Сектор іноземних мов

English Speaking Club

 

Науковий керівник гуртка “English Speaking Club”: В.О. Захарова, к.пед.наук, старший викладач кафедри мовної підготовки

Тел.: 0989491591

 

Президент клубу: Моісєєнко Софія Віталіївна, студентка ІІ курсу, група 12134

Тел.: 0996584155

 

Гурток створено у 2006 році зі спільної ініціативи кафедри та студентів І медичного факультету.

Діяльність клубу – невід’ємна складова навчально-виховної роботи кафедри мовної підготовки.

Клуб став осередком соціальної, мультикультурної та наукової діяльності студентів.

Теми студентських дискусій дотичні як до соціальних, так і до медичних проблем сьогодення.

 

Тематичний план

засідань наукового студентського гуртка

кафедри мовної підготовки (сектор іноземних мов)

Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

 

№ з/п Тема засідання Дата Адреса проведення Відповідальний
1 Diabetes mellitus in pregnant women. 12.10.2022 Проспект Перемоги, 34 к.пед. н., ст. викладач Захарова В.О.
2 COVID vaccination. 16.11.2022 Проспект Перемоги, 34 к.пед. н., ст. викладач Захарова В.О.
3 Hryhorii Skovoroda. The greatest philosopher. 15.02.2023 Проспект Перемоги, 34 к.пед. н., ст. викладач Захарова В.О.
4 Breast cancer. 15.03.2023 Проспект Перемоги, 34 к.пед. н., ст. викладач Захарова В.О.
5 Pylyp Orlyk. The author of the first constitution of Ukraine. 12.04.2023 Проспект Перемоги, 34 к.пед. н., ст. викладач Захарова В.О.

 

 

Відео про English Speaking Club

 

 

Особливості засідання:.

English Speaking Club – місце зустрічі прогресивних молодих людей, яким не байдуже їхнє майбутнє, які усвідомлюють значущість володіння англійською мовою у ХХІ столітті і вважають себе громадянами європейського суспільства, які прагнуть відкрити інформаційну скарбницю світових імен та досягнень в галузі медицини, які вже сьогодні планують участь у міжнародних медичних конференціях, стажуваннях, програмах обміну студентів-медиків тощо.

Живі дискусії, батли, ігри, конкурси, публічні виступи, коментарі відомих гостей, цікаві і корисні знайомства, в тому числі зі студентами з інших медичних ВНЗ на виїзних засіданнях, безцінний досвід волонтерської роботи– все це характеризує щомісячні засідання гуртківців.

 

 

Історія “English Speaking Club”

Об’єднані спільним прагненням збирати медичні факти і готувати нове прогресивне покоління молодих вчених, яким і розбудовувати науку, студенти і викладачі у вересні 2007 року започаткували роботу наукового гуртка при кафедрі іноземних мов. З того часу зустрічі членів гуртка несуть інформативний характер щодо основних тенденцій розвитку сучасної англійської мови та медичної науки, ролі міжнародної комунікації в контексті інтеграційних процесів для студентів-медиків і практикуючих лікарів.

Позитивним досягненням гуртківців стала організація лінгвістично-медичного підрозділу «English Speaking Club», створеного ініціативною групою студентів на чолі з Ткачишиним Олександром, Джумою Христиною та Дьоміним Євгеном 17 травня 2010 року. Клуб став місцем зустрічі прогресивних молодих людей, яким не байдуже їхнє майбутнє, які усвідомлюють значущість володіння англійською мовою у ХХІ столітті і вважають себе громадянами європейського суспільства, які прагнуть відкрити інформаційну скарбницю світових імен та досягнень в галузі медицини, які вже сьогодні планують участь у міжнародних медичних конференціях, стажуваннях, програмах обміну студентів-медиків тощо.

Студентський актив з початковим завзяттям намагається підтримувати і вдосконалювати традиції клубу, залучати все більше членів, запрошувати студентів з інших медичних ВНЗ України і найвідоміших фахівців медичного світу. На щомісячних зустрічах студенти навчаються граючись завдяки живим дискусіям, батлам, рольовим іграм, конкурсам, публічним виступам, коментарям відомих гостей, цікавим знайомствам. Членство в клубі – ще один крок до вершин професійного зростання!

Ефективна і плідна робота наукового гуртка підтверджена студентською участю у різноманітних організаційних заходах, організованих Національним медичним університетом імені О.О.Богомольця, Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, Всеукраїнських олімпіадах. Все це спонукає студентський колектив до дружньої співпраці, спілкування, поглибленого вивчення іноземних мов медичного спрямування, науково-дослідницької, творчої діяльності, самоосвіти, що є вкрай важливим у вихованні медиків нового покоління.

Науковим консультантом гуртка наразі є  старший викладач кафедри іноземних мов, кандидат психологічних наук Лимар Леся Володимирівна.

 

ЗАСІДАННЯ ГУРТКА ENGLISH SPEAKING CLUB, ЩО БУЛО ПРИСВЯЧЕНО ВИДАТНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ ДІЯЧУ ГРИГОРІЮ СКОВОРОДІ

 На кафедрі мовної підготовки, яку очолює професор  Ніна Литвиненко, значну увагу приділяють гуртковій роботі зі студентами. Ця діяльність однаково цікава як для майбутніх лікарів, так і для їхніх наставників, адже під час творчих зустрічей в одній аудиторії збираються ентузіасти, небайдужі люди, які бажають глибше пізнати навчальні предмети, отримати додаткову позапрограмну інформацію. Особливо актуальним сьогодні  для молоді є знання іноземної мови.

“English speaking club” – науковий гурток кафедри мовної підготовки (сектору іноземних мов) є одним із творчих на кафедрі. Це підтвердило і останнє його засідання, яке відбувалося у очному форматі. У ньому взяли участь керівник сектору доцент Людмила Аврахова, відповідальна за роботу наукового гуртка, старший викладач Валерія Захарова та студенти-гуртківці.

18.04.2023 відбулось чергове очне засідання English Speaking Club. Тема засідання – «Hryhorii Skovoroda.His biography, life path”. Студенти  1 та 2-го курсів  медичного факультету  №1  підготували цікаві презентації про життя та творчий шлях видатного філософа. Зокрема, Примаченко Владислав представив  доповідь про творчість Григорія Сковороди, Моісеєнко Софія та Данило Євстіфєєв підготували доповідь про біографію письменника, Катя Андрієць підготувала доповідь на тему “Григорій Сковорода – філософ”. Під час засідання було висвітлено основні віхи біографії філософа та його філософські принципи, які були запозичені в творах як українських письменників, так і світових. До очного засідання  доєдналось понад 25 студентів, які брали активну участь в процесі обговорення.

Спадщина Сковороди «належить до визначних надбань вітчизняної культури, а його ім’я зайняло помітне місце в ряду видатних діячів минулого, які збагатили філософську думку та художню літературу України. У свідомості сучасників та нащадків Григорій Сковорода постає як мандрівний філософ-вільнодумець, вчитель, який був передвісником нової епохи – епохи українського романтизму.

За інформацією кафедри мовної підготовки

 

 

 

 

КАФЕДРА МОВНОЇ ПІДГОТОВКИ – СТУДЕНТИ ПОГЛИБЛЮЮТЬ ЗНАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

На кафедрі мовної підготовки, яку очолює професор  Ніна Литвиненко, значну увагу приділяють гуртковій роботі зі студентами. Ця діяльність однаково цікава як для майбутніх лікарів, так і для їхніх наставників, адже під час творчих зустрічей в одній аудиторії збираються ентузіасти, небайдужі люди, які бажають глибше пізнати навчальні предмети, отримати додаткову позапрограмну інформацію. Особливо актуальним сьогодні  для молоді є знання іноземної мови.

“English speaking club” – науковий гурток кафедри мовної підготовки (сектору іноземні мови) є одним із творчих на кафедрі. Це підтвердило і останнє його засідання, яке відбувалося у очному форматі. У ньому взяли участь керівник сектору доцент Людмила Аврахова, відповідальна за роботу наукового гуртка, старший викладач Валерія Захарова та студенти-гуртківці.

13.03.2023 відбулось чергове очне засідання English speaking club. Тема засідання – «Covid-19 vaccination. Child vaccination. History of vaccination». Студенти 2-го курсу  медичного факультету  №1 груп 11117, 11101 підготували ґрунтовні презентації на тему вакцинації. Зокрема, Примаченко Владислав представив  доповідь на тему: «Історія вакцинації», де розповів про історію виникнення вакцин, походження слова з лат. vaccina — коров’яча від лат. vacca — корова. Цехмістер Богдан підготував доповідь на тему «Вакцинація проти COVID-19″, де розповів про види вацин проти короновірусу та переваги кожної. Тікотцкі Хая підготувала доповідь на тему “Дитяча вакцинація” де розповіла про захворювання проти яких проводиться вакцинація та можливі ускладнення після вакцинації. Під час доповідей студенти продемонструвати не лише фахові знання клінічних ситуацій, а й високий рівень сформованості іншомовної компетентності. До очного засідання  доєдналось понад 40 студентів, які брали активну участь в процесі обговорення.

У воєнний час підвищується ризик розвитку та поширення інфекційних захворювань. Особливо вразливі до них діти та дорослі, які мають прогалини в календарі щеплень або взагалі не щеплені, тому тема вакцинації є дуже актуальною в наш час. Щорічно щеплення рятують близько трьох мільйонів дитячих життів у всьому світі. Невакциновані діти ризикують заразитися, важко захворіти, а іноді й померти від наслідків хвороб. Тому важливо дотримуватися національного календаря профілактичних щеплень. Особливо у воєнний час, адже медична система зараз долає нові виклики, і важливо не перевантажувати її додатково.

У науковому гуртку налічується понад 40 студентів з різних факультетів, переважна більшість яких на достатньому  рівні володіють  англійською мовою, але саме вони добре розуміють, що вивчення мови  – це неперервний процес, тому з цікавістю працюють над збагаченням активного словникового запасу та вдосконаленням мовлення.

  За інформацією кафедри мовної підготовки