Кафедра внутрішньої медицини №2

Міжнародне співробітництво

Відповідальний співробітник за міжнародне співробітництво кафедри внутрішньої медицини №2: професор кафедри внутрішньої медицини № 2, д. мед. н., професор Джус Марта Борисівна.

Участь співробітників в закордонних конференціях, симпозіумах, конгресах, інших заходах:

Результати наукової роботи кафедри представлені в матеріалах міжнародних з’їздів та конференцій, що проходили в Празі, Ліссабоні, Ніцці, Парижі, Флоренції, Венеції, Мілані, Відні, Лондоні, Берліні, Стокгольмі, Хельсінкі, Амстердамі, Барселоні, та ін.

Співробітники кафедри приймали участь засіданні ревматологічної секції  UEMS 2024, в щорічному Європейському Конгресі ревматологів EULAR-2024, е-congress WCO-IOF-ESCEO 2024, Світовий Конгрес системного склерозу 2024,

12-15 травня 2024 р проф. Джус М.Б. разом з аспірантом Кулик М.С. представили на Європейському конгресі ревматологів  EULAR 2024, Відень, Австрія,  наукові роботи у вигляді двох абстрактів «Regression model for the prediction of risk of sarcopenia among young adults with juvenile idiopathic arthritis» та «Prevalence and risk factors of sarcopenia in young adults with juvenile idiopathic arthritis»

2-3 травня 2024 р. Лісабон, Португалія, на робочому засіданні «Spring Rheumatology Meeting UEMS», Європейської спілки лікарів-спеціалістів (European Union of Medical Specialists — UEMS), проф. Джус М.Б., як представник ревматологів від України разом з європейськими колегами обговорила шляхи інтеграції системи освіти в різних країнах, вимоги до стажиста, перелік теоретичних та клінічних знань, перелік клінічних та практичних навичок, якими має володіти європейський ревматолог. В ході роботи робочої групи обговорено основні принципи організації навчального процесу європейського ревматолога та здійснено обмін досвідом інтеграції навчального процесу.

15.03.2024 р. доцент Карасевська Т.А та професор Джус М.Б. на 8-му Світовому Конгресі з Системного Склерозу, Прага, Чеська Республіка, представили наукову роботу «Pulmonary artery hypertension in patients with systemic sclerosis in Ukrainian population», яка була виконана разом з співавторами на базі Олександрівської клінічної лікарні. 16.03.24 в рамках конгресу відбулася робоча зустріч керівників EUSTAR центрів. Як організатор та керівник такого наукового центру на базі Олександрівської клінічної лікарні, професор Джус М.Б. брала участь у дискусіях та поточних робочих питаннях щодо оптимізації роботи центру.

Професор кафедри внутрішньої медицини №2 Джус М.Б. як представник українських ревматологів 7-9 листопада 2024 р. прийняла участь у роботі 15 міжнародного саміту імунологів, м. Прага, Чехія. Впродовж саміту проф. Джус М.Б. брала участь у наукових засіданнях та у 4 воркшопах, а саме: вакцинація ревматологічних хворих, рідкісні захворювання кісток, візуалізація спондилоартритів та гендерні особливості псоріатичного артриту.

11 листопада 2024 р. Джус М.Б. виступила в Нью-Йоркському Університеті (NYU) з доповіддю перед колегами-ревматологами, в якій розповіла про труднощі ведення ревматологічних хворих у час війни та збільшення кількості пацієнтів із ревматичними хворобами через вплив стресу та перевантажень. Разом з Паула Ракофф, доктор медичних наук, NYU Langone Health брали участь у спільній науковій діяльності, включаючи виступ та обговорення з колегами з факультету NYU Langone Health про досвід роботи ревматологом в Україні під час війни. Д-р Паула Ракофф ознайомила Джус М.Б. з організацією роботи ревматологічної служби в госпіталі NYU. Джус М.Б. приймала участь у консультації пацієнтів, що знаходилися на стаціонарному лікуванні в госпіталі NYU.

14 листопада  2024 р. Джус М.Б. виступила на конгресі ревматологів ACR-2024 з усною доповіддю «Ревматологічна служба в Україні в умовах гуманітарної кризи», взяла участь у секції Q&A щодо гуманітарної кризи в Україні та шляхи її вирішення. Під час конгресу приймала участь в дискусіях з провідними вченими світу з питань діагностики та лікування ревматологічних захворювань. Дала інтерв’ю д-ру Антоні Чан на платформі RheumNow щодо проблем, з якими стикаються ревматологи та пацієнти в Україні в умовах війни, яке доступне на YouTube каналі RheumNow. Також дала інтерв’ю для новин ACR. Впродовж конгресу брала участь у наукових засіданнях та секціях конгресу.

 

 

Науково-освітні, наукові та лікувальні установи за кордоном, з якими співпрацює кафедра:

Назва установи, підрозділ
Країна, місто
Форма співпраці
Результати співпраці
Період
1.
European Wellness Centre
м.Кота Кінабулу, Малайзія
Наукове стажування проф. Нішкумай  О.І.
Вивчення підходів до боротьби зі старінням і профілактики вікового остеопорозу, остеоартриту, серцевої недостатності та інших захворювань, викликаних старінням.
16.01.24- 16.01.25
2.
Каролінський університетський шпиталь у Стокгольмі, Сальгренський університетський шпиталь у Гетеборзі
Швеція
Освітнє стажування асистент Береза

Н.В.

 

Освітня програма для лікарів, організована Асоціацією французько-української співпраці в галузі медицини та фармації (ASFUDS) за сприяння світової федерації українських лікарських товариств (WFUMA).

72 год., 40 балів БПР

30 червня 2024-11 липня  2024 рр.
3.
Державна лікарня Парижу “Cochin Hospital” , ревматологічне відділення
Франція, Париж
Стажування  доц. Карасевська Т.А.
Ознайомилась із сучасними світовими підходами в діагностиці та лікуванні ревматичних захворювань.
28.08. 2024-04.10.2024

 

 

 

 

 

 

 

 

Участь у міжнародних проектах, залучення до міжнародної експертизи, наявність звання «суддя міжнародної категорії»: Джус М.Б. є учасником міжнародного проекту PRINTO: “The PRINTO Evidence-based Revision of the International League Against Rheumatism (ILAR) Classification criteria for juvenile idiopathic Arthritis” – Sponsor: Giovannina Gaslini Hospital.