НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики

Новини кафедри

 

1-Й ВИПУСК ЛІКАРІВ КУРСІВ ТЕМАТИЧНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ «АЛЕРГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ» НА КАФЕДРІ КЛІНІЧНОЇ ІМУНОЛОГІЇ ТА АЛЕРГОЛОГІЇ З СЕКЦІЄЮ МЕДИЧНОЇ ГЕНЕТИКИ

 

З 16 грудня 2019 року на кафедрі клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики був розпочатий перший курс тематичного вдосконалення «Діагностика та лікування алергічних захворювань шкіри (атопічного дерматиту, контактного дерматиту, хронічної кропив’янки, набряку Квінке)». 14 курсантів різних спеціальностей (педіатри, дерматологи, сімейні лікарі, алергологи-пульмонологи) працювали протягом тижня, набуваючи нові сучасні знання та удосконалюючи практичні навички.

Курс було проведено на основній базі кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики на вул. Волоська, 47.

Основними питаннями, що були освітлені під час курсу були сучасні погляди на імунні механізми розвитку алергічних захворювань взагалі, та алергічних захворювань шкіри зокрема. Велика увага приділялась новим, сучасним стандартам діагностики та терапії, з урахуванням новітніх досягнень фундаментальної імунології та алергології.

Завідувач кафедри, д.мед.н., професор Курченко А.І. представив грунтовну лекію: «Сучасна клінічна імунологія та алергологія в практиці», яка містила базові знання про нові досягнення фундаментальної імунології та алергології, що втілюються в створення нових діагностичних методів та розробку принципово нових підходів до лікування імунозалежних захворювань, в т.ч. алергічних. Лекція викликала велику зацікавленність, було обговорення новітніх методів діагностики (таких як проведення молекулярної алергодіагноcтики за допомогою мікрочипів (технологія ALEX), які швидко увійшли до рутинної практики лікарів та новітніх біологічних імунопрепаратів що належать до моноклональних антитіл та широко використовуються в лікуванні імунозалежних захворювань).

К.мед.н., асистент Плахотна Д.В. в провела лекцію та практичне заняття із лікарями по темі «Атопічний дерматит у дітей», де були освтлені питання генетичних маркерів, впливу довкілля, новітні погляди на імунні механізми рорзвитку атопії та псевдоалергії у дітей, а також сучасні методи діагностики та терапії, в залежності від механізмів (Ig E- залежного та  Ig E-незалежного атопічного дерматиту). Були представлені історії хвороби дітей із різними механізмами розвитку атопічного дерматиту та обговорення їхньої подальшої курації.

Наступного дня  к.мед.н., доцент Федорук Г.В., після проведення грунтовної лекції з питань діагностики та лікування контактного дерматиту, провела майстер-клас  по діагностиці даного захворювання (patch-тест) та продемонструвала результати попередньо проведених тестів пацієнтів із контактим дерматитом з подальшим їх обговоренням та складанням плану лікувальних та профілактичних заходів.

Асистент Юрьєв С.Д. присвятив свою лекцію питанням молекулярної діагностики атопічних захворювань та подальшої алерген-специфічної терапії (АСІТ), яка що викликала неабиякий інтерес та багато питань, щодо практичних аспектів застосування діагностичних тестів та використання в різних ситуаціях АСІТ, як методу сучасного лікування атопічних захворювань.

Останній день курсів були  обговорені 2 дуже важливі теми. Д.мед.н., проф. Курченко А.І. на прохання лікарів, що були присутні на курсах,  зупинився на питаннях сучасних поглядів на розвиток аутоімунної патології, в т.ч. патології шкіри та волосся та новітнії технологій, що почали застосовуватись в лікуванні. Доцент Федорук Г.В. провела лекцію, присвячену питанням нових підходів в діагностиці та лікуванні пацієнтів з хронічною спонтанною кропив’янкою, яка також була дуже потрібною для лікарів курсів ТУ і після якої пройшло обговорення клінічних випадків пацієнтів з цією нозологією, що спостерігаються ними.

Таким чином, крім лекційного курсу  курсанти взяли участь в  обговоренні клінічних випадків, консультації хворих та взяли участь в майстер-класах, присвячених діагностиці алергічної патології шкіри.

Курси були насичені інформативним матеріалом, щодо питань як фундаментальної так і прикладної алергології, з яким частина курсантів була ознайомлена вперше. Лікарі отримали відповіді на свої питання, щодо механізмів розвитку, та відповідно профілактики розвитку алергічних захворювань шкіри та можливість більш широко застосовувати у своїй щоденній практиці, як сучасні діагностичні алергологічні та імунологічні тести (з розумінням їхньої інформативності) так і сучасні методи лікування  (в т.ч. АСІТ).   

Цього року заплановано проведення курсів тематичного вдосконалення «Діагностика та лікування алергічних захворювань шкіри (атопічного дерматиту, контактного дерматиту, хронічної кропив’янки, набряку Квінке)» з 12 по 16 жовтня, а також восьмитижневого курсу первинної спеціалізації з алергології  з 12 жовтня по 4 грудня 2020 року.

 

 

 

Студент НМУ переможець ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з імунології та алергології  

18–20 квітня на базі Харківського національного медичного університету відбувся II етап Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Клінічна імунологія та алергологія».

Олімпіада була організована колективом кафедри внутрішньої медицини № 2, клінічної імунології та алергології ім. академіка Л.Т. Малої на чолі з завідувачем професором Павлом Кравчуном. Серед членів журі були присутні: завідувач кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики, професор Курченко А.І. та заідувач кафедри клінічної імунології та алергології Львівського НМУ проесор Чоп’як В.В.

В олімпіаді взяли участь 37 студентів з 14 закладів вищої медичної освіти України. Усі учасники заходу продемонстрували високий рівень теоретичних знань і володіння практичними навичками з клінічної імунології та алергології.

За результатами олімпіади І місце  посів студент НМУ імені О.О. Богомольця Тарас Барановський.

16-18 квітня 2018 р. на кафедрі медичної генетики Харківського Національного медичного університету відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «медична генетика».

Учасників олімпіади привітали завідувач кафедри медичної генетики Юлія Борисівна Гречаніна та завідувач кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики НМУ імені О.О. Богомольця професор Андрій Ігорович Курченко.

В олімпіаді взяли участь 25 студентів з 10 вищих медичних навчальних закладів України. 16 квітня відбувся перший тур другого етапу олімпіади, який складався з 60 тестових питань. 17 квітня пройшов другий тур, що включав аналіз каріограм, фенотипів і рішення ситуаційних завдань. Також в цей день відбулося засідання малої генетичної академії, в якій взяли участь молоді вчені Об’єднання «Медична генетика» і студенти-учасники олімпіади. 18 квітня проведена школа з медичної генетики і оголошені результати олімпіади «ГЕНЕТИК-2018».

Студентка Ксенія Ткачишина 5 курс 2 медичний факультет посіла ІІ призове місце, а команда студентів нашого університету отримала ІІ командне місце.

Всі учасники олімпіади нагороджені дипломами, сертифікатами та пам’ятними подарунками.

 

 

 

 

16-17 квітня 2015 року в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця на кафедрі клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики, яка є опорною в Україні, відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «клінічна імунологія та алергологія». В олімпіаді прийняли участь найкращі студенти з різних регіонів України, а саме: Київ, Львів, Харків, Чернівці, Дніпропетровськ, Вінниця, Суми, Івано-Франківськ, Полтава, Тернопіль, Запоріжжя. На церемонії урочистого відкриття учасників привітали Голова організаційного комітету з проведення в НМУ ІІ етапу Олімпіади, член-кор. НАМН України, проф. Чайковський Ю.Б. та декан медичного факультету №4, Пельо І.М.

Переможцем став студент Львівського НМУ імені Д.Галицького, Жуков Кирило Олексійович, який перевівся з Луганського державного медичного університету. Національний медичний університет імені О.О.Богомольця отримав почесне ІІ місце (Бедлінська Юлія Романівна, 6 курс, медичний факультет №3). ІІ місце також розділила студентка Мелікова Мехрі з Харківського НМУ. ІІІ місце здобула Лудчак Наталія Юріївна з Буковинського державного медичного університету.

Команда студентів Дніпропетровської медичної академії МОЗ України отримала І командне місце, ІІ місце – студенти нашого університету, ІІІ місце – команда зі Львова. В склад журі увійшли професори з Києва, Харкова, Львова та Чернівців. Головував у складі журі професор кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології НМАПО імені П.Л.Шупика Літус Віктор Іванович.

Студенти та викладачі прослухали лекцію першого завідувача кафедри, автора першого національного підручника з клінічної імунології, професора Дранніка Георгія Миколайовича, присвячену 170 річниці від дня народження І.І. Мечнікова.

В цілому олімпіада пройшла в теплій та дружній атмосфері, учасники відвідали в рамках культурної програми театр «Сузір’я» за сприяння профкому студентів НМУ.


Журі та співробітники кафедри.


Учасники олімпіади.


Лекція професора Дранніка Георгія Миколайовича.


Переможець Жуков К.О.


Студентка НМУ- 2 місце- Бедлінська Ю.Р.