Кафедрa фтизіатрії та пульмонології

Міжнародне співробітництво

 

 

Відповідальний співробітник – доцент кафедри Долинська Марія Габріелівна.

 

Міжнародне співробітництво кафедри фтизіатрії та пульмонології тісно пов’язане з двома провідними медичними школами США: медичною школою університету Браун (Провіденс, Род Айленд) і бостонською медичною школою (Бостон, Массачусетс). Теперішнім часом на кафедрі виконується дослідження за грантами Фонду RI (RI Foundation) та Центру дослідження СНІДу Бостон-Провіденс (Providence Boston Center for AIDS Research, CFAR).

 

Дослідження має на меті встановлення причин невчасного виявлення туберкульозу у дітей та вдосконаленню підходів до діагностики захворювання в педіатричній практиці. Результати спільних наукових досліджень постійно знаходять відображення у публікаціях у найбільш авторитетних медичних журналах. Співробітники кафедри щороку представляють доповіді на найбільш престижному форумі, присвяченому туберкульозу ˗ Всесвітній Конференції зі Здоров’я Легень.

 

У наукових проектах міжнародної дослідницької групи беруть активну участь студенти і молоді вчені обох країн. З 2013 року триває щорічна програма проходження одномісячного стажування студентів, інтернів і клінічних ординаторів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в клініці туберкульозу і ВІЛ-інфекції університету Браун.

 

З 2016 року щоліта студенти з університетів США приїжджають в Україну для виконання літньої програми наукових досліджень. У 2018 року до студентської дослідницької групи долучилися студенти з Тайвані, Італії та Румунії. Загалом у міжнародному обміні вже взяли участь 22 студенти і молоді фахівці.