Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку

Студентський науковий гурток

 

Науковий  керівник гуртка – доцент , к.мед. наук Єфименко В.П.

Відповідальний за роботу з молодими  вченими: на базі стаціонару к.мед.наук, доцент  Єгоров Р.І.

Староста: Наконечна Юлія, 5 курс, стоматологічний факультет

Гурток працює від дня заснування кафедри з 1994 року.

Науковий  керівник гуртка з дня заснування чл.-кор. НАМН України, доктор медичних наук, професор Харьков Л.В., з 2016 р.- доктор медичних наук, професор Яковенко Л.М. Відповідальний за роботу з молодими  вченими: з 1994 р. – Яковенко Л.М., з 2010 р. – Єфименко В.П., з 2016 р. –   Єгоров Р.І.

Основні напрямки роботи гуртка: вроджені вади розвитку щелепно-лицевої ділянки у дітей, запальні процеси тканин щелепно-лицевої ділянки у дітей, травматичні пошкодження щелепно-лицевої ділянки у дітей, пухлини та пухлиноподібні утворення тканин щелепно-лицевої ділянки у дітей.

Співпраця з гуртками кафедр оториноларингології, дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань.

За роки існування гуртка:

Участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з стоматології:

перше місце -3

друге місце -6

третє місце – 5

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт (англійскою мовою) у галузі «Стоматологія»:

Двічі отримано дипломи 1 ступеню.

Гуртківці неодноразово приймали участь у міжнародних науково – практичних конференціях студентів та молодих вчених. Отримано:

перше місце -2

друге місце -4

третє місце – 3

Диплом учасника -10

Виступів- 34

Тез – 56

 

 

16.05.2024 р. відбулося остане в цьому навчальному році засідання студентського наукового гуртка кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку на клінічній базі кафедри Дитячій клінічній лікарні №7 м. Києва.

На засіданні були присутні члени гуртка, студенти 5 курсу стоматологічного факультету та представники кафедри з керівником гуртка доц. Єфименко В.П. та відповідальний за студентську науку на кафедрі доц. Єгоров Р.І.

 

 

 

 

Цими днями в Мілані (Італія) проходить всесвітній конгрес з вивченню судинних вад розвитку – ISSVA World Congress 2024: The Latest in Vascular Anomalies (7-10.05.24). За чотири дні провідні фахівці поділяться своїми останніми досягненнями та проривами в галузі судинних новоутворень. Вітаємо Аліну Кузьменко, студентку 5 курсу педіатричного факультету, з poster доповіддю «Initial changes in blood tests in children with vascular malformations of the maxillofacial area» в співавторстві з проф. І.М. Бензар ( кафедра дитячої хірургії, НМУ) та доц. Н.В. Кисельовою.

 

14.03.2024 р. відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку на клінічній базі кафедри Дитячій клінічній лікарні №7 м.Києва.

На засіданні були присутні члени гуртка, студенти 5 курсу стоматологічного факультету та представники кафедри з керівником гуртка доц. Єфименко В.П. та відповідальний за студентську науку на кафедрі доц. Єгоров Р.І.

 

 

 

 

21.12.2023 р. відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку на клінічній базі кафедри Дитячій клінічній лікарні №7 м.Києва.

На засіданні були присутні члени гуртка, студенти 4 курсу стоматологічного факультету та представники кафедри з керівником гуртка доц. Єфименко В.П. та відповідальний за студентську науку на кафедрі доц. Єгоров Р.І.

 

 

 

 

Ось і завершився тижневий марафон наукових досягнень молодих вчених в рамках Весняної наукової сесії 2024. Вітаємо всіх учасників та слухачів з чудовими доповідями експериментальних досліджень та клінічних випадків. Щиро вітаємо Дениса Шакуна, студента 5 курсу, з отриманням ІІ місця на стоматологічній секції. Денис надав доповідь «Клінічний випадок: бічна кіста шиї» під керівництвом к.мед.н., доц. Чехової Ірини Леонідівни.
Ми сподіваємось, що завершення наукового тижня не зупинить вас на шляху медичного пізнання.

 

 

23-24 листопада 2023 р. відбулася Конференція молодих вчених Annual Young Scientific Conference (AYMS) – 2023 з нагоди 142-річчя Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя. Організатори заходу – СНТ імені О.А. Киселя та Товариство молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Кафедру хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку представила студентка 5-го курсу, староста студентського гуртка кафедри Юлія Наконечна з доповіддю на тему «Епідеміологічний аналіз та антиробічна вакцинація при укушених ранах щелепно-лицевої ділянки у дітей». Науковий керівник доц. Чехова Ірина Леонідівна.

За результатами конкурсу Юлія отримала диплом першого ступеню.

 

 

 

 

19.10.2023 р. відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку на клінічній базі кафедри Дитячій клінічній лікарні №7 м.Києва.

На засіданні були присутні члени гуртка, студенти 4 курсу стоматологічного факультету та представники кафедри з керівником гуртка доц. Єфименко В.П. та відповідальний за студентську науку на кафедрі доц. Єгоров Р.І.

Були представлені доповіді на теми:

«Утруднене прорізування зубів» Мартиненко І.Л

«Прояви хвороб крові в ЩЛД у дітей» Кратік О.В.

«Диференційна діагностика хронічного остеомієліту щелеп» Лукачова Д. О.

«Диференційна діагностика запальних уражень слинних залоз» Кармазіна П.

«Гемостаз, причини кровотеч в ЩЛД та їх запобігання» Антонюк С. А.

Після доповідей була запроваджена дискусійна панель разом з викладачами кафедри.

 

 

Кафедра продовжує приймати активну участь в науковому житті університету. 28 лютого (І етап) та 06 березня (ІІ етап) відбулась щорічна студентська наукова конференція «Clinical Annual Scientific Experience – 2023» (CASE-2023). Захід проходив у комбінованому форматі за організації Студентського наукового товариства імені  О.А. Киселя на базі Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця.

Свої CASE-доповіді представили студенти 5 курсу, що є членами студентського наукового гуртка кафедри:

Дмитро Карпенко, який посів перше місце на І етапі серед молодих-науковців в секції «Стоматологія» та успішно пройшов до ІІ етапу конференції з роботою «Фолікулярна кіста нижньої щелепи як причина патологічного перелома та запальних ускладнень», виконаною на кафедрі під науковим керівництвом доц. Єфименко В.П та доц. Єгорова Р.І.;

Amin Taher Samaneh, студент англомовної форми навчання, з роботою «Рeculiarities of diagnosis of lymphatic malformation with involvement of parotid salivary gland in children» отримав сертифікат «За краще представлення клінічного випадку», науковий керівник доц. Кисельова Н.В.

Співробітники кафедри вітають всіх учасників заходу та зокрема наших молодих колег-переможців!

 

 

9 грудня 2022 р. відбулась щорічна конференція молодих вчених Annual Young Medical Scientists 2022 (AYMSConf). З доповідями виступили активні учасники студентського гуртка кафедри та отримали дипломи ІІІ ступеню –  студентка 4 курсу педіатричного факультету Кузьменко Аліна та студент 5 курсу стоматологічного факультету Карпенко Дмитро.

 

 

21 листопада 2022 р. на кафедрі хірургічної стоматології та щелепно – лицевої хірургії дитячого віку НМУ ім. О.О. Богомольця відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка. На засіданні заслухали доповіді, які будуть представлені на щорічній конференції молодих вчених Annual Young Medical Scientists (AYMSConf) 2022.

Студентка 4 курсу педіатричного факультету Кузьменко Аліна представила доповідь на тему «Вихідний рівень показників крові у дітей із судинними мальформаціями щелепно-лицевої ділянки» (науковий керівник доц. Кисельова Н.В.), студент 5 курсу стоматологічного факультету Карпенко Дмитро – доповідь на тему «Радіоморфометрична характеристика тіла нижньої щелепи в залежності від прикусу» (науковий керівник доц. Єгоров Р.І.).

На засіданні були присутні усі співробітники кафедри та студенти, які наразі навчаються на клінічній базі.

 

 

 

 

24 грудня 2020 року відбулось заключне засідання студентського наукового гуртка кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку, на якому проведені підсумки роботи СНГ та вручені гуртківцям нагороди за участь та призові місця в конференції “Annual Yong Medical Scientist`s Conference 2020”. На секції “Стоматологія” з 11 доповідей – 6 були зроблені членами СНГ кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку.

Переможцями стали:

1 місце – Кірієнко Юрій, студент V курсу стоматологічного факультету.

2 місце – Карпенко Дмитро, студент III курсу стоматологічного факультету

3 місце – Вишпінський Ярослав, лікар-інтерн 1 року навчання

Кузьменко Аліна – студентка II курсу педіатричного факультету, Гриньова Анжеліка -студентка V курсу стоматологічного факультету, Ододюк Вікторія – лікар-інтерн 2 року навчання – нагороджені сертифікатами учасників. Кафедра була високо оцінена та нагороджена за вагомий вклад у розвиток наукових дослідників.

12 грудня 2020 року в м. Самарканд Республіка Узбекистан проходила міжнародна онлайн олімпіада студентів-медиків “Самарканд-2020”, в якій взяли участь більше 300 учасників з університетів різних куточків Європи та Близького Сходу. Одним із представників Національного Медичного Університету ім. О.О.Богомольця був студент V курсу стоматологічного факультету Кірієнко Юрій. Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку його до участі в секції “Хірургічна стоматологія”. За результатами трьох турів Кірієнко Юрій здобув почесне III місце.

 

Поздоровляємо всіх гуртківців з почесними нагородами та новорічними святами! Бажаємо успіхів та нових перемог!

 

 

 

 

 

20 листопада 2020 року було проведено засідання студентського наукового гуртка кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку. Учасники представили доповіді, які будуть докладені на AYMSConf 2020. Вступне слово було надано декану стоматологічного факультету, д.мед.н, професору Н.В. Біденко. Професор побажала успіхів та наснаги в подальшій науковій роботі студентів. Завідувач кафедрою та керівник студентського наукового гуртка д.мед.н, професор Л.М. Яковенко приєдналася до слів декана. Співробітники кафедри, які були присутні на засіданні гуртка – доц. Чехова І.Л., доц. Єфименко В.П., доц. Кисельова Н.В., ас. Єгоров Р.І., ас. Ковтун Т.О., ас. Шафета О.Б. заслухали доповіді, задали питання, прийняли участь в дискусії.

 

 

 

 

АРХІВ ГУРТКА