Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини № 1

Виховна робота

На кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини №1 виховна робота проводиться співробітниками на кожному занятті та навіть у позаурочний час. Особлива увага приділяється закладанню основ шанобливого ставлення до хворої людини, утвердженню засад медичної етики та деонтології. Велике значення надається зовнішньому вигляду лікаря, охайності зачіски та вигляду рук, нігтів, помірному використанню косметики, дотриманню акуратності та чистоти медичного одягу.

Духовна складова становлення медика, глибоке розуміння ним основних принципів моралі, знання історичних віх допомоги недужій людини у нашій країні являють собою надзвичайно великий пласт роботи під час підготовки студентів. Для реалізації цих напрямків співробітниками кафедри проводяться екскурсії та зустрічі студентів із науковцями та діячами інших сфер життя, що мають великий вплив на формування свідомості молодої людини.

 

На фото: зустріч студентів із настоятелем собору св. Великомучениці Катерини о. Олександром

 

Традиційно члени наукового студентського гуртка та всі бажаючі беруть участь у наведенні ладу в місцях поховань засновників Київської терапевтичної школи В.П. Образцова та М.Д. Стражеска, до чого залучаються не тільки вітчизняні, а й іноземні студенти.

На фото: члени студентського наукового гуртка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №1 на могилі В.П. Образцова.

 

На лекціях, практичних заняттях та засіданнях наукового гуртка проводиться робота щодо пояснення механізмів впливу шкідливих звичок на організм людини та аргументації дотримання здорового способу життя. Особливу увагу викладачі приділяють санітарно-просвітницькій роботі та методам профілактики найпоширеніших захворювань,  дотриманню високого рівня фізичної активності та раціональному харчуванню.

На фото: студенти вивчають особливості впливу на організм кофеїновмісних напоїв із подальшим визначенням показників гемодинаміки та обґрунтуванням обмежень вживання кави

 

Одним із видів індивідуальної роботи студентів на 2 курсі під час практики з догляду за хворими є проведення бесід із хворими із роз’ясненням принципів здорового способу життя, при цьому студенти під керівництвом викладача ретельно готуються до кожної бесіди, добираючи необхідний інформаційний та наочний матеріал, що активно використовується з виховною метою для самих студентів.  Розбираючи  на практичних заняттях клінічні випадки, велике значення приділяється питанням бережливого відношення до емоційного стану  хворих людей та їх позитивної підтримки.