Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії

 

 

З моменту організації кафедри основним напрямком її наукової діяльності було вивчення проблем анестезії та післяопераційної інтенсивної терапії у хворих на перитоніт та панкреатит.Саме цій темі була присвячена кандидатська дисертація, захищена в 1980 році Цертієм В.П.

 

Результатом проведених досліджень стало впровадження в практичну охорону здоров’я таких нових методик інтенсивної терапії, як гемодилюція та форсований діурез, штучна локальна гіпотермія, методи збалансованої корекції порушень водно-електролітного обміну та кислотно-основного стану, білково-азотистого обміну, реологічних властивостей крові, що дозволили зменшити летальність у хворих на перитоніт на 12%. З 2002 року кафедру очолював доктор медичних наук, професор Фелікс Семенович Глумчер.

 

З 2004 року кафедра має назву «Анестезіології та інтенсивної терапії». Новий етап розвитку кафедри характеризується активною діяльністю керівника та всіх співробітників у широкому спектрі наукових інтересів, практичній медицині, учбово-методичному напрямку.

 

З 2020 року кафедру очолює доктор медичних наук, професор Дубров Сергій Олександрович. Кафедра активно приймає участь у діяльності Асоціації анестезіологів України, Президентом якої є Дубров Сергій Олександрович, публікації періодичних наукових видань: журнали «Біль, знеболення та інтенсивна терапія», методичних рекомендацій, підручників та посібників. Детально діяльність кафедри на сьогоднішньому етапі освітлена у відповідних розділах.