Кафедра хімії ліків та лікарської токсикології

Співробітники

 

Ніженковська Ірина Володимирівна, д.мед.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри.

 

У 1978 році закінчила Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця за спеціальністю лікар-лікувальник.

Із 1978 по 1982 рр. – аспірант кафедри фармакології Київського медичного інституту, з 1982 по 1995 рр. – асистент кафедри, з 1996 по 2004 рр. – доцент кафедри фармакології та клінічної фармакології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

У 1983 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 14.00.25 – фармакологія.

У 2009 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.32 – медична біохімія «Біохімічні та мембранні механізми ушкодження міокарду за експериментальної серцевої недостатності та її корекції фізіологічно активними сполуками метаболічної дії» (наукові консультанти – член-кор. НАМН України, проф. Губський Ю.І., член-кор. НАМН України, проф. Чекман І.С.).

З 1997 по 2003 рр. – заступник декана фармацевтичного факультету.

2004 – 2015 р.р. – декан фармацевтичного факультету.

Рівень володіння англійською мовою – B2.

Основні напрямки науково-практичної роботи:

Кількість підготовлених докторів наук – 1, кандидатів наук – 6, магістрів – 10; є науковим керівником 2 здобувачів ступеню доктора філософії.

Наукові інтереси полягають у дослідженні  проблем виявлення біоенергетичних, функціональних і ультраструктурних змін у виконавчих органах за умов серцевої недостатності функціонального та токсичного ґенезу, гіпоксії оксидативного стресу, а також фармакологічної корекції біохімічних і мембранних ушкоджень органів і систем при різних видах токсичних уражень. Уперше в світі експериментально обґрунтувала доцільність застосування метаболічних сполук, похідних бурштинової кислоти та урацилу при антрацикліновій інтоксикації та кардіоміопатії, спричиненої антрацикліновими антибіотиками.

Публікації (понад 500): підручники – 13, навчальні посібники – 20, монографії – 2, Стандарт вищої освіти України за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація», «Державний формуляр лікарських засобів», освітньо-кваліфікаційні програми – 4, патенти – 43.

Громадська діяльність: голова Формулярного комітету МОЗ України; експерт МОЗ України за напрямом «Фармація. Клінічна фармація. Клінічна фармакологія», голова Вченої ради фармацевтичного факультету; голова атестаційної комісії з атестації провізорів та фармацевтів Державної служби лікарських засобів та контролю за наркотиками МОЗ України; член редакційної ради журналів «Фармацевтичний журнал», «Український науково-медичний молодіжний журнал», «Фітотерапія. Часопис»; член 2-х спеціалізованих вчених рад: 13.00.02 – теорія та методика навчання (медичні та фармацевтичні дисципліни), 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація; голова циклової методичної комісії НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація».

Членство в професійних асоціаціях: член Міжнародної фармацевтичної федерації (FIP); академік Національної академії вищої освіти України; академік Міжнародної академії освіти України; член Спілки освітян України; член Українського біохімічного товариства; член Європейської Асоціації фармацевтичних факультетів (EAFP); British Pharmacological Society; American Society for Pharmacology and Experimental Therapeutics.

Державні відзнаки і нагороди: нагрудний знак «Знак пошани» Київського міського голови; за сумлінну працю була відзначена Почесною грамотою Кабінета Міністрів України, 3-ма Почесними грамотами МОЗ України, Почесною грамотою МОН України, Почесною грамотою Національної академії педагогічних наук України та грамотою Київської міської державної адміністрації; у 2016 р. присвоєно почесне звання Заслужений діяч науки і техніки України; Почесна грамота «За вагомі здобутки та особистий внесок у розвиток науки України», Українська федерація вчених, НАН України.

Відзнаки і нагороди громадських організацій: орден Ярослава Мудрого (НАН ВО України, від 29.11.2022); орден Святійшого Князя Володимира (НАН ВО України, від 16.11.2021); орден «Науковець Року» (національне визнання, від 19.11.2021); орден «Медична Слава України»; медаль Святого Володимира (НАВОУ); медаль «Флагман освіти і науки України»; медаль «За успіхи в науково-педагогічній діяльності»; диплом та перша премія Національної Академії наук вищої освіти України за номінацією «Навчальний посібник» (2017, 2018, 2021); Диплом лауреата І премії конкурсу Академії наук вищої освіти України за номінацією  «Краще видання року» (2021).

Посилання на профіль в Scopus:

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=6506649044

Посилання на профіль Orcid.org:

https://orcid.org/0000-0001-5065-3147

Посилання на профіль в Google Scholar:

https://scholar.google.com/citations?hl=en&user=kSi_xH0AAAAJ

Посилання на профіль в Web of Science:

https://www.webofscience.com/wos/author/record/1911671

Наукові праці

 

Вельчинська Олена Василівна, д.фарм.н., к.х.н., професор.

 

У 1985 р. закінчила хімічний факультет Мелітопольського державного педагогічного інституту.

У 1992 р. закінчила аспірантуру при Інституті органічної хімії НАН України (м. Київ) і захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 02.00.08 – хімія елементоорганічних сполук.

У 2013 році захистила докторську дисертацію: «Синтез та дослідження біологічно активних речовин із протипухлинною активністю в ряду гетероциклічних сполук та їх аддуктів із бактерійними лектинами» за спеціальністю 15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія. У 2023 р. пройшла стажування в Варшавському Медичному Університеті за програмою Еразмус+.

Наукові інтереси  – синтез та аналіз біологічно активних сполук і лікарських засобів; розробка методів ідентифікації та кількісного визначення лікарських препаратів.

Рівень володіння англійською мовою – B2.

Основні напрямки науково-практичної роботи:

Кількість підготовлених магістрів – 13.

Публікації (всього 575): підручники – 2, навчальні посібники – 8, монографії – 8, патенти на корисну модель – 198, патентів на винахід – 6.

Громадська діяльність: член редколегії /Editorial Board. The OA Journal of Chemistry and Materials (OAJRCJCM). United Kingdom: https://oajcm.damray.com/EditorialBoard.aspx; член Спілки освітян України; академік НАН ВО України, академік та головний вчений секретар Міжнародної академії освіти і науки (IAES), Україна.

Членство в професійних асоціаціях: член Міжнародної фармацевтичної федерації (FIP).

Державні відзнаки і нагороди: почесна грамота Міністерства охорони здоров’я України; почесна грамота Національної академії педагогічних наук України (2019); почесна грамота Вченої Ради Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (2022), подяка Вченої Ради Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (2023).

Відзнаки і нагороди громадських організацій: медаль «Імені Миколи Івановича Пирогова» (ГО «НАН ВО України» від 16.12.2023), орден Ярослава Мудрого (НАН ВО України, від 29.11.2022); орден Святійшого Князя Володимира (НАН ВО України, від 16.11.2021); орден «Науковець Року» (національне визнання, від 19.11.2021); орден «Медична Слава України»; медаль Святого Володимира; медаль «Флагман освіти і науки України»; медаль «За успіхи в науково-педагогічній діяльності»; почесна грамота Української федерації вчених, НАН України; почесна грамота «За вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки України», НАН ВО України (2022); диплом та перша премія Національної Академії наук Вищої Освіти України за номінацією «Краще видання року» (2018; 2021; 2022).

Посилання на профіль в Scopus:

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=6507048225

Посилання на профіль Orcid.orghttps://orcid.org/0000-0001-7023-8493

Посилання на профіль в Google Scholar:

https://scholar.google.com.ua/citations?user=exmJEggAAAAJ&hl=uk

Посилання на профіль в Web of Science:

https://www.webofscience.com/wos/author/record/1882613

Наукові праці

 

Великий Микола Миколайович, д.б.н., професор.

 

У 1965 році закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка за спеціальністю біолог-біохімік.

У 1988 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.04 – біохімія на тему «Дослідження регуляторної ролі окисно-відновного стану нікотинамідних коферментів у внутрішньоклітинному метаболізмі в тканинах тварин».

У 1990 році отримав вчене звання – професор по кафедрі біохімії.

Завідувач відділу біохімії вітамінів і коензимів інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України.

 

Основні напрямки науково-практичної роботи:

 

Кількість підготовлених докторів наук – 1, кандидатів наук – 11; є науковим керівником двох аспірантів.

 

Наукові інтереси  зосереджено на дослідженнях молекулярних механізмів регулювання внутрішньоклітинного метаболізму в організмі людини і тварин у нормі та  за розвитку патологічних процесів, зокрема за цукрового діабету, захворюваннях кісткової системи (остеопороз) та непластичній трансформації клітин. Висунуто та експериментально обґрунтовано оригінальну концепцію регуляторної ролі окисно-відновного стану нікотинамідних коензимів (редокс-стан вільних NAD+/NADH) в компартменталізації та інтеграції клітинних метаболічних процесів, що реалізується за принципом стехіометричного контролю. Уперше проведено оцінку інтенсивності остеокластогенезу за рівнем експресії маркерів ремоделювання кісткової тканини остеокальцину, остеопротегерину (OPG) та ліганду рецептору активатора ядерного фактору κB (RANKL) за глюкокортикоїд-індукованого остеопорозу. Встановлено роль вітамін D3 авто/паракртнної системи у регулюванні комплексу транскрипційного фактору NF-κB/IκBα у тканинах щурів та досліджено експресію залежних від транскрипційного фактору NF-κB функціонально важливих регуляторних протеїнів-цитокінів – VEGF, TNF-α та іNOS. Розроблено засоби ефективної корекції патологічних порушень обміну кісткової тканини на основі створених нових високоефективних комплексних препаратів вітаміну D3 і бісфосфонатів із метою подальшого впровадження їх у медичну практику.

 

Публікації: (понад 200 статей у фахових журналах), підручники – 2, навчальні посібники – 7, монографія – 1, розділи в іноземних монографіях – 3.

 

Громадська діяльність: член спеціалізованої вченої ради  із присудження наукових ступенів доктора та кандидата наук (Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України); член експертної ради Державної атестаційної комісії з питань проведення експертизи дисертаційних робіт МОН України з біологічних наук; член редакційної колегії  “Українського біохімічного журналу” та журналу “Медична і клінічна хімія”.

 

Членство в професійних асоціаціях: голова Київського відділення Українського біохімічного товариства; дійсний член та співзасновник Академії наук Вищої школи України; член Українського підрозділу наукового товариства EVIDAS – European Vitamin D Association Scientific society.

 

Нагороди: Грамота Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» (2015 р.); Лауреат премії НАН України імені О.В. Палладіна  за видатні наукові роботи в галузі біохімії та молекулярної біології (2013 р.); академічні нагороди Ярослава Мудрого (2009 р.) та Святого Володимира (2013 р.).

 

Посилання на профіль  в Scopushttps://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=20434931200

 

Посилання на профіль Orcid.orghttps://orcid.org/0000-0002-8125-308X

 

Посилання на профіль в Google Scholarhttps://scholar.google.com.ua/citations?user=6u7oS2gAAAAJ&hl=ru

 

Посилання на профіль в Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/J-5686-2017

Наукові праці

 

Глушаченко Ольга Олександрівна, к.х.н., доцент.

 

У 1983 році закінчила хіміко-технологічний факультет Київського політехнічного інституту за фахом технологія електрохімічних виробництв.

У 1992 році захистила кандидатську дисертацію «Закономірності катодного розчинення селену та телуру в кислих розчинах».

Заступник декана фармацевтичного факультету (заочна форма навчання) з 2007 року по теперішній час.

 

Основні напрямки науково-практичної роботи:

 

Організація навчального-виховного процесу з використанням дистанційних форм навчання.

 

Кількість підготовлених магістерських робіт – 6.

 

Наукові інтереси: розробка і валідація екобезпечної методики визначення біологічних сполук у дієтичних добавках, а також визначення АФІ методом високоефективної рідинної хроматографії.

 

Публікації (82):

 

Навчальні посібники – 4

Патенти – 9

 

Громадська діяльність:

 

  • член Вченої ради фармацевтичного факультету;
  • член ЦМК за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація».

 

Членство в професійних асоціаціях:

 

  • член ГО “Міжнародна фундація науковців та освітян”;
  • член Українського біохімічного товариства.

 

Нагороди та відзнаки:

 

  • подяки Київського міського голови;
  • подяка Вченої ради НМУ імені О.О. Богомольця.

 

Посилання на профіль Orcid.orghttps://orcid.org/0000-0002-7017-3914

 

Посилання на профіль в Google Scholar:

https://scholar.google.com.ua/citations?user=3WW5NRgAAAAJ&hl=uk

Наукові праці

 

Афанасенко Ольга Вікторівна   к.фарм.н., доцент.

 

У 1992 році  закінчила в Київський університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю хімія – неорганічна хімія. У 2002 р. закінчила Національну фармацевтичну академію  України, спеціальність – фармація.

У 2006 році захистила дисертацію у спеціалізованій вченій раді Національного фармацевтичного університету на тему: «Антиоксидантні властивості та молекулярна будова фенолів  та нітрогенвмісних гетероциклів».

 

Основні напрямки науково-практичної роботи:

 

Наукові інтереси полягають у дослідженні стабільності комплексів полівінілпіролідону різної молекулярної маси із кверцетином, рутином та солями важких металів із метою створення нових лікарських засобів із кардіопротекторними та детоксикаційними властивостями, розробкою та валідацією нових методів інструментального фармацевтичного аналізу. Також працює над використанням методу QSAR-аналізу для прогнозування біологічної активності лікарських засобів.

 

Автор 62 публікацій. Автор посібника англійською мовою для підготовки до ліцензованого іспиту КРОК 2.

 

Індекс Гірша – 2, індекс у Scopus – 1, індекс у Google Scholar – 2. Рівень володіння англійською мовою – B2.

 

Громадська діяльність:

 

  • заступник голови фахової експертної комісії «Фармацевтична хімія» Центру тестування при МОЗ України;
  • член апробаційної ради за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація» в НМУ імені О.О. Богомольця;
  • керівник студентського наукового гуртка з фармацевтичної хімії. Під керівництвом Афанасенко О.В. підготовано сім магістерських робіт.

 

Членство в професійних асоціаціях:

 

  • The American Society for Pharmacology and Experimental Therapeutics (ASPET);
  • член ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата»;
  • член Українського біохімічного товариства.

 

Нагороди:

 

  • подяка Київського міського голови;
  • почесна грамота Вченої Ради НМУ імені О.О. Богомольця.

 

Посилання на профіль Orcid.orghttps://orcid.org/0000-0003-0056-0668

 

Посилання на профіль в Google Scholar:

https://scholar.google.com/citations?user=5FxXgRMAAAAJ&hl=ru7

 

Посилання на профіль в Web of Science:

https://www.webofscience.com/wos/author/record/2398348

Наукові праці

 

Кузнецова Олена Володимирівна, к.б.н., доцент.

 

У 1989 році закінчила з відзнакою біологічний факультет Дніпропетровського державного університету за спеціальностю «Біохімія» і отримала кваліфікацію – біохімік, викладач. У 1994 році захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю «Біохімія» на тему «Взаємозв’язок ендорфінів, вазопресину, натрійуретичного пептиду передсердь і тканинних гормонів з регуляцією водного балансу організму в нормі та при гіпертермії».

 

Основні напрямки науково-практичної роботи: наукові інтереси полягають у дослідженні біохімічних механізмів ушкодження внутрішніх органів за умови хронічного вживання алкоголю та їх корекції новими координаційними сполуками германію та сполуками метаболітної дії.

Публікації (103):

 

  • Підручники – 8
  • Навчальні посібники – 7
  • Патент на корисну модель – 1

 

Громадська діяльність:

 

  • член Вченої ради фармацевтичного факультету
  • член Циклової методичної комісії за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація»
  • відповідальна за навчально-методичну роботу кафедри
  • профорг кафедри
  • керівник студентського наукового гуртка (секція «Біологічна хімія»).

 

Членство в професійних асоціаціях:

 

  • член Європейської Асоціації фармацевтичних факультетів (EAFP);
  • член Українського біохімічного товариства

 

Нагороди та відзнаки:

 

  • подяка Київського міського голови;
  • Почесна грамота Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я;
  • подяка Вченої ради НМУ імені О.О. Богомольця;
  • Диплом лауреата ІІ премії конкурсу «Краще видання року» Національної академії наук вищої освіти України.

 

Посилання на профіль в Scopus:

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56992578100

 

Посилання на профіль Orcid.org:

https://orcid.org/0000-0002-5229-0287

 

Посилання на профіль в Google Scholar:

https://scholar.google.com.ua/citations?view_op=list_works&hl=ru&user=FfZWL-kAAAAJ

 

Посилання на профіль в Web of Science:

https://www.webofscience.com/wos/author/record/1049497

Наукові праці

 

Головченко Оксана Іванівна, к.пед.н, доцент.

 

У 2000 році закінчила Національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Неорганічна хімія».

У 2020 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Методика організації самостійної роботи майбутніх магістрів фармації з органічної хімії засобами дистанційного навчання» за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (медичні та фармацевтичні дисципліни).

 

Рівень володіння англійською мовою – B2.

 

Основні напрямки науково-практичної роботи:

 

Наукові інтереси – організація самостійної роботи студентів при вивченні дисципліни “Органічна хімія” в умовах аудиторно-дистанційного навчання.

 

Публікації – 90:

 

Навчальні посібники – 3

Патенти на корисну модель – 2.

Громадська діяльність:

 

  • Із 2010 по 2015 роки працювала на посаді заступника декана фармацевтичного факультету (заочна форма навчання).
  • Із 2007 по 2018 рік – виконувала обов’язки секретаря Вченої ради фармацевтичного факультету.
  • Член Вченої ради фармацевтичного факультету.
  • Секретар Циклової методичної комісії за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація».

 

Членство в професійних асоціаціях:

 

  • член ГО “Міжнародна фундація науковців та освітян”.

 

Посилання на профіль в Scopushttps://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57201857927

 

Посилання на профіль Orcid.orghttps://orcid.org/0000-0001-9794-2624

 

Посилання на профіль в Google Scholarhttps://scholar.google.com.ua/citations?hl=en&view_op=list_works&gmla=AJsN-F4o4vf1xxXSVf7y212ERLrItCb4G1PhpDrkWEPURlDlJyOsD1gj4fiXqpPuev0n_t43_vWpyRP2H12ooq-50auYwUa0BBpSPGpGGgXhO0lrKrKcuEc&user=mSu9lesAAAAJ

 

Посилання на профіль в Web of Sciencehttps://www.webofscience.com/wos/author/record/AEE-7730-2022

Наукові праці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нароха Віолетта Петрівна, доцент, кандидат фармацевтичних наук

 

В 2009 році закінчила з відзнакою фармацевтичний факультет НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Провізор»

В червні 2018 році захистила кандидатську дисертацію за темою “Експериментальне дослідження фармакодинаміки координаційних сполук германію при антрацикліновій інтоксикації” (спеціальність 14.03.05 – «Фармакологія»)

 

В 2018 році закінчила з відзнакою Інститут післядипломної освіти Вищого навчального закладу «Університет економіки та права «КРОК» за спеціальністю «Міжнародна економіка»

 

Стажування, підвищення кваліфікації.

  1. Warsaw Medical University, (2024) ERASMUS+ mobility program. Pharmacotherapy and Pharmaceutical Care (40 hours)
  2. Ulrich&Ruth Frank Foundation for International Health. USA. (2024) Continuing education course “Substance Use Disorders in Primary Care” approved by NAADAC, the Association for Addiction Professionals. (140 hours).
  3. Collegium Civitas, Warsaw, Poland. (2023) International postgraduate practical internship «Internationalization of education. New and innovative teaching methods. Implementation of international educational projects in the EU financial perspective». (180 hours).
  4. Інститут післядипломної освіти НМУ ім.О.О.Богомольця. Україна. (2022). Цикл тематичного удосконалення «Медична допомога пацієнтам при гострому стресі та профілактика посттравматичного стресового розладу», (50 балів БПР).
  5. Східно-Європейський Інститут Психології. Україна. (2019) Вища освіта України в контексті контексті інтеграції до європейського освітнього простору Навчально-демонстраційна сесія «Іновації в освіті» (58 годин).

 

Рівень володіння англійською мовою В2 (Aptis від British Council)

 

Має досвід роботи на посаді провізора/фармацевти в аптеці №8 з рецептурно-виробничим відділом КП «Фармація» (2009-2011 роки, за сумісництвом)

 

Основні напрямки науково-практичної роботи:

– фармакометрія, фармакокінетичне моделювання

– фармакологічні властивості та механізм дії координаційних сполук германію

– особливості викладання студентам фармацевтичного факультету

 

Публікації (більше 50):

Scopus hіндекс = 3

Навчальні посібники – 3

 

Громадська діяльність

Відповідальна на кафедрі за:

  • наукову роботу
  • антиплагіатну перевірку наукової продукції
  • міжнародну діяльність
  • виконує обов’язки секретаря методичних нарад

 

Членство в професійних асоціаціях:

  • Британське фармакологічне товариство (British Pharmacological Society, BPS)
  • Американське товариство фармакології та експериментальної терапії (American Society for Pharmacology and Experimental Therapeutics, ASPET)
  • Міжнародне фармакометричне товариство (International Society of Pharmacometrics, ISoP)
  • Українське біохімічне товариство
  • Європейська Асоціація фармацевтичних факультетів (2022 р.)

 

Посилання на профіль Orcid.org: https://orcid.org/0000-0001-7676-0223

 

Поислання на профіль в Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56993769600

 

Посилання на профіль в Web of Science: https://publons.com/researcher/3970829/violetta-narokha/

 

Посилання на профіль в Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=_SVmr3oAAAAJ&hl=uk

Наукові праці

 

Мацькевич Катерина Володимирівна, к.фарм.н., доцент.

 

У 2012 році закінчила з відзнакою фармацевтичний факультет Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Фармація» та здобула кваліфікацію провізора.

У 2013 році захистила магістерську роботу на тему «Валідація спектрофотометричної методики кількісного визначення розмаринової кислоти в 70% спиртовому екстракті Salviae officinalis».

У 2019 році захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю «Фармакологія» на тему «Експериментальне дослідження фосфорильованих похідних оксазолу як потенційних антигіпертензивних засобів».

 

Рівень володіння англійською мовою – B2.

 

Основні напрямки науково-практичної роботи:

 

Наукові інтереси – експериментальні та квантово-хімічні дослідження нових потенційних лікарських засобів для лікування захворювань серцево-судинної системи.

 

Публікації – 41:

 

  • Навчальний посібник – 1.
  • Патенти на корисну модель – 5.

 

Громадська діяльність:

 

  • відповідальна на кафедрі за роботу з програмою «LIKAR_NMU».

 

Членство в професійних асоціаціях:

 

  • член Українського біохімічного товариства
  • член Товариства молодих вчених НМУ імені О.О. Богомольця.

 

Посилання на профіль в Scopushttps://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57205338226

 

Посилання на профіль Orcid.orghttps://orcid.org/0000-0003-0776-4989

 

Посилання на профіль в Google Scholarhttps://scholar.google.com/citations?hl=ru&user=qyk2jSEAAAAJ

 

Посилання на профіль в Web of Sciencehttps://www.webofscience.com/wos/author/record/JJD-7695-2023

Наукові праці

 

Бурмака Олександр Васильович, к.фарм.н., доцент.

 

У 2002 році закінчив фармацевтичний факультет Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Фармація», кваліфікація провізор.

У 2010 році захистив дисертацію на тему «Фармакогностичне дослідження біологічно активних речовин квіток конюшини лучної та фітокомпозицій на її основі» на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю – фармацевтична хімія та фармакогнозія (15.00.02).

Завідувач Лабораторії фармацевтичного аналізу ДП «Державний експертний центр МОЗ України».

Відповідальний за здійснення координації діяльності структурних підрозділів лабораторії та контролю за виконанням її функцій у відповідності до вимог чинного законодавства та міжнародних стандартів. Здійснення контролю забезпечення належного рівня матеріально-технічної бази лабораторії.

Із 2008 по 2011 рр. керівник групи фізико-хімічних методів Лабораторії фармацевтичного аналізу ДП «Державний експертний центр МОЗ України».

Із 2002 по 2017 рр. за сумісництвом експерт з питань спеціалізованої експертизи матеріалів реєстраційного досьє лікарського засобу (Модуль 3. Якість).

 

Основні напрямки науково-практичної роботи:

 

Наукові інтереси полягають у здійсненні  контролю якості лікарських засобів із використанням фізико-хімічних методів аналізу таких як: високоефективна рідинна хроматографія (ВЕРХ), газова хроматографія (ГХ), спектрофотометрія (УФ-ВИД, атомно-адсорбційна спектрофотометрія, ІЧ-спектрофотометрія та ін).

Автор 14 публікацій.

Підготував 15 магістрів фармації.

Наукові праці

 

Клепа Таісія Іванівна, к.хім.н., асистент.

 

У 1970 р. закінчила Рубіжанську філію Харківського політехнічного інституту за спеціальністю «Технологія органічних барвників та напівпродуктів».

У 1972 – 1976 рр. навчалася в аспірантурі в Інституті органічної хімії АН УССР у м. Київ.

У 1987 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Адамантилфосфіти».

Із 2002 по 2019 рр. – доцент кафедри.

Із 2019 р. по теперішній час – асистент кафедри.

 

Автор 55 публікацій.

 

Нагороди:

 

  • подяка Київського міського голови;
  • Почесна грамота Вченої ради НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головченко Олександр Володимирович, к.х.н., ст. дослідник, асистент.

 

У 2000 році закінчив Національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Хімія природних сполук».

2000-2004 рр. – аспірант Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії Національної Академії Наук України, Київ.

Післядипломна дослідницька робота проводилась під керівництвом професора Володимира Сергійовича Броварця в галузі хімії азотовмісних гетероциклічних сполук

2004 р. – захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук “Синтези нових біорегуляторів азольного ряду на основі 4,5-дифункціональнозаміщених оксазолів”.

З 2010 р. – працював на посаді старшого наукового співробітника відділу хімії біоактивних азотовмісних гетероциклічних основ Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В. П. Кухаря НАН України.

2023 р. – отримав вчене звання старшого дослідника.

Викладає як сумісник хімічні дисципліни з 2018 року.

 

Основні напрямки наукової роботи:

Розробка препаративних методів синтезу фосфорильованих азотовмісних гетероциклічних структур з застосуванням оригінальних ациклічних реагентів, котрі дозволяють регіоселективно вводити азото-, сірко- та фосфоровмісні фармакофорні угруповання в п’яти- та шестичленні азотисті гетероцикли та їх конденсовані похідні.

Синтез нових фосфонопептидоміметиків  на основі заміщених 4-фосфорильованих 5-амінооксазолів.

Одержання біоактивних азотовмісних гетероциклів та дослідження зв’язку між структурою і біорегуляторною активністю.

 

Публікації – 45.

Патенти – 6.

Індекс Гірша 11 (Google Scholar), 8 (Scopus). За даними Google Scholar загальна кількість цитувань наукових робіт становить 309, за даними Scopus – 170.

 

Посилання на профіль в Scopus:

Scopus ID: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=35096146700

Посилання на профіль Orcid.org:

https://orcid.org/0000-0001-7756-6019

Посилання на профіль в Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?user=cUPS7hMAAAAJ&hl=ru&oi=sra

Наукові праці

 

Онищук Людмила Валеріївна, к.фарм.н., асистент.

 

У 2011 році закінчила фармацевтичний факультет НМУ імені О.О.  Богомольця за спеціальністю “Фармація” та здобула кваліфікацію провізора.

З 2011 року працювала на посаді старшого лаборанта, а з 2012 року – асистент кафедри.

У 2021 році захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю «Фармакологія» на тему «Експериментальне обґрунтування створення лікарського препарату для інтравагінального застосування з протизапальною та протимікробною активністю».

 

Публікації – 32:

 

  • Патенти на корисну модель – 4.

 

Членство в професійних асоціаціях:

 

  • член Українського біохімічного товариства.

 

Посилання на профіль в Scopushttps://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57200688968

 

Посилання на профіль Orcid.orghttps://orcid.org/0000-0002-7479-868X

 

Посилання на профіль в Google Scholarhttps://scholar.google.com.ua/citations?user=wTwY2XUAAAAJ&hl=uk

Наукові праці

 

 

Манченко Оксана Вікторівна, асистент.

 

У 1999 році закінчила Національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю “Хімія високомолекулярних сполук”.

З 1999 року – асистент кафедри хімії ліків та лікарської токсикології.

Виконує кандидатську дисертацію на тему «Методика навчання стандартизації лікарських засобів майбутніх магістрів фармації з використанням цифрових технологій» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук (13.00.02 – теорія та методика навчання).

 

Основні напрямки науково-практичної роботи:

 

Наукові інтереси полягають у хімічних дослідженнях нових високомолекулярних сполук; розробці та впровадженні нових методик, методів, застосування кейсових технологій для організації змішаного навчання.

 

Автор 59 публікацій.

 

Членство в професійних асоціаціях:

 

член ГО “Міжнародна фундація науковців та освітян”.

Посилання на профіль в Scopushttps://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=6506715901

 

Посилання на профіль Orcid.orghttps://orcid.org/0000-0002-5461-6586

 

Посилання на профіль в Google Scholarhttps://scholar.google.com.ua/citations?user=grzJKG0AAAAJ&hl=uk

 

Посилання на профіль в Web of Science:

https://www.webofscience.com/wos/author/record/HLG-6786-2023

Наукові праці

 

Бут Ірина Олександрівна, к.пед.н., асистент.

 

У 2006 році закінчила хімічний факультет Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з відзнакою за спеціальністю «Хімія», отримала кваліфікацію хіміка, викладача хімії.

Основні напрямки науково-практичної роботи:

Проводить лабораторно-практичні заняття з органічної та фармацевтичної хімії.

Відповідальний виконавець НДР кафедри «Теоретичні і методичні засади професійної підготовки майбутніх магістрів фармації з використанням новітніх інформаційних технологій в умовах аудиторно-дистанційної форми навчання».

В червні 2024 року захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Методика навчання фармацевтичної хімії майбутніх магістрів фармації в умовах аудиторно-дистанційної форми навчання» за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (медичні і фармацевтичні дисципліни).

Основні напрямки науково-практичної роботи:

Наукові інтереси  – пошук, розробка та  вдосконалення нових методів та методик викладання хімічних дисциплін.

 

 

Публікації:

Автор 25 публікацій

Навчальні посібники – 2

 

Громадська діяльність:

 

Відповідальна за документообіг кафедри.

Матеріально-відповідальна на кафедрі.

Табельник кафедри.

 

Нагороди:

  • подяка Київського міського голови
  • почесна грамота Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я.

 

Членство в професійних асоціаціях:

 

член громадської організації  «Міжародна фундація науковців та освітян»

 

Посилання на профіль Orcid.org: https://orcid.org/0000-0002-7277-1790

 

Посилання на профіль в Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?view_op=list_works&hl=uk&user=8mLcH78AAAAJ

Наукові праці

 

Молчанова Стелла Геннадіївна, асистент.

 

У 1990 році закінчила Донецький державний медичний інститут ім. М. Горького за спеціальністю «Педіатрія».

У 1992 році закінчила клінічну ординатуру при Донецькому медичному інституті ім. М. Горького за спеціальністю «Нейрохірургія».

1992-2014 рр. – лікар-нейрохірург вищої категорії Донецької обласної клінічної лікарні імені Калініна.

2014-2018 рр. – викладач нервових хвороб Черкаської медичної академії.

Лікар вищої категорії.

З 2019 р. – асистент кафедри хімії ліків та лікарської токсикології.

 

Основні напрямки роботи:

 

Проводить практичні та семінарські заняття з дисципліни «Лікарська токсикологія» та з вибіркової дисципліни «Фармацевтичні аспекти розладів внаслідок вживання психоактивних речовин».

 

Автор 11 публікацій.

 

Громадська діяльність:

 

  • Відповідальна за АСУ на кафедрі.

 

Членство в професійних асоціаціях:

 

  • член Української асоціаціі нейрохірургів.

 

 

Проворова Вероніка Олександрівна, асистент, магістр фармації.

 

У 2021 році закінчила з відзнакою фармацевтичний факультет Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Фармація, промислова фармація», виконала магістерську роботу на тему «Розробка методик ідентифікації барвника хіноліновий жовтий для різних лікарських форм з використанням фізико-хімічних методів». Занесена до Книги Пошани Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

З 2021 по 2022 рр. – старший лаборант, з 2022 року – асистент кафедри хімії ліків та лікарської токсикології.

 

Рівень володіння англійською мовою – B2 (Міжнародний сертифікат ESOL), рівень володіння польською мовою – B1.

 

Пройшла стажування у Варшавському медичному університеті за програмою Erasmus+ (05.04.23-14.07.23; 27.05.24-27.06.24).

 

Основні напрямки науково-практичної роботи:

 

Наукові інтереси – теоретичні і методичні засади застосування інтерактивних форм в аудиторно-дистанційному форматі вивчення хімічних дисциплін майбутніми магістрами фармації. Виконує дисертаційну роботу на тему: “Методика навчання органічної хімії майбутніх магістрів фармації в умовах змішаного формату організації освітнього процесу”.

 

Публікації – 15.

 

Громадська діяльність:

 

секретар Приймальної комісії НМУ імені О.О. Богомольця (2023 і 2024 рр.).

 

Членство в професійних асоціаціях:

  • член ГО “Міжнародна фундація науковців та освітян”;
  • член Товариства молодих вчених і спеціалістів» НМУ імені О.О. Богомольця.

 

Відповідальна на кафедрі за:

 

  • веб-сторінку кафедри;
  • роботу з програмою ЄДЕБО;
  • роботу з програмою АС Деканат;
  • техніку безпеки.

 

Нагороди: Подяка Вченої ради НМУ імені О.О. Богомольця (2021 р.); Диплом І ступеню за перемогу в Квітневій студентській науковій сесії 2021.

 

Посилання на профіль в Google Scholar:

https://scholar.google.com/citations?user=yYUBNU8AAAAJ&hl=uk

Наукові праці