НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики

Міжнародне співробітництво

 

Співробітник кафедри, відповідальний за міжнародну діяльність кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики, к.мед.н., асистент Плахотна Дарія Володимирівна, тел. 050-387-28-60, dplakhotna@bigmir.net.

 

Вже понад 20 років завдяки зусиллям професора Георгія Миколайовича Дранніка та професора Андрія Ігоровича Курченка між Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця та Інститутом імунологічних досліджень Нової Англії (IRINE) в м. Гарднер (штат Массачусетс, США) налагоджена тісна співпраця, що дозволяє виконувати велику кількість наукових проектів.

У рамках цієї співпраці завдяки отриманню науково-дослідницького гранту Інституту імунологічних досліджень Нової Англії в листопаді 2016 року було проведено трьохтижневе стажування співробітників кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики. З 8 по 30 листопада 2016 року спільно з директором Інституту імунологічних досліджень Нової Англії, професором Лоренсом ДюБаске провели перший етап імуногенетичного наукового дослідження.

Також у рамках цього гранту було проведено клініко-лабораторне обстеження 58 пацієнтів з вивчення поліморфізму та експресії генів CD14/TLR-4 в залежності від алерген-специфічної сенсибілізації у хворих на атопічну бронхіальну астму. Під час проведення першого етапу дослідження алергенспецифічна діагностика до більш як 60 алергенів підтверджувалася за допомогою 3 методів: шкірні прік-тести; визначення специфічних IgE методом радіоалергосорбентного тесту в системі «Phadia» та визначення вивільнення алерген-індукованого гістаміну базофілами за допомогою флюорометра «HISTAREADER».

Клінічне та інструментальне дослідження, а також збір біологічного матеріалу для генетичних та імунологічних досліджень були проведені спільно з професором Лоуренсом ДюБаске (Lawrence DuBuske). Стажування дало можливість ознайомитися з Американськими протоколами діагностики та лікування хворих на бронхіальну астму в системі страхової медицини.

Останнім часом співробітники кафедри брали участь в роботі закордонних конференцій, симпозіумів, конгресів, зокрема:

  • к.мед.н., доцент Царик В.В. – конференція RSU Conference “Knowledge for Use in Practice”, Riga, Stradins University, 1-3 квітня 2019;
  • к.мед.н., асистент Турова Л.О. – конференція European Association of pedagogues, psychologists and medics “Science” International scientifi c-practical congress, доповідь “Mind technologies. Retrospective and perspective”, Prague, 2018;
  • д.мед.н., професор Галаган В.О. – конференція 12th European Cytogenomics Conference, доповідь “The case report of 1p36 deletion syndrome”, Salzburg, Austria, 6-9 липня 2019.

У 2018 та 2019 роках професор Курченко Андрій Ігорович, в межах міжурядового договору між Україною і КНР за персональним запрошенням медичної компанії БоЖунь, перебував з робочим візитом у Китайській Народній Республіці. А.І. Курченком було прочитано цикл лекцій з питань генетичних основ і сучасних методів діагностики та лікування імунозалежних хвороб шкіри, проведено велику кількість консультацій, консиліумів, обговорень результатів лікування.

 

 

Також було підписано договір про співпрацю у науковому і консультативному напрямах із Дослідним інститутом профілактики та терапії (м. Гуанчжоу, провінція Гуандун) і проведено переговори з залучення до спільних наукових проектів фахівців академічних центрів і медичних університетів України.

 

 

Співробітники кафедри разом зі студентами брали участь у роботі Другого українсько-китайського форуму найвищого рівня з традиційної китайської медицини (ТКМ), присвяченого інтеграції ТКМ в медичну галузь України (6-7 жовтня 2019 року, Київ).