Кафедра акушерства і гінекології №3

Новини кафедри

Перше вересня – свято знань, початок нового навчального року для студентів та викладачів. В цьому році, керівництвом Національного медичного університету імені О.О. Богомольця сумісно зі студентським науковим товариством імені О.А. Киселя для студентів-першокурсників організовано грандіозний фестиваль – MedVoyage 2023.

Після урочистої посвяти першокурсників та першої лекції від ректора НМУ, член-кореспондента НАМН України, д.мед.н., професора Юрія КУЧИНА майбутніх лікарів ознайомили з діяльністю студентських організацій, особливостями медичних професій та можливостями практичної реалізації знань та вмінь, які вони отримають за роки навчання.

Студентський науковий гурток кафедри акушерства і гінекології № 3 (завідувач кафедри – д.мед.н., професор Василь БЕНЮК) представив першокурсникам станцію «Перші базові кроки», де студенти могли побачити та ознайомитися з основними маніпуляціями, які в своїй повсякденній роботі виконує лікар акушер-гінеколог, а саме: огляд піхви та шийки матки в дзеркалах, забір матеріалу для проведення бактеріоскопічного, бактеріологічного та цитологічного досліджень, встановлення внутрішньоматкової системи, аспіраційна біопсія ендометрія, вишкрібання стінок порожнини матки і цервікального каналу та багато іншого. Демонстрація практичних навичок супроводжувалась лекцією, яку проводив керівник студентського наукового гуртка кафедри акушерства і гінекології № 3 к.мед.н., асистент Віктор ОЛЕШКО. Жваву дискусію та багато запитань викликали питання збору анамнезу, особливості виконання маніпуляцій, знеболення та контрацепції.

Всі охочі мали змогу самостійно виконати практичні навички та долучитись до студентського наукового гуртка кафедри акушерства і гінекології № 3.

MedVoyage 2023 подарував неймовірні емоції як гостям, так і організаторам, а першокурсники отримали безцінний досвід та мотивацію для подальшого навчання.

Ми щиро вдячні керівництву нашого університету за організацію та проведення такого грандіозного заходу! Бажаємо молодим медикам плідного навчання та подолання важкого шляху до омріяної професії!

 

 

21.03.2023 студенти VІ курсу медичного факультету №2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця мали змогу прослухати настановчу лекцію для підготовки до складання  ліцензованого інтегрованого іспиту «КРОК-2» і випускних іспитів на кафедрі акушерства і гінекології №3 (завідувач кафедри, д.мед.н., проф. Бенюк В.О).

Студенти в онлайн-режимі відвідали лекцію професора Іванюти С.О стосовно невідкладних станів у гінекологічній практиці. Понад 120 студентів долучились до лекції. В процесі активної дискусії були обговорені актуальні питання сучасного акушерства та гінекології, зокрема стосовно практичної та теоретичної підготовки.

Ми пишаємось нашою цілеспрямованою молоддю, їх прагненням у досягненні найвищих результатів і докладаємо максимальних зусиль, щоб складні умови воєнного сьогодення в країні не завадили нашим випускникам продемонструвати потужний арсенал набутих знань і практичних вмінь, що є результатом консолідованої багаторічної співпраці викладацького колективу кафедри, деканату і керівництва університету.

Наступна настановча лекція та консультація на кафедрі акушерства і гінекології №3 відбудеться  29.03.2022 о 14.00 на Zoom – платформі.

 

 

 

Сумісне засідання студентських наукових гуртків кафедри акушерства і гінекології № 3 та педіатрії № 2

Сучасні підходи та особливості надання невідкладної акушерської допомоги жінкам із сумнівним станом та дистресом плода є вкрай актуальною та значущою темою в практичній діяльності акушерів-гінекологів та неонатологів. Саме тому, студентські наукові гуртки кафедри акушерства і гінекології № 3 (завідувач кафедри – д.мед.н., професор Василь БЕНЮК) та кафедри педіатрії №2 (завідувач кафедри – член-кореспондент НАМН України, д.мед.н., професор Олександр ВОЛОСОВЕЦЬ) 1 лютого на базі платформи Zoom провели спільне засідання, яке присвячувалось темі «Дистрес плода під час вагітності і пологів. Особливості надання невідкладної допомоги новонародженому».

Із вступним словом про актуальність міждисциплінарного підходу в діагностиці та наданні невідкладної акушерської та неонатальної допомоги виступив науковий керівник гуртка кафедри акушерства і гінекології №3 к.мед.н., асистент Віктор ОЛЕШКО. Він висвітлив значимість обраної теми в практичній діяльності лікаря акушера-гінеколога та розставив акценти в діагностиці і адекватній оцінці результатів кардіотокографії, біофізичного профілю плода та доплерометрії.

Вітальне слово від кафедри педіатрії №2 прозвучало від завідувача кафедри – члена-кореспондента НАМН України, д.мед.н., професора Олександра ВОЛОСОВЦЯ, який наголосив на особливостях менеджменту проблеми дистресу плода та необхідність навичок злагодженої, швидкої взаємодії лікарів у пологому залі чи операційній. До слів привітання приєдналась керівник гуртка кафедри педіатрії №2, доцент, к.мед.н. Тетяна ШЕВЦОВА, яка побажала всім плідної роботи та наголосила, що основною метою є розуміння ведення порушень функціонального стану плода.

Сумісне засідання продовжилось доповідями, підготовленими активними гуртківцями.

Першою, на тему: “Дистрес плода під час вагітності та пологів”-, виступила доповідачка від гуртка акушерства і гінекології №3 Єлизавета ТЕРЕЩЕНКО. Доповідь висвітлювала актуальні етіологічні фактори, аспекти патогенезу, клінічного перебігу, діагностики та тактики ведення вагітності з сумнівним станом та дистресом плода. Доповідач детально представила процес взаємодії з пацієнткою в сучасних умовах з обранням індивідуального підходу ведення, а також профілактики ускладнень.

Активні гуртківці кафедри Педіатрії №2, Юлія ТКАЧЕНКО та Ганна НЕЧИПОРУК презентували доповідь на тему: “Особливості надання невідкладної допомоги новонародженим”, в якій чітко розставили акценти на своєчасності та якості проведення реанімаційних заходів. Окрему увагу приділено підготовці до надання реанімаційної допомоги новонародженому в пологовому залі та в операційній.

У доповідях представлено практичні аспекти та власний клінічний досвід співробітників кафедр, що викликало активний інтерес у аудиторії та жваву дискусію. В процесі якої обговорено питання важливості швидкої оцінки стану плода і новонародженого та миттєвого визначення потреби надання допомоги, як на етапі вагітності та пологів, так і в ранньому неонатальному періоді.

Студентський науковий гурток вдячний всім учасникам онлайн-засідання за участь і чудову підготовку! Щиро дякуємо за віру, комунікацію та підтримку майбутніх спеціалістів завідувачу кафедри акушерства і гінекології №3 – д.мед.н., професору Василю БЕНЮКУ і завідувачу кафедри Педіатрії №2 – члену-кореспонденту НАМН України, д.мед.н., професору Олександру ВОЛОСОВЦЮ.

Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги, бережіть себе та до наступних зустрічей!