Кафедра внутрішньої медицини №3

Виховна робота

Відповідальна за виховну роботу на кафедрі – асистент кафедри внутрішньої медицини №3, к.м.н. Соколова Лариса Іванівна.

 

Впродовж багатьох років співробітниками кафедри внутрішньої медицини №3 проводиться робота, спрямована на виховання молодого лікаря на засадах людяності, милосердя та інших морально-етичних норм.

 

Під керівництвом асистента кафедри І.П. Тарченко студенти із захопленням досліджують маловідомі сторінки історії України, української медицини та її визначних постатей («Національно-визвольний рух», «Життя та страждання Т.Г. Шевченко», «Хвороба, творчість та життя Лесі Українки», «Становлення волонтерського руху українців», «Історія Крут», «Події в Бабиному Яру», «Історія Межигірського монастиря», «Душпастерство в історії українського війська» та інші).

 

Важливим аспектом роботи лікаря є профілактична робота, що і намагаються донести до студентів викладачі кафедри. Щороку проводяться заходи, присвячені міжнародним дням боротьби з ХОЗЛ, цукровим діабетом, ожирінням та іншими розповсюдженими (в тому числі і новими (COVID-19)) хворобами та патологіями.

 

Впродовж багатьох років на кафедрі проводиться студентська науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з ХОЗЛ та дню відмови від тютюнопаління, на якій студенти діляться інформацією про дане захворювання, шкідливість всіх видів паління як основного етіологічного чинника ХОЗЛ, доповідають про свої дослідження з цієї тематики та активно обговорюють спірні моменти.

 

На кафедрі проводяться заходи патріотичного спрямування, так, в заході до Дня Збройних Сил України в доповідях студентів були висвітлені історичні аспекти формування ЗСУ, починаючи з часів Запорізької Січі, структура та склад ЗСУ, а також проблеми лікування та реабілітації ветеранів.

 

В умовах війни, актуальними є нові проведені заходи з обговоренням алгоритмів поведінки при застосуванні хімічної, ядерної зброї, фосфорних снарядів, а також внаслідок аварій з витоком хімічних речовин.

 

9 грудня 1917 р.  організований   культурно-просвітницький захід на тему: “Ф.Г. Яновський в пам’яті сучасників”. Автори презентаційних матеріалів Юлія Сич та Олена Гончарук (медичний факультет №1, 5 курс).

 

 

18 жовтня 2018 р. в межах культурно-освітньої програми була зроблена доповідь щодо історії розвитку Херсонщини, починаючи від найдавніших часів до сьогодення. Студенти слухали цікаві факти, дивилися відеоролики про унікальну природу цього краю: сонячні узбережжя, дивовижні озера, піщані коси. Доповідач  Студентка 5 курсу Ісаєа Олександра, мешканка м. Херсон.

 

 

«Зустріч на Чернечій горі у Каневі».

 

 

 

Питання патріотичного виховання студентів є важливою частиною роботи кафедри. Студенти, за участю викладачів, регулярно проводять різноманітні заходи, які присвячені визначним історичним подіям. Прикладом може бути зібрання студентів, яке було присвячене 100-річчю боїв під Крутами, що символізує героїзм та самопожертву молоді в боротьбі за незалежність України. Ця подія відзначалася в Україні 29 січня 2018 року. Присутніми на даній церемонії були викладачі нашої кафедри-автори продемонстрованих світлин.

 

 

Викладач кафедри Тарченко І.П. і студенти 5 курсу НМУ імені О.О. Богомольця в очікуванні демонстрації  фільму «Крути. 1918»   в кінотеатрі «КОСМО».  Лютий. 2018 р.

 

 

 

 

 

Щорічні студентські акції «Проти паління» та просвітницька робота серед хворих стосовно питань діагностики, лікування та профілактики поширених захворювань: ХОЗЛ, бронхіальної астми, цукрового діабету, Інфаркту міокарда тощо.

 

 

21 січня 2019 р. відбувся захід, присвячений унікальному національному історико – культурному заповіднику Чигирин, який знаходиться в Чигиринському районі Черкаської області. З надзвичайно цікавим історичним матеріалом  познайомила  присутніх студентів  студентка 4 курсу лікувального факультету №4 Христина Німченко, яка виросла в цьому місті.

 

 

Наші студенти, доц. Добрянський Д.В., ас. Тарченко І.П.  під час презентації книги «Милосердя та благодійність на теренах України» в Національній медичній бібліотеці. Червень.  2020 р.

 

Студентська кафедральна конференція, присвячена проблемі лікування і
профілактиці ХОЗЛ (17 листопада 2020 р.). Доповіді студентів:

 • Вплив куріння на ротову порожнину
 • Вплив тютюнопаління на опорно-руховий апарат
 • Вплив куріння на ШКТ
 • Рак легень у хворих на ХОЗЛ
 • Паління та вагітність
 • Куріння і еректильна дисфункція
 • Куріння і нервова система
 • Наслідки паління
 • Огляд останніх даних про шкідливий вплив паління.

 

Виховні заходи, проведені у 2020-2021 н.р.

 • Багатовікова історія осередку Сіверщини
 • Сумні історії Кирилівського монастиря
 • Чигиринщина
 • Трагічна історія героїв Крут
 • Пам’ять на полицю не сховаєш (про волонтерський рух)
 • Микола Святоша – святий оберіг нашої честі і милосердя
 • Леся Українка: життя квітки-камнеломки

 

Книга «Милосердя та доброчинність на Теренах України»

Авторський колектив науково-практичного видання:

Мойсеєнко В. О.; Канюра О.А.; Шостка (Тарченко) І.П.; Тарченко Н.В.; Абдуллаєв Ф.Р.

Видання приурочене до 180-річчя НМУ імені О.О. Богомольця та присвячене 30-річчю Незалежності України.

У книзі в історичному аспекті представлені споконвічні традиції українського народу, що стояли у витоків милосердя та роль благодійних товариств у наданні допомоги хворим та немічним, наведені приклади безкорисливих проявів благочинності, приведені цікаві факти з життя відомих благодійників та меценатів. Видання розраховане на студентів-медиків, інтернів, викладачів, а також всіх, кого цікавить історія Києва, приклади милосердя, благодійності та доброчинності.

 

 

До 180-річчя НМУ імені О.О. Богомольця вийшла з друку  книга:  «Шляхами історії кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету», авторами якої є професор Яременко О.Б., професор Біденко Н.В., к. мед. н. Тарченко І.П, доцент Добрянський Д.В.

Розповідаючи про минуле автори розкривають широку панораму давніх часів. Надзвичайно  складними в історичному аспекті були етапи становлення та розвиток навчального процесу, науково-дослідної роботи, які стали  основою для створення власної школи, керівниками якої на різних етапах нашої історії були вчені – терапевти зі світовим ім`ям.

Шукаючи ту чи іншу лікарню, автори  поринали в історичні перипетії, пов`язані з місцями, де працювали наші попередники. В процесі збору матеріалів стало очевидним, наскільки тісно історія кафедри переплітається з життям великого міста. Вона є частиною минулого нашої столиці, тому струмочки розповідей про колишніх керівників кафедри  ̶  відомих вчених, викладачів, студентів, або клінічні бази цілком природно, будуть вливатися в потік оповідей про  величний Київ.

Видання буде корисне всім, хто цікавиться історією НМУ, студентам стоматологічного факультету, нашим випускникам  ̶  лікарям-стоматологам, історією медицини та стародавнього Києва.

 

Громадська діяльність та виховна робота кафедри починаючи з 2010 р.

 

Виступи фахівців кафедри на телебаченні та радіо в 2010-2014 рр.

з/п

ПІБ, посада Назва установи  (Верховна Рада, Київська міська рада, телебачення, радіо та ін.) Дата виступу Тема
1. Яременко О.Б.,

зав. кафедри, професор

Телеканал «Київ» 21.10.2010р. «Аркоксия – новое слово в обезболивании».
2. Денисенко Г.Т. асистент Будинок кино Березень 2010 р. Вечір пам’яті режисера В.Т.Денисенка
3. Денисенко Г.Т. асистент Морфологічний корпус НМУ Березень 2010 р. Лекція огляд кінокартини «Сон» до дня народження Т.Г.Шевченка
4. Денисенко Г.Т. асистент Будинок кино Квітень 2010 р. Вечір пам’яті кінорежисера С.Осики

 

5. Денисенко Г.Т. асистент Українське радіо Квітень 2010 р. «Українське кіномистецтво»

 

6.

 

Кафедра КМКЛ №3 23 квітня 2010 р.

 

 Організація фотовиставки «Туберкульоз. Стоп-кадр» за участі студентського наукового гуртка та КМКЛ №3 м. Києва
9. Денисенко Г.Т.

доцент

Радіо ВВС Березень 2011р. Виступ по радіо Бі-Бісі як голова медичної комісії УЕП «Зелений світ»: «Медичні наслідки Чорнобильської катастрофи та здоров’я дітей України»
10. Сісецький А.П. Телеканал «Інтер» 2011 р. Передача «Здоровеньки були», виступ  «Серцеві таємниці – реабілітація в кардіології»
11. Сісецький А.П.,

асистент

Радіо «Промінь» Січень 2011р. «Реабілітація при ІХС та гіпертонічні хвороби. Фармакологічні і психологічні аспекти»
12. Добрянський Д.В.,

асистент

Киевское радио ОДТРК 2011р. «Правильное питание в реабилитации после болезни»
13. Добрянський Д.В.,

асистент

Радіо «Єра ФМ» 2011р. «Правильное питание во время болезни»
14. Добрянський Д.В.,

асистент

УР-1 2011р. Консультации по гринизации
15. Добрянський Д.В., асистент УР-1 2011р. Програма «споживач»
16. Денисенко Г.Т.,

доцент

Музей І. Гончара 4 червня 2011р. Виступ на творчому вечорі, присвяченому 70-річчю засновника української кобзарської школи В.Литвина
17. Федьков Д.Л., асистент Телеканал БТБ 13 грудня 2012 Фінансова академія. Медичне страхування
18. Яременко О.Б., завідувач кафедри Телеканал Тоніс 22 жовтня 2013 р. Псоріатичний артрит – міждисциплінарна проблема
19. Яременко О.Б., завідувач кафедри Прес-центр МОЗ України 22 жовтня 2013 р. „Національні Дні Псоріазу”: Псоріатичний артрит – міждисциплінарна проблема.
20. Яременко О.Б., завідувач кафедри Телеканал 1+1 22 жовтня 2013 р. „Національні Дні Псоріазу”
21. Яременко О.Б., завідувач кафедри телепрограма “Новини” на телеканалі “Гамма” 23 жовтня 2013 р. Псоріатичний артрит – міждисциплінарна проблема
22. Яременко О.Б., завідувач кафедри Телеканал СТБ 22 жовтня 2013 р. Псоріатичний артрит – міждисциплінарна проблема
23. Яременко О.Б., завідувач кафедри Телеканал Інтер 22 жовтня 2013 р. „Національні Дні Псоріазу”
24. Яременко О.Б., завідувач кафедри В інтернеті (http://nashagazeta.net/30191-v-ukrayin-snuyut-us-suchasn-metodiki-lkuvannya-psorazu.html.) 24 жовтня 2013р. Все современные методики лечения псориаза существуют в Украине.
25. Добрянський Д.В. Державний експертний центр МОЗ 26 грудня 2013 Місячний звіт про роботу КЕГ «Пульмонологія. Лікарські засоби»
26. Добрянський Д.В. Державний експертний центр МОЗ 30 січня 2014 Місячний звіт про роботу КЕГ «Пульмонологія. Лікарські засоби»
27. Добрянський Д.В. Державний експертний центр МОЗ 27 лютого 2014 Місячний звіт про роботу КЕГ «Пульмонологія. Лікарські засоби»
28. Добрянський Д.В. Державний експертний центр МОЗ 27 березня 2014 Місячний звіт про роботу КЕГ «Пульмонологія. Лікарські засоби»
29. Добрянський Д.В. Державний експертний центр МОЗ 24 квітня 2014 Місячний звіт про роботу КЕГ «Пульмонологія. Лікарські засоби»
30. Добрянський Д.В. Державний експертний центр МОЗ 29 травня 2014 Місячний звіт про роботу КЕГ «Пульмонологія. Лікарські засоби»

 

Інтерв’ю та публікації в  періодичних виданнях в 2010-2011 рр.

з/п

ПІБ Дата і тема публікації Назва газети чи журналу
1. Яременко О.Б., Микитенко Г.М. «Переносимість  базисної терапії ревматоїдного артриту»,  листопад 2010р. №4 «Здоров’я України»
2. Коваленко В.Н., Шуба Н.М., Яременко О.Б. «Биологическая терапия – новая эра в лечении ревматологической патологи», листопад 2010р. №21 «Здоров’я України»
3. Мостовой Ю.М., Пархоменко А.Н., Яременко О.Б., Слободин Т.Н. «Бремя боли: достигнутые успехи и нерешенные задачи», лютий 2011р. №4 «Здоров’я України»
4. Яременко О.Б. «Боль в суставах: проблемы диагностики и лечения», січень 2011р. №2 «Здоров’я України»
5. Яременко О.Б.  «Эторикоксиб: в авангарде нестероидных противово-спалительных препаратов», квітень 2011р. №7 «Здоров’я України»
6. Добрянський Д.В. Корень жизни «Кесонкоре», червень 2010р. №42 Газета «ВВС»
7. Добрянський Д.В. Зри в корень, 30 вересня 2010р. №184 Газет «По-киевски»
6. Сісецький А.П. Журнал “Forbes”, №1 (март), 2011 р. – С. 148-149. Березень 2011 р.

 

Інтерв’ю та публікації в  періодичних виданнях в 2012-2013 рр.

№ з/п ПІБ Дата і тема публікації Назва газети чи журналу
1. Яременко О.Б. №7, 2012. „Новое в ревматологии” Здоров’я України
2. Яременко О.Б. №1, 2013. „Глюкокортикоиды в ревматологии: новости последних лет” THERAPIA Український медичний вісник
3. Яременко О.Б., Микитенко Г.М. №2, 2013. „Подагра и гиперурикемия: что нового?” THERAPIA Український медичний вісник
4. Яременко О.Б., Петелицкая Л.Б., Федьков Д.Л. №3, 2013. „Лечение гранулематоза с полиангиитом с использованием ритуксимаба” THERAPIA Український медичний вісник
5. Яременко О.Б. №3, 2013. „Гастроинтестинальная и кардиоваскулярная безопасность нестероидных противовоспалительных препаратов: современное состояние вопроса” THERAPIA Український медичний вісник
6. Яременко О.Б. №8, 2013. „Пути оптимизации управления болью – по итогам форума экспертов” Здоров’я України
7. Тарченко І.П., Бодарецька О.І., Пономаренко Ю.П. No. 17-18 (2602-2603) п’ятниця, 28 грудня 2012 року – сторінка 15 “Спільне засідання студентських наукових гуртків” Медичні кадри
8 Бодарецька О.І., Добрянський Д.В.,Пономаренко Ю.П., Ракітенко О.А. No.11-12 (2614-2615) четвер, 30 травня 2013 року – сторінка 9 “Спільні засідання наукових гуртків стали доброю традицією” Медичні кадри
9 Добрянский Д.В. 21 сентября  2012.  – № 37 (442)– С. 13. Во «Временах года» планируют внедрять современнейший метод нейрореабилитации Южная газета
10 Добрянский Д.В. 06.12.2012 «Грінізація» проти грипу Вечірній Київ
11. Бодарецька О.І., Копчак А.В., Рудевич Б. Cпільне засідання студентських наукових гуртків, 1 грудня 2012 http://viafuturo.com/index

 

Інтерв’ю та публікації в  періодичних виданнях в 2013-2014 рр.

ПІБ Дата і тема публікації Назва газети чи журналу
1. Яременко О.Б. Все современные методики лечения псориаза существуют в Украине Аргументы и факты-Украина.
2 Яременко О.Б. 22 жовтня 2013 р. о 15:42   «Каждый четвертый больной псориазом страдает артритом» АМН. Медицинские новости (информационное агенство)
3. Яременко О.Б., Микитенко А.М.

 

Коморбидные состояния при ревматоидном артрите // 2013. – №4 (29) вересень. – С. 64-65. Здоров’я України
4. Коваленко В.Н., Смолен Дж., Яременко О.Б., Шуба Н.М. Этанерцепт в лечении ревматических заболеваний: эффективен, надежен, доступен в Украине // 2013. – №5 (30) листопад. – С. 5-6. Здоров’я України
5. Яременко О.Б. Иммунологические исследования при системных ревматических заболеваниях // 2013. – №5 (30) листопад. – С. 71-74. Здоров’я України
6. Яременко О.Б.

 

Сучасна терапія остеоартрозу на підставі нових рекомендацій і доказів: нові підходи та перспективи // 2014. – №1 (30) лютий. – С. 71-74. Здоров’я України
7. Яременко О.Б. Студенти-стоматологи – проти куріння // 29 листопада  2013 р. – № 22 Газета «Медичні кадри»
8. Федьков Д.Л. Роль анти-ФНО терапии в достижении оптимальних результатов в лечении ревматических заболеваний // 2013. – №6 (31) Здоров’я України
9. Тарченко І.П., Бодарецька О.І., Пономаренко Ю.П. (студентка ІV курсу стоматологічного факультету) No. 23-24 , 26 грудня 2013 року –  “Зустріч студентських наукових гуртків: Єдність професійного та етико-морального» Газета «Медичні кадри»
10. Тарченко І.П., Бодарецька О.І., Копчак А.В., Я.Аль-Хамуд (студентка ІV курсу стоматологічного факультету) No. 22 , 29 листопада 2013 року – “No smoking day» Газета «Медичні кадри»
11. Яременко О.Б., Добрянський Д.В., Бодарецька О.І., Соколова Л.І. Студенти-стоматологи – проти паління / 21 листопада 2013 // Эл. ресурс: http://nmu.ua/news-open.php?id_news=1668 Эл. ресурс: http://nmu.ua/news-open.php?id_news=1668
12. Яременко О.Б., Добрянський Д.В., Бодарецька О.І., Конференція «Трансфер новітніх технологій в медичну практику» 2014 // Эл. ресурс: http://www.expocenter.com.ua/ua/vystavky_2014/3305/3318/ Эл. ресурс: http://www.expocenter.com.ua/ua/vystavky_2014/3305/3318/

 

 

Акція «Студенти-стоматологи – проти паління! (Поміняй цигарку на цукерку)», присвячена Міжнародному дню відмови від паління (21 листопада 2013 року).

 

Виховний захід був організований студентським науковим гуртком кафедри спільно зі студентським науковим гуртком кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицьової хірургії за підтримки студентського парламенту та деканату стоматологічного факультету і проведений на території стоматологічного корпусу НМУ та в гуртожитках №2 та №5.

 

 

 

Виступи фахівців кафедр у Верховній Раді, Київській міській раді, на телебаченні та радіо, в інших державних установах в 2014-2015 рр.

з/п

ПІБ, посада Назва установи  (Верховна Рада, Київська міська рада, телебачення, радіо та  ін..) Дата виступу Тема
1. Ільницький Р.І.,  доцент Добрянський,Д.В., асистент

БодарецькаО.І., асистент

Інтерв’ю для телебачення НМУ імені О.О. Богомольця 11.02.2015 «Медичні наслідки  тютюнопаління»
2. Добрянський Д.В.,  асистент НМАПО ім. П.Л. Шупика Кафедра фтизіатрії і пульмонології 10 жовтня 2014 р. «Сучасний підхід до невідкладної допомоги при гострій асфіксії»
3. Добрянський Д.В. Державний експертний центр МОЗ з 25.09.2014 по 25.06.2015 щомісяця Місячний звіт про роботу КЕГ «Пульмонологія. Лікарські засоби»
4. Добрянський Д.В. Засідання Центрального формулярного комітету МОЗ України 24.06.2015 Експертний висновок лікарського засобу Зотеон Подхайлер (Тобраміцин), щодо його включення до Державного формуляра лікарських засобів (у складі робочої групи)

 

Публікації в газетах в 2014-2015 рр.

ПІБ Дата і тема публікації Назва газети чи журналу
1. Яременко О.Б., Борткевич О.П. 2014. – №4 (35) вересень. – С. 5-6. Новые возможности в лечении остеоартроза: европейская доказательная база эффективности и безопасности препарата Пиаскледин 300 Здоров’я України.
2. Яременко О.Б., Петелицька Л.Б. 2014. – №4 (35) вересень. – С. 56-58. IgG4-залежне захворювання – нова нозологічна одиниця в ревматології Здоров’я України.
3. Коваленко В.Н., Albuquerque T., Яременко О.Б., Головач И.Ю., Рекалов Д.Г., Дямьянов Н. 2014. – №6 (37) грудень. – С. 16-17. Биологическая терапия в ревматологии Здоров’я України.
4. Яременко О.Б. 2015. – №1 (38) лютий. – С. 73-75. Ревматология-2014: украинский и международный ракурс Здоров’я України.
5. Яременко О.Б., Бурьянов А.А., Палиенко И.А. 2015. – № 6 (355) березень. – С. 54-55. Деформирующий остеоартроз: взгляд ведущих специалистов Здоров’я України.
6. Яременко О.Б., Гармиш Е.А. 2015. – №2 (39) квітень. – С. 66. Блокаторы ФНО в лечении ревматических заболеваний Здоров’я України.
7. Яременко О.Б. № 9-10 (2654-2655), 29 травня 2015 р. – С. 8-9. Науково-практична конференція  «Міжнародні та вітчизняні лікувально-діагностичні стандарти для лікаря загальної практики» Газета «Медичні кадри»
8. Тарченко І.П.,

Бодарецька О.І.

06 січня .2015
День відмови від куріння
Газета «Медичні кадри» // №15-16
9. Тарченко І.П.,

Бодарецька О.І.,

Довмантович М.

23 березня 2015
20 лютого – День Героїв Небесної Сотні
Газета «Медичні кадри» // №3-4
10. Яременко О.Б.,

Федьков Д.Л.

28 травня 2015

Міжнародна наукво-практична конференція «Міжнародні та вітчизняні лікувально – діагностичні стандарти для лікаря загальної практики»

Эл. ресурс: http://www.nmu.edu.ua/news-open.php?id_news=3115
11. Бодарецька О.І.,

Ковальчук Г.М.

19 травня 2015

До дня боротьби за права кримськотатарського народу

 

Эл. ресурс: http://www.nmu.edu.ua/news-open.php?id_news=3091

 

Виступи фахівців кафедр у Верховній Раді, Київській міській раді, на телебаченні та радіо, в інших державних установах в 2015-2016 рр.

з/п

ПІБ, посада Назва установи  (Верховна Рада, Київська міська рада, телебачення, радіо та  ін.) Дата виступу Тема
1. Яременко О.Б. Засідання Центрального формулярного комітету МОЗ України 25 листопада 2015 р. Пропозиції  з розробки проекту восьмого випуску Державного формуляра щодо оптимізації змісту та структури розділу 8
«Ревматологія. Лікарські засоби»
2. Яременко О.Б. Газета «Факты и комментарии» 4 грудня 2015 р. Боль в суставах: что делать?
3. Добрянський Д.В.,  асистент Засідання Центрального формулярного комітету МОЗ України 28.10.2015 Участь у обговорені питання оптимізації  структури розділу 4 «Пульмонологія. Лікарські засоби» Державного формуляра
4. Добрянський Д.В. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця 28.10.2015 Участь у громадському обговоренні на тему «Система екстреної медичної допомоги в Україні: проблеми і перспективи»
5. Добрянський Д.В. Державний експертний центр МОЗ з 30.07.2015 по26.05.2016 щомісяця Місячний звіт про роботу КЕГ «Пульмонологія. Лікарські засоби»

 

Публікації в газетах в 2015-2016 рр.

ПІБ Дата і тема публікації Назва газети чи журналу
1. Яременко О.Б., Cavicchioli L. 2015. – №3 (40) червень. – С. 46-47. Современные подходы к нехирургическому лечению остеоартроза. Здоров’я України
2. Яременко О.Б. 2015. – №18 (367) вересень. – С. 12-14. Мы стараемся объединять усилия с другими специалистами, чтобы лучше понимать друг друга Здоров’я України
3. Яременко О.Б.,

Ткач С.М.

2015. – №18 (367) вересень. – С. 16-17. Эффективное и безопасное лечение боли – общетерапевтическая проблема Здоров’я України
4. Яременко О.Б. 2015. – 12 декабря. Стресс может “разбудить” воспаление суставов Факты и комментарии
5. Яременко О.Б., Рекалов Д.Г., Борткевич О.П. 2015. – №5 (42) листопад. – С. 7-8. Эффективная и рациональная терапия остеоартрита: что предпочесть? Здоров’я України
6. Коваленко В.Н., Шуба Н.М., Борткевич О.П., Яременко О.Б., Гнилорибов А.М., Корнацький В.М., Чабан О.С., Сапон Д.М., Хаустова О.О. 2015. – №5 (42) листопад. – С. 54-55. Стандартизовані підходи до діагностики та лікування ревматичних хвороб Здоров’я України
7. Яременко О.Б. 2016. – №1 (44) лютий. – С. 54-55. Применение биологических препаратов в реальной практике: как повысить эффективность лечения и снизить риски? Здоров’я України
8. Яременко О.Б., Петелицька Л.Б. 2016. – №1 (44) лютий. – С. 59-61. Системний червоний вовчак: клінічно значущі аспекти Здоров’я України
9. Коваленко В.Н., Реджинстер Ж.-И., Яременко О.Б. 2016. – №2 (45) квітень. – С. 54-55. Базисная терапия остеоартроза в современных рекомендациях: переоценка роли симптоматических препаратов медленного действия Здоров’я України
10. Яременко О.Б., Микитенко Г.М. 2016. – №2 (45) квітень. – С. 56-58. Нові можливості підвищення безпеки лікування нестероїдними протизапальними препаратами: у фокусі захист шлунково-кишкового тракту, нирок та суглобів Здоров’я України
11. Яременко О.Б., Петелицька Л.Б. 2016. – №2 (45) квітень. – С. 62-65. Системний червоний вовчак: клінічно значущі аспекти (2) Здоров’я України
12. Добрянський Д.В.,

Соколова Л.І.,

Тарченко І.П.

27 листопада 2015
«Цигарка ціною в життя». АКЦІЯ “НІ – ТЮТЮНОПАЛІННЮ”
Ел. ресурс: http://nmu.edu.ua/news-open.php?id_news=3953
13. Дудка П. Ф., Тарченко І. П.,

Добрянський Д. В.

Студенти медики – герої нашого часу (326) від 16 травня 2016 року №05 – С. 2. Медичний часопис українського лікарського товариства у Львові – Газета «Наше здоров’я»
14. Яременко О.Б., Шуба Н.М., Головач И.Ю., Панченко Н.В., Дорофеев А.Э., Чабан О.С. 2016. – №3 (46) червень. – С. 25-26. Ревматические заболевания и их внесуставные проявления в общей практике Здоров’я України
15. Яременко О.Б., Петелицька Л.Б. 2016. – №3 (46) червень. – С. 50-51. Системний червоний вовчак: клінічно значущі аспекти (3) Здоров’я України