Кафедрa фтизіатрії та пульмонології

Громадська та виховна робота

 

 

Відповідальний співробітник – асистент кафедри Галан Ірина Олегівна

 

Співробітниками кафедри фтизіатрії та пульмонології активно проводиться громадська та виховна робота. Виховний процес спрямований на розвиток здібностей студентів, формування у майбутніх лікарів позитивної мотивації щодо оволодіння професійними знаннями, уміннями і навичками, а також сприяти вихованню гармонійно розвиненої, високоосвіченої, соціально-активної й національно-свідомої людини, здатної до саморозвитку і самовдосконалення, що наділена глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями.

 

Виховна робота на кафедрі поєднана з навчально-методичною, науково-дослідною і спрямована  на формування особистості лікаря-професіонала, моральних та духовних якостей студента-медика, активної громадянської позиції. Лікарі за всіх часів вважалися елітою націй. Ознайомлення з історією та здобутками кафедри, залучення студентів до наукової роботи, індивідуальне спілкування – це «цеглинки» для «вибудови» особистості сучасного лікаря і громадянина великої європейської держави. Провідною особою виховної роботи є сам викладач, який культурою спілкування, добрим виконанням своїх обов`язків, зовнішнім виглядом, високим професіоналізмом повинен бути прикладом для студентів.

 

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом проведено низку просвітницьких заходів. Всесвітній День боротьби з туберкульозом щорічно відзначають 24 березня. Саме в цей день 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про відкриття збудника туберкульозу. До сторіччя цього відкриття ВООЗ заснувала день, в який люди згадують загиблих від страшної хвороби і проводять акції по інформуванню населення.

 

Незважаючи на те, що ВООЗ всебічно підтримує боротьбу з туберкульозом у всьому світі, ситуація з хворобою продовжує турбувати громадськість. І, хоча рівень захворюваності в останній час дещо знизився, підстав для заспокоєння поки недостатньо.
В Україні, відповідно до Указу Президента України від 22 березня 2002 року № 290/2002 цей день виділений як «Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями на туберкульоз» і відзначається щорічно 24 березня. Щороку 10 мільйонів людей захворюють на туберкульоз, з яких 5,8 млн. чоловіків, 3,2 млн. жінок та 1 млн. дітей. Гине від туберкульозу майже 1,6 мільйонів людей. Ця інфекція займає дев’яте місце серед причин смерті в усьому світі. ВООЗ розробила глобальну стратегію боротьби з туберкульозом «Покласти кінець епідемії ТБ». Загальна мета стратегії: покласти кінець глобальній епідемії туберкульозу, передбачаючи досягнення до 2035 р. цільових показників зниження смертності від туберкульозу на 95,0% і захворюваності на туберкульоз на 90,0% (порівняно з 2015 р.). Ця стратегія також передбачає ліквідацію випадків катастрофічних витрат сімей, що мають проблему ТБ, до 2020 року.

 

Мета цього дня у 2019 р. – це інформування населення про захворювання і заходи профілактики, пропаганду здорового способу життя. Захід організовано в рамках всесвітньої інформаційної кампанії It’s time, анонсованої цього року глобальним Партнерством «Зупинимо туберкульоз» для привернення більшої уваги громадськості до проблеми туберкульозу. Всесвітній день боротьби з туберкульозом – це можливість для людей звідусіль долучатися до цієї боротьби, поширюючи знання щодо туберкульозу.

  

Перед будівлею Верховної Ради на площі Конституції відбулася публічна акція під чотириметровою інсталяцією у вигляді годинника, на циферблаті якого разом зі слоганом «Настав ЧАС подолати туберкульоз!» замість цифр були зазначені основні меседжі боротьби з туберкульозом, актуальні для України:

– затвердження Загальнодержавної програми протидії захворюванню туберкульозом;

– своєчасне виявлення туберкульозу;

– забезпечення лікування, орієнтованого на потреби людини;

– зменшення фінансового тягаря людей, які постраждали від туберкульозу

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом проведено низку просвітницьких заходів. Викладачі кафедри, студенти члени студентського наукового гуртка відвідали 24 березня 2019 року  виставу “Роздягайся – поговоримо”, що проходила на малій сцені Палацу “Україна”. Цей  інформаційний захід та благодійна фотовиставка проходили за підтримки проекту Challenge TB.

Найкращі  результати у вихованні досягаються власним прикладом. Співробітники кафедри активно пропагують здоровий спосіб життя серед медичної молоді. На кафедрі демонструються відеолекції лекції про етикет кашлю, негативні аспекти куріння, алкоголізму та наркоманії. Виховна робота на кафедрі відбувається за принципом ставлення до студентів як до партнерів, співорганізаторів виховного процесу, зважаючи на те, що найбільшою цінністю людини є її гідність і свобода.