Нарис історії ФПЛЗСУ

ДЕКАН ФАКУЛЬТЕТУ ПІДГОТОВКИ ЛІКАРІВ ДЛЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Козак Наталія Дмитрівна

доктор медичних наук, професор,
полковник медичної служби

У 1999 р. закінчила НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа», а в 2000 р. інтернатуру за спеціальністю «Загальна гігієна» в НМУ.

З 1999 р. у Збройних Силах України: старший лікар-гігієніст Центрального санітарно-епідеміологічного загону Національної гвардії України, з 2000 р. – начальник санітарно-гігієнічного відділу окремого загону Повітряних Сил ЗС України, з 2005 р. – начальник відділу профілактики соціально-небезпечних та інфекційних захворювань Центру здоров’я ЗС України, з 2007 р. – начальник санітарно-гігієнічного відділу Центрального санітарно-епідеміологічного управління МО України.

З вересня 2009 р. – старший викладач кафедри військово-профілактичної медицини Української військово-медичної академії на 0,25 ставки за сумісництвом. З серпня 2012 р. – доцент кафедри організації медичного забезпечення збройних сил на 0,25 посади за сумісництвом.

У 2015 р. отримала звання доцента кафедри організації медичного забезпечення збройних сил Української військово-медичної академії, з вересня 2016 р. – професор кафедри організації медичного забезпечення збройних сил Української військово-медичної академії на 0,25 посади за сумісництвом.

У період з 2013 до 2016 р. – начальник науково-організаційного відділу Української військово-медичної академії, з 2016 р. й до тепер – начальник факультету перепідготовки та підвищення кваліфікації Української військово-медичної академії.

Професор (2020–2023 р.) кафедри гігієни та екології № 3 у складі ФПЛЗСУ, а з 01 вересня 2023 р. – професор кафедри комунальної гігієни та екології людини з курсом вікової гігієни у складі Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини НМУ імені О.О. Богомольця.

Автор 93 публікацій, з них 83 наукових та 10 навчально-методичного характеру, у тому числі 1 підручник.

 

 

ЗАСТУПНИК ДЕКАНА

Мервінський Тарас Сергійович

асистент кафедри описової та клінічної анатомії НМУ імені О.О.Богомольця

Закінчив медичний факультет № 1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у 2018 році.

У 2022 р. вступив до аспірантури при кафедрі гістології та ембріології НМУ імені О.О. Богомольця. Виконує дисертаційне дослідження на здобуття наукового ступеня доктор філософії (PhD) на тему: «Формування гліального рубця при крововиливі в головний мозок за умов корекції». Науковий керівник: проф. Яременко Л.М.

 

ДИСПЕТЧЕР ФАКУЛЬТЕТУ ПІДГОТОВКИ ЛІКАРІВ ДЛЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Вакаренко Юлія Сергіївна

Диспетчер деканату з початку заснування факультету.

ІНСПЕКТОР ФАКУЛЬТЕТУ ПІДГОТОВКИ ЛІКАРІВ ДЛЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Проченко Тетяна Валеріївна

З проголошенням 24 серпня 1991 року державної незалежності України і прийняттям 6 грудня 1991 року рішення про створення національних Збройних Сил виникло багато нових проблем, зокрема підготовка офіцерів медичної служби в Україні. У зв’язку з цим гостро постало питання створення в Україні власної системи військово-медичної освіти.

На виконання п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.1995 року № 820 “Про створення Української військово-медичної академії”, реалізації п. 10 рішення колегії МОЗ України від 20.11.1996 року № 14 “Про результати прийому до вищих медичних закладів освіти України в 1996 році” була розроблена Концепція створення факультету підготовки лікарів для Збройних Сил України Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, головною метою якої стало забезпечення введення з 1997 року підготовки фахівців за спеціальностями професійного спрямування “Медицина” і освітньо-кваліфікаційним рівним “спеціаліст” у кількості до 100 осіб для подальшого зарахування до Збройних Сил України та інших військових формувань.

Відповідно до Положення “Про державний вищий заклад освіти”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.1996 року № 1074 та за наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.04.1997 року № 132 в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця був створений факультет підготовки лікарів для Збройних Сил України.

Навчання студентів у кількості 100 осіб розпочалося з 1 вересня 1997 року. В основу підготовки лікарів на факультеті було покладено систему освіти в державних вищих медичних закладах освіти України за спеціальностями “Лікувальна справа”, “Медико-профілактична справа” з терміном навчання 6 років та “Стоматологія”, “Фармація” з 5-річним терміном навчання.

Безпосередньо першим набором студентів на факультет та його розгортанням займалися тодішній декан факультету – полковник медичної служби В.В. Солярик, заступники декана професор (на той час асистент) О.М. Науменко, полковник медичної служби (на той час майор) О.І. Полєжаєв та диспетчер деканату Ю.С. Вакаренко.

З листопада 1999 року по лютий 2005 року факультет підготовки лікарів для Збройних Сил України очолював полковник медичної служби, заслужений працівник охорони здоров’я України О.І. Щербак.

Під його керівництвом вихованням майбутніх військових лікарів займалися його заступники – доктор медичних наук, професор О.М. Науменко, кандидат медичних наук В.В. Москаленко, майор медичної служби, кандидат медичних наук, доцент О.М. Власенко, диспетчер деканату Ю. С. Вакаренко та інспектор деканату Т.Л. Третяк.

Підсумком діяльності деканату факультету за цей період було впровадження положень Концепції профілізації навчання на факультеті підготовки лікарів для Збройних Сил України. Це дозволило підняти на якісно новий рівень ефективність додипломної підготовки військово-медичних фахівців для потреб Збройних Сил та інших військових формувань України.

З початку 2024 року здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» медико-психологічного факультету перезакріплено за факультетом підготовки лікарів для Збройних Сил України.