Кафедра педіатрії післядипломної освіти

Лікувально-консультативна робота

Відповідальні за лікувально-консультативну роботу співробітників – професор Марушко Ю.В. та доцент Бойко Н.С.

Основні клінічні бази, де проводиться підготовка інтернів та лікувально-консультативна робота співробітниками кафедри:

  1. Комунальне некормерційне підприємство «Київський міський центр нефрології та діалізу. Лікувальний підрозділ 6, педіатричне відділення» (м.Київ, вул.Іллєнка, 18)
  2. Комунальне некормерційне підприємство «Дитяча клінічна лікарня №5 м. Києва» (бул. Вернадського, 53)
  3. Комунальне некормерційне підприємство «Дитяча клінічна лікарня №3 м. Києва» (вул. Волинська, 21)
  4. Комунальне некормерційне підприємство «Олександрівська клінічна лікарня м.Києва» (вул. Шовковична, 39/1)
  5. Комунальне некормерційне підприємство «Київська міська дитяча клінічна лікарня № 1» (вул. Богатирська, 30)
  6. ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» (м. Київ, вул. Майбороди, 34)
  7. Комунальне некормерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Святошинського району м. Києва (м. Київ, вул. Чорнобильська, 5/7)
  8. Комунальне некомерційне підприємство Броварської міської ради «Броварський міський центр ПМСД» (м. Бровари, вул Гагаріна, 5)
  9. Товариство з обмеженою відповідальністю «ДІВЕРО-НИВКИ» (Медичний центр «ДІВЕРО») (м.Київ, пр.Перемоги,67)
  10. Україно-Ізраїльский медичний центр «Vitae» (Бульвар Володимира Висоцького, 8)

З вищезазначеними медичними установами кафедра має договори про сумісну роботу по наданню медичної допомоги населенню, творчу наукову співпрацю та навчально-методичну роботу по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації медичних фахівців.

Лікувально-консультативну роботу проводять усі співробітники кафедри.

 

Основні клінічні бази.

Комунальне некомерційне підприємство «Київський міський центр нефрології та діалізу. Лікувальний підрозділ 6, педіатричне відділення» (м.Київ, в.Іллієнка, 18)

Клінічна база кафедри, дитяча клінічна лікарня №8, вул. Мельнікова,18

Педіатричне відділення розраховане на 40 ліжок. Медичну допомогу отримують діти від віком 1 місяця до 17 років з різною соматичною патологією. Консультативну роботу в педіатричному відділенні проводять професор, д.мед.н. Марушко Ю.В., професор, д.мед.н. Борисенко М.І., кандидати мед.наук, доценти Шеф Г.Г. та Чабанович О.В.

 

 

Комунальне некомерційне підприємство «Дитяча клінічна лікарня №5 м. києва» (м. київ, бул. Вернадського 53)

Клінічна база кафедри, дитяча клінічна лікарня №5, вул. Вернадського, 53

Лікарня має відділення педіатричної допомоги з ліжкамим інтенсивної терапії, яке розраховано на 40 ліжок.

Клінічна база оснащена діагностичною апаратурою, яка дає змогу обстежувати дітей з різними типами дистоній, патологією травного каналу та дихальної системи, визначати толерантність до фізичного навантаження. Наявний монітор для визначення водню у повітрі Gastro+ дозволяє своєчасно виявити різні види лактазної недостатності у дітей, яка натепер є актуальною проблемою та має великий науковий потенціал. Основний напрямок клінічної роботи курують професори Марушко Ю.В. та Гищак Т.В. Крім них, професійну допомогу пацієнтам надають консультанти відділення, кандидати мед.н, доценти Бойко Н.С. та Іовіцa Т.В. На базі молоді вчені, асистенти Хомич О.В. та Дмитришин О.А., мають усі можливості для виконання дисертаційних робіт. До творчої роботи долучаються також студенти, інтерни та лікарі.

 

 

Комунальне некомерційне підприємство «Дитяча клінічна лікарня №3 м. Києва»

КНП «Дитяча клінічна лікарня №3 м. Києва», побудована у 1964 році. До її складу входять стаціонар (вул.Волинська, 21) та поліклініка (вул. Левка Мацієвича, 12). Лікарня надає стаціонарну допомогу дітям Солом’янського та Дарницьких районів міста Києва з соматичними захворюваннями органів дихання, травлення, сечовиділення. Медична допомога надається у трьох соматичних відділеннях, серед них відділення для дітей молодшого – 40 ліжок; педіатричне відділення з 10 паліативними ліжками – 20 ліжок; реабілітаційне відділення – 30 ліжок. В стаціонарі функціонує: приймальне відділення; діагностичне відділення (клініко-біохімічна лабораторія, кабінет УЗД, рентген-кабінет, кабінет ендосокопії, кабінет ЕКГ).

Консультативну роботу в клініці проводять професор Писарев А.О., доценти к.мед.н Дмитришин Б.Я. та к.мед.н. Єсипова С.І.; курацію хворих та ургентні чергування забезпечують асистенти к.псих.н. Шипелік Т.В., к.мед.н. Бовкун О.А.

КНП «Київська міська дитяча клінічна лікарня № 1», медичний центр «ДІВЕРО» та Україно-Ізраїльский медичний центр «Vitae» є клінічними базами, де проводиться сучасна діагностики та лікування пацієнтів з алергологічними хворобами. Консультативно-лікувальну роботу на базах проводять доцент, к.мед.н Московенко О.Д. та асистенти кафедри Галушко Б.Л. та Чміль А.І.

В центрах первинної медико-санітарної допомоги консультативну допомогу надають доценти Руденко С.А., Чабанович О.Л. та Іовіца Т. В.

Традиційними є практичні конференції за участю співробітніків кафедри, лікарів клінічних баз та інтернів, де розглядаються як теоретичні питання сучасної педіатрії, так і розбираються найбільш цікаві клінічні випадки. Результатом сумісної праці кафедри і клінічних баз є виступи на конференціях, публікація статей та тез.

За результатами звітів останніх років кількість проконсультованих або пролікованих дітей складає до 50% серед загальної кількості пацієнтів вказаних клінічних баз.