка важкості та напруженості праці; ергономічна оцінка нових технологій та устаткування; проведення психофізіологічної експертизи (ПФЕ) працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору.
  • Вивчення токсичних властивостей полімерів і пластичних мас, фізіолого-гігієнічних особливостей умов праці робітників, зайнятих промисловим виробництвом і переробкою цих складних хімічних продуктів, з метою розробки ефективних заходів профілактики негативного впливу на працюючих шкідливих виробничих чинників
  • Вирішення актуальних проблем діагностики, лікування та профілактики професійної патології робітників локомотивних бригад з використанням сучасних клініко-інструментальних і гігієнічних методів досліджень.
  • Клініко-інструментальні методи вивчення стану здоров’я робітників, які зазнають на виробництві комбінованої дій локальної вібрації і шуму з метою розробки науково-обгрунтованих заходів профілактики професійної патології.
  • Вирішення актуальних проблем діагностики, лікування та профілактики професійної патології у працівників, експонованих у виробничих умовах малими дозами свинцю, з використанням клініко-інструментальних і експериментальних методів дослідження.
  • Дослідження токсикологічних властивостей нових промислових хімічних речовин і продуктів
  • Розробка науково-методичних підходів до викладання гігієни праці і професійної патології (медицини праці)

Статті

З переліком публікацій можна ознайомитися за посиланням на Репозитарій Національного медичного університету імені О.О.Богомольця :

http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/8890

Видавнича діяльність

З переліком публікацій можна ознайомитися за посиланням на Репозитарій Національного медичного університету імені О.О.Богомольця :

http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/8890

Тема НДР за кодом, відповідальні виконавці

  1. НДР, що фінансуються Міністерством охорони здоров’я України з Державного бюджету:

“Наукове обгрунтування методологічного підгрунтя та розробка алгоритму з оцінки культури безпеки у медичних закладах в умовах надзвичайних ситуацій” 2301020  Прикладна

№ держреєстрації: 0123U101056

Строки виконання: 2023-2024 роки

Науковий керівник: проф. Яворовський О.П.

Відповідальний виконавець: доц. Брухно Р.П.

  1. Ініціативна (пошукова) тематика:

“Наукове обґрунтування концепції із впровадження культури безпеки у вітчизняних закладах охорони здоров’я” 2301020  Прикладна

№ держреєстрації: 0122U000632

Строки виконання: 2022-2024 роки

Науковий керівник: проф. Яворовський О.П.

Відповідальний виконавець: доц. Брухно Р.П.