Кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології

Історія кафедри

 

 

Завідувачі кафедри:

 

Професор З. С. Василенко 1982 – 1990
Професор П. С. Фліс 1990 – 2021
Професор Т. М. Костюк 2021 – теперішній час

 

Кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології створена 28 червня 1982 року за наказом №802-49 Міністерством охорони здоров’я України.

 

К.П.Тарасов

 

У 1919 році була заснована перша кафедра ортодонтії та зубного протезування в Києві. Першим завідувачем кафедри і деканом стоматологічного факультету був лікар К. П. Тарасов. Кафедра проіснувала до 1930 року і після смерті К. П. Тарасова була ліквідована.

 

А.І.Бетельман

 

Ортодонтію почали викладати на кафедрах зубного протезування, а з 1950-х років на кафедрах ортопедичної стоматології. 1949-68 рік кафедру ортопедичної стоматології Київського медичного інституту очолював А. І. Бетельман, який приділяв велику увагу профілактичній та лікувальній допомозі дітям із зубо-щелепними аномаліями. Він розробив класифікацію зубо-щелепних аномалій, яка була представлена в 1957 році на Міжреспубліканській конференції лікарів-ортодонтів Приблатики. Цією класифікацією користуються багато лікарів і сьогодні. На кафедрі вперше були створені кабінет профілактики зубо-щелепних аномалій та раннього лікування при дефектах зубних рядів, а також кабінет міотерапії, де проходили підготовку студенти і лікарі-ортодонти республіки. Велику увагу приділяли своєчасному усуненню шкідливих звичок у дітей, травматичній оклюзії, захворюванням парадонта, дитячому зубопротезуванню.

Багато українських стоматологів зробили значний внесок у розвиток ортодонтії, зокрема представники київської школи: доцент А. І. Познякова, доцент Ю.М.Олександрова, доцент А.Д.Мухіна, кандидат медичних наук В. С. Куриленко, кандидат медичних наук Л. М. Грекова, кандидат медичних наук З. П. Василевська та ін.

 

Після професора А. І. Бетельмана кафедру очолював професор С.І.Криштаб, який у 1969 році захистив докторську дисертацію на тему «Матеріали до патогенезу та діагностики деформацій нижньої щелепи». У 1975 році вийшла книга аномалії нижньої щелепи, а у 1982 році – «лікування зубощелепних деформацій».

Кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології була створена 28.06.1982 року за наказом №802-49 МОЗ України. Наукові дослідження кафедри розвиваються в напрямках удосконалення діагностики та методів комплексного лікування первинних та вторинних зубощелепних деформацій та удосконалення клінічних і технологічних процесів виготовлення ортодонтичних апаратів та зубних протезів дітям та дорослим.

Кафедра гідно підтримує традиції Київської ортодонтичної школи.

 

 

Фотогалерея