Кафедра клінічної та лабораторної імунології, алергології та медичної генетики

Співробітники кафедри

Завідувач кафедри – доктор медичних наук, професор Курченко Андрій Ігорович

 

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ

 

kurchenko

Курченко Андрій Ігорович,

завідувач кафедри, д.мед.н., професор

У 1988 р. з відзнакою закінчив Чернівецький медичний інститут за спеціальністю лікувальна справа. З 1988 по 1990 рр. – навчався в клінічній ординатурі за фахом шкірні та венеричні хвороби  Київського державного інституту удосконалення лікарів (КДІУЛ), а з 1990 по 1993 р.р. в очній аспірантурі на кафедрі шкірних та венеричних хвороб. У 1993 році захистив кандидатську дисертацію. З 1993 року працював на посаді асистента кафедри шкірних та венеричних хвороб (КДІУЛ). З 1995 по 1997 роки займав посаду старшого наукового співробітника науково-дослідного центру (КДІУЛ).

З 1997 року працює на кафедрі клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. З 2005 року на посаді  доцента кафедри. У 2008 році захистив докторську дисертацію на тему “Атопічний дерматит: характеристика змін системного та локального імунітету”. У 2014 р. отримав вчене звання «Професор».

З 2012 р. очолює кафедру клінічної та лабораторної імунології, алергології та медичної генетики. У 2012-2014 роках  завідувач відділу аспірантури, з 2015 року голова апробаційної ради «Теоретична медицина» Національного медичного університету імені О. О. Богомольця та член науково-координаційної ради.

Має вищі професійні категорії за спеціальностями: клінічна та лабораторна імунологія, алергологія, та кваліфікаційні підтвердження зі спеціальностей: дерматовенерологія, генетика та організація охорони здоров’я.  Член двох спеціалізованих вчених рад за фахом імунологія та алергологія.

З 2011 року – віцепрезидент Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації (УТІАІ).

З 2012 року – експерт Науково-експертної ради Державного експертного центру МОЗ України.

З 2013 року – член клініко-експертної комісії МОЗ України з алергології, імунології, клінічної та лабораторної імунології.

Є співавтором 5 підручників 1 національного підручника і 2 навчальних посібників, 1 типової і 5 робочих навчальних програм, автор понад 250 наукових праць.

Заступник головного редактора фахового журналу «Імунологія та алергологія».

Дійсний член Європейської та Американської академій алергології та клінічної імунології. Академік відділення медицини ГО “Національної академії наук вищої освіти України”.

 

 

 

fedoruc

Федорук Галина Вікторівна

Доцент кафедри, кандидат медичних наук

У 1981 р. закінчила Київський медичний інститут імені О.О.Богомольця. Працювала молодшим науковим співробітником Українського центра клінічної імунології МОЗ України.

З 1995 року асистент кафедри клінічної імунології та алергології з курсом дитячої клінічної імунології НМУ імені О.О. Богомольця.

В 2001 рокі захистила кандидатську дисертацію “Лаферон в комплексному лікуванні хронічного урогенітального хламідіозу”.

Область наукових інтересів: імунозалежні та алергічні захворювання, контактний дерматит.

З 2004 року доцент кафедри клінічної імунології та алергології.

Співавтор багатьох типових програм та методичних рекомендацій з дисципліни «Клінічна імунологія та алергологія» за спеціальності 222 «Медицина», «Клінічної імунології, алергологія» 221 «Стоматологія», «Імунопрофілактика інфекційних хвороб» за спеціальності 226 «Фармація. Промислова фармація», освітньо-професійні програми другого (магістерського) рівня вищої освіти «Основи імунології та імунопрофілактики за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я», «Лабораторна імунологія» за спеціальністю 224 «Лабораторна діагностика».

Співавтор програм для курсантів Інституті післядипломної освіти НМУ: спеціалізації «Алергологія», «Імунологія», 3 програми тематичного удосконалення для лікарів.

Приймає безпосередню участь в підготовці та проведенні І та ІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Клінічної імунології та алергології».

Член ЦМК з терапевтичних дисциплін і ЦМК «Громадське здоров’я».

Є автором 55 наукової праці, одного патенту.

Має вищу фахову категорію з двох клінічних спеціальностей: клінічна імунологія та алергологія.

Науково – педагогічний стаж складає 28 роки.

Є членом Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації.

 

 

 

 

 

 

 

Царик Владислав Вікторович

Доцент кафедри, кандидат медичних наук, доцент

В 2011 році закінчив НМУ імені О.О.Богомольця за спеціальністю «лікувальна справа».

З 2011 по 2014 рік працював старшим лаборантом кафедри.

З 2014 по 2018 рік – асистент, а з 2018 року – доцент кафедри клінічної та лабораторної імунології, алергології та медичної генетики.

У 2016 році захистив кандидатську дисертацію «Патогенетичне обґрунтування лікування хронічних риносинуситів, асоційованих з дефіцитом імуноглобуліну Е».

Відповідальний за наукову роботу кафедри.

Сфера наукових інтересів: імунодефіцитні хвороби, молекулярні аспекти алергології, фенотипи бронхіальної астми, хронічна кропивʼянка та імунобіологічна терапія алергічних хвороб.

Є автором 56 наукових публікацій у фахових виданнях ДАК МОН України та Scopus. Індекс Гірша в Scopus – 3, Google Scholar – 4.

Співавтор виданого в 2012 році підручника «Імунодефіцитні хвороби людини». Автор 3 патентів на корисну модель.

Член експертної Міжнародної робочої групи ARIA (алергічний риніт та його вплив на астму). Член Європейської асоціації імунологів та алергологів (EAACI) та Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації. Доповідач на конгресах EAACI в м.Лондон (2020), Гамбург (2023), Валенсія (2024).

Має першу кваліфікаційну категорію з алергології, імунології, терапії, спеціалізацію з медичної генетики.

 

 

 

Турова Людмила Олександрівна

Доцент кафедри, кандидат медичних наук (PhD)

В 2005 році закінчила Медичний інститут СумДУ за спеціальністю «лікувальна справа»;

З 2005 по 2007 рік  навчалась в магістратурі на кафедрі педіатрії з секцією медичної генетики Медичного інституту СумДУ – спеціалізація «педіатрія»;

З 2007 по 2009 рік  навчалась в аспірантурі на кафедрі педіатрії з секцією медичної генетики Медичного інституту  СумДУ –  спеціалізація «педіатрія»;

3 2007 по 2015 рік – асистент, з 2015-2018 рік старший науковий співробітник кафедри педіатрії з секцією медичної генетики Медичного інституту СумДУ;

З 2017 року асистент кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики НМУ імені О.О. Богомольця.

У 2010 році захистила дисертацію (при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України) на тему: “Роль мікроелементів у патогенезі та лікуванні дітей із затримкою внутрішньоутробного розвитку” та здобула науковий ступень кандидата медичних наук зі спеціальності 14.01.10 –  педіатрія;

2011рік – отримала спеціалізацію «Медична генетика» в Українському інституті клінічної генетики ХНМУ;

2014 рік – отримала другу вищу освіту за спеціальністю «Управління інноваційною діяльністю», кваліфікація – магістр, факультет менеджменту і економіки СумДУ;

2017 рік – отримала спеціалізацію «Дієтологія» в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика;

2022 рік – отримала спеціалізацію «Дитяча алергологія» в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця;

2023 рік – пройшла стажування в Oakland University курс «Персоналізована медицина»;

2023 рік – отримала вчене звання Доцента кафедри клінічної імунології, алергології, з секцією медичної генетики НМУ імені О.О. Богомольця;

2024 рік – отримала спеціалізацію «Клінічна імунологія» в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця;

Має вищу кваліфікаційну категорію з педіатрії та медичної генетики, спеціалізацію з алергології та клінічної імунології, дієтології.

З 2005 року практикуючий лікар перинатолог, педіатр, генетик, нутрігенек-дієтолог, алерголог, імунолог.

Автор понад 105 наукових праць, 4 патентів України та 1 раціоналізаторської пропозиції.

Автор методичних рекомендацій з медичної генетики та перинатології.

Керівник студентського наукового гуртка кафедри.

Членкиня редакційної колегії журналів:

«Репродуктивне здоров’я жінки» – зареєстрований та індексується в  міжнародних  та українських базах даних, каталогах, системах пошуку: SCOPUS, EBSCO, DOAJ, Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського, The Open Ukrainian Citation Index (OUCI), Ulrich’s Periodicals Directory та ін., науково-практичний журнал включений в Категорію «А» переліку наукових фахових видань України Reproductive Health of Woman ISSN:2708-8723E-ISSN:2708-8731 https://repro-health.com.ua/journalindexing

– «Чоловіче здоров’я, гендерна та психосоматична медицина» https://publons.com/researcher/3682202/yurii-zasieda/publications/ ,  внесений до категорії «Б» переліку наукових фахових видань України,

-«Актуальні проблеми нефрології»               https://publons.com/researcher/3148793/valentyna-moyseyenko/  внесений до категорії «Б» переліку наукових фахових видань України;

Членкиня міжнародних та всеукраїнських асоціацій фахівців з медичної та лабораторної генетики, імунологів, алергологів, педіатрів, дієтологів.

 

 

 

 

Зябліцев Денис Сергійович.

Доцент кафедри, кандидат медичних наук.

В 2011 році закінчив з відзнакою Донецький національний медичний

університет ім. М. Горького за спеціальністю «Внутрішні хвороби».

З 2011 по 2013 роки навчався в інтернатурі та магістратурі за фахом «Внутрішні хвороби».

В 2015 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук з теми: «Генетично обумовлені порушення кальцій-фосфорного обміну у жінок із постменопаузним остеопорозом», Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканини, МОЗ України.

В період з 2016 по 2020 р.р. працював асистентом кафедри внутрішніх та професійних хвороб, Київський Медичний Університет.

З 2020 р. по 2022 працював на кафедрі патофізіології НМУ ім. О.О. Богомольця, де отримав звання доцента.

З 2023 р. й по теперішній час працює на кафедрі клінічної та лабораторної імунології, алергології та медичної генетики на посаді доцента.

Має другу кваліфікаційну категорію за фахом «Ендокринологія» та спеціалізацію з «Алергології» та «Медичної генетики».

Автор понад 60 наукових робіт в вітчизняних та закордонних виданнях.

Співавтор методичних розробок з медичної генетики, цитогенетики, фармакогенетики, сучасних методів генетичної діагностики.

Рівень володіння англійською мовою – В2 (Західно-Фінляндський університет, Гуйтеннен).

 

 

 

Фото Свидро

Свідро Олена Вікторівна.

Асистент кафедри, кандидат медичних наук.

У 1992 р. закінчила Київський медичний інститут за спеціальністю лікувальна справа.

1992-1994 рр. – інтернатура з терапії і працювала ординатором кардіологічного відділення у Центральному шпиталі МВС України.

1996-1999 рр. – в аспірантурі з клінічної імунології на кафедрі клінічної імунології та алергології НМУ, з 1999 р. – асистент цієї кафедри. Навчально-педагогічний стаж складає понад 20 років.

У 2000 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Клінічна ефективність бластену при хронічному обструктивному бронхіті та його вплив на продукцію інтерлейкінів-1, -2 і -4».

Сфера наукових та практичних інтересів – діагностика і лікування вроджених та вторинних імунодефіцитів інфекційно-запального і метаболічного генезу, а також полінозу, алергічного риніту, бронхіальної астми, медикаментозної, харчової та інсектної алергії.

Автор  84 наукових праць та 3 патентів.

На кафедрі відповідає за лікувальну роботу. Має вищу атестаційну категорію з клінічної імунології та алергології і великий практичний досвід (загальний лікарський стаж – понад 25 років, за спеціальністю – 24 роки).

Із 2014 року працювала головним позаштатним спеціалістом (з 2018 р. по теперішній час – експертом) з імунології ДОЗ м. Києва.

Є членом Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації (УТІАІ), товариства «Бронхіальна астма та алергія», а також член Європейської асоціації клінічної імунології та алергології (EAACI).

 

 

 

IMG_4102-5x8 (копия) 1

Асистент Плахотна Дар`я Володимирівна.

Плахотна Дар`я Володимирівна.

Асистент кафедри, кандидат медичних наук.

У 1994 році закінчила з відзнакою педіатричний факультет Українського Державного медичного університету  імені О.О.Богомольця.

Навчалась в магістратурі на кафедрі педіатрії №4, захистила магістерську роботу «Особливості місцевого імунітета у дітей з ексудативним діатезом».

З 1997 року асистент кафедри клінічної імунології та алергології.

Науково-педагогічний стаж-27  років.

Кандидатська дисертація – “Роль цитокінів, що продукуються Т-хелперами І та ІІ типу, в патогенезі та діагностиці атопічного дерматиту у дітей” (2003 р).

Область наукових інтересів: імунозалежна патологія у дітей:  імунодефіцитні захворювання  (первинні та набуті), алергічні та атопічні захворювання  (сучасні погляди на механізми розвитку, новітні методи діагностики та лікування).

Має вищу категорію з дитячої імунології, I категорію з дитячої алергології та спеціалізацію з медичної генетики.

Автор та співавтор 43 наукових робіт та навчально-методичних праць, у тому числі 4 патентів України,  3 методичних розробок, навчально-методичного посібника. Співавтор виданого в 2012 році підручника «Імунодефіцитні хвороби людини».

Відповідальна за міжнародне співробітництво кафедри.

Профорг кафедри.

Є членом Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації (УТІАІ) та Європейської асоціації клінічної імунології та алергології (EAACI).

 

IMG_4097-5x8 (копия) 1

Асистент Гуменюк Наталія Олексіївна.

Асистент кафедри, кандидат медичних наук.

Закінчила Київський медичний інститут ім. О.О.Богомольця в 1990 році.

З 1990 року дільничний лікар педіатр. З 1997 року – старший лаборант кафедри клінічної імунології та алергології з курсом дитячої клінічної імунології НМУ ім. О.О.Богомольця. З 1998 року асистент кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики. В 2007 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Особливості імунних порушень та їх імунотерапія у дітей з рецидивними бронхітами».

Сфера наукових та практичних інтересів ­–  діагностика і лікування імунодефіцитів інфекційно-запального ґенезу.

Опубліковано 20 робіт та 2 патента України. Брала участь в написанні учбового посібника. Підготувала методичні рекомендації  для позааудиторної роботи: “Імунодефіцитні захворювання”, підготувала до друку методичні рекомендації “Сепсис”.

Є членом Українського товариства спеціалістів з імунології, алергології та імунореабілітації.

 

 

 

Фото

Удовенко Наталія Сергіївна.

Асистент кафедри, кандидат медичних наук.

В 2004 році закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця за спеціальністю терапія. З 2004 року почала працювати старшим лаборантом, з 2005 року асистентом кафедри клінічної імунології та алергології. Науково-педагогічний стаж -19 років.

Кандидатська дисертація «Особливості імунного статусу та принципи імунотерапії запальних захворювань очей герпесвірусної етіології» (2013 р.).

Область наукових інтересів: герпесвірусні інфекції і офтальмогерпес, імунозалежна патологія, гіперплазія вилочкової залози у дітей, поліноз, бронхіальна астма, алергічний риніт та атопічний дерматит у детей.

Має вищу кваліфікаційну категорію з клінічної імунології, I категорію з дитячої алергології та спеціалізацію з медичної генетики.

Співавтор 2 робочих навчальних програм з дисципліни «Клінічна імунологія та алергологія» для медичних факультетів та «Лабораторна імунологія» для магістрів. Є автором 14 наукових робіт, 2 патентів. Підготувала до друку методичні рекомендації: “Імунологія пухлин”, “Імунологічні аспекти аутоімунної патології”.

Відповідальна за навчально- методичну роботу кафедри.

Відповідальна за оновлення сторінки кафедри на сайті НМУ імені О.О. Богомольця, АСУ «електронний деканат».

Є членом Українського товариства спеціалістів з клінічної імунології, алергології та імунореабілітації, з 2005 року є членом Європейської асоціації клінічної імунології та алергології (EAACI).

 

 

 

Сидоренко Євгенія Валентинівна

Асистент кафедри, кандидат медичних наук.

В 2002 році закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця.

З 2003 по 2006 р. працювала лаборантом кафедри інфекційних   хвороб  НМУ та лікарем інфекціоністом  Олександрівської лікарні.

У  2007р. пройшла спеціалізацію за фахом “Клінічна імунологія”.

З 2009 р. асистент кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики.

В 2009 році курси спеціалізації з медичної генетики.

В 2010 р. захистила кандидатську дисертацію “Фактори міжклітинної кооперації та використання препарату протефлазід в корекції імунного статусу хворих на хронічний пієлонефрит”.

Має другу фахову категорію з клінічної спеціальності «Клінічна імунологія» та спеціалізацію «Медична генетика».