Кафедра терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти
Громадська та виховна робота
З початку заснування кафедри наші співробітники постійно проявляють свою активну позицію й участь у сфері виховної та громадської роботи.
7 грудня 2018 р. співробітники кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти НМУ імені О.О. Богомольця вдруге відвідали центр соціально-психологічної реабілітації для дітей №1 м. Києва. Перша весняна акція була присвячена збору вбрання для майбутніх випускниць. Учасниками було зібрано та передано дівчатам старших класів велику кількість суконь та прикрас. Цього разу метою зустрічі став просвітницький захід, присвяченим професійній орієнтації старшокласників.
Молоді спеціалісти-співробітники кафедри поділилися власним досвідом щодо нюансів роботи медиків та подискутували зі школярами з приводу цікавих наукових фактів. Подію підтримали досвідчені психологи, які сумісно з лікарями-терапевтами провели тренінг з метою визначення ставлення дітей до професії лікаря та дали можливість в іграх “відчути себе справжніми лікарями”. В атмосфері гри та відвертого спілкування час минув непомітно та з користю.
На фото молоді спеціалісти – співробітники кафедри спілкуються з вихованцями центру соціально-психологічної реабілітації для дітей №1 м. Києва
З метою зростання рівня обізнаності лікарів та громадськості з питання глютен-залежної патології був підготований телесюжет за участі наукового консультанта ВГО “Українська Спілка целіакії” Олени Губської, президента «Української спілки целіакії» Ольги Наумової, Національного консультанта Health and Nutrition (FAO UN) Ольги Донцової, головного позаштатного дієтолога МОЗ України Олега Швеця. Так, за підрахунками експертів, на целіакію хворіють щонайменше 300 тисяч українців. Ключовими завданнями їх лікування є повна відмова від глютену. Однак, враховуючи, що більшість хворих із встановленими діагнозами – діти, гостро стоїть питання запровадження психологічної підтримки таких пацієнтів.
20 травня – День целіакії. Цього року в Україні він ювілейний – його відзначають вже вдесяте. За цей період було зроблено багато, знання та розуміння цієї патології зросли, однак необхідно й надалі привертати увагу в суспільстві та серед лікарів зокрема до проблеми харчових алергій і непереносимості та необхідності їх діагностики. В рамках медичної конференції гастроентерологи, терапевти, педіатри, дієтологи, лікарі загальної практики-сімейної медицини та всі бажаючі мали змогу прослухати лекції провідних спеціалістів – наукового консультанта ВГО “Українська Спілка целіакії”, професора Олени Юріївни Губської; професора Олега Геннадійовича Шадріна; професора Галини Анатоліївни Анохіної; к.мед.н. Світлани Вікторівни Фус та інших. Одночасно розпочала свою роботу виставка здорового і спеціалізованого харчування FreeFromFood Ukraine для людей з непереносимістю глютену та інших харчових інгредієнтів, співорганізатором якої є Українська Спілка Целіакії.
Вікенд целіакії продовжився 21 травня. Програма цього дня поєднала медичні лекції професора Губської Олени Юріївни, професора Марушка Юрія Володимировича, к. мед. н. Наумової Ольги Олександівни та інших із розважальною програмою для дітей, майстер-класами приготування безглютенових страв, виставкою здорового і спеціалізованого харчування FreeFromFood Ukraine та реєстрацією в Національному реєстрі рекордів України рекорду “Найбільший безглютеновий торт”.
18 травня відбулася прес-конференція УНІАН, організована ВГО “Українська Спілка целіакії” та РедЛінксПродакшн. У заході взяли участь завідувач кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти, науковий консультант ВГО “Українська Спілка целіакії” Олена Юріївна Губська та президент «Української спілки целіакії» Ольга Олександрівна Наумова. Мета зустрічі – привернути увагу до проблеми харчових алергій і непереносимості та необхідності діагностики їх в Україні.
Також були анонсовані День целіакії та виставка здорового і спеціалізованого харчування FreeFromFood Ukraine для людей з непереносимістю глютену та інших харчових інгредієнтів, які пройдуть 20-21 травня у Києві.
У роботі ХІХ Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України «Шляхи підвищення ефективності профілактики, діагностики та лікування захворювань органів травлення», яка тривала 6-7 квітня 2017 року в місті Києві, взяли участь професори кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти.
Професор Ігор Анатолійович Зайцев виступив із доповіддю на тему: “Противірусна терапія гепатиту С у хворих на цироз” в рамках роботи секції “Проблемні питання діагностики та лікування захворювань печінки”. Завідувач кафедри, професор Олена Юріївна Губська була модератором новоствореної секції “Складні випадки в практиці лікаря-гастроентеролога. Основні помилки та заходи їх запобігання” та представила свою доповідь “Поширені помилки у веденні хворих із глютензалежними захворюваннями”.
4 квітня 2017 року на базі Київської міської клінічної лікарні №1 за сприяння Департаменту охорони здоров’я КМДА відбулась благодійна акція “День відкритих дверей”, в ході якої всі бажаючі мали змогу проконсультуватися у терапевта, кардіолога, офтальмолога та ендокринолога. Проводилося вимірювання артеріального та очного тиску, загальний аналіз крові, визначення рівня глікемії та ліпідограма. Лікарі-інтерни та аспіранти кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології взяли активну участь в акції, забезпечуючи консультації у сфері внутрішніх хвороб та допомагаючи пацієнтам визначитися із переліком додаткових обстежень та необхідних вузькопрофільних консультацій.
30 березня 2017 року на базі Київської міської клінічної лікарні №1 відбулась лекція для лікарів терапевтичних спеціальностей на тему “Епідеміологія, діагностика, клініка, профілактикавірусних гепатитів”. Лектор – д. мед. н., професор кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти Зайцев Ігор Анатолійович.
Колектив кафедри, спільно з лікарями-інтернами примають активну участь у лікувально-просвітницькій та профілактичній роботі з пацієнтами, організації благодійного дня здоров’я та різноманітних науково-практичних конференцій, в яких беруть участь лікарі-ординатори, лікарі-інтерни та наукові співробітники кафедри.
На фото лікарі-інтерни кафедри, які проводять лікувально-просвітницьку роботу з пацієнтами у рамках організованого благогодійного «Дня Здоров’я»
На знімках: співробітники та інтерни кафедри – активні учасники науково-практичних конференцій
16 грудня 2016 року на кафедрі терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології відбулася перша робоча зустріч лікарів-інтернів з психологами-представниками класичної психологічої школи, присвячена проблемам психосоматики. Практикуючі психологи окреслили проблеми, що постають перед лікарями та дали поради щодо роботи з такими пацієнтами, а також відповіли на запитання аудиторії.