Кафедра офтальмології

Міжнародне співробітництво

 

Відповідальна за міжнародну діяльність кафедри офтальмології – доцент, к.мед.н. Куриліна Олена Іванівна, телефон 067 209 37 94.

 

Одним із найважливіших пріоритетів кафедри офтальмології – інтеграція у міжнародні наукові процеси, долучення до новітніх медичних досягнень та відкриттів у офтальмологічній сфері діяльності. Міжнародне співробітництво кафедри є важливою складовою її традиційної діяльності з часів заснування. Перший завідувач кафедри офтальмології професор Іванов О.В. був визнаним вченим тодішньої Росії і Німеччини та відомим по всій Європі. Протягом усіх історичних етапів існування провідні науковці кафедри приймали участь у головних офтальмологічних світових та європейських форумах – з’їздах, симпозіумах, нарадах, представляючи наукові досягнення кафедри та збагачуючи наукову скарбницю кафедри та НМУ останніми світовими досягненнями, відкриттями, діагностичними та лікувальними методиками.

 

 

 

 

Завідувач кафедри разом із співробітниками також приймає активну участь у міжнародних воркшопах та програмах по підвищенню кваліфікації. Співробітники кафедри щорічно беруть участь у міжнародних конференціях та конгресах, де неодноразово представляли свої доповіді.

 

 

Так, з  2021 по 2022 рр. асистент та аспірант кафедри офтальмології Павленко Дмитро Олександрович перебував на дослідницькій позиції постдокторанта Масачусетської лікарні ока і вуха та кафедри офтальмології Гарвардської медичної школи, США. Також відвідав щорічний з’їзд Американської академії офтальмології, який проходив з 12 по 15 листопада 2021 р.

 

Під час стажування у відділенні глаукоми, ознайомився з сучасними підходами в діагностиці та лікуванні цього підступного захворювання та взяв участь у клінічних дослідженнях, що спрямовані на покращення методів оцінки стану сітківки та очного нерву у пацієнтів з відкритокутовою глаукомою.

Схоже до встановлених підходів в Україні, з використанням міжнародних протоколів встановлення діагнозу  та методів лікування  захворювання «Глаукома», офтальмологічний  огляд передбачає стереофотографування сітківки та зорового нерву, комп’ютерну статичну периметрію та оптико-когерентну томографію диску зорового нерва, перипапілярної ділянки та макулярної ділянки.

Основними методами лікування є фармакотерапія, лазерне лікування (селективна лазерна трабекулопластика, аргонлазерна трабекулопластика, циклофотокоагуляція, лазерна периферична іридотомія та ін.) та хірургічні втручання (ab interno/ab externo трабекулектомія, дренажні системи Ахмеда та Бервельдта та ін.).

Зокрема, на відміну від України, широко розповсюджена мініінвазивна хірургія глаукоми та ендоскопічна циклофотокоагуляція та застосовуються деякі препарати, що не зареєстровані в Україні.

 

 

Лікар-інтерн та старший лаборант кафедри Іванюта Єлизавета Павлівна з 27.10.2021 – 12.11.2021 проходила стажування у проф. Юстуса Гарвека (Prof. Dr. med. Justus Gerhard Garweg) в місті Берн у госпіталі Berner Augenklinik am Lindenhofspital.

Під час цього 3-тижневого стажування у госпіталі, приймала участь в консультаціях професора Ю. Гервега під час оглядів хворих з патологією  скловидного тіла, сітківки та зорового нерву.

Опрацювала практичні  навички: ультразвукова біомікроскопія пряма та непряма офтальмоскопія, гоніоскопія, ультразвукова А-В-С діагностика скловидного тіла та заднього відділу ока; оволоділа методом інтравітреального введеня мед.препаратів  в скловидне тіло при цукровому діабеті, набряках макулярної ділянки, патології сітківки.

Приймала участь в роботі операційного  блоку: проводила асистенцію при вітреоретинальних втручаннях, пілінгу сітківки з використання ендолазеру.

видаленні внутрішньої пограничної мембрани,репозицію дислокації інтраокулярної лінзи

 

 

4.06.2022 відбулася щорічна зустріч Американського товариства офтальмологічної травми. У межах зустрічі було розглянуто питання проникаючих поранень очного яблука, епідеміології очної травми, психологічних аспектів та представлені результати актуальних досліджень. У межах окремої секції Новицький І.Я., професор кафедри офтальмології ЛНМУ імені Данила Галицького, та Павленко Д.О., асистент і аспірант кафедри офтальмології НМУ імені О.О. Богомольця, розказали міжнародній спільності про стан офтальмологічної допомоги та про поранення очей в Україні під час повномасштабної війни 2022 року.

 

 

У рамках міжнародної співпраці, влітку 2022 року кафедрою офтальмології планується проведення конференції сумісно з польськими колегами.