Кафедра терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти

Студентський науковий гурток

ПОЗАШТАТНІ НАДБАННЯ РОБОТИ КАФЕДРИ З ЛІКАРЯМИ-ІНТЕРНАМИ ТА ЗАЦІКАВЛЕНИМИ ЛІКАРЯМИ-ІНТЕРНІСТАМИ РІЗНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

 

Клуб “ТЕРАПЕВТИЧНІ ВЕЧОРНИЦІ”

 

 

Науковий керівник: Губська Олена Юріївна, д. мед. н., професор

 

Рік створення: 2017.

Актуальні новини засідань Клубу, а також анонси наступних засідань Ви можете знайти у новинах Університету та на Facebook-сторінці Клубу.

Посилання на сторінку клубу у мережі Facebook: https://www.facebook.com/groups/1743580612622649

 

28 січня 2021 року відбулося перше онлайн-засідання клубу «Терапевтичні вечорниці», яке організувала кафедра терапії інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти, яку очолює професор Олена Юріївна Губська.

 

Цього разу для неформальної зустрічі організатори обрали тему – «Медицина у фільмах та серіалах».  Запрошеним спікером заходу став, ректор Університету, доктор медичних наук, професор, лікар медицини невідкладних станів, анестезіолог Юрій Леонідович Кучин.

Серед 80 учасників заходу були лікарі, інтерни, студенти та запрошені гості. Організатори обрали тему «вечорниць», яка полягала у пошуку медичних кіноляпів під пильним наглядом Юрія Леонідовича та досвідчених спеціалістів кафедри терапії інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти.

Учасники мали змогу «проїхатися» разом з бригадою невідкладної допомоги із серіалу «Швидка допомога», відшукати медичні кіноляпи у блокбастері «Доктор Стрендж», оцінити швидкість реакції в екстремальній ситуації лікаря Мерфі із серіалу «Хороший лікар» і, звісно, розплутати медичну таємницю разом з доктором Хаузом.

2 години зустрічі пройшли в легкій, позитивній та насиченій інформацією і гарним спілкуванням атмосфері. Записом конференції можна переглянути за  цим посиланням.

 

17 січня 2018 відбулося чергове засідання Клубу «Терапевтичні вечорниці» до “Старого” Нового Року, тема зустрічі: «Старі сюжети про головне». У неформальній обстановці були обговорені образ хворого і тема хвороби в літературі, розглянуті клінічні задачі з творів класичної літератури, таких як «Смерть Івана Ільїча», «Записки божевільного», хвороба Міранди Грей з «Колекціонера».

 

 

 

24 жовтня 2017 року в Національному музеї медицини України відбулося друге спільне засідання клубу «Терапевтичні вечорниці», яке було організовано кафедрою терапії інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти (завідувач – професор Олена Губська) і кафедрою внутрішньої медицини №1 (завідувач – професор Вадим Шипулін). Для неформальної зустрічі організатори обрали тему – «Інфекційні хвороби в практиці лікаря-інтерніста». Участь у заході взяли 54 учасники – інтерни, клінічні ординатори, студенти та гості.

Ідея проведення Клубу «Терапевтичні вечорниці» належить завідувачу кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти НМУ, професору Олені Губській. За її словами таке неформальне проведення заходу дозволяє залучати студентів, інтернів та клінічних ординаторів, а також ініціювати дискусії довкола цікавих клінічних випадків з практики лікарів. «Історія проведення заходу розпочалася в листопаді 2016 року, тоді лікарі та інтерни зібралися в невимушеній атмосфері пабу для обговорення клінічних тем. На свої наступні зустрічі, які проходили на території лікарень, ми запрошували гостей: говорили про сучасні проблеми діагностики та лікування грипу (доповідач – професор кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології ПО Ігор Зайцев); про професійне вигоряння лікарів на зустрічі розповідала лікар-психотерапевт Августина Яценя. А сьогодні – вже друге спільне засідання, яке ми проводимо у Національному музеї медицини разом із завідувачем кафедри внутрішньої медицини №1, професором Вадимом Шипуліним та студентами найстарішого студентського наукового гуртка кафедри», – розповіла професор Олена Губська.

Із першою темою-загадкою «Кров’яниста діарея та лихоманка у хворого на запальне захворювання кишковика…нічого незрозумілого?» виступили співробітники кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології, професор Ігор Зайцев, доцент Валентина Кірієнко та клінічний ординатор Ігор Новак. Фахівці розповіли про цікавий клінічний випадок, який був опублікований в “Медичному журналі Нової Англії” в 2007 році. У пацієнта – 30-ти річного чоловіка (марокканця за походженням) діагностували кров’янисту діарею із запальним захворюванням кишечника. Під час засідання Клубу «Терапевтичні вечорниці» учасники детально розглядали історію хвороби, обговорювали симптоми та перебіг захворювання.

«Загадка англійської пітниці» – таку назву мала ще одна цікава тема під час засідання, з якою виступили завідувач кафедри внутрішньої медицини №1, професор Вадим Шипулін та старший лаборант кафедри Артем Неверовський. Фахівці кафедри розповіли про інфекційне захворювання, яке виморило третину населення Англії кінця ХV – початку XVI – англійську пітницю. За словами доповідачів, серед симптомів цієї загадкової хвороби були: головна біль, відчуття холоду, втомленість. В тодішній Англії люди з такими симптомами – одразу ж вважалися жертвами англійської пітниці, хвороби, яка могла забрати життя за 2-3 години. До середини 16 століття в Англії було зареєстровано 5 епідемій англійської пітниці, а рівень смертності становив 90%. Серед жертв загадкової хвороби – старший брат короля Генріха XVIII та Анна Болейн – друга дружина Генріха XVIII та матір королеви Єлизавети І, якій пощастило одужати. Якою ж була етимологія хвороби? Тодішні сучасники, серед яких Томас Мор вважали, що причиною хвороби було забруднене середовище, пізніше висувалися гіпотези тифозного, чумного, походження, а також бутулізм. Сьогодні, найвірогіднішою причиною захворювання на англійську пітницю вважається хантавірусний легеневий синдром. Хантавіруси передаються через гризунів та повітряним шляхом можуть потрапляти в легені людини і викликати захворювання. Під час обговорення виступу, учасники висували гіпотези щодо причин виникнення та припинення спалахів таких інфекційних захворюваннь.

Клуб «Терапевтичні вечорниці» – це цікавий формат вдосконалення компетентностей з дисциплін спільнотою молодих інтернів та студентів НМУ, що підвищують якість медичної освіти терапевтів в Україні. Студентам кафедр внутрішньої медицини також роздали інформаційні буклети про кафедру терапії інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти НМУ.

 

 

 

12 квітня 2017 року в Національному музеї медицини України відбувся круглий стіл для студентів та лікарів-інтернів, організований кафедрою внутрішньої медицини №1 та кафедрою терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти, а також створеним на її базі Клубом «Терапевтичні вечорниці».

Організатори зустрічі обрали для учасників цікаву тему, яка полягала у клінічному розборі хвороб від досвідчених спеціалістів кафедр: «Від архівних історій хвороб початку ХХ сторіччя до цікавих клінічних випадків сьогодення». У заході взяли участь: завідувач кафедри внутрішньої медицини №1, директор Національного музею медицини України, професор Вадим Шипулін; завідувач кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти НМУ, професор Олена Губська; доцент кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти Анатолій Таран; доцент кафедри внутрішньої медицини №1, Володимир Чернявський, а також представники кафедр, студенти та лікарі-інтерни.

 

kolazh

25.11.2016 р. відбулося дебютне зібрання клубу «Терапевтичні вечорниці».

У дружній та невимушеній атмосфері пабу молоді лікарі-інтерністи мали змогу отримати вичерпні відповіді на питання з клінічної практики від досвідчених спеціалістів.

Також була сформована концепція наступних зустрічей. Було вирішено, що вони матимуть 3 основні постійні складові: огляд новин медицини та фармації; «робота над помилками», які виникають в практиці; розбір клінічних випадків. Було вирішено, що тематика наступних зібрань буде ґрунтуватися на побажаннях та пропозиціях учасників.

 

terapevtychni-vechornytsi

15203375_1641852346113541_7577958395992704788_n

Друге зібрання Клубу “Терапевтичні вечорниці” відбулося в рамках Дня відкритих дверей кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти 22 грудня 2016 року. Після офіційної частини співробітниками кафедри, лікарями та керівниками усіх терапевтичних підрозділів КМКЛ №1 обговорювалася сучасна проблема діагностики та лікування грипу (доповідач – професор, д.мед.н. І.А.Зайцев).

 

15697662_350704018636853_5822816192033535049_n

15697737_350703771970211_5607810436184899618_n

Продовжуючи традицію неформальних зібрань, 17.02.2017 р. відбулося третє засідання Клубу «Терапевтичні вечорниці». Цього разу темою стало професійне вигорання лікарів. Завдяки спеціальному гостю Августині Яцені (лікар-психотерапевт, викладач гештальт-терапії, член Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України, Української спілки психотерапевтів, Української асоціації сімейних лікарів), лікарі різних терапевтичних спеціалізацій та з різним досвідом практичної діяльності мали змогу проаналізувати причини, ознаки, методи корекції й профілактики явища burn out та отримати вичерпні відповіді на свої запитання.

ktv-3