Кафедра педіатрії № 1
Студентський науковий гурток
КАФЕДРА ПЕДІАТРІЇ № 1
Студентський науковий гурток
СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ КАФЕДР ПЕДІАТРІЇ №1 та №4 (18.02.2021)
кафедри педіатрії №1 НМУ ім. О.О. Богомольця
Завідувач кафедри – Березенко В.С., д.м.н..
Керівник гуртка – Строй О.А., к.м.н., доцент тел: 066-299-11-89,
Е-mаіl: kva-kiev@i.ua
На кафедрі педіатрії №1 НМУ під керівництвом професорів, доцентів та асистентів кафедри працює студентський науковий гурток «Новітні методи діагностики та лікування соматичних захворювань у дітей». В роботі гуртка беруть участь студенти 3 – 6 курсів медичного факультету.
Мета діяльності наукового студентського гуртка – виховання у його членів навичок наукової роботи та застосування їх у самостійній науково – дослідній діяльності; а також виявлення найбільш здібних і талановитих, схильних до науково – дослідницької роботи студентів.
Основними завданнями СНГ є:
- залучення до роботи студентів, в тому числі іноземних, які виявляють інтерес до науково-дослідницької роботи;
- сприяння в оволодінні методикою й навичками проведення самостійних наукових досліджень ;
- розвиток наукового мислення та аналітичних здібностей, розширення кругозору та ерудиції;
- поглиблення знань з дисциплін, що вивчаються, стимуляція інтересу до професійного самоудосконалення;
- залучення студентів-гуртківців до участі в науковій діяльності за проблематикою кафедри;
- забезпечення участі студентів у проведенні наукових конференцій, конкурсів на кращий грантовий проект (кращу наукову роботу), наукових семінарів кафедри та університету, в тому числі англійською мовою.
Один із напрямків діяльності гуртківців – участь у лікувальній роботі.
Під керівництвом викладачів кафедри студенти індивідуально оволодівають практичними навичками роботи з пацієнтами, якими повинен володіти майбутній лікар, разом з викладачами кафедри гуртківці приймають участь у вечірніх клінічних обходах, на яких демонструються хворі діти, проводять їх клінічний розбір.
Результати наукових робіт гуртківців публікуються в тезах конференцій, а разом з керівниками робіт – у фахових виданнях.
Робота з гуртківцями проводиться на базах кафедри педіатрії №1:
– Дорожня клінічна лікарня №1, дитяче відділення, вул. М. Коцюбинського, 8а;
– Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, вул. Майбороди, 8, відділення гепатології;
– Київський міський дитячий діагностичний центр, вул. Урлівська, 13.
Студенти-гуртківці приймають участь:
– в Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях;
– в І та ІІ етапах Всеукраїнської студентської олімпіади з педіатрії;
– в ДНЯХ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ студентських наукових гуртків кафедр на базі Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.
План роботи студентського гуртка
Під керівництвом професорсько-викладацького складу кафедри проводити регулярні тренінги з оволодіння академічними навичками наукової роботи :підготовки літературних оглядів, пошуку літератури в базах, розробки дизайну наукової роботи, її презентації на конференції та підготовці тез доповідей. Результати робіт гуртківців публікувати в тезах конференцій, а разом з керівниками робіт – у фахових виданнях. Приймати участь в І та ІІ етапах Всеукраїнської та Міжнародній студентських олімпіадах з педіатрії.
Звіт про засідання студентських наукових гуртків кафедр педіатрії №1 і гістології та ембріології
27 листопада 2018 року у морфологічному корпусі на базі кафедри гістології та ембріології відбулося спільне засідання гуртків кафедри педіатрії №1 та кафедри гістології та ембріології, яке було присвячене основам клінічної ембріології та вродженим вадам у дітей. Структурні порушення, що виникають до народження дитини і виявляються відразу або невдовзі після народження і зумовлюють порушення функцій органів – це уроджені вади розвитку. Вони посідають чільне місце в структурі причин інвалідності та смертності у дітей раннього віку. Найбільш важкими щодо прогнозу є множинні уроджені вади розвитку, уроджені вади розвитку центральної нервової системи, уроджені вади серця, шлунково-кишкового тракту та нирок.У засіданні взяли участь студенти 2-5 курсів. З доповідями виступили:
– студент 5 курсу Олефір Сергій “Ембріогенез травної системи” – для кращого розуміння ембріогенезу його етапи були відтворені студентами у фігурках з пластиліну.
– студентка 2 курсу Левченко Олександра “Вроджені вади розвитку системи травлення”
– студентка 5 курсу Самарчук Тетяна “Хвороба Гіршпрунга”
– студентка 5 курсу Сарахман Діана “Вади розвитку травної системи”