НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики

Новини кафедри

Студент НМУ переможець ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з імунології та алергології  

18–20 квітня на базі Харківського національного медичного університету відбувся II етап Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Клінічна імунологія та алергологія».

Олімпіада була організована колективом кафедри внутрішньої медицини № 2, клінічної імунології та алергології ім. академіка Л.Т. Малої на чолі з завідувачем професором Павлом Кравчуном. Серед членів журі були присутні: завідувач кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики, професор Курченко А.І. та заідувач кафедри клінічної імунології та алергології Львівського НМУ проесор Чоп’як В.В.

В олімпіаді взяли участь 37 студентів з 14 закладів вищої медичної освіти України. Усі учасники заходу продемонстрували високий рівень теоретичних знань і володіння практичними навичками з клінічної імунології та алергології.

За результатами олімпіади І місце  посів студент НМУ імені О.О. Богомольця Тарас Барановський.

16-18 квітня 2018 р. на кафедрі медичної генетики Харківського Національного медичного університету відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «медична генетика».

Учасників олімпіади привітали завідувач кафедри медичної генетики Юлія Борисівна Гречаніна та завідувач кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики НМУ імені О.О. Богомольця професор Андрій Ігорович Курченко.

В олімпіаді взяли участь 25 студентів з 10 вищих медичних навчальних закладів України. 16 квітня відбувся перший тур другого етапу олімпіади, який складався з 60 тестових питань. 17 квітня пройшов другий тур, що включав аналіз каріограм, фенотипів і рішення ситуаційних завдань. Також в цей день відбулося засідання малої генетичної академії, в якій взяли участь молоді вчені Об’єднання «Медична генетика» і студенти-учасники олімпіади. 18 квітня проведена школа з медичної генетики і оголошені результати олімпіади «ГЕНЕТИК-2018».

Студентка Ксенія Ткачишина 5 курс 2 медичний факультет посіла ІІ призове місце, а команда студентів нашого університету отримала ІІ командне місце.

Всі учасники олімпіади нагороджені дипломами, сертифікатами та пам’ятними подарунками.

 

 

 

 

16-17 квітня 2015 року в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця на кафедрі клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики, яка є опорною в Україні, відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «клінічна імунологія та алергологія». В олімпіаді прийняли участь найкращі студенти з різних регіонів України, а саме: Київ, Львів, Харків, Чернівці, Дніпропетровськ, Вінниця, Суми, Івано-Франківськ, Полтава, Тернопіль, Запоріжжя. На церемонії урочистого відкриття учасників привітали Голова організаційного комітету з проведення в НМУ ІІ етапу Олімпіади, член-кор. НАМН України, проф. Чайковський Ю.Б. та декан медичного факультету №4, Пельо І.М.

Переможцем став студент Львівського НМУ імені Д.Галицького, Жуков Кирило Олексійович, який перевівся з Луганського державного медичного університету. Національний медичний університет імені О.О.Богомольця отримав почесне ІІ місце (Бедлінська Юлія Романівна, 6 курс, медичний факультет №3). ІІ місце також розділила студентка Мелікова Мехрі з Харківського НМУ. ІІІ місце здобула Лудчак Наталія Юріївна з Буковинського державного медичного університету.

Команда студентів Дніпропетровської медичної академії МОЗ України отримала І командне місце, ІІ місце – студенти нашого університету, ІІІ місце – команда зі Львова. В склад журі увійшли професори з Києва, Харкова, Львова та Чернівців. Головував у складі журі професор кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології НМАПО імені П.Л.Шупика Літус Віктор Іванович.

Студенти та викладачі прослухали лекцію першого завідувача кафедри, автора першого національного підручника з клінічної імунології, професора Дранніка Георгія Миколайовича, присвячену 170 річниці від дня народження І.І. Мечнікова.

В цілому олімпіада пройшла в теплій та дружній атмосфері, учасники відвідали в рамках культурної програми театр «Сузір’я» за сприяння профкому студентів НМУ.


Журі та співробітники кафедри.


Учасники олімпіади.


Лекція професора Дранніка Георгія Миколайовича.


Переможець Жуков К.О.


Студентка НМУ- 2 місце- Бедлінська Ю.Р.