Кафедра медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедру медичної психології, психосоматичної медицини і психотерапії було створено 1 серпня 2015 року (наказ НМУ №338 від 14.05.2015) в межах медико-психологічного факультету  в результаті реструктуризації кафедри загальної і медичної психології та педагогіки та її поділу на клінічну та дві теоретичні кафедри, що відповідає вимогам часу та запиту вітчизняної системи охорони здоров’я. Очолив її професор Олег Созонтович Чабан.

На сучасному етапі кафедра медичної психології, психосоматичної медицини і психотерапії визначає пріоритетні напрями комплексного розвитку медико-психологічної науки, проведення фундаментальних  і прикладних досліджень, підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації в галузі психології та медицини.

Результати наукових пошуків кафедри пов’язані з дослідженням актуальних і необхідних для медицини на її сучасному етапі функціонування медико-психологічних впливів на лікування пацієнтів як психіатричного, так і загальномедичного профілю, і вже впроваджуються в медичну практику Вищих навчальних заклада України та практичну медицину і психотерапію.

З 2023 року керівництво кафедри очолила професор кафедри Олена Олександрівна Хаустова.

 

Кафедра медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені Богомольця має багаторічну історію надання високоякісної освіти та досліджень у галузі медичної психології, психіатрії та психосоціального втручання та психосоматичної медицини. Створене для задоволення зростаючої потреби в інтеграції психолого-психіатричної допомоги в медичну практику, відділення зробило значний внесок у розвиток охорони психічного здоров’я в Україні.

Протягом усієї своєї історії відділ зосереджувався на підготовці фахівців з медичної психології, психіатрії та дослідників, які володіють навичками діагностики та лікування широкого спектру психологічних та психосоматичних розладів. Відділення прагне вирішувати складні проблеми психічного здоров’я, з якими стикаються пацієнти, особливо з хронічними захворюваннями, розладами, пов’язаними зі стресом, і травмами, які стають все більш поширеними в контексті сучасного суспільства, включаючи триваючу війну в Україні.

Протягом багатьох років кафедра відігравала важливу роль у розробці інноваційних підходів до медичної психології, психіатрії та психосоціального втручання. Він бере активну участь у дослідницьких проектах, наукових публікаціях та співпраці з національними та міжнародними установами. Будучи лідером у галузі, відділення продовжує робити свій внесок у розвиток психосоматичної медицини, забезпечуючи основу для майбутніх розробок медичної та психологічної допомоги.

Завдяки своїм академічним програмам, науково-дослідницьким ініціативам і клінічній практиці кафедра залишається відданою зміцненню психічного здоров’я та благополуччя, підготовці майбутніх фахівців і просуванню наукового розуміння складної взаємодії між розумом і тілом у здоров’ї та хворобі.