Кафедра дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань

Історія кафедри

Все починається з дитинства. Стоматологічне здоров’я – також. Тож цілком природнім видається те, що дитяча стоматологія ніколи не залишала байдужими «дорослих» стоматологів.

Серйозні дослідження з дитячої стоматології розпочалися ще на кафедрі терапевтичної стоматології Київського медичного інституту (згодом – Національного медичного університету). Створювалися унікальні монографії і підручники, що стосувалися лікування дітей.
Хрестоматійною стала видана у 1971 році монографія з дитячої терапевтичної стоматології завідувача кафедри професора І.Й. Новика. Його послідовник професор М.Ф. Данилевський із співавторами створили монографію з пародонтології дитячого віку, що досі не має аналогів на пострадянському просторі.

 

Кафедра терапевтичної стоматології Київського медичного інституту у 1966 році. У першому ряду — три завідувачі: чинний — І.Й. Новик (в центрі) і майбутні — М.Ф. Данилевський (четвертий зліва) і Л.О. Хоменко (третя справа)

 

Інтенсивний розвиток і спеціалізація розділів терапевтичної стоматології – ендодонтії, пародонтології, спеціалізованої фізіотерапії, хвороб слизової оболонки порожнини рота, нейростоматології – зумовили розподіл у 1977 р. кафедри терапевтичної стоматології на кафедри госпітальної і пропедевтичної стоматології з курсом дитячої стоматології. Остання одержала добре оснащену базу для проведення навчального процесу, місце завідувача посів професор О.І. Марченко. Він очолив авторський колектив, який створив унікальний на той час довідник з лікування стоматологічних захворювань у дітей.

 

 

Професор Ісак Йосипович Новик
Професор Олексій Іванович Марченко
Професор Микола Федорович Данилевський

 

 

Підвищення уваги до стоматології дитячого віку і введення до номенклатури лікарських спеціальностей спеціальності „лікар-стоматолог дитячий” зумовила необхідність створення окремої кафедри з дитячої стоматології. Згідно з наказом №17 від 16.01.89 р. ректора Київського медичного інституту імені акад. О.О. Богомольця було засновано кафедру дитячої терапевтичної стоматології. Її очолила професор Лариса Олександрівна Хоменко. Зі створенням кафедри розпочався якісно новий етап викладання терапевтичної стоматології дитячого віку і профілактики стоматологічних захворювань студентам ІІ-V курсів стоматологічного факультету.

 

 


Документ, з якого почалася кафедра

 

 

Методична нарада кафедри в перші роки її існування

 

У 2009 році кафедрі дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О. Богомольця виповнилося 20 років.

 

Колектив кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань (2009 рік)

 

 

Колектив кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань (2014 рік)

 

 

З 2016 року завідує кафедрою професор Савичук Олександр Васильович.

У 2019 році кафедра відсвяткувала 30-річчя з дня заснування.