Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії
Новини кафедри
Кафедра прийняла участь в тижневій роботі ECPCA 2024 – Європейському конгресі черепно-лицевої асоціації з незрощень губи та піднебіння, Мілан (Італія). Конгрес ECPCA 2024 – це більше, ніж просто медичний конгрес, це унікальна можливість для обміну думками та досвідом, спільної співпраці в галузі черепно-лицевих аномалій. Можливість взаємодіяти з світовими лідерами думок- Brain Sommerland, Maria Costanza Meazzini, David Chong, Felicity Vidya Mehendale, Oksana Jackson та ін., які революціонують дослідження та лікування в галузі вроджених черепно-лицевих вад розвитку. В заході прийняли участь 94 країни Світу. Ми поділились своїми дослідженнями щодо модифікації аутотрансплантата після кісткової пластики – «Autotransplant modifications after bone grafting the alveolar process in children with congenital cleft lip and palate» доц. Кисельова Н.В.
Співробітники кафедри взяли активну участь у роботі International Dental Forum, який відбувся 2-4 жовтня 2024р.
В рамках заходу були проведені майстер класи:
- ” Актуальні питання сучасної стоматології – шляхи науково-обгрунтованого вирішення” – доповідь «Лікування посттравматичних радикулярних кіст у підлітків. Консервативна та комбінована методика» представила доц.Чехова І.Л. та ас. Ододюк В.В.- «Діагностика та лікування кіст щелеп у дитячому віці»
- ” Реконструктивна хірургія голови та шиї та сучасна реабілітація” доповідь «Позиціонування і мобілізаційної системи як фактор відновлення травмованих зубів у дітей» представила ас.Ковтун Т. О.
Плідна дискусія, спілкування з колегами та обмін досвідом збагатив учасників події новими знаннями та надихнув на подальші наукові звершення.
Колектив кафедри щиро вітає асистента кафедри Рибачук Анну Володимирівну з отриманням премії Президента України для молодих вчених, бажає нових перемог та досягнень (http://www.president.gov.ua/documents/4582017-23410; http://nmu.ua/news/cpivrobitnyky-universytetu-laureaty-premiyi-prezydenta-ukrayiny-dlya-molodyh-vchenyh-2017-roku/)
Студенти стоматологічного факультету поділилися своїми враженнями від відвідання V З’їду Української асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів.
За вагомий особистий внесок в справу розбудови та зміцнення Держави, проявлений професіоналізм, наполегливість, ініціативу професор Маланчук Владислав Олександрович отримав подяку та нагороду Служби безпеки України
16.02.2017 кафедру відвідав двоюрідний онук проф. Вайсблата С.Н. Рудзицький Артур Йосипович. Артур Йосипович за професією журналіст, президент Української секції Асоціації європейських журналістів. З ним була організована зустріч декана стоматологічного факультету проф. Біденко Н.В., проф. Хоменко Л.А., проф. Воловар О.С. та проф. Маланчука В.О.
Рудзицький А.Й. розповідав про родичів Вайсблата С.Н., подякував співробітникам кафедри та університету, які зберігають пам’ять про вчителів та його відомого родича. Зокрема, він повідомив, що в сім`ї батька С.Н. Вайсблата було 14 дітей вижило 11, а також розповів інщі цікаві подробиці життя родини.
Рудзицький А.Й. отримав книгу з тезами науково-практичної конференції, яка була проведена кафедрою хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії сумісно з Українською асоціацією черепно-щелепно-лицевих хірургів (УАЧЩЛХ) 11.01.2008 року та присвячена 120-літтю з дня народження головного стоматолога МОЗ України, заслуженого діяча науки, професора Вайсблата С.Н. (Київ, 2008, 209ст.).
(Книга тез науково-практичної конференції від 11 січня 2008 року)
Професору Вайсблату С.Н. в цій книжці було присвячено 57 сторінок (ст. 9-68) в яких було наведено фото документів щодо життя та діяльності професора та спогади про нього сучасників, вчителів кафедри хірургічної стоматології та стоматологічного факультету. Зі слів Рудзицького А.Й., він в той же день проінформував дочок С.М. Вайсблата ( Любовь Соломонівну 95, років, живе в Німеччині, та Берту Соломонівну, 90 років, живе в Австралії) щодо візиту на кафедру та отриманої книги.
Усі родичі були в захоплені та висловили щиру здивованість, що в НМУ імені О.О. Богомольця на стоматологічному факультеті та кафедрі хірургічної стоматології, якою з 1932 по1953 завідував Вайсблат С.Н., пам’ятають настільки довго про нього та вшановують його пам’ять, зберігають та примножують наукові дослідження професора. Вони висловили бажання також отримати примірники цієї книги, яка вийшла накладом 1000 примірників, що і було зроблено. Екземпляри цієї книги нині можна знайти у багатьох медичних бібліотеках країни, медичних університетів та на всіх профільних кафедрах стоматології.
Ця зустріч, яка планувалась у пошуках інформації про родину Вайсблата С.Н. понад 10 років, все ж таки відбулась. Вона стала свідченням спадкоємності часів, зберігання пам’яті про видатних фахівців та вчителів, що допомагає виховувати сучасну молодь.
По завершенню зустрічі було зроблено загальне фото.
(Проф. Маланчук В.О., родич С.Н.Вайсблата Рудзицький А.Й., декан стоматологічного факультету, проф.. Біденко Н.В., професор Воловар О.С., професор Хоменко Л.О.)
(Проф. Маланчук В.О. та родич С.Н.Вайсблата, Рудзицький А.Й)
- Вiзит лiкарiв з Нiдерландiв
- Візит делегації з Нідерландів на кафедру хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії
- Візит до Мінську
Подяка від пацієнта, бійця АТО – завідувачу кафедри
- ІІ З’їзд Української асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів. Відбудеться 13-14 травня 2011 року.