Кафедра внутрішньої медицини №1
Співробітники
ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ
Шипулін Вадим Петрович, д.мед.н., професор, Заслужений лікар України
Шипулін Вадим Петрович у 1992 р. з відзнакою закінчив Київський медичний інститут за спеціальністю «лікувальна справа». Внесений до Золотої Книги Пошани КМІ. З 1992 до 1994 рр. навчався в клінічній ординатурі за фахом «внутрішні хвороби» при кафедрі факультетської терапії №1 УДМУ. В 1994-1997 році – лікар терапевтичного відділення ТМО Радянського району м. Києва. В 1996 році захистив кандидатську дисертацію. З 1997 року працював на посаді асистента, а з 2000 року – доцента кафедри факультетської терапії №1 НМУ. В 2002 році присвоєно вчене звання «доцент». З червня 2005 року призначений директором Національного музею медицини України. В 2009 році захистив докторську дисертацію на тему “Хронічні дифузні захворювання печінки – поліорганна патологія: діагностика, лікування, прогноз”. З 2007 року працював за сумісництвом на кафедрі терапії Національної медичної академії ім. П. Л. Шупика (з вересня 2012 до серпня 2014 року- на посаді професора). З вересня 2014 – професор кафедри внутрішньої медицини №2 НМУ ім. О. О. Богомольця (на 0,25 ст.). В 2015 році присвоєно вчене звання «професор». Заслужений лікар України (2007). Нагороджений Грамотою Верховної Ради України, відзначений подяками Прем’єр-міністра України, Голови КМДА, церковними нагородами.
Науковий керівник 5 здобувачів ступеня доктора філософії в медицині, 1 здобувача ступеня доктора медичних наук.
Досвідчений лікар і популяризатор науки. З 2005 року лікар-консультант Державного Управління справами. Є автором більше 100 наукових праць, в тому числі монографії і навчального посібника. Протягом 1998-2012-відповідальний секретар Українського товариства терапевтів. Член Вченої Ради МОЗ України. Є членом Президії Асоціації по вивченню та лікуванню хвороб органів травлення в Україні.
ПРОФЕСОРИ:
Чернявський Володимир Володимирович, д.мед.н., професор
Закінчив НМУ імені О.О. Богомольця в 2002 р. Закінчив клінічну ординатуру на кафедрі факультетської терапії №1 в 2005 р. У 2005 році захистив кандидатську дисертацію. У 2018 році захистив докторську дисертацію на тему «Науково- практичне обґрунтування неінвазивних діагностично-лікувальних підходів при захворюваннях езофагогастродуоденальної зони, печінки, підшлункової залози та кишки». Є автором та співавтором більше 120 наукових праць; є співавтором 5 патентів України на корисну модель та 1 патенту на винахід, 3-х монографій та 13 навчальних посібників для студентів.
Член Європейської організації нейрогастроентерології та моторики (European Society of Neurogastroenterology and Motility) та Європейської асоціації з дослідження печінки (European Association for the Study of the Liver
Кліменко Сергій Вікторович, д.мед.н., професор
Доктор медичних наук, професор кафедри внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (погодинно), завідувач відділу медичної генетики Інституту експериментальної радіології ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України»,
Магістр радіобіології з відзнакою, Лондонський Університет, Велика Британія, 2003 р.
Старший науковий співробітник зі спеціальності генетика, 2009 р.
Членство в товариствах, радах, інший досвід та діяльність:
З 2006 – член Вченої ради Інституту експериментальної радіології ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України», Вченої та Експертної рад ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України».
З 2010 – заступник голови Спеціалізованої вченої ради за спеціальністю 03.00.15 – «Генетика».
З 2010 – член Національної комісії радіаційного захисту населення України Верховної Ради України.
З 2010 – заступник голови Проблемної комісії МОЗ та НАМН України «Гематологія та трансфузіологія».
З 2013 – експерт Державного експертного центру МОЗ України.
З 2014 – Головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Гематологія»
Нагороди, відзнаки: нагороджено відзнакою «20 років НКРЗУ», Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.
Наукові праці: автор та співавтор понад 170 наукових праць
ДОЦЕНТИ:
Гвоздецька Леся Сергіївна, к.мед.н., доцент
Закінчила НМУ імені О.О. Богомольця в 2004 р. Закінчила клінічну ординатуру на кафедрі внутрішньої медицини №1 імені О.О. Богомольця в 2009 р. У 2011 р захистила кандидатську дисертацію на тему «¹³С-бікарбонатний дихальний тест у діагностиці та лікуванні пацієнтів з надлишковою масою тіла та ожирінням». Є автором та співавтором 36 наукових праць, в тому числі 2 патенту на корисну модель та 5 навчальних посібників для студентів.
Членкиня Європейської організації нейрогастроентерології та моторики (European Society of Neurogastroenterology and Motility).
Парунян Луіза Маїсовна, к.мед.н., доцент
Закінчила Луганський медичний інститут в 1991 році. Пройшла інтернатуру за фахом «терапія». З 1996 по 1998 навчалась в клінічній ординатурі на кафедрі терапії НМАПО ім. П.Л.Шупика. З 2002 року працювала старшим лаборантом на кафедрі факультетської терапії №1 НМУ ім.. О.О.Богомольця. В 2004 році захистила кандидатську дисертацію «Ефективність визначення фекальної еластази 1 в діагностиці зовнішньо-секреторної недостатності підшлункової залози». З 2004 по 2013 роки працювала на посаді асистента кафедри факультетської терапії №1 (з 2008 року кафедра внутрішньої медицини №1).
З 2013 по 2016 рр працювала на посаді доцента кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини. В грудні 2016 р. переведена на посаду доцента кафедри внутрішньої медицини №1.
Має вищу кваліфікаційну категорію з терапії та гастроентерології, спеціалізацію з ультразвукової діагностики.
Автор 32 друкованих наукових праць.
Морозова Земфіра Валер’янівна, к.мед.н., доцент
1982 році з відзнакою закінчила Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова.
З вересня 1993 р. працювала асистентом, а з 1998-2002р. працювала доцентом кафедри факультетської терапії №1 НМУ ім. О.О. Богомольця. З 2002 р. доцент кафедри госпітальної терапії №2. З 2005 р. по серпень 2017р. доцент кафедри внутрішньої медицини №3.
З першого вересня 2017р доцент кафедри внутрішньої медицини №1.
З 2010 р. по теперішній час виконує обов’язки заступника декана зі старших курсів.
З 1994 р. кандидат медичних наук, з 2000 р. має вчене звання доцент, автор 57 друкованих наукових робіт та винаходу. Тема кандидатської дисертації «Клінічні особливості перебігу виразкової хвороби у хворих, що зазнали радіаційного впливу та можливості їх корекції»
Є членом Вченої Ради медичного факультету №1 НМУ ім. О.О. Богомольця
Міхньова Наталія Миколаївна, к.мед.н., доцент
Закінчила НМУ ім. О.О.Богомольця в 1998 році з червоним дипломом. В цьому ж році вступила до магістратури на кафедру факультетської терапії №1 НМУ ім. О.О.Богомольця, яку закінчила з відзнакою в 1999 році. Після чого вступила до аспірантури на цю ж кафедру, а в 2004 році захистила дисертаційну роботу “Роль і місце 13С-метацітінового дихального тесту в діагностиці хронічних дифузних захворювань печінки”. Захистивши дисертацію, продовжила працювати асистентом кафедри внутрішньої медицини №1. А в 2011 році отримала звання доцента і продовжила роботу на кафедрі внутрішньої медицини №1.
Науково-практичні інтереси: захворювання органів ШКТ, дієтологія. Автор та співавтор більше 30 публікацій, в тому числі у виданнях, що індексуються в наукометричній базі Scopus.
Карнабеда Оксана Адріївна, к.мед.н., доцент
1986-1992 – Київський медичний інститут, лікувальний факультет; 1998-2000 – Клінічна ординатура на кафедрі гематології та трансфузіології в Київській медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика; 2000-2003 – Аспірантура на кафедрі гематології та трансфузіології в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. В клініці Аджібадем м. Стамбул (Туреччина, березень 2017 р.).
Тема дисертації: «Клініко-гематологічні та імунофенотипові особливості у хворих на В- клітинний хронічний лімфолейкоз у післячорнобильський період».
Основні напрямки науково-практичної роботи: хронічні мієлоїдні та лімфоїдні неоплазії, анемії, коагулопатії.
Впровадження в клінічну практику: сучасні протоколи лікування та діагностики гематологічних захворювань.
Публікації: методичні рекомендації -7, публікацій 107.
Є членом профільних асоціацій лікарів:
- Європейська асоціація гематологів (ЕНА),
- Асоціація онкогематологів України
- Асоціація допомоги паціентам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями
Нечипуренко Тетяна Борисівна, к.мед.н., доцент
У 1989 р. закінчила з відзнакою Донецький Національний медичний Університет ім. М. Горького. Після закінчення ВУЗу навчалась в магістратурі на кафедрі внутрішніх хвороб №2 ДНМУ ім. Горького.
Тема дисертації «Клініко-імунологічна характеристика та засоби корекції
артеріальної гіпертензії на фоні патології гепатобіліарної системи».
Загальна кількість публікацій – 187, 6 підручників, 32 методичні рекоменлації.
Членство в професійних асоціаціях: ECCO (European Chrone and Colitis Organization), ECS (European Cardiology Society), ERS (European Respiratory Society), UACR (Ukrainian Association for Clinical Research), UGA (Ukrainian Gastroenterological Assosiation), WOSAAM (World Society of Anti-Aging Medicine).
Ліневська Кіра Юріївна к.мед.н., доцент
У 1987 році закінчила з відзнакою Донецький державний медичний інститут.
У 2000 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Оптимізація клініко-лабораторної діагностики хронічного рецидивуючого панкреатиту». Вчене звання доцент отримала у 2007 році. Є автором та співавтором 197 наукових та навчально-методичних праць у фахових і іноземних виданнях, у тому числі 7 навчальних посібників і монографій, серед них методичний посібник «Збірник завдань для підготовки для тестового екзамену за професійно-орієнтованих дисциплін Крок-2. Загальна лікарська підготовка. Частина Перша» з грифом МОН України, навчального посібника «Збірник тестових завдань з факультетської терапії для студентів вищого медичного навчального закладу», учбового посібника для лікарів та студентів «Актуальные вопросы внутренних болезней», учбового посібника «Диагностика и лечение заболеваний пищеварительного тракта», учбового посібника для лікарів та студентів «Руководство по пульмонологии», практичного керівництва «Дифференциальная диагностика в гастроэнтерологии (от симптома и синдрома к диагнозу и лечению)» для лікарів та студентів. Має 3 свідоцтва на винаходи.
На кафедрі внутрішньої медицини №1 з 2014 року виконує обов’язки відповідальної за роботу з інтернами та клінічними ординаторами.
Є членом Вченої Ради медичного факультету №1 НМУ ім. О.О. Богомольця, циклової методичної комісії з терапевтичних дисциплін та членом робочої групи з підготовки ОСКІ-1 і ОСКІ-2. Має вищу лікарську категорію з терапії та вищу лікарську категорію з гастроентерології.
Купчік Лариса Максимівна, к.мед.н., доцент
Закінчила Київський медичний інститут імені О.О.Богомольця у 1988 році. У 1989 році закінчила інтернатуру за фахом «терапія-гастроентерологія» та почала працювати на кафедрі внутрішньої медицини №1. Тема кандидатської дисертації: «Діагностичне і прогностичне значення сироваткових Р-білків при виразковій хворобі».
Займається вивченням стану слизової оболонки шлунку у гастроентерологічних хворих, наявності інфекції Неlісоbасtеr руlоrі, схильності до розвитку пептичної виразки, атрофічних гастритів та пухлин шлунку, гастро-езофагеальної рефлексної хвороби та стравоходу Баретта, діагностикою глютенової ентеропатії. Також досліджує питання секреторної недостатності підшлункової залози.
Являється автором та співавтором численних наукових праць, у тому числі методичних посібників для практичних занять та самостійної роботи студентів.
Секретар кафедри внутрішньої медицини №1.
Тіщенко Вікторія Вікторівна, к.мед.н.
В 1997 році з відзнакою закінчила Українську медичну стоматологічну академію. В 1998 р. отримала ступінь магістра на кафедрі факультетської терапії №1 Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. У 1998 – 2001 рр. навчалася в аспірантурі на кафедрі факультетської терапії №1 Національного медичного університету імені О.О.Богомольця і захистила кандидатську дисертацію на тему: «Удосконалення антихелікобактерної терапії у хворих на виразкову хворобу». Основні напрямки науково – практичної роботи: удосконалення методів діагностики та лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальної рефлексної хвороби, неалкогольної жирової хвороби печінки, метаболічного синдрому.
Автор та співавтор 22 наукових публікацій, в тому числі у виданнях, що індексуються в наукометричній базі Scopus та 2 Патентів на винахід України.
В 2020р. пройшла стажування для науково – педагогічних працівників на базі Університету Collegium Civitas (Польща, Варшава). В 2021р.стажування на базі Люблінського медичного університету ( Польща, Люблін).
Лікар – терапевт вищої категорії, гастроентеролог першої категорії. Профорг кафедри.
Кричинська Ірина Вікторівна, к. мед.н., доцент
Закінчила НМУ імені О.О. Богомольця в 2003 р. Закінчила клінічну ординатуру на кафедрі факультетської терапії у 2007 р. У 2013 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Клініко-гемодинамічна ефективність тривалої низкодозової терапії інгібітором фосфодиестерази-5 та її вплив на функцію ендотелію і показаники NO-системи еритроцитів хворих з легеневою артеріальною гіпертензією». Є автором та співавтором понад 50 наукових праць.
Член Європейської респіраторної асоціації.
АСИСТЕНТИ:
Павловський Леонід Леонідович, доктор філософії (PhD)
Освіта:
2008-2014 р. навчання в НМУ імені О.О. Богомольця.
2014-2016 р. інтернатура в НМУ імені О.О. Богомольця за спеціалізацією «Загальна практика – сімейна медицина».
З 2016 року по сьогоднішній день – асистент кафедри внутрішньої медицини №1 НМУ ім. О. О. Богомольця.
2016-2018 р. клінічна ординатура на кафедрі внутрішньої медицини №1 НМУ імені О.О. Богомольця.
2018-2021 р. аспірантура на кафедрі внутрішньої медицини №1 НМУ імені О.О. Богомольця. Доктор філософії. Тема дисертації: «Оптимізація лікування пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу і неалкогольною жировою хворобою печінки залежно від рівня церамідів».
Керівник студентського наукового гуртка на кафедрі внутрішня медицини №1
Член Європейської асоціації по вивченню печінки (European Association for the Study of the Liver (EASL)
Онищук Людмила Олександрівна, к.мед.н.
У 2010 році закінчила з відзнакою Буковинський державний медичний університет зі спеціальності “Лікувальна справа”. У 2010 – 2012 рр. пройшла інтернатуру зі спеціальності “Внутрішні хвороби»; в 2016 році отримала спеціалізацію з гастроентерології. У 2018 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Диференційовані патогенетичні підходи до профілактики та лікування гастропатій, індукованих нестероїдними протизапальними препаратами». Автор більше 14 публікацій, в тому числі в міжнародних виданнях, що індексуються в наукометричній базі Scopus. Індекс Гірша – 1. Брала участь в науково-практичних та міжнародних конференціях (Європейський гастроентерологічний тиждень (Барселона, 2015 р. ), EAGEN, Європейській асоціації гастроентерології, ендоскопії і харчування (Берлін, 2015 р.), науково-практичній конференції Українського товариства терапевтів (Київ, 2016 р.), міжнародній конференції “Коморбідність в пульмонології” (Трускавець, 2017 р.). Науково-практичні інтереси: аутоімунний гепатит, патологія жовчновивідних шляхів, функціональні та запальні захворювання кишківника, мікробіота, генетика тощо.
Неверовський Артем Валерійович, доктор філософії (PhD)
У 2017 році закінчив Національний медичний університеті імені О. О. Богомольця з відзнакою. У 2017-2019 рр. проходив інтернатуру зі спеціальності «внутрішні хвороби» та вторинну спеціалізацію з гастроентерології. В 2021 р. захистив дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії (PhD), тема дисертації: «Модифікація серцево-судинного ризику шляхом корекції бактеріальної гідролази жовчних кислот у пацієнтів з дисліпідемією».
Науково-практичні інтереси: кишкова мікробіота, запальні та функціональні захворювання ШКТ, гепатологія.
У 2019 році отримав гранти від Об’єднаної європейської гастроентерологічної асоціації на участь в Літній школі гастроентерологів (UEG Summer School 2019, Прага, Чехія), З’їзді молодих науковців (UEG Young Investigators Meeting 2019, Відень, Австрія), Європейському Гастротижні (UEG Week 2019, Барселона, Іспанія).
Автор більше 20 публікацій, в тому числі в міжнародних журналах, що індексуються в наукометричній базі Scopus. Індекс Гірша – 1.
Член Європейської організації нейрогастроентерології та моторики (European Society of Neurogastroenterology and Motility), Європейської асоціації по вивченню печінки (European Association for the Study of the Liver (EASL)), є UEG Young GI Associate.
Байло Аліна Євгенівна, доктор філософії (PhD)
Освіта і наукова діяльність.
У 2016 році закінчила НМУ імені О.О. Богомольця з відзнакою. З 2016 по 2018 навчалась в інтернатурі за спеціальністю «Внутрішні хвороби» на базі кафедри терапії, дерматовенерології та інфекційних хвороб ІПО НМУ. З 2018 року – асистент кафедри внутрішньої медицини №1 НМУ імені О.О. Богомольця. 2019-2022 р. захист кандидатської/PhD дисертації за темою «Оптимізація антикоагулянтної терапії у хворих з цирозом печінки за умов поєднаного перебігу з фібриляцією передсердь». Автор та співавтор 15 наукових статей, надрукованих у фахових виданнях України та за кордоном, 4 написані англійською мовою та індексуються в базі Scopus/WoS, рецензент наукових статей у міжнародних фахових журналах. Червень 2024 р. – отримання вченого звання «доцент». Відповідальна за організацію курсів післядипломної освіти на кафедрі – спеціалізації «Гастроентерологія» та «Ендоскопія».
Лікарська діяльність:
2019-2022 р. – робота в КМКЛ №15, Університетській клініці НМУ – надання амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги на посаді лікаря-терапевта.
2022-2023р. – отримання сертифікатів лікаря-спеціаліста за спеціальностями «Гастроентерологія», «УЗД-діагностика», «Дієтологія»;
Закордонний досвід:
Педагогічне стажування в Польщі, м. Краків.
Дорогавцева Ганна Анатоліїівна, к.мед.н.
У 1999 р. закінчила Вінницький державний медичний університет. У 2010 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук. Автор 15 наукових публікацій, постійний учасник вітчизняних та закордонних наукових конференцій та симпозіумів з проблем гастроентерології та гепатології.
Сфера наукових інтересів: гастроентерологія, гепатологія
Лікар-гастроентеролог вищої категорії, керівник центру гастроентерології та гепатології клінічної лікарні «Феофанія» ДУС.
Поліщук Сергій Петрович
Завідуючий ендоскопічним відділенням ГастроЦентру «OLYMED»; в 2002 році закінчив Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського. Є тренером-викладачем ГО «ENDOAcademy», яка проводить постійне навчання та вдосконалення практичних навиків лікарів-ендоскопістів України. Основні напрямки науково-практичної роботи: проведення первинної спеціалізації з «Ендоскопії» (кількість підготовлених здобувачів післядипломної освіти – 41 лікар).
Наукові інтереси: сучасні можливості гастроінтестинальної ендоскопії в діагностиці та лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, гастроентерологія.
Автор та співавтор 11 наукових робіт в тому числі в міжнародних журналах, що індексуються в наукометричній базі Scopus.
Член Європейського товариства гастроінтестинальної ендоскопії (ESGE) та Японського товариства гастроентерологічної ендоскопії (JGES).
Решотько Дмитро Олексійович, к.мед.н.
Закінчив Національний медичний університет імені О.О. Богомольця з відзнакою за спеціальністю «Лікувальна справа» в 2001р. В 2001-2002 рр. закінчив магістратуру, в 2002-2004 рр. пройшов клінічну ординатуру на кафедрі Госпітальної терапії №1 НМУ (проф. Амосова К.М.). З 2004 по 2009 рр. – асистент тієї ж кафедри, консультант ревматологічного, а потім інфарктного відділення Олександрівської клінічної лікарні м.Києва. В 2007р. захистив кандидатську дисертацію за фахом «Кардіологія». Автор 18 наукових праць, співавтор монографії «Хронічне легеневе серце: погляд кардіолога».
З 2010 по 2018 рр. – завідувач інфарктного відділення №1 Олександрівської клінічної лікарні м.Києва. Активний учасник Українського та Європейського товариства кардіологів, член наукових (консультативних) рад дослідницьких відділів провідних фармацевтичних компаній. Головний дослідник більше ніж в 50-ти міжнародних клінічних випробуваннях у сфері кардіоваскулярної медицини та автоімунних захворювань, володар номінації «Топ рекрутер» в рейтингу дослідницьких сайтів за версією ClinLife в 2015р.
З 2018р. по теперішній час – директор Медичного центру «Консиліум Медікал», лікар-кардіолог, лікар-ревматолог. Співзасновник громадських організацій «Школа серця» та «Українське товариство фахівців з клінічних випробувань». Активний учасник превентивних програм в галузі кардіології. Спікер багатьох кардіологічних самітів та щорічного київського форуму з клінічних випробувань.
Дідик Ольга Костянтинівна
У 2018 р. закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
Спеціальність: Лікувальна справа.
У 2020 р. – присвоєння кваліфікації «лікар-спеціаліст» за спеціальністю «Внутрішні
хвороби».
У 2021р.- присвоєння звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Гастроентерологія»..
Середенко Андрій Володимирович
Закінчив Луганський медичний інститут у 1989 році. Спеціалізація: анестезіологія-реаніматологія, кардіологія, функціональна діагностика. Працював лікарем у відділенні анестезіології та реаніматології, відділенні реаніматології обласного кардіологічного диспансеру, завідувачем терапевтичного відділення. Досвід роботи у державних та приватних медичних установах у якості лікаря та на керівних посадах. Досвід роботи у недержавних та міжнародних організаціях: Українська Медична Місія та Організація Об’єднаних Націй
Товстига Владислав Анатолійович
Навчався на медичному факультеті №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця з 2014 до 2020. З 2020 до 2022 навчався в інтернатурі за фахом «Внутрішні хвороби» на базі кафедри внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. У 2022 році вступив до аспірантури на кафедру внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Проводить практичні заняття зі студентами 4-6 курсу.
Акімов Артем Ігорович
Закінчив медичний факультет №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в 2021 році.
З 2021 по 2023 рік навчався в інтернатурі на базі кафедри внутрішньої медицини №1 за спеціальністю “внутрішні хвороби”. З 2023 року аспірант та асистент цієї ж кафедри.