НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра внутрішньої медицини №3

Виховна робота

Відповідальна за виховну роботу на кафедрі – асистент кафедри внутрішньої медицини №3, к.м.н. Соколова Лариса Іванівна.

 

Впродовж багатьох років співробітниками кафедри внутрішньої медицини №3 проводиться робота, спрямована на виховання молодого лікаря на засадах людяності, милосердя та інших морально-етичних норм. v

Під керівництвом асистента кафедри І.П. Тарченко студенти із захопленням досліджують маловідомі сторінки історії України, української медицини та її визначних постатей («Яновський в пам’яті сучасників», “Вечір пам’яті, присвячений Героям небесної сотні”, «Герої Крут не вмирають», «Зустріч на Чернечій горі в Каневі», «Чигирин – місто з великою історією»,  захід, присвячений памяті Войно-Ясенецького (Святого Луки), «Благочестивий Микола Святоша – оберіг Святошинського району» та інші).

В пульмонологічному відділенні було проведено фотовиставку «Зимові пейзажі», на якій експонувались фотографії українських краєвидів, зроблені студентами.

Важливим аспектом роботи лікаря є профілактична робота, що і намагаються донести до студентів викладачі кафедри. Щороку проводяться заходи, присвячені міжнародним дням боротьби з ХОЗЛ, цукровим діабетом, ожирінням та іншими розповсюдженими хворобами та патологіями, до яких студенти готуються, щоб згодом ознайомити з необхідною інформацією  щодо шляхів попередження захворювань пацієнтів. Проводяться бесіди в палатах відділень, роздаються інформаційні буклети, вивішуються  постери.

Впродовж шести років на кафедрі проводиться студентська науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з ХОЗЛ та дню відмови від тютюнопаління, де студенти діляться інформацією про це захворювання, шкідливість всіх видів паління як основного етіологічного чинника ХОЗЛ та доповідають про свої дослідження з цієї тематики.

Надзвичайно цікавими є заходи, на яких іноземні студенти діляться інформацією з українськими студентами щодо особливостей функціонування та розвитку освіти і медицини у своїх державах (наприклад, «Медицина та освіта в Туркменістані»).