Кафедра онкології
Наукова робота
Відповідальний співробітник: доцент к.м.н. Лобанова О.Є.
Тел.: +380503574092
Основні напрямки науково-дослідницької роботи кафедри:
- Розробка технології ефективного лікування раку молочної залози на основі використання імуногістохімічних та генетичних маркерів.
- Оцінка прогностичного та передвісного значення молекулярних маркерів раку молочної залози та розробка критеріїв індивідуалізації комплексного лікування хворих.
- Дослідження ефективності органозберігаючого та реконструктивно-відновлюючого лікування хворих на рак молочної залози.
- Розробка методу комплексного реконструктивно-відновлюючого лікування хворих на місцево-поширений рак молочної залози.
- Розробка та впровадження сучасних методів селективної внутрішньо-артеріальної хіміотерапії в лікуванні хворих на рак шлунка.
- Дослідження ефективності застосування сучасних протипухлинних препаратів з моноклональними антитілами до рецептора епідермального фактора росту у хворих на метастатичний колоректальний рак.
- Розробка патогенетичних підходів до лікування передпухлинних станів та пухлин жіночих статевих органів.
- Вивчення ефективності неоад’ювантної хіміотерапії в умовах локальної гіпертермії у хворих на місцево-поширений рак молочної залози при їх комплексному лікуванні.
- Розробка методів внутрішньоочеревинної хіміотерапії з гіпертермією у хворих на рак яєчників та тіла матки.
- Вивчення факторів прогнозу виникнення мультицентричного та двостороннього раку молочної залози, розробка методів профілактики та лікування.
- Застосування імунотерапії в комплексному лікуванні хворих на рак молочної залози.
- Розробка нових підходів для підвищення ефективності лікування та прогнозування злоякісних новоутворень молочної залози на основі дослідження радикальних форм кисню та оксиду азоту в прогресії пухлинного процесу.
- Застосування променевої терапії з локальною гіпертермією та індивідуалізації ад’ювантного лікування у хворих на рак молочної залози.
- Засвоєння трахеобронхопластичних операцій у хворих на рак легень, аналіз ранніх та віддалених результатів.
У 2020 році на кафедрі розпочато НДР на тему: «Оптимізування методів діагностики та лікування онкологічних хвороб органів грудної порожнини та грудної залози».
Грантова діяльність: співробітники кафедри постійно отримують гранти на стажування, курси та конференції від профільних онкологічних організацій (ESMO та ін.)
Видавнича діяльність: підручники та методичні рекомендації з онкології можна отримати в бібліотеці та на сайті кафедри в розділі «Матеріали».