Кафедра інфекційних хвороб

Новини кафедри

20.03 відбулось друге березневе засідання СНГ на якому було проведено воркшоп з УЗД-діагностики. Спікер – доцентка Пронюк Христина Омелянівна детально розповіла про сезонно акутальну (ковід вже вщухає, але ж) УЗД легень, докладно роз’яснила правила вибору датчика, алгоритм проведення дослідження, варіанти нормальних зображень та базових патологій, а також як вичавити гель на датчик, не заляпуючи все навкруги.

В практичній частині воркшопу всі гурківці спробували власноруч вивести коректне, правильно сфокусоване зображення і у всіх вийшло! Як керівниця гуртка, дякую всім, хто взяв участь в нашому воркшопі та висловлюю окрему подяку Дмитру, який надав свої легеневі поля для дослідження всім бажаючими і терпляче чекав, доки всі нароздивляються А-лінії легень та екскурсію печінки.

Також дякую старості гуртка Марії за синхронний переклад на англійську всього воркшопу студенту з факультету підготовки іноземних громадян.

Чекаємо на наступних засіданнях!

 

 

 

 

І тур Всеукраїнської олімпіади з інфекційних хвороб

20.03 відбувся І тур Всеукраїнської олімпіади з інфекційних хвороб. Попри камерність, захід відбувся у теплій, конструктивно-веселій парадигмі, різноманітні завдання викликали жваві обговорення.

Спочатку учасники ідентифікували збудників гельмінтозів на основі експонатів кафедрального музею гельмінтів, потім виявляли закономірності різних температурних кривих та співвідносили їх з різними нозологіями, далі був розбір клінічної задачі, де окрім стандартних завдань – встановлення діагнозу, плану обстеження та лікування – студенти виявляли розвиненість клінічного мислення та мали проаналізувати динаміку біохімічних змін та вірно відкоригувати тактику ведення пацієнта.

Четверте завдання полягало у встановленні нозології на підставі різних фарінгоскопічних картин, останній тест був на знання лікворограм.

Переможні місця розподілились наступним чином: диплом ІІІ ступеня отримав Рай Панкадж Кумар, 6 курс, ПІГ, 8606; диплом ІІ ступеня отримала Назарова Надія Сергіївна, 4 курс, М1, 10126 диплом І ступеня отримала Шкраб Анастасія Костянтинівна, 5 курс М1, 9127.

Вітаємо всіх учасниць та учасників!

 

 

 

 

ДО 180-РІЧЧЯ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ. ДРУГИЙ МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ “ЗУПИНИМО ІНФЕКЦІЇ | STOP INFECTIONS”

 

24-25 червня 2021 року в онлайн-режимі відбувся ІІ-ий Міжнародний медичний форум міжсекторальної взаємодії лікарів “Зупинимо інфекції | Stop infections”, присвячений 180-річчю  НМУ імені О.О. Богомольця.

Ця міжнародна подія з поточного року стає традиційною та збирає десятки тисяч лікарів. II-ий Міжнародний форум “Зупинимо інфекції | STOP INFECTIONS” об’єднав спікерів та лікарів більше 20 країн світу, сприяє кращій якості надання медичної допомоги на всіх рівнях як в ургентних випадках, так і у плановій роботі лікаря.

Протягом 2-х днів понад 60 спікерів зі всього світу надавали учасникам форуму актуальні та необхідні знання щодо подолання різних інфекцій, у тому числі – COVID-19.

Почесним науковим керівником форуму є Ольга Анатоліївна Голубовська – професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця. Серед провідних експертів свою доповідь представив ректор, професор Юрій Леонідович Кучин, Пол Марік – професор медицини Медичної школи Східної Вірджинії, а також представники різних кафедр НМУ. –

24 червня 2021 року на платформі «Аксемедін» паралельно пройшли дві Фахові школи:

  1. «Невідкладні стани. Первинна ланка»;
  2. «Невідкладні стани. Вторинна ланка».

25 червня 2021 року лікарі змогли обрати такі Фахові школи:

  1. «Діагностика та лікування поширених захворювань інфекційного генезу. Первинна ланка»;
  2. «Діагностика та лікування поширених захворювань інфекційного генезу. Вторинна ланка».

Відвідувачі Фахових шкіл змогли поглибити свої знання щодо діагностики, дифдіагностики та лікування захворювань інфекційного генезу, а також тактики ведення пацієнтів та алгоритмів дій у разі невідкладних станів для лікарів як первинної, так і вторинної ланки. Особливо актуальними були доповіді щодо COVID-19, цій темі спікери приділяли особливу увагу.

У рамках форуму проведено пленарне засідання та тематичні майстер-класи для первинної та вторинної ланки медичної допомоги.

Форум зібрав лікарів таких спеціальностей: ЗПСМ, терапія, педіатрія, інфекційні хвороби, дитячі інфекційні хвороби, неврологія, дитяча неврологія, кардіологія, анестезіологія, клінічна лабораторна діагностика, акушерство і гінекологія, оториноларингологія, рентгенологія, радіологія, пульмонологія, нефрологія, імунологія, дитяча імунологія, епідеміологія та всіх суміжних спеціальностей.

Після відповідного тестування учасники Форуму (фахових шкіл та майстер-класів) отримали безоплатні сертифікати з балами БПР від Національного Медичного Університету імені О.О.Богомольця.

 

 

 

 

Колектив Кафедри інфекційних хвороб Вітає зав. кафедрою, професора Голубовську ольгу анатоліївну із врученням Премії «людина року»

 

22 травня 2021 року професору Голубовській О.А. вручено спеціальну премію «Покликання серця» за самовіддану працю в боротьбі з пандемією COVID-19 .

Неймовірно приємно, коли нагороди вручаються людям, яких щиро поважає як медична спільнота, так і звичайні люди. Бо лікар – це велике покликання!

Коли було страшно, коли почалася пандемія, усі прислухалися до кожного її слова, сподівалися на досвід та підтримку. Жодні слова не можуть висловити подяку та захоплення!

Колектив кафедри інфекційних хвороб вітає Ольгу Анатоліївну із заслуженою нагородою!

 

 

Черговий курс ТУ «застосування узд легень для діагностики та визначення тактики ведення хворих з covid-19”

08-12 квітня 2021 року кафедрою інфекційних хвороб чергово проведено ТУ для лікарів «Застосування УЗД легень для діагностики та визначення тактики ведення хворих з COVID-19″. На курс записалося 19 лікарів з різних спеціальностей. Цього разу записалося більше реаніматологів, лікарів УЗД, терапевтів та інфекціоністів, звичайно. Протоколи BLUE, extended BLUE, LUS, клінічні випадки, приклади висновків, динаміка, дискусії – усе обговорено під час зустрічі. І, звичайно, практична частина!

 

Кафедра інфекційних хвороб провела ТУ «застосування УЗД легень для діагностики та визначення тактики ведення хворих з covid-19”

17-21 грудня 2020 року кафедрою інфекційних хвороб вперше проведено ТУ для лікарів «Застосування УЗД легень для діагностики та визначення тактики ведення хворих з COVID-19″. Метод досить простий, швидкий, інформативний, доступний, ним може опанувати будь-який лікар.

Ми готувалися, як завжди, ділитися своїм досвідом, дуже радує, що наші лікарі з усіх регіонів в цей важкий час знаходять сили витрачати вихідні дні для підвищення своєї кваліфікації. І не втратили інтерес до своєї спеціальності.

 

Конференція «Актуальні питання діагностики, лікування та профілактики інфекційних та паразитарних хвороб в україні» (он-лайн)

20 жовтня 2020 року відбулася конференція в он-лайн форматі «Актуальні питання діагностики, лікування та профілактики інфекційних та паразитарних хвороб в Україні». Час невблаганий. Начебто недавно було 85 років нашій кафедрі, а зараз ми відзначаємо 95-річчя з дня її заснування.

Коли ми планували цю конференцію, про COVID-19 ще ніхто не знав. А зараз більшу частину часу ми присвячуємо цьому виснажливому та важкому захворюванню для хворих, лікарів, мед. персоналу і системи охорони здоров’я. Впродовж конференції було обговорено лікування на різних етапах хвороби, чому не потрібно призначати усім антибіотики, про особливості інфузійної терапії, імунотропної терапії. Також обговорювалися питання діагностики та лікування вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції, імунопрофілактика інфекційних хвороб,  резистентність збудників до антимікробних препаратів та шляхи її подолання, сучасні підходи до лікування діарейних захворювань, респіраторні захворювання – питання профілактики та лікування, проблема тропічних інфекційних хвороб в Україні, хвороба Лайма – діагностика, лікування, реабілітація.

В конференції взяли участь лікарі інфекціоністи, дитячі інфекціоністи, лікарі загальної практики/сімейної медицини, завідувачі та спеціалісти науково-дослідних лабораторій, лікарі станції/відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги, терапевти, педіатри.

Щиро дякуємо організаторам, доповідачам та слухачам за участь!

 

 

Колектив Кафедри інфекційних хвороб Вітає зав. кафедрою, професора Голубовську Ольгу Анатоліївну із нагородою

 

16 червня 2020 року професор Голубовська О.А. нагороджена Орденом Української Православної Церкви святої рівноапостольної княгині Ольги за заслуги перед УПЦ.

Колектив кафедри інфекційних хвороб вітає Ольгу Анатоліївну із заслуженою нагородою!

 

 

 

Колектив Кафедри інфекційних хвороб Вітає зав. кафедрою, професора Голубовську Ольгу Анатоліївну із врученням Ордену княгині Ольги ІІІ ступеня

 

Орден княгині Ольги III ступеня, який вручений завідуючій кафедри, професору О.А. Голубовській 19 червня 2020 року – це визнання в її особі усієї роботи лікарів, хто волею долі знаходиться зараз в осередках боротьби з пандемією COVID-19. Спасибі, Ольго Анатоліївно, що ви є, що підтримуєте, що навчаєте і всіма силами хочете допомогти КОЖНОМУ хворому. Непомірно тяжка, небезпечна цілодобова робота.

Колектив кафедри інфекційних хвороб вітає Ольгу Анатоліївну із заслуженою нагородою!

 

 

 

Спецвипуск журналу «Клінічна інфектологія та паразитологія»

 

Шановні колеги,

Наш Міжнародний журнал «Клінічна інфектологія і паразитологія», головним редактором якого є професор Голубовська О.А., зробив спецвипуск, присвячений проблемі COVID-19.

Ми підготували вам статті, присвячені питанням діагностики та лікування коронавирусної хвороби 2019, в т.ч. у пацієнтів онкологічного і гематологічного профілю (а також на гемофілію), з патологією системи кровообігу, цукровим діабетом, відповіді на найбільш поширені питання практичними лікарями, організації медичної допомоги пацієнтам з різною патологією в період пандемії і багато іншого.

Приємного і корисного читання!

 

 

 

 

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь в роботі Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання клінічної інфектології. Медицина подорожей» до 100-річчя з дня народження професора Сокол О.С.

що відбудеться 9 жовтня 2019 року, за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 14. Конференц-зала GRAND HALL, готелю “Хрещатик”

Захід внесено в «Реєстр з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних

Програма заходу передбачає опрацювання питань за такими напрямами:

  1. Проблеми коінфекції ВІЛ в клініці інфекційних хвороб.
  2. Проблемні питання діагностики і лікування хронічних вірусних гепатитів.
  3. Медицина подорожей – стан проблеми в Україні.
  4. Резистентність до антимікробних препаратів в сучасному світі.
  5. Сучасні підходи до лікування діарейних захворювань.
  6. Гострі респіраторні захворювання – питання профілактики та лікування.
  7. Трансмісивні захворювання в Україні.

До участі у роботі конференції запрошуються лікарі за спеціальністю: інфекціоністи,дитячі інфекціоністи, лікарі загальної практики/сімейної медицини, завідувачі та спеціалісти науково-дослідних лабораторій, лікарі станції/відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги, терапевти, педіатри.

 

УЧАСТЬ ПРОФЕСОРА О.А. ГОЛУБОВСЬКОЇ В МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ В М. ГАМБУРГ, НІМЕЧЧИНА

Завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця професор Голубовська Ольга Анатоліївна взяла участь у 2-ому Симпозіумі інфекційних хвороб та тропічної медицини у міжнародному військовому контексті у м. Гамбург (Німеччина). Конференцію організував Інститут тропічної медицини імені Бернхарда Нохта.  В її роботі брали участь учені, експерти та практичні лікарі-інфекціоністи, які працюють в галузі медицини подорожей . Професор Голубовська О.А. представила учасникам  доповідь “Hantavirus infection in Ukraine”.

 

ПІДРУЧНИК «ІНФЕКЦІЙНІ ХВОРОБИ»

АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

 Шановні колеги, студенти!

Анонсуємо публікацію підручника «INFECTIOUS DISEASES» під ред. професора О.А. Голубовської.

 

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА КАФЕДРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ

            20 березня на базі інфекційного відділення Олександрівської клінічної лікарні відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри інфекційних хвороб під керівництвом завідувача кафедри професора, доктора медичних наук  Голубовської Ольги Анатоліївни.

            Засідання гуртка було присвячене клінічним аспектам, а саме клінічному розбору пацієнтів з кором, а також алгоритми дії лікаря у випадку виявлення гарячки нез‘ясованої етіології. Також була представлена цікава доповідь студента 5 курсу медичного факультету 2 Чуждого Дмитра про механізми терморегуляції, диференційну діагностику захворювань, що перебігають із підвищенням температури тіла.

            Дякуємо Ользі Анатоліївні, доповідачу, всім присутнім гуртківцям за активну участь у засіданнях.

 

 

 

УЧАСТЬ ЗАВІДУВАЧА КАФЕДРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ У РОБОТІ INTERNATIONAL LIVER CONGRESS 2018, ПАРИЖ (ФРАНЦІЯ)

Завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця професор О.А. Голубовська прийняла участь у роботі International Liver Congress 2018 (ILC 2018), який відбувся 11-15 квітня 2018 року у м. Париж (Франція) під егідою Європейської асоціації з захворювань печінки (EASL).  В рамках ILC 2018 відбулася зустріч біля 11 000 експертів з усього світу, де обговорювалися останні наукові дослідження та основні проблеми гепатології.

Єдиним доповідачем від країн СНД на Міжнародному конгресі з захворювань печінки була професор О.А. Голубовська. Доповідь Ольги Анатоліївни в рамках Конгресу була присвячена епідемічній ситуації HCV-інфекції в Східній Європі та Центральній Азії. Україна, як і решта країн даного регіону має приблизно однакові проблеми: незважаючи на прогрес в лікуванні, все ще зберігається  слабка настороженість, і навіть заперечення проблеми гепатиту С. Приділялася увага у доповіді і удосконаленню систем епідеміологічного нагляду, розширенню доступу до лікування пацієнтів з гепатитом С за рахунок збільшення фінансування державою та реєстрації препаратів-генериків, розвиток системи лабораторної діагностики гепатитів тощо. Без вирішення цих питань виконання Глобальної стратегії ВООЗ щодо елімінаціі вірусних гепатитів в Європі до 2030 року буде неможливим. Але незважаючи на представлені проблеми, Україна має всі перспективи для успішної реалізації Глобальної стратегії ВООЗ.

 

 

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА КАФЕДРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ

19 квітня на базі інфекційного відділення Олександрівської клінічної лікарні відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри інфекційних хвороб під керівництвом завідувача кафедри професора, доктора медичних наук  Голубовської Ольги Анатоліївни.

Засідання гуртка відбулося перед ІІ туром Олімпіади, тому, в основному було присвячене клінічним аспектам, а саме клінічному розбору пацієнта з сепсисом,  крім того у відділенні знаходиться велика кількість пацієнтів з кором, вітряною віспою. Також була представлена цікава доповідь, присвячена ВІЛ-інфекції, Ольги Ряби, яка невдовзі представлятиме НМУ у ІІ турі Всеукраїнської Олімпіади з інфекційних хвороб у м. Одеса.

Дякуємо Ользі Анатоліївні, доповідачу, всім присутнім гуртківцям за активну участь у засіданнях.

 

 

 

 

 

 

Журнал «Клиническая инфектология и паразитология (международный научно-практический журнал)»,  головним редактором якого є професор Голубовська О.А. включений в Urlich’s Periodical Directory – авторитетну міжнародну базу даних, яка активно використовується співробітниками електронних каталогів, бібліотек, репозиторіїв, наукометричних баз Scopus та Web of Science для отримання детальної інформації про наукові журнали. Крім того, експерти використовують дані з бази  Ulrich’s при опрацюванні заявок журналів для індексів цитування Scopus та WebofScience, враховується також наявність власне реєстрації журналу в Urlich’s.

 

 

27 лютого 2018 року завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця д.мед.н., професор Голубовська О.А. прийняла участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання імунопрофілактики інфекційних захворювань України», (м.Хмельницький), яка була проведена для лікарів області. В рамках конференції обговорювалися насущні питання сучасної інфектології, а саме,  профілактики та лікування респіраторних захворювань. Особлива увага приділялася питанням специфічної профілактики, а саме вакцинації проти грипу, дифтерії , корі та інших вакцинконтрольованих інфекцій в Україні, їх основні проблеми та реалії. Також Ольга Анатоліївна у своїх доповідях надала вичерпну інформацію про сучасні підходи до діагностики та лікування вищезгадуваних інфекційних хвороб. Не оминули увагою і питання  профілактики, діагностика та лікування хронічних вірусних гепатитів, етіологічні та патогенетичні підходи до лікування діарейних захворювань, проблеми діагностики, лікування, реабілітації та профілактини при Лайм-бореліозі.

Учасники конференції приймали активну участь в її роботі – ставили доповідачам актуальні питання, а також брали участь в їх обговоренні.

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА КАФЕДРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ

18 лютого на базі інфекційного відділення Олександрівської клінічної лікарні відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри інфекційних хвороб під керівництвом завідувача кафедри професора, доктора медичних наук  Голубовської Ольги Анатоліївни.

На засіданні гуртка відбувся І тур Всеукраїнської Олімпіади з інфекційних хвороб,  перемогу здобула студентка 5 курсу, І медичного факультету Ряба Ольга, друге місце розділили студентка 5 курсу 4 медичного факультету Шохіта Марія та студент 1 медичного факультету 5 курсу Усенко Богдан, які будуть представляти кафедру у наступному турі, що відбудеться у м. Одеса.

 

Крім того, на гідному рівні була представлена доповідь студентки Викторії Товщик з креативною назвою «Гриби, що не ростуть у лісі, яка викликала жваву дискусію.

Дякуємо Ользі Анатоліївні, доповідачу, всім присутнім гуртківцям за активну участь у засіданнях.

 

 

6 червня відбулося пленарне засідання Квітневої студентської сесії 2017р, де було нагороджено переможців із кожної секції, зокрема й інфекційних хвороб. Ми вітаємо Лавровського Назара , який був нагороджений дипломом І ступеня, і бажаємо натхнення в подальшій праці!!!

Також було відзначено кафедру інфекційних хвороб подякою “За активну участь у розвитку студентської науки в університеті”

diplom

podiaka

СТУДЕНТКА НМУ ПОСІЛА ІІ МІСЦЕ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ СТУДЕНТСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ З ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ

4-5 травня 2017 р. на базі Одеського національного медичного університету відбувся ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з інфекційних хвороб. Всього в олімпіаді взяли участь 41 студент, представники всіх медичних університетів України.

Кафедра інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця на чолі із завідувачем, професором О.А. Голубовською щороку бере участь у олімпіадах та виборює призові місця.

Гідно представили наш університет Гончаренко Марія, студентка 5 курсу І медичного факультету, яка була нагороджена дипломом ІІ ступеня та Лавровський Назар, студент 5 курсу ІІІ медичного факультету –  диплом «За краще клінічне обстеження пацієнта».

Щиро вітаємо наших переможців і бажаємо нових звершень у їхньому професійному рості!

img_3389

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ СЕСІЇ

25 квітня 2017 року на кафедрі інфекційних хвороб відбулося чергове засідання студентської наукової сесії.

До участі в студентській сесії було прийнято 5 наукових робіт, присвячених актуальним питанням інфектології, які були виконані студентами 5 та 6 курсів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Для оцінювання рівня наукової роботи студентів та присудження призових місць було створено журі у складі: завідувача кафедри інфекційних хвороб професора Голубовської О.А., доцентів кафедри Анастасія І.А., Корчинського М.Ч.

Засідання пройшло в дружній, доброзичливій атмосфері, учасники продемонстрували високий рівень володіння матеріалом, ерудованість.

На підставі результатів оцінювання всі учасники отримали сертифікати та новий номер журналу “Актуальні питання інфектології та паразитології”

Переможцями стали:

I місце – Лавровський Назар

II місце – Ковалішин Костянтин

III місце – Селіверстова Катерина

Вітаємо наших науковців і бажаємо нових досягнень в майбутньому!

18119491_745475145612742_5000487134088265395_n
fb_img_1493153629779

 

 

3.02. було проведено планове засідання студентського наукового гуртка кафедри інфекційних хвороб за участю зав. кафедри, проф., головного позаштатного спеціаліста МОЗ в галузі інфекційних хвороб, Голубовської Ольги Анатоліївни.

Разом із завідувачем кафедри та науковим керівником гуртка, доц., Анастасієм І. А. був здійснений клінічний розбір неймовірно цікавого випадку захворювання бореліозом, проявом якого стала АВ блокада III ст, також гуртківці мали можливість послухати з перших уст про новини в організації лікування хронічного гепатиту С.

Окрім цього було заслухано доповідь студента 5-го курсу, Пономарьова Олександра на тему: “Протимікробні препарати майбутнього”, де було засвітлено основні можливості недалекого майбутнього в створенні нових поколінь протимікробних препаратів.

Цікавими коментарями з даного питання Ольги Анатолієвни та наукового керівника гуртка було завершено наше чергове засідання.

image-0-02-05-5839443e6aaace03629cc55cb224d4be3d0f4120f5ab7e711588af5f654d673a-v

image-0-02-05-2f08a005bfa4e61d30e2e8b60326a701f9344c92047a94637bb942ac6557cbe3-v

image-0-02-05-4b526fe8cdda6c56ec0b0f491548ba36102b51c1fbaa3ed418eef3f6c9fa717d-v

 

Ювілей Возіанової Жанни Іванівни

 

В цьому році ми відзначаємо ювілей видатного інфекціоніста, академіка Національної академії медичних наук України, доктора медичних наук, професора, неординарного вченого і педагога Жанни Іванівни Возіанової. «В стилі Жанни Іванівни» – і сьогодні звучить на нашій кафедрі, як знак найвищої якості у всьому – умінні вести наукову дискусію, читати лекцію, спілкуватися зі студентами та колегами, майстерно поставити діагноз «тяжкого» пацієнта.

Жанна Іванівна Возіанова народилася в родині офіцера-прикордонника, вчилася в декількох школах в самих різних куточках Радянського Союзу в зв’язку з частими переїздами сім’ї, що не завадило їй закінчити середню школу зі срібною медаллю. Під час навчання в Київському медичному інституті (1954 -1960 рр.), відмінно вчилася, була капітаном збірної інституту з волейболу. Після закінчення з відзнакою КМІ працювала лікарем-інфекціоністом в Білоцерківській інфекційній лікарні (1960 – 1962 рр.); ординатором військового шпіталю в м. Северодвінську Архангельської області, де служив її чоловік (1962 – 1966 рр.); ординатором інфекційного відділення 408-го Київського окружного військового шпіталю (1966 – 1968 рр.).

Наступні 42 роки життя (з 1968 по 2010 рр.) були пов’язані з кафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця МОЗ України. У 1968 р. Возіанова Ж.І. була зарахована в клінічну ординатуру, а з 1970 р стала аспіранткою кафедри інфекційних хвороб КМІ. У 1971 році вона достроково захистила кандидатську дисертацію «Носійство кишкових найпростіших і роль E. histolytica у виникненні хронічних захворювань кишечнику» (науковий керівник, професор Сокол О.С.) і стала асистентом, а в 1983 р. – доцентом кафедри інфекційних хвороб Київського медичного інституту. У 1988 році Жанна Іванівна успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук «Ураження підшлункової залози при вірусних  гепатитах А і В (клініка, діагностика, лікування)», в 1989 р. їй було присвоєно звання професора. З 1989 по 2005 рр.  Возіанова Ж.І. очолювала кафедру інфекційних хвороб НМУ імені академіка О.О. Богомольця.

Одним з головних напрямків наукової діяльності Ж. І. Возіанової було вивчення патогенезу, особливостей клінічного перебігу та розробка нових методів діагностики і лікування вірусних гепатитів в поєднанні з іншою патологією. Вивчаючи причини і механізми ураження органів черевної порожнини при вірусних гепатитах, Жанна Іванівна обґрунтувала принципи етапного лікування цих пацієнтів, досліджувала патогенетичний взаємозв’язок між особливостями перебігу гострих вірусних гепатитів та ймовірністю їх хронізації. Наукова робота кафедри завжди визначалася проблемами практичної охорони здоров’я. Жанна Іванівна була в авангарді боротьби з дифтерією, епідемія якої спалахнула в Україні в 90-х роках минулого сторіччя. Саме на базі клініки інфекційних хвороб НМУ багато років функціонував центр інфекційних хвороб, який став лікувально-методичним центром України з дифтерії. Найбагатший практичний досвід дозволив науково обґрунтувати нові підходи до лікування дифтерії та її ускладнень.  Не залишилися без уваги епідемія кору, проблеми грипу та інших гострих респіраторних захворювань, TORCH-інфекцій, менінгококової інфекції, малярії тощо.

Період завідування кафедрою Возіановою Жанною Іванівною ознаменувався істотним підвищенням значущості проблеми інфекційних хвороб в Україні та предмету «інфекційні хвороби» в підготовці майбутніх лікарів. Кафедра перейшла до складу Вченої Ради 1 медичного факультету. Вивчення інфекційних хвороб було значно розширено на всіх факультетах. На більш високий рівень було піднято викладання предмета, введено комп’ютерну та письмову складові іспиту. Інфекційні хвороби увійшли в державний іспит університету нарівні з іншими клінічними дисциплінами. Багато зусиль завідувач кафедри направила на створення і організацію ефективної роботи лабораторно-діагностичної бази клініки та відділення інфекційної реанімації.

Величезний науково-практичний досвід клініки узагальнено в тритомному керівництві з інфекційних хвороб ( «Інфекційні та паразитарні хвороби»; 2000 р., 2001 р., 2003 р., 2008 р.).

Заслуги Жанни Іванівни в науці та медицині були по достоїнству оцінені: в 2002 р. їй, вперше в області інфектології в нашій країні, було присвоєно звання академіка НАМН України. Вона є Заслуженим діячем науки і техніки, Заслуженим лікарем України, Лауреатом державної премії в галузі науки і техніки. Возіанова Ж. І. має урядові нагороди – медаль ветерана праці, медаль імені академіка М. Д. Стражеска «За заслуги в охороні здоров’я». Але серед усіх своїх нагород найдостойнішою, як вважає Жанна Іванівна, є звання Лікаря. І в цьому її життєва позиція – позиція людини, для якої допомога хворим є сенсом життя.

Академік Ж.І.Возіанова підготувала 6 докторів і 16 кандидатів медичних наук, опублікувала понад 300 наукових робіт, має 6 авторських свідоцтв. Багато років вона брала участь в роботі експертної ради МОН України, була головним редактором журналу «Сучасні інфекції» (1998 – 2010 рр.), членом редколегій низки наукових фахових журналів.

Під керівництвом Жанни Іванівни був сформований колектив, який продовжує традиції, закладені основоположниками кафедри – професорами А.М.Зюковим, Б.Я.Падалкою, О.С.Сокол. Взаєморозуміння, вимогливість, взаємоповага – такими були і залишаються принципи взаємовідносин в колективі однодумців.

 

Колектив кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця щиро вітає Жанну Іванівну з ювілеєм. Бажаємо здоров’я, нехай завжди Вас супроводжує вдача, постійно зігріває тепло людської вдячності, множаться гарні справи!

 

 

 

28 жовтня 2016 року у Центрі культурного та ділового співробітництва Український Дім відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання інфекційної патології і тропічної медицини», присвячена 130-річчю Зюкова А.М. В конференції прийняли участь переважно  лікарі-інфекціоністи, проте брали участь спеціалісти з інших спеціальностей – дитячі інфекціоністи, лікарі загальної практики/сімейної медицини, завідувачі та спеціалісти науково-дослідних лабораторій, лікарі станції/відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги, терапевти,  педіатри.

Відкрила конференцію доповідь проф. О.А. Голубовської присвячена  життєвому шляху, науковим досягненням Зюкова Анатолія Матвійовича.

В рамках конференції обговорювалася діагностика та лікування хронічних вірусних гепатитів, а також коінфекцій ВІЛ/хронічних гепатитів/ туберкульозу. Особливе місце в програмі конференції посів сателітний симпозіум, проведений інозеиними колегами професором Джефрі Душейко (Велика Британія) та професором Карповим І.О. (Білорусь), присвячена інноваційним підходам до діагностики та лікування вірусних гепатитів, що викликала жваву дискусію в залі. Сучасні підходи до лікування хронічного гепатиту С також була висвітлена і в доповідях професора Голубовської О.А. (НМУ імені О.О. Богомольця) та Федорченка С.В. (ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського»).

На конференцію були запрошені також доповідачі – з кафедри інфекційних хвороб та дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця, ХМАПО, Одеського національного медичного університету, Дніпропетровської медичної академії. В доповідях обговорювались насущні питання сучасної інфектології, а саме діагностика та лікування хронічних вірусних нейроінфекцій, тропічна медицина та медицина подорожей, проблеми антибіотикорезистентності та шляхи її подолання, питання профілактики та лікування респіраторних захворювань, етіологічні та патогенетичні підходи до лікування діарейних захворювань, проблеми діагностики, лікування та реабілітації при Лайм-бореліозі.

Учасники конференції приймали активну участь в її роботі – ставили доповідачам актуальні питання, а також брали участь в їх обговоренні. Всі зареєстровані учасники науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання інфекційної патології і тропічної медицини» отримали сертифікати.

image_news1image_news2

image_news3

image_news4image_news5image_news6image_news7

image_news8image_news9

image_news10image_news11

image_news12image_news13image_news14

image_news15image_news16

 

28-29 жовтня 2015 року у великому конференц-залі Національної Академії Наук України відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Новітні технології у діагностиці та лікуванні інфекційних хвороб. Проблеми медицини тропіків та подорожей», присвячена 90-річчю кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. В конференції прийняли участь 510 учасників переважно зі спеціальності «інфекційні хвороби», проте брали участь спеціалісти з інших спеціальностей – дитячі інфекціоністи, лікарі загальної практики/сімейної медицини, завідувачі та спеціалісти науково-дослідних лабораторій, лікарі станції/відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги, терапевти, педіатри.

Відкрила конференцію доповідь проф. О.А. Голубовської присвячена історії кафедри інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця.

Велику увагу привернули доповіді іноземних колег, а саме Dr. Michael Makara (Угорщина), присвячена інноваційним підходам до діагностики та лікування вірусних гепатитів. Головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності «інфекційні хвороби» Білорусії, професор Карпов І.О., представив доповідь, присвячену актуальним питанням HBV-інфекції.

На конференцію були запрошені також вітчизняні доповідачі – з кафедри інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця, ЛНМУ ім. Данила Галицького, КМАПО ім. П.Л. Шупика, ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського», ХМАПО, та ін. В доповідях обговорювались насущні питання сучасної інфектології, а саме На конференції були розглянуті питання щодо інноваційних методів лікування вірусних гепатитів на сучасному етапі та особливості діагностики різних стадій фіброзу печінки; актуальні питання коінфекції ВІЛ/хронічного гепатиту С та туберкульозу, діагностика та лікування герпесвірусних інфекцій; етіологічні та патогенетичні підходи до лікування діарейних захворювань; респіраторні захворювання – питання профілактики та лікування; проблема резистентності до антимікробних препаратів у сучасному світі; хвороба Лайм та Лайм-асоційовані захворювання на сучасному етапі, не оминули увагою організатори та доповідачі і медицину подорожей.

Учасники конференції приймали активну участь в її роботі – ставили доповідачам актуальні питання, а також брали участь в їх обговоренні. Всі зареєстровані учасники науково-практичної конференції з міжнародною участю «Новітні технології у діагностиці та лікуванні інфекційних хвороб. Проблеми медицини тропіків та подорожей» отримали сертифікати.

До уваги студентів, лікарів-інтернів, лікарів інфекціоністів та загальної практики! Кафедрою інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця видано монографія І нфекційні хвороби / За ред. О.А. Голубовської. — К.: ВСВ “Медицина”, 2012.

 

програма конференці

21-22 березня 2013 року у великому конференц-залі Національної Академії Наук України відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю, що входить до Реєстру конференцій та з’їздів МОЗ та НАМН України, «Інноваційні підходи до діагностики та лікування сучасних інфекційних хвороб», присвячена 130-річчю з дня народження Б.Я. Падалки. Конференція організована кафедрою інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця та Українським центром наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи . В конференції прийняли участь 250 учасників – лікарів-інфекціоністів, лікарів сімейної медицини, терапевтів, гастроентерологів, педіатрів, алергологів та інших.

Відкрила конференцію професор О.А. Голубовська з доповіддю, присвяченою історії кафедри інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця та внеску професора Б.Я. Падалки як в розвиток вітчизняної інфектології, так і його вклад в розвиток кафедри.

Увагу привернули доповіді іноземних колег, а саме професора Tarik Fsselah (Франція), присвячена підходам до лікування HBeAg -негативного хронічного гепатиту В. Головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності «інфекційні хвороби» Білорусії, професор Карпов І.О. представив декілька доповідей, а саме про нозокоміальні інфекції, лікування вірусного гепатиту В, причини летальності при менінгококовій інфекції.

На конференції виступили з доповідями співробітники кафедри інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця: зав.кафедрою, д.мед.н. О.А. Голубовська, професор А.В. Шкурба, доценти І.А. Анастасій, О.А. Гудзенко, М.Ч. Корчинський, Н.В. Митус, А.М. Печінка, які представили на розгляд учасників результати вивчення тих проблем інфектології, якими займається кафедра: вірусні гепатити, герпесвірусні інфекції, кишкові інфекції, медицина подорожей. В доповідях інших учасників обговорювались насущні питання сучасної інфектології, а саме лікування хронічних гепатитів В та С та поєднання цих інфекцій з туберкульозом та ВІЛ-інфекцією, питання діагностики, лікування та профілактики грипу та ГРВІ та багато іншого.

По завершенні першого дня відбулося засідання завідуючих кафедр ВМНЗ України, що викладають навчальну дисципліну «Інфекційні хвороби» під головуванням професора О.А. Голубовської. На засіданні були обговорені навчально-методичні питання викладання навчальної дисципліни в сучасних умовах.

По завершенні другого дня конференції відбулася нарада головних позаштатних інфекціоністів облдержадміністрацій України під головуванням Головного позаштатного спеціаліста по спеціальності «інфекційні хвороби» МОЗ України, професора О.А. Голубовської, де були обговорені питання існування спеціальності в умовах сучасної медицини.

В кінці роботи конференції учасниками був обговорений та затверджений проект резолюції конференції.

Учасники конференції приймали активну участь в її роботі – ставили доповідачам актуальні питання, а також брали участь в їх обговоренні. Всі зареєстровані учасники науково-практичної конференції з міжнародною участю «Інноваційні підходи до діагностики та лікування сучасних інфекційних хвороб» отримали сертифікати.

 

 

До уваги студентів, лікарів-інтернів, лікарів інфекціоністів та загальної практики! Кафедрою інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця видано підручник «Інфекційні хвороби» / За ред. О.А. Голубовської. — К.: ВСВ “Медицина”, 2012.

 

 

2-5 квітня 2013 р., в Івано-Франківському національному медичному університеті відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з інфекційних хвороб. В олімпіаді взяли участь 22 студента з 13 медичних ВУЗів України. Змагання складались з 4-х турів: відповіді на тестові питання, бліц-турнір з питань загальної інфектології, рішення ситуаційного завдання та курації хворого.

За результатами змагань студент НМУ імені О.О.Богомольця Шамрай Дмитро Вікторович (5 курс, 1 мед. ф-т) отримав Диплом I ступеня переможця ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Інфекційні хвороби» та студентка Корж Анастасія Володимирівна отримала грамоту за найкращу клінічну доповідь ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади.

Вітаємо переможців!

 

4-5 квітня 2013 р. в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулася Міжнародна науково-практична конференція до Всесвітнього дня здоров’я. В конференції активно взяли участь аспіранти та старші лаборанти кафедри. Старший лаборант І.С. Азаренко виступила з доповіддю на англомовній секції по темі « The peculiarities of the HIV – encephalopathy course » та отримала диплом «За кращу наукову роботу».