Кафедра фізіології
Наукова робота
Репозитарій кафедри фізіології: http://ir.librarynmu.com/ handle/123456789/123
Науково-дослідна робота кафедри фізіології на 2024-2026 рр. «Особливості оваріальної функції за умов експериментальної гіперглікемії і застосування наночастинок золота»
Керівник НДР: завідувач кафедри к.м.н, доцент Ігор КАРВАЦЬКИЙ
Відповідальні виконавці:
к. мед. наук, асистент Наталія МОТОРНА (natalivfrcbv@gmail.com)
Мета дослідження – оцінити ефект різних концентрацій наночастинок золота (НЧЗ) на репродуктивну функцію самиць мишей в умовах експериментальної гіперглікемії.
Завдання дослідження:
- Дослідити репродуктивну функцію самиць мишей в умовах експериментальної гіперглікемії, а саме визначити: частки живих і загиблих шляхами апоптозу, некрозу й автофагії клітин фолікулярного оточення ооцитів.
- Дослідити вплив антиоксидантів (вітамінів А і С) на функціонування клітин яєчників.
- Провести оцінку впливу наночастинок золота D-g-PAA(PE)/ AuNP ((0,10 мкМ, 1,0 мкМ, 10,0 мкМ)) і AuNPs (ALDRICH) (1,0 мкМ і 10,0 мкМ) на репродуктивну функцію самиць, а саме: на частки живих та загиблих шляхами апоптозу, некрозу й автофагії клітин фолікулярного оточення ооцитів.
Наукова новизна.
1.Вперше планується вивчення ефектів впливу наночастинок золота на репродуктивну функцію самиць мишей в умовах експериментальної гіперглікемії.
2.Буде проведено порівняльне вивчення ефективності впливу різних концентрацій наночастинок золота на репродуктивну функцію самиць мишей.
Практична цінність роботи.
Планується, що дослідження з метою оцінки впливу введення субстанції НЧЗ на ооцити й клітини їхнього фолікулярного оточення, а також на пре– і постімплантаційну ембріональну смертність у мишей сприятимуть переходу нанотехнології золота в клініку і просуванню розробки безпечних, економічно ефективних і екологічно чистих препаратів НЧЗ, а також більш повному розумінню механізмів їхньої дії в експериментальних умовах. Результати дослідження будуть використані в навчальному процесі на кафедрі фізіології, в доклінічних дослідженнях інституту фізіології ім. О.О.Богомольця, в практиці охорони здоров’я – в профільних закладах охорони здоров’я.
Календарний план дослідження.
Грудень 2023 р. – планування НДР
2024 р. – Дослідження функціонування клітин яєчників за умов експериментальної гіперглікемії;
2025 р. – Дослідження впливу антиоксидантів (вітамінів А і С) на функціонування клітин яєчників;
2026 р. – Дослідження впливу різних концентрацій наночастинок золота на клітини яєчників (ооцити) in vitro.