Кафедра фармакології

Громадська та виховна робота

 

 

2 квітня 2019 року на кафедрі відбулося чергове засідання Студентського Наукового Гуртка кафедри Фармакології.

На порядку денному розглядалась тема спортивної фармакології. У вступній промові д.м.н., професор Зайченко Г.В. актуалізувала роль фармакології у спортивній індустрії. Вона зазначила зростання популярності спортивних добавок серед молоді та дала коротку характеристику з медичної точки зору.

Другим виступив студент 3 курсу, медичного факультету №1, Терещук Олександр, який продовжив тему спортивного харчування. Також він розповів про негормональні лікарські засоби для покращення спортивних показників. Його доповідь містила не тільки основні види негормональних препаратів з механізмами їх дії, а і історії власного досвіду використання деяких з них.

Наступний доповідач студент 3 курсу, медичного факультету №1, Березинець Іван продовжив тему лікарських препаратів у сфері спорту. Він зробив грунтовну доповідь на тему використання гормональних препаратів в спорті. Розповів про гормон росту та його похідні. Особливий акцент був зроблений на механізмі дії та побічних ефектах застосування гормоновмісних препаратів.

Про стероїди, їх особливості та застосування у жіночому спорті розповів студент 3 курсу, медичного факультету №1 Клімук Назар-Прохор. Саме в цій доповіді були оголошені найбільш суттєві побічні ефекти використання стероїдних лікарських засобів серед спортсменів. Останнім взяв слово староста гуртка Фармакології, студент 4 курсу, медичного факультету №1, Музичко Дмитро. Він підвів підсумок та зробив лаконічний висновок, опираючись на доповіді його колег.

Засідання завершилось плідною дискусією.