Кафедра медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії
Інтернатура
Відповідальний співробітник: професор кафедри, д.мед.н., професор Омелянович Віталій Юрійович.
Контактний номер: (098) 88-62-585
У мережі сучасних викликів та стресів, з якими зіштовхується сучасне українське суспільство, важливою стає спеціальність «Медична психологія». Медичні психологи стають невід’ємною частиною системи охорони здоров’я, працюючи як на передовій в лікувальних закладах, так і в команді з іншими фахівцями. Вони розробляють та впроваджують програми психосоціальної допомоги для різних груп населення, сприяючи встановленню емоційного балансу та підтримуючи оптимальний психічний стан.
Спеціальність «Медична психологія», яку інтерни опановують у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця на базі кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Навчально-наукового інституту психічного здоров’я, є однією із затребуваних лікарських спеціальностей для галузі охорони здоров’я.
В умовах війни та пост-військового суспільства медичні психологи постають невід’ємною ланкою для збереження психічного здоров’я осіб, які зіштовхуються з травматичними подіями. Вони не лише допомагають військовослужбовцям адаптуватися до стресових умов та подолати психологічні травми, але й враховують вплив війни на цивільне населення. Медичні психологи надають підтримку ветеранам, страждаючим від посттравматичного стресового розладу, а також впроваджують програми реабілітації та соціальної інтеграції. В їхніх руках ключова роль у формуванні стійкості та психологічної стійкості суспільства, що зіштовхується з викликами воєнного конфлікту та після його завершення.
Загальна тривалість підготовки в інтернатурі становить 11 місяців (1716 год., 52,7 кредитів ECTS). Освітня частина інтернатури у закладі вищої або післядипломної освіти складає 3 місяці (468 год., 15,6 кредитів ECTS)., а саме: вересень, жовтень та червень. Практична частина інтернатури проводиться на базі стажування і триває 8 місяців (1248 год., 41,6 кредитів ECTS).
Колектив кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Навчально-наукового інституту психічного здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця на чолі із завідувачкою, професоркою Хаустовою Оленою Олександрівною, а також Директором Навчально-наукового інституту психічного здоров’я, професором Чабаном Олегом Созонтовичем докладають максимум зусиль для отримання лікарями-інтернами теоретичних і практичних навичок, потрібних для успішної роботи сучасного лікаря-психолога.
Якщо вас зацікавила можливість навчання в інтернатурі в НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Медична психологія», звертайтеся на кафедру.
Можливості перекваліфікації
У майбутньому, згідно з Наказом МОЗ України №1347 від 25.07.2023 «Про затвердження Переліку циклів спеціалізації та тематичного удосконалення за лікарськими та фармацевтичними (провізорськими) спеціальностями» після навчання в інтернатурі за спеціальністю 225 «Медична психологія» випускники зможуть отримати вторинні спеціалізації, а саме:
- Лікар-психіатр – тривалість навчання 5 місяців;
- Лікар-психотерапевт – тривалість навчання 4 місяці;
- Лікар-психофізіолог – тривалість навчання 5 місяців.
Після отримання кваліфікації лікар-психіатр, є можливість додатково пройти спеціалізації та отримати наступні лікарські спеціальності:
- Лікар-нарколог – тривалість навчання 1 місяць;
- Лікар-дитячий психіатр – тривалість навчання 3 місяці;
- Лікар-сексопатолог – тривалість навчання 3 місяці;
- Лікар-судово-психіатричний експерт – тривалість навчання 3 місяці.
Якщо вас зацікавила можливість навчання на циклах спеціалізації та тематичного удосконалення в НМУ імені О.О. Богомольця, звертайтеся на кафедру.
Відповідальний співробітник: асистент кафедри, Содолевська Валерія Євгеніївна.
Контактний номер: (063) 14-50-389