Кафедра епідеміології та доказової медицини
Співробітники кафедри
|
Завідувач кафедри епідеміології та доказової медицини
ПЕТРУСЕВИЧ ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА – кандидат медичних наук за спеціальністю «епідеміологія» (2004 р.), доцент (2011 р.). Гарант освітньо-професійної програми підготовки магістрів «Громадське здоров’я. Польова епідеміологія» за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» в НМУ імені О.О. Богомольця. Закінчила Дніпропетровську державну медичну академію (1997 р.). Загальний педагогічний стаж складає 21 рік Тема кандидатської дисертації «Причини захворюваності на дифтерію у щеплених» (2004 р.). Стажування: Західно-Фінляндський Колледж «Стажування для освітян+школа англійської мови» (м.Гуйттінен, Фінляндія 2020 р.) Університет Гетеборга, Школа громадського здоров’я та соціальної медицини (м. Гетеборг, Швеція, 2024 р.) у рамках Європейської програми Erasmus+ Науковий інтерес у сферах епідеміології, громадського здоров’я, імунопрофілактики інфекційних хвороб та доказової медицини. Науковий інтерес зосереджений на визначенні ключових факторів, що сприяють поширенню хвороб у популяції, а також на оцінці ризиків для різних груп населення з урахуванням їх соціально-демографічних особливостей. Особливу увага приділяється вивченню інноваційних методів профілактики захворюваності, таких як розробка нових вакцин, підвищення ефективності вже існуючих профілактичних та науково-обґрунтованих заходів для покращення популяційного здоров’я. Моделювання та прогнозування епідемічної ситуації розглядаються як важливі інструменти для оперативного реагування та мінімізації ризиків зростання захворюваності. Публікації: всього 135 наукових праць, 1 патент України, є співавтором 1 навчального підручника, 2 навчальних посібників та близько 50 навчальних програм. Підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників
Перелік публікацій у періодичних наукових виданнях, що включені до переліку фахових видань України, до наукометричних баз, зокрема Scopus: Перелік публікацій Петрусевич, Т. В., Коваль, А. Л., Зубленко, О., & Соколовська, О. (2020). Вивчення територіального розподілу інцидентності та смертності від раку шийки матки в Україні (2014-2019). Український науково-медичний молодіжний журнал (Ukrainian Scientific Medical Youth Journal), Special Issue 4 (120), 11-12. Петрусевич, Т. В., & Зубленко, О. В. (2024). Використання штучного інтелекту в епідеміології: переваги і недоліки. Світ наукових досліджень. Випуск 26: матеріали Міжнародної мультидисциплінарної наукової інтернет-конференції (м. Тернопіль, Україна, м. Ополе, Польща, 24-25 січня 2024 р.), 280-283. Режим доступу https://www.economy-confer.com.ua/full-article/5264/ Petrusevych, T. V., & Zublenko, O. V. (2024). Preparedness for pandemics: The place of epidemiology in modern strategies and control of pandemics. International scientific-practical conference “Science, education and technology: global trends and the regional aspect”: Collection of materials (Tampere, Finland, February 3, 2024), 32-35. Petrusevych, T. V., & Zublenko, O. V. (2024). Epidemiological characteristics of scarlet fever in Ukraine. Wiadomosci Lekarskie, 77(4), 867: 863-873. https://doi.org/10.36740/WLek202404137 Петрусевич, Т. В., & Зубленко, О. В. (2024). Особливості підготовки кадрових ресурсів системи громадського здоров’я в галузі епідеміології. Клінічна та профілактична медицина, (4), 103-110. https://doi.org/10.31612/2616-4868.4.2024.14 Профілі у наукометричних базах даних:
|
|
МОХОРТ ГЕННАДІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ, доцент, кандидат медичних наук
У 1995 р. закінчив медико-профілактичний факультет Українського державного медичного університету імені О.О. Богомольця і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Гігієна, санітарія, епідеміологія, профпатологія» та здобув кваліфікацію «лікар-епідеміолог», закінчивши в 1996 р. інтернатуру з епідеміології на кафедрі епідеміології НМУ імені О.О. Богомольця (очний цикл) та санітарно-епідеміологічній станції Подільського району м. Києва (заочний цикл), в якій потім працював на посаді лікаря-епідеміолога з листопада 1996 р. по листопад 1998 р. З 1998 по 2001 р. навчався в аспірантурі на кафедрі епідеміології НМУ імені О.О. Богомольця. Під керівництвом професора Ю.Д. Гоца захистив у 2003 р. кандидатську дисертацію на тему «Прояви епідемічного процесу дифтерії в сучасних умовах і шляхи удосконалення епідеміологічного нагляду». З 2001 року – асистент кафедри епідеміології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, з 2004 р. – старший викладач епідеміології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, а з 2006 р. й до цього часу – доцент. Активно займається науковою діяльністю і є автором та співавтором понад 50 наукових праць, в т.ч., які індексуються в міжнародних наукометричних базах (Scopus, Web of Science, Google Scholar). Також Мохорт Г.А. є співавтором підручника «Епідеміологія» за редакцією професора І.П. Колеснікової, 2012. Він відповідає за наукову роботу кафедри та є відповідальним виконавцем науково-досліднлї тематики кафедри епідеміології та доказової медицини. Іншими напрямами роботи доцента Мохорта Г.А. є робота з інтернами та слухачами вторинної спеціалізації з епідеміології (спеціалізація та тематичне удосконалення), а також робота наукового студентського гуртка кафедри епідеміології та доказової медицини. Наукові інтереси: Епідеміологія та імунопрофілактика інфекційних хвороб (харчовий ботулізм, дифтерія, менінгококова інфекція, ГРВІ, COVID-19), математичне моделювання епідемічного процесу. Перелік публікацій Статті:
Тези:
Підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників
Профілі у наукометричних базах даних:
|
||
ЗУБЛЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА, доцент, кандидат медичних наук.
Закінчила медико-профілактичний факультет Національного медичного університету імені О.О.Богомольця у 1997 р. Кандидат медичних наук за спеціальністю «епідеміологія» (2007р.), доцент (2014р.). Тема кандидатської дисертації -«Епідеміологічна характеристика вітряної віспи в Україні та її вакцинопрофілактика» (2007р.). Наукові інтереси: епідеміологія інфекційних хвороб, вакцинопрофілактика, громадське здров’я, методи епідеміологічних досліджень, інфекційний контроль. Публікації: всього 92, у т.ч. підручників – 1, навчальний посібник – 1. Підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників
Нагороди: Почесна грамота Ради Київської міської профспілки (2019р.), Почесна грамота Вченої ради НМУ імені О.О. Богомольця (2021р.). Профілі у наукометричних базах даних:
|
||
СОКОЛОВСЬКА ОЛЬГА ОЛЕГІВНА, асистент
У 2005 р. закінчила медико-профілактичний факультет Національного медичного університету імені О.О. Богомольця і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Медико-профілактична справа» та здобула кваліфікацію лікар. У 2005 році проходила інтернатуру на кафедрі епідеміології НМУ імені О.О. Богомольця, після закінчення якої у 2005 році отримала диплом за спеціальністю «Епідеміологія». З 2005 по 2010 роки працювала на посаді старшого лаборанта кафедри епідеміології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. З лютого 2010 року по теперішній час працює асистентом кафедри. Виконує кандидатську дисертацію на тему: «Епідеміологія харчового ботулізму в Україні та методи його профілактики». Має міжнародний сертифікат з англійської мови IELTS, а також сертифікат англійської мови для викладачів НМУ імені О.О. Богомольця. Наукові інтереси: методи математичного аналізу, що використовуються в практиці охорони здоров’я, сучасні тенденції до змін в структурі захворюваності та смертності на їх вплив на демографічні процеси, інфекції, викликані клостридіями (клостридіози). Підвищененя кваліфікації науково-педагогічних працівників: довгострокове підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у 2024, тема: «Психолого-педагогічні основи вищої медичної освіти». Публікації: Є автором та співавтором 30 наукових та 24 навчально-методичнихробіт, з них 20 англійською мовою. Є співавтором підручника «Епідеміологія» (2012 р). Профілі у наукометричних базах даних:
|
||
ГЛУШКО-МАКІВСЬКА АЛЬОНА ПЕТРІВНА, асистент
Закінчила медичний факультет № 4, Національного медичного університету імені О.О.Богомольця у 2006 р. і отримала вищу освіту за спеціальністю «Медико-профілактична справа» та здобула кваліфікацію лікар. З 1997 р. по 2000 р. працювала лаборантом на кафедрі епідеміології. З серпня 2006 р. працювала старшим лаборантом на кафедрі, з 2009 р. по теперішній час працює на посаді асистента кафедри. Виконує кандидатську дисертацію на тему «Епідеміологічні особливості грипу та ГРВІ в Україні в умовах пандемії». Є автором та співавтором більше 30 наукових робіт з яких більше 15 навчально-методичні роботи. Є співавтором навчального посібника «Епідеміологія» (2007 р.); підручника «Епідеміологія» (2012 р). У 2023 році отримала кваліфікацію лікаря – спеціаліста за спеціальністю «Епідеміологія». Публікації: Є автором та співавтором більше 34 наукових робіт з яких більше 15 навчально-методичні роботи. Є співавтором навчального посібника «Епідеміологія» (2007 р.); підручника «Епідеміологія» (2012 р). Підвищененя кваліфікації науково-педагогічних працівників:
Наукові інтереси: вакцинопрофілактика, інфекційний контроль, громадське здоров`я, епідеміологічний нагляд за групою кров`яних інфекцій, дихальних інфекцій. Профілі у наукометричних базах даних:
|
||
КОРОЛЕНКО ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА, асистент
У 2013 році закінчила медичний факультет №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за спеціальністю «медико-профілактична справа». З серпня 2013 р. проходила навчання в інтернатурі на посаді лікаря-інтерна за фахом «епідеміологія» ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», а очну частину інтернатури на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Після закінчення інтернатури присвоєно кваліфікацію лікаря – спеціаліста. З 2014 по 2019 рік працювала на посаді лікаря-епідеміолога в ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України». З 2019 по 2020 рік працювала на посаді лікаря-епідеміолога ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». З 2021 році по теперішній час працює на посаді асистента кафедри. У 2020 році успішно закінчила дворічний курс першої когорти «Interventional Epidemiological Service (Field Epidemiology Training Program)» (Advanced), заснований МОЗ України спільно з ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та Центрами по контролю та профілактиці захворювань США (CDC, США). З 2022 року членкиня Міжнародної епідеміологічної асоціації (IEA). Наукові інтереси. Громадське здоров’я, епідеміологія інфекційних та неінфекційних хвороб. Підвищеня кваліфікації науково-педагогічних працівників:
Профілі у наукометричних базах даних:
|
||
ФОГЕЛЬ МИКИТА СЕРГІЙОВИЧ, асистент
У 2019 році закінчив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. З 2019 по 2020 р. проходив навчання в інтернатурі за фахом «загальна гігієна» в Інституті післядипломної освіти НМУ ім. О.О. Богомольця. Після закінчення навчання присвоєно кваліфікацію лікаря – спеціаліста за спеціальністю «гігієна харчування». Працював у ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на посаді лікаря з гігієни харчування. З 2021 році по теперішній час працює на посаді асистента кафедри. Секретар кафедри. Член приймальної комісії НМУ ім .О.О. Богомольця. Лікар 1 категорії за фахом «Гігієна харчування». Підвищененя кваліфікації науково-педагогічних працівників: пройшов довгострокове підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у 2022 році, тема: « Психолого-педагогічні основи вищої медичної освіти» Наукові інтереси: епідеміологічний нагляд за кишковою групою інфекцій,вірусними гепатитами,профілактика внутрішньолікарняних інфекцій. На кафедрі займається викладацькою, науковою та навчально-методичною роботою. Нагороди: У 2021 році нагороджений подякою Київського міського голови. Профілі у наукометричних базах даних:
|