НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку

Студентський науковий гурток

 На базі кафедри постійно працює студентський науковий гурток Основні напрямки роботи гуртка: вроджені вади розвитку щелепно-лицевої ділянки у дітей, запальні процеси тканин щелепно-лицевої ділянки у дітей, травматичні пошкодження м’яких тканин, зубів та кісток обличчя у дітей, пухлини та пухлиноподібні утворення тканин щелепно-лицевої ділянки у дітей.

Завідувач кафедри — доктор медичних наук, професор Яковенко Людмила Миколаївна.

Науковий керівник гуртка —  доктор медичних наук, Яковенко Людмила Миколаївна  (вул. Підвисоцького, 4-Б, щелепно-лицеве відділення ДКЛ № 7, тел. 2851718).

Відповідальні за роботу з молодими науковцями: асистент Єгоров Ростислав Ігорович. Заняття із студентами IV та V курсів проводяться індивідуально. Пленарні засідання гуртка відбуваються 1 раз на місяць .

В грудні 2016 року на базі Національного медичного університету імені О.О.Богомольця був проведений I етап конкурсу студентських наукових робіт, за результатами якого були обрані 2 найкращі праці. Автори наукової роботи «Prediction of nasolabial complex deformations forming in children with congenital cleft lip and palate» Єлизавета Борисова  та Вячеслав Вєдєнєєв  (науковий керівник – зав.каф., д.м.н., професор Людмила Яковенко) були запрошені для участі в II етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт на базі Харківського національного медичного університету. Конкурс відбувся 29-30 березня 2017 року. У змаганнях брали участь 19 конкурсних робіт із 8 найбільших державних медичних університетів України.

В своїй науковій роботі київські студенти представили результати фотограмметричного дослідження 42 дітей, 74 фотографій за різноманітними показниками для оцінки стану тканин назо-лабіального комплексу у пацієнтів з вродженими наскрізними незрощеннями верхньої губи та піднебіння. Наукова робота була виконана на кафедрі хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. За одностайним рішенням журі конкурсу студенти стоматологічного факультету НМУ імені О.О.Богомольця Єлизавета Борисова та Вячеслав Вєдєнєєв отримали перемогу, що є надзвичайно важливою ще й з огляду на те, що у конкурсі брали участь не лише студенти-стоматологи, а представники різних факультетів з роботами, що стосувались клінічної та фундаментальної медицини і фармакології.

 

XI Науково-практична конференція з міжнародною участю «Спеціальні питання діагностики та лікування захворювань ЛОР-органів, краніофаціальної ділянки та органів зору».
ІІ місце – Абасов Веліджан Самір-Огли  “ДІАГНОСТИЧНА ТАКТИКА КІСТ, ЩО ВРОСЛИ В ГАЙМОРОВУ ПАЗУХУ У ДІТЕЙ”

 

 

 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНа КОНФЕРЕНЦІя З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДИТЯЧИХ ХВОРОБ»

2 місце Цатурян Е., Осипова Т.

 

 

 

 

 

 

stud1

stud2

 

18 квітня 2017 року на кафедрі терапевтичної стоматології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (зав. кафедри професор А.В. Борисенко) відбувся майстер-клас «Сучасна діагностика захворювань пародонта», проведений доцентами кафедри О.О. Шекерою і Н.І. Григ за підтримки Школи практичної пародонтології (керівник к.м.н. Т.Волінська) та Української академії пародонтології. Школа практичної пародонтології (PerioSchool) надала для майстер-класу необхідне сучасне інструментальне обладнання.
«Скажи мені – і я забуду, покажи мені – і я запам`ятаю, дай мені зробити – і я зрозумію» – саме цей вираз Конфуція став девізом заходу. Студенти стоматологічного факультету активно та натхненно опановували сучасні базове (PSR скринінг-тест) та детальне (складання пародонтальної карти periodontal chart-online University of Bern) пародонтологічне обстеження з проведенням аналізу індивідуального пародонтологічного профілю ризику («Berns web»; Lang, Tanetti 1996 г., Wolf, 2008 and at all; University of Bern).

stud3

 

 

За результатами незалежного оцінювання переможцем стала доповідь авторського колективу Мамедляев Р. (5 курс, 22 гр.), Думенко М. (4 курс, 16 гр.), Садовський Д.М. (ст. лаборант кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку) «Тактика щодо збереження перших постійних молярів у дітей із запальними захворюваннями щелепно-лицевої ділянки» (наукові керівники – д.мед.н., проф. Біденко Н.В., кафедра дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань, д.мед.н., проф. Яковенко Л.М., завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку).

 

Нагородження на засіданні кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку студентів- кружківців Борисової Є., Вєдєнєєва В. та куратора ас. Шафету О.Б. за перемогу у II етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

 

відпрацьовуються практичні навички на симуляційних муляжах (тваринах)

 

На клінічній базі кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулось спільне засідання студентських наукових гуртків кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку та кафедри оториноларингології.

 

 

23 березня 2018 року в конференц-залі Стоматологічного медичного центру Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт англійською мовою у галузі «Стоматологія». За рішенням журі перше місце було присуджено доповіді студентів Миткалик Ганни та Олексюк Марії.

 

Взята участь та отримані призові місця на «Студентській науковій сесії-2018»