Кафедра педіатрії післядипломної освіти

Новини кафедри

Сайт кафедри педіатрії післядипломної освітиhttps://sites.google.com/view/pediatriaipo

Сторінка в соціальних мережах – https://www.facebook.com/nmu.pediatria.ipo/

 

Новини 2023 рік

Кафедра педіатрії післядипломної освіти 5 рік поспіль бере участь в роботі Європейської академії алергії та клінічної імунології (EAACI 2023, Hamburg, Germany). Цього разу кафедрою були підготовлено ряд постерних доповідей за авторством завідувача кафедри професора Марушко Ю.В., професора Гищак Т.В., доцента Московенко О.Д. та асистента Галушко Б.Л. Через широкомасштабну війну, розв’язану в Україні російським агресором, представлення доповідей та участь у конгресі відбувалась дистанційно.

Роботи були представлені за темами: 1. Поширеність сенсибілізації до пилку дерев у дітей шкільного віку, хворих на бронхіальну астму; 2. Молекулярний профіль сенсибілізації до цілорічних алергенів у підлітків хворих на бронхіальну астму; 3. Алергія до креветок у пацієнтів з сенсибілізацією до тропоміозину кліща домашнього пилу; 4. Порівняння змін профілів сенсибілізації у пацієнтів з респіраторною алергією в м. Києві, Україна.

Отриманий на конгресі досвід імплементується в навчальні програми спеціалізації з дитячої алергології та циклів тематичного удосконалення, які регулярно проводяться кафедрою. Протягом 2023 року було підготовлено 13 дитячих алергологів, а більше 50 лікарів пройшло навчання на циклах тематичного удосконалення, де вони змогли отримати знання про сучасні тренди та інновації в молекулярній алергодіагностиці.

Однією з найважливіших компонент медичної освіти стає підготовка фахівців спеціальності 225 Медична психологія та 227 Терапія та реабілітація. Ці спеціальності – унікальні, завдяки яким можливе поєднання ґрунтовних знань психології з фундаментальними медичними та вузькоспеціальними вміннями, а фахівці фізичної терапії, масажу, ерго-, фізіо-, кінезотерапії та інші в умовах повномасштабної війни Росії проти України вкрай необхідні в сфері медичних послуг.

В цьому навчальному році кафедра педіатрії післядипломної освіти вперше прийняла на цикл фізичної терапії в педіатрії студентів 2 курсу магістерської програми. Спільно з кафедрою фізичної реабілітації та спортивної медицини (завідувач – професор Дорофєєва О.Є.) була опрацьована і затверджена РНП для спеціалізації 227.1 «Фізична терапія» відповідно до оновленого плану підготовки магістрів.

Практичні заняття проходять на базі КНП «Дитяча клінічна лікарня №3 міста Києва», де створено і повноцінно функціонує відділення реабілітації, оснащене сучасними тренажерами та обладнанням. Лікар – фізичний терапевт та персонал відділення діляться досвідом роботи, залучають студентів до виконання різноманітних процедур. Поглиблення теоретичних знань з клінічної педіатрії та удосконалення фахової практичної підготовки сприятиме формуванню компетентних спеціалістів у галузі фізичної терапії.