Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії

Новини кафедри

Колектив кафедри щиро вітає асистента кафедри Рибачук Анну Володимирівну з отриманням премії Президента України для молодих вчених, бажає нових перемог та досягнень (http://www.president.gov.ua/documents/4582017-23410http://nmu.ua/news/cpivrobitnyky-universytetu-laureaty-premiyi-prezydenta-ukrayiny-dlya-molodyh-vchenyh-2017-roku/)

 

Студенти стоматологічного факультету поділилися своїми враженнями від відвідання V З’їду Української асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів.

page1

page2

page3

page4

page5

За вагомий особистий внесок в справу розбудови та зміцнення Держави, проявлений професіоналізм, наполегливість, ініціативу професор Маланчук Владислав Олександрович отримав подяку та нагороду Служби безпеки України

nagoroda_1_1

nagoroda_1

nagoroda_2

nagoroda_sbu

nagoroda_sbu_2

nagoroda_sbu_3

 

16.02.2017 кафедру відвідав двоюрідний онук проф. Вайсблата С.Н. Рудзицький Артур Йосипович. Артур Йосипович за професією журналіст, президент Української секції Асоціації європейських журналістів. З ним була організована зустріч декана стоматологічного факультету проф. Біденко Н.В., проф. Хоменко Л.А., проф. Воловар О.С. та проф. Маланчука В.О.

Рудзицький А.Й. розповідав про родичів Вайсблата С.Н., подякував співробітникам кафедри та університету, які зберігають пам’ять про вчителів та його відомого родича. Зокрема, він повідомив, що в сім`ї батька С.Н. Вайсблата було 14 дітей вижило 11, а також розповів інщі цікаві подробиці життя родини.

Рудзицький А.Й. отримав книгу з тезами науково-практичної конференції, яка була проведена кафедрою хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії сумісно з Українською асоціацією черепно-щелепно-лицевих хірургів (УАЧЩЛХ) 11.01.2008 року та присвячена 120-літтю з дня народження головного стоматолога МОЗ України, заслуженого діяча науки, професора Вайсблата С.Н. (Київ, 2008, 209ст.).

photo-1
(Книга тез науково-практичної конференції від 11 січня 2008 року)

 Професору Вайсблату С.Н. в цій книжці було присвячено 57 сторінок         (ст. 9-68) в яких було наведено фото документів щодо життя та діяльності професора та спогади про нього сучасників, вчителів кафедри хірургічної стоматології та стоматологічного факультету. Зі слів Рудзицького А.Й., він в той же день проінформував дочок    С.М. Вайсблата ( Любовь Соломонівну 95, років, живе в Німеччині, та Берту Соломонівну, 90 років, живе в Австралії) щодо візиту на кафедру та отриманої книги.

Усі родичі були в захоплені та висловили щиру здивованість, що в НМУ імені О.О. Богомольця на стоматологічному факультеті та кафедрі хірургічної стоматології, якою з 1932 по1953 завідував Вайсблат С.Н., пам’ятають настільки довго про нього та вшановують його пам’ять, зберігають та примножують наукові дослідження професора. Вони висловили бажання також отримати примірники цієї книги, яка вийшла накладом 1000 примірників, що і було зроблено. Екземпляри цієї книги нині можна знайти у багатьох медичних бібліотеках країни, медичних університетів та на всіх профільних кафедрах стоматології.

Ця зустріч, яка планувалась у пошуках інформації про родину Вайсблата С.Н. понад 10 років, все ж таки відбулась. Вона стала свідченням спадкоємності часів, зберігання пам’яті про видатних фахівців та вчителів, що допомагає виховувати сучасну молодь.

По завершенню зустрічі було зроблено загальне фото.

photo-2

(Проф. Маланчук В.О., родич С.Н.Вайсблата Рудзицький А.Й., декан стоматологічного факультету,  проф.. Біденко Н.В., професор Воловар О.С., професор Хоменко Л.О.)

photo-3

(Проф. Маланчук В.О. та родич С.Н.Вайсблата, Рудзицький А.Й)

 

 

 Подяка від пацієнта, бійця АТО – завідувачу кафедри