Кафедра терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти

Навчально-методична робота

Відповідальний співробітник: Панін Артем Валерійович, к. мед. н., доцент.

Клінічна база: КМКЛ№1.

Регламент проведення а оцінювання підсумкового контролю 2023-2024 н.р.

РОБОЧА ПРОГРАМА ВХ-2021

Рейтинг співробітників за 2023-2024 н.р.

 

 

20 та 22 червня 2017 року на кафедрі терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології були проведені пілотні проекти екзаменів за типом OSCE-3 (Objective Structured Clinical Examination), в яких взяли участь лікарі-інтерни другого року навчання за спеціальностями «Внутрішні хвороби» (17 лікарів-інтернів) та «Загальна практика – сімейна медицина» (15 лікарів-інтернів).
Основною метою проектів стала перевірка компетентностей випускників. Для цього були сформовані три станції – невідкладної допомоги, робота із стандартизованим пацієнтом (їх роль виконували аспіранти, клінічні ординатори, старші лаборанти кафедри та інтерни-гуртківці) у клініці внутрішніх хвороб та кейс-задача із інфекційних хвороб.

Розроблена шкала оцінювання за кожною із навичок. На кожній із станції виставлялися бали за визначеною кількістю критеріїв від 3 до 0. Максимальна кількість балів – 48.

Екзаменатори та лікарі-інтерни відзначили високу якість підготовки пілотного проекту, значну практичну орієнтованість завдань та необхідність широкого введення іспитів за запропонованою формою.

bezymyannyj-kollazh

pilotnyj-proekt

На знімках представлені різні роки державної атестації на кафедрі терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології ПДО

 

Кафедра терапії, інфекційних хвороб та дематовенерології післядипломної освіти має 6 клінічних баз, гастроцентр Olymed,  клініку сімейної і функціональної медицини “FxMed” та медичний центр Super Likar “Супер Лікар”, на яких проводиться сучасна навчальна,  діагностична та лікувальна робота.

Інтерни кафедри мають унікальну можливість на власні очі побачити всі сучасні можливості лабораторної та інструментальної діагностики гастроентерологічних, кардіологічних, ревматологічних, нефрологічних, гематологічних, ендокринологічних та інфекційних захворювань. Особлива увага приділяється саме практичній роботі на клінічних базах, завдяки чому, проходження інтернатури стає для майбутнього кваліфікованого спеціаліста не просто черговим етапом підтвердження диплому, а є реальною практичною діяльністю, що базується на принципах доказовості, поступовості, обгрунтованості прийняття рішень та ротації лікарів-інтернів серед відділень різного напрямку.

Значна увага приділяється навчально-методичній роботі, на кафедрі існує багато власних методчних розробок, прикладів ЕКГ, результатів лабораторних методів дослідження, щодо можливості оволодіння різноманітними теоретичними та практичними навичками у такій складній та неймовірно цікавій професії лікаря.

 

Допомога лікарям-інтернам у підготовці до тесту у форматі STEP 3 (референтні значення основних лабораторних показників)

2

1

 

Положення про проведення підсумкового піврічного контролю лікарів-інтернів за спеціальністю «Внутрішні хвороби»

  1. Обов’язковими складовими підсумкового контролю вважати:
    • Перевірку професійної практичної підготовки лікаря-інтерна згідно з планом і програмою (комісійно, біля ліжка хворого);
    • Тестовий контроль рівня знань та умінь за буклетами минулих років та/або тестовою базою ліцензійного інтегрованого іспиту Крок 3 (мінімальний відсоток правильних відповідей, що задовольнятиме критерію «склав» – 81%);
    • Співбесіду (за питаннями з екзаменаційних білетів, затверджених на засіданні постійно діючої методичної комісії з інтернатури);
  2. Лікарів-інтернів, які продемонстрували незадовільні знання хоча б з однієї з складових підсумкового контролю, вважати такими, які неатестовані та відповідно недопущені до найближчого складання ліцензованого інтегрованого іспиту Крок-3.

 

 

План тематичного удосконалення та спеціалізацій 2021 рік:

 

Шановні колеги!
На кафедрі терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології заплановано новий набір слухачів на цикли тематичного удосконалення для лікарів терапевтичних спеціальностей.
Будемо раді ділитися та отримувати знання разом з Вами!
Графік проведення відповідних курсів буде опубліковано пізніше.
За детальною інформацією звертайтесь за телефонами:
+38-096- 590-91- 61 Ірина Олегівна Лавренчук