Кафедра дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань

Виховна робота

З часу заснування у 1989 році і донині значна увага на кафедрі дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань приділяється не тільки навчально-методичній, науковій та лікувальній роботі, а й громадській діяльності.

У 2007 році було створено Всеукраїнську громадську організацію «Українська асоціація профілактичної та дитячої стоматології» (http://uapds.com.ua/), президентом якої є професор кафедри, професор Хоменко Лариса Олександрівна. Одними з головних завдань Асоціації є удосконалення організації профілактичної та дитячої стоматологічної служби, запровадження нових високоефективних методів профілактики, моделей організації надання фахової допомоги дитячому населенню, вивчення та запровадження новітніх досягнень стоматологічної науки у практичну діяльність лікувальних закладів України, підвищення фахової компетентності дитячих лікарів-стоматологів та гігієністів шляхом безперервного навчання.

В рамках діяльності Асоціації співробітники кафедри організовують лекторії та майстер-класи для практичних лікарів-стоматологів. Також, до Всесвітнього дня захисту дітей було організовано Всеукраїнську акцію «Кожній дитині – сяючу посмішку», участь у якій взяло 6 регіонів України.

 

 

Ще М.І. Пирогов вважав, що «майбутнє за медициною профілактичною». Хоча ця істина не є новою, але актуальність її з кожним роком зростає, тому одним із основних напрямків діяльності кафедри є профілактика стоматологічних захворювань. Студенти-стоматологи мають можливість вже з 3-го курсу застосовувати свої знання з профілактики основних стоматологічних захворювань на практиці завдяки проведенню уроків гігієни в дитячих садках та школах. Студенти навчають дітей правилам гігієни порожнини рота, розповідають про корисні і шкідливі для зубів продукти харчування, і намагаються зламати уявлення дітей, що «стоматолога потрібно боятися».

Продовженням санітарно-просвітницької роботи є і виступи співробітників кафедри у засобах масової інформації, адже не тільки діти, а й дорослі часто мають хибне уявлення про стоматологію.

 

 

Уже протягом 19-ти років співробітники кафедри організовують міжнародну інтелектуальну гру «Брейн-ринг зі стоматології», де беруть участь студенти-стоматологи з різних медичних ВУЗів. Як відомо, в стоматології, а особливо в дитячій стоматології, важливими є не лише теоретичні знання і мануальні навички, а й творчий підхід до професії. Тому учасники гри повинні проявити свою креативність, нестандартне мислення, показати нетрадиційний бік стоматології, своє бачення шляхів її розвитку.